יום שני , מאי 20 2019
Home / טלויזיה / פברואר 2018 בערוץ ההיסטוריה

פברואר 2018 בערוץ ההיסטוריה

פברואר 2018 בערוץ ההיסטוריה

 

צ'רלס מנסון: במוחו של מטורף / Manson Speaks: Inside The Mind of a Madman

תעודה בשני חלקים בבכורה!

חלק 1: 8/2, יום חמישי ב 21:45 I חלק 2: 15/2, יום חמישי ב-21:45

 

\\filesrv\Users\Neshemm\My Documents\A+E\HISTORY\2018\History Specials\Manson speaks\Manson_Speaks_FB.jpg

 

האם ייתכן כי צ'רלס מנסון, אחד הרוצחים הסדרתיים הנודעים לשמצה בהיסטוריה המודרנית, היה אחראי יחד עם כת מעריציו, למעשי רצח נוספים שטרם נתגלו עד היום?

 

ערוץ ההיסטוריה משדר בבכורה תעודה מרתקת בת שני חלקים, במרכזה, חשיפה של ראיות חדשות ומטלטלות, המעלות את האפשרות כי זרועה האכזרית של כת "משפחת מנסון" הגיעה למקומות נוספים, וגבתה את חייהם של קורבנות נוספים. בנוסף לסקירה מקיפה של אחד ממעשי הרצח הנודעים לשמצה בהיסטוריה האמריקנית, יוצרי התעודה; חוקרים מקרי מוות מסתוריים נוספים שאירעו באותה מסגרת זמן, מגלים עדויות חדשות על אלימותו של מנסון והשפעתו על אחרים, וחושפים לראשונה 26 שעות של שיחות טלפון שניהל מנסון מהכלא, שמעולם לא שודרו עד היום, העשויים לשפוך אור חדש על מעשי הפשע שלו, כמעט חמישה עשורים לאחר שבוצעו.

 

קליף שפארד, בלש וותיק ומצטיין ששירת במחלק הרצח של משטרת לוס אנג'לס, רדוף שנים ע"י מעשי כת מנסון, ומשוכנע כי הם אחראים למעשי רצח נוספים. ביחד עם החוקר צ'ארלי קוק, הם זוכים לגישה חסרת תקדים ל-26 שעות שיחות טלפון שערך מנסון מהכלא במשך תקופה של עשור, ובהם דיבר באופן מעורפל וחידתי על שרון טייט ואחרים. הבלש שפארד נובר באופן קפדני בהקלטות האודיו הללו, במטרה למצוא ראיות שיקשרו בין מנסון לשני מקרי מוות נוספים אותם הוא חוקר – רציחתה האכזרית של בחורה בת 19, ומקרה התאבדות מסתורי שאירעו באותה תקופה.

 

הרוצח הסדרתי הנודע לשמצה צ'רלס מנסון, עמד בסוף שנות ה-60  בראש כת של מעריצים צעירים שנודעה בכינוי "משפחת מנסון"- בעיקר נשים צעירות, שחלקן הפכו רוצחות תחת חסותו. חסידיו של מנסון, ביצעו סדרה של תשעה מקרי רצח מחרידים בארבעה אתרים שונים על פני תקופה של חמישה שבועות בקיץ 1969. אחד המקרים המזעזעים ביותר היה כאשר חסידיו פרצו לביתה של השחקנית שרון טייט, רעייתו של הבמאי רומן פולנסקי, ודקרו אותה למוות, בעת שהייתה בחודש השמיני להריונה, וכן ירו באורחים ששהו באותה עת בבית. מעשי הרצח הללו עוררו זעזוע בכל העולם. שנתיים לאחר מכן הם נמצאו אשמים בבית המשפט בביצוע כמה מהפשעים המחרידים בתולדות מדינת קליפורניה.

 

יוצרי התעודה אף מציגים תיאוריה חדשה לפיה מניעי הרצח של מנסון אינם קשורים כלל לתיאוריה הרווחת לפיה הושפע משירם של הביטלס, "Helter Skelter" לביצוע פשעיו, תיאוריה ששימשה כבסיס לתביעה נגדו; הם מראיינים עדי ראייה שמדברים לראשונה מול המצלמות אודות מנסון, ויוצרים קשר עם החברה המורשעת היחידה מהכת של מנסון, שנמצאת כיום מחוץ לכתלי בית הסוהר וחיה כיום תחת שם בדוי.

 

שידורים נוספים:  חלק 1: שישי, 9 בפברואר, בשעה 22:30; שבת, 10 בפברואר, בשעות 15:00 ו-23:15

 חלק 2: שישי, 16 בפברואר, בשעה 22:30; שבת, 17 בפברואר, בשעות 14:50 ו-23:15

 

רצח קנדי: המידע החדש / JFK Declassified: The New Files

 

22 בפברואר, יום חמישי, ב- 21:45. דוקו בבכורה!  

 

ב-26 באוקטובר 2017, שיחרר הממשל הפדרלי בארה"ב לעיון הציבור אלפי מסמכים שהיו חשאיים עד עתה, העוסקים בהתנקשות בנשיא ארה"ב ג'ון קנדי, ב-22 בנובמבר 1963. האם במסמכים שהיו מוסתרים מעיני הציבור עד עתה, קיים מידע חדש השופך אור על אחד מהאירועים הבולטים והמשמעותיים במאה ה-20?

 

בספיישל המרתק "רצח קנדי: המידע החדש", בוחן קצין ה-CIA הוותיק בדימוס בוב באר (שעמד בראש צוות החוקרים בסדרה "רצח קנדי: תיק בחקירה"), את המסמכים המטלטלים ביותר שהותרו לפירסום, וישווה את המידע שמתגלה בהם, אל מול החשיפות שנתגלו בסדרה "רצח קנדי: תיק בחקירה". בעקבות כך, בוב באר מתחקה בעקבות פריטי המידע המעניינים ביותר העולים מתוך המסמכים החשאיים, ומנסה להגיע לתשובה סופית שתענה על אחת התעלומות הגדולות ביותר של ההיסטוריה המודרנית: האם לי הארווי אוסוולד פעל לבדו במעשה ההתנקשות בחיי נשיא ארה"ב, ג'ון קנדי? ואם לא – מי סייע לו? הרוסים? הקובנים? המאפיה? ה-CIA? זה אינו ספיישל העוסק בתיאוריית קונספירציה מפוקפקת – אלא חקירה פלילית לכל דבר.  C:\Users\neshemm\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\JFK_IMG104_1.jpg

 

שידורים נוספים:  יום שישי, 23 בפברואר, בשעה 22:30; ושבת, 24 בפברואר, בשעות 14:45  ו-23:00


 

נוסעים בזמן /  Road Hauks

13 בפברואר, ימי שלישי, ב-21:45 סדרה חדשה בבכורה!

מומחים לעיצוב מכוניות הופכים באמנות פיסות היסטוריה קלאסיות לחוויה מוטורית של פעם בחיים, בסדרה החדשה והמדליקה של ערוץ ההיסטוריה – "נוסעים בזמן".\\10.9.5.12\Media PR\PR\תמונות\תמונות להיילייטס\2018\פברואר\History\נוסעים בזמן\Roak-Hauks-TV-show-on-History-season-1-canceled-or-renewed-590x332.jpg

 

קני הוק, המעצב הראשי של חברת Hauk Designs, עובד עם צוות מכונאים, טכנאים ומעצבים מומחים, שמטרתם לבנות רכבי שטח ייחודים ורבי עוצמה המסוגלים להגיע לכל מקום, וניחנים בחזות חיצונית מרהיבה; ההשראה לעיצוב כלי הרכב, מגיעה מאירועים וחפצים שונים בהיסטוריה העשירה של ארה"ב.

 

כך למשל, קני וצוותו יכולים לבנות מכונית מיוחדת בהשראת העיצוב של מפציץ ה-B-25 האגדי ממלחמת העולם השניה, אקדח הקולט 45. מימי המערב הפרוע, או רכב שטח שמעוצב כמחווה לרכבים שהבריחו משקאות בתקופת "חוק היובש" של שנות השלושים.

 

כדי למצוא את החלקים הדרושים להם ולקבל השראה לבניית הרכב החדשים, קני וצוותו נוברים במוסכים, מגרשי גרוטאות וחלפים, ואוספי ענתיקות של אנשים פרטיים. בכל מקום בו נמצאת פיסת היסטוריה – קני ואנשיו יהפכו אותה לחווה מוטורית חדשה ובלתי נשכחת.

 

שידורים נוספים:  ימי שישי, בשעה 15:20


 

שוברים את המסתורין / Breaking Mysterious

15 בפברואר, ימי חמישי, ב-23:15 סדרה חדשה!

בסדרה החדשה והמרתקת, יוצא צוות חוקרים בראשות מגיש הרדיו הפופולרי ג'ימי צ'רץ' (Jimmy Church), למסע מרתק ברחבי ארה"ב, במטרה לחקור ולנסות לעומק את התעלומות, האגדות והקונספירציות הגדולות ומעוררות המחלקות ביותר בעולם כיום:

 

  • האם המשחק הווירטואלי "פוקימון גו", שהפך להיט בקרב משתמשי הסמארטפון, הוא למעשה חלק מתכנית מתוחכמת של ה- CIAלעקוב אחר כל צעד שלנו?

  • האם הממשל האמריקאי יצר בחשאי צבא של מתנקשים שניתן לשלוט בהם באמצעות גלי מוח?

  • האם היה קיים קשר מאורגן ומתוכנן היטב להתנקש בחיי נשיא ארה"ב ג'ון קנדי?

  • היתכן שאבדו עקבותיו של נשק גרעיני בתוך ארה"ב?

  • האם קיים בסיס תת-ימי חוצני סמוך לחופי קליפורניה?

  • האם כל העת חיפשנו את היצור המיתולוגי "ביגפוט" במקום הלא נכון?

שידורים נוספים:  ימי רביעי, בשעה 21:45


 

כמו כן, במהלך חודש פברואר נציין את האירועים והמועדים הבאים:  


 

76 שנה לרצח אברהם "יאיר" שטרן ב-12/2/1942

 

יאיר: בדמי תחיי לעד

 

תעודה מרתקת הסוקרת את חייו, פועלו ומותו של אברהם שטרן, מנהיג מחתרת הלח"י. ב-12 בפברואר 1942 חוסל בדם קר אברהם שטרן ("יאיר" בשמו המחתרתי) ע"י הבריטים בדירת מסתור בלב תל אביב. יאיר שטרן היה איש רב-פעלים ומעללים – משורר, הוגה דעות ומנהיג מחתרת מיתולוגי.

 

בתחילת מלחמת העולם השנייה, פילג שטרן את האצ"ל בה היה מפקד בכיר. שטרן קרא להמשיך את המלחמה בבריטים – גם תוך כדי המלחמה העולמית. כשפיקד על פעולות אלימות נגד הבריטים וניסה לקשור קשר עם גרמניה כדי להציל יהודים, הוא נחשף ע"י הבולשת הבריטית. שטרן ואנשיו נרדפו ועל ראשו הוטל פסק דין מוות, ללא מאסר וללא משפט. תמונותיו ותמונות חבריו הופיעו בכל העיתונים ועל לוחות המודעות. הציבור היהודי נקרא להסגירו לשלטונות תמורת סכומי כסף גדולים. דמותו, פועלו ושירתו היו מופת ומיתוס לח"י בשנות פעילותה, עד להקמת מדינת ישראל . בימוי: יהודה קווה.

יום שני, 12 בפברואר בשעות 16:20 ו-00:40

 

יום עליית יהודי טהרן ב-18 בפברואר לארץ ישראל ב-18/2/1943

 

המסע של ילדי טהרן

 

סיפור חילוצם של למעלה מ-700 ילדים יהודים, רובם יתומים, מפולין הכבושה, בעיצומה של מלחמת העולם השנייה והבאתם לארץ-ישראל. היה זה מבצע יחיד במינו שהביא את הניצולים לארץ בשנת 1943, לאחר נתיב נדודים נפתל ורב תחנות, ובהן טהרן. זאת הייתה הפגישה הראשונה של הישוב בארץ, שעדיין לא ידע על ממדי השואה, עם פליטי המלחמה.

 

כשהשמועה אודות הגעת הילדים לטהרן הגיעה לארץ ישראל, שלחה הסוכנות היהודית שליחים, לטפל בילדים ולחלץ ילדים יהודים רבים ככל האפשר מבתי היתומים הפולנים. בינואר 1943, לאחר מאמצים מדיניים רבים בניצוחו של משה שרת, ראש המחלקה המדינית של הסוכנות היהודית, העניקו הבריטים לילדים (שכונו מעתה "ילדי טהרן") רישיונות עליה. כ-700 ילדי טהרן בלווי המדריכים ושליחי הסוכנות, יצאו למסע האחרון בנתיב הייסורים. מפרס דרך הים לקראצ'י בהודו, ומשם, דרך האוקיאנוס ההודי, לסואץ. ב-18 בפברואר 1943 הגיעה רכבת ילדי טהרן לעזה, ודרך המושבות רחובות וחדרה, לעתלית. ילדי טהרן היו הקבוצה הגדולה הראשונה של ניצולי שואה שהגיעה לארץ ישראל מאירופה הכבושה. פעילי המחלקה לעלית הנוער של הסוכנות היהודית בראשות הנרייטה סולד קיבלו את פניהם של ילדי טהרן ודאגו לקליטתם, וסיפורם נצרב בהיסטוריה של המדינה המתהווה כסיפור הישרדות מופתי.

יום ראשון, 18 בפברואר בשעות 17:55 ו-00:40


 

102 שנה לפרוץ קרב ורדן במלחמת העולם הראשונה ב-21/2/1916

 

מלחמת העולם הראשונה: לשבור מבוי סתום

 

פרק על בסדרה מלחמת העולם הראשונה, שהתחוללה בין 1918-1914, ונהרגו בה למעלה מ-16 מיליון איש. מלחמת התשה חסרת תוחלת מתנהלת בחזית המערבית, הכוללת שניים מהקרבות הבולטים במאה: קרב ורדן והקרב על הסום. אחד הקרבות המרכזיים במלחמה, נערך בוורדן שבצפון-מזרח צרפת. מה שהחל במתקפה גרמנית על שרשרת מוצבים צרפתיים, הפך למלחמת התשה אכזרית שנמשכה עשרה חודשים, בעלת השלכות דרמטיות על המשך המלחמה כולה.

יום רביעי, 21 בפברואר בשעות 16:40 ו-20:50

 

בדוק גם

וידאו SNL: סיום העונה- פול ראד ודי ג'יי חאלד!

פול ראד הוא המגיש שנבחר לתוכנית סיום העונה הארבעים וארבע של "סאטרדיי נייט לייב"! אורח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.