יום שלישי , ספטמבר 21 2021
חדשות עשר, לוגו 2017

כאילו בלעה אותם האדמה


סדרת כתבות חדשה של מיה איידן:
 "כאילו בלעה אותם האדמה" 
תיקים פתוחים – הישראלים שעקבותיהם נעלמו

ביום ראשון, 21.1.18, נתחיל לשדר במהדורה המרכזית בחדשות עשר את סדרת הכתבות של מיה איידן "כאילו בלעה אותם האדמה", שבה הסיפורים המלאים מאחורי ארבע מתעלומות ההיעלמות שריתקו את ישראל – ונותרו בלא פתרון.  
כ-550 ישראלים וישראליות מוגדרים נעדרים, חלקם כבר עשרות שנים, כשלמשפחות והמשטרה אין קצה חוט שיכול להוביל למציאתם. בארבעת פרקי הסדרה נתמקד בשעות האחרונות שלפני היעלמותם של ארבעה מהנעדרים בניסיון להבין איך גם שנים אחרי – התיק נותר פתוח. 
בפרק הראשון יוצאת מיה איידן בעקבות סיפורו של דניאל מינביצקי, שנראה לאחרונה בתל אביב באוקטובר 2014. דניאל, לוחם יחידת מגלן לשעבר, עזב את ביתו ונעלם. למרות מסע חיפושים נרחב ברחבי הארץ, עקבותיו לא נמצאו עד היום. הוריו וחבריו חוזרים יחד עם אידן אל השעות האחרונות שבהן נראה בביתו ומנסים לשחזר את החודשים שלפני ההיעלמות בניסיון להבין מה קרה לדניאל והיכן אם בכלל ניתן למצוא אותו? 
בפרק השני נביא את סיפורה של אסנת ברוקלין, עולה מאתיופיה שהתגוררה באשקלון. בפברואר 2015 יצאה אסנת מביתה, הותירה מאחור שני בנים, ומאז לא שבה. שני ילדיה, שאחד מהם כבר סיים את שירותו הצבאי, והשני עדיין חייל, אחותה ואמה מנסים יחד עם אידן למצוא תשובות לסימני השאלה הרבים. צוות חדשות עשר התלווה לחפ"ק החיפושים אחר נעדרים וקיבל הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים: הרחפנים, המתנדבים וכלבי הגישוש. 
בפרק השלישי נחזור לאחד הסיפורים המרתקים שנותר ללא פתרון גם אחרי למעלה מ-20 שנה: תקופה קצרה לאחר גירושי הוריה, נעלמה הנערה עדי יעקובי מביתה. עדי שהתה עם אחותה בתל אביב, והשתיים נפרדו בידיעה שעדי תכננה לנסוע לחברתה שמתגוררת בנתניה. אמה של עדי, בטי נפטרה לפני כ-5 שנים ממחלת הסרטן, ובמהלך הפרק תחזור איידן אל אביה יוסי שמסרב להתייאש, אל אחותה התאומה, ונביא עדות מפי חסר בית מתל אביב – שטוען כי הוא האחרון שראה את עדי בחיים.
בפרק הרביעי: סיפורה של יהודית נוטר – בדצמבר 1997 יצאה נוטר כבכל בוקר מביתה ברמת גן למקום עבודתה. בדרך היא התקשרה מהטלפון הציבורי הסמוך לקו 61 שבו נסעה בכל יום, הודיעה שתאחר – ולא הגיעה עד עצם היום הזה. נוטר הייתה בת 52 כשנעלמה, בריאה ונורמטיבית. בפרק הרביעי והאחרון נביא את סיפור היממות האחרונות לפני ההיעלמות, ונערוך השוואה לחיפושי נעדרים בחו"ל. 
"כאילו בלעה אותם האדמה", סדרת הכתבות של מיה איידן, א'-ד' ב-20:00 במהדורה המרכזית בחדשות עשר

עורכת משנה: יעל דמארי | תחקיר: נועה באום | הפקה: איריס בסוק-ארליך | 
צילום: אלי סבא | קול: ירון יראל | עריכת וידיאו: חן לוטקין

יש לבדוק גם

JAFFA

סדרת כתבות של דורון הרמן:* *״Jaffa"* *זוהי יפו החדשה: נדל"ן יוקרתי מול עוני, חיסולים מול …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.