יום שלישי , אוקטובר 16 2018
Home / טכנולוגי / יח"צ: ידין קאופמן זוכה
ידין קאופמן

יח"צ: ידין קאופמן זוכה

הישראלי היחיד ברשימה היוקרתית:

היזם הישראלי ידין קאופמן נבחר לאחד מ-100 האנשים המשפיעים שלForeign Policy

המגזין הנחשב בחר בקאופמן בשנת 2017, בזכות פעילותו לקידום "אקו-סיסטם" של היי-טק בגדה המערבית וכן הצגת תפיסת של הפיכת האזור מ-"סארט אפ ניישן" ל"סטארט אפ ריג'ן"

יחד איתו ברשימת הנבחרים לשנת 2017: עמנואל מקרון, סטיב באנון, ג'רמי קורבין, הנשים מאחורי קמפיין MeToo# ועוד

 

אישים נוספים שכבר זכו להיכלל ברשימה האקסקלוסיבית: אלון מאסק, אנגלה מרקל, הילרי קלינטון, האפיפיור פרנסציסקוס ועוד

 

המגזין האמריקאי הנחשב בתחומי הפוליטיקה והיחסים הבינלאומייםForeign Policy   ,בחר ביזם הישראלי ידין קאופמן לאחד מ-100 המשפיעים הגלובליים שלו לשנת 2017. קאופמן נבחר בין היתר בשל פעילותו לקידום "אקו-סיסטם" של היי-טק בגדה המערבית, כולל קרן ההון-סיכון שמתמקדת בסטרטאפים פלסטינאיים ותכנית התמחות של צעירים מהגדה בחברות ישראליות מובילות. קאופמן אשר פרסם מאמר שזכה לשבחים רבים הציג תפיסה כוללת של הפיכת האזור מ"סטארט-אפ ניישן", ל"סטארט אפ ריג'ן".

 

המגזין שמעניק מדי שנה את התואר היוקרתי לשורת אישים בעלי השפעה חברתית וציבורית בתחומי הפוליטיקה, הדיפלומטיה, המדע והאמנות, בחר השנה גם בנשיא צרפת עמנואל מקרון, מנהל הקמפיין ויועצו האסטרטגי לשעבר של הנשיא דונלד טראמפ סטיב באנון, הפוליטיקאי הבריטי ומנהיג מפלגת הלייבור בממלכה ג'רמי קורבין, הנשים שעמדו מאחורי קמפיין "MeToo#" וחשפו את מעלליו של מפיק העל הארווי ויינסטין,  צ׳לסי מאנינג (לשעבר בראדלי מנינג) שהדליפה בהיותה חיילת מסמכים מסווגים של צבא ארה"ב לאתר ויקיליקס ועוד.

 

אישים נוספים שזכו להיכלל ברשימה האקסקלוסיבית במהלך השנים האחרונות: אלון מאסק, הילרי קלינטון, ביל ומלינדה גייטס, אנגלה מרקל, האפיפיור פרנציסקוס, ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו ועוד.

 

קאופמן הוא בין הישראלים הבודדים שזכו להיכלל ברשימה היוקרתית. לפני כשנתיים נבחר ח"כ איימן עודה לרשימה, ב-2012 נבחרו ראש הממשלה נתניהו וראש הממשלה לשעבר ואז שר הביטחון ברק וב-2010 נבחרו הסופר דוד גרוסמן ואיש העסקים שי אגסי.

 

קאופמן המחזיק בתארים מפרינסטון והרווארד, עוסק בהשקעות הון סיכון כבר משנות ה-80 באמצעות קרן אתנה – קרן ההון סיכון הראשונה בישראל. הוא היה אחד ממייסדי קרן ההון סיכון Veritasשהובילה השקעות בחברות כגון גילת רשתות לווין, אם-סיסטמס, ואחרות – וכן היה אמון על הקמתה של "תמורה" קרן ציבורית ללא כוונות רווח לתמיכה וקידום של ענף ההיי-טק בישראל. לפני כשש שנים ידין הקים את קרן Sadara – קרן ההון סיכון הראשונה שמתמקדת בהשקעה בחברות טכנולוגיה פלסטינאיות וב-2014 הוא יסד תכנית התמחות לצעירים פלסטינאיים בעלי תארים אקדמאיים, בחברות טכנולוגיות ופיננסיות מובילות בישראל.

 

בימים אלה פועל ידין יחד עם שותפו סעד נאשף להקמתה של קרן הון סיכון נוספת שתתמקד אף היא בסטרטאפים ומיזמים ברשות הפלסטינאית, וגם בחברות ירדניות ובחברות ישראליות אם לפחות יזם ערבי אחד.

 

קאופמן אף לקח חלק בפאנל מיוחד באירוע הגאלה שערך המגזין לכבוד 100 הזוכים, ושם דיבר בין היתר על פיתוח כלכלי באזורי קונפליקט, ובפרט כשזה מגיע לישראל ולפלסטיניים, ועל האחריות של המגזר העסקי כלפי הקהילה.

 

ידין קאופמן: "פיתוח כלכלי ברשות הפלסטינאית חיוני גם לישראל וגם לפלסטינאים. אם אצל השכנים שלנו יהיה שגשוג כלכלי – ולא עוני, אבטלה וייאוש – זה ייטיב עם האזור כולו. בגדה ישנם יזמים צעירים ומוכשרים שיכולים להביא למהפך בכלכלה ובחברה הפלסטינית, בדומה למה שקרה בישראל עם הפיכתה לסטארט-אפ ניישן בתוך זמן קצר יחסית. אנו כבר עדים לניצנים, הכוללים סטארט-אפים פלסטינאים ראשונים המפתחים ברובם שירותים באינטרנט עבור השוק דובר-הערבית הגדול במזרח התיכון וצפון אפריקה. שיפור בכלכלה וברמת החיים הפלסטינית לבד לא יביא שלום – אך זה צורך קריטי בפני עצמו, ויעזור לייצר את התנאים שישפרו את הסיכויים שנוכל להגיע להסדר."

 

בהתייחסותם לשנה החולפת מציינים במגזין כי 2017 לא דמתה לאף שנה אחרת עם תחילתה של כהונתו של הנשיא דונלד טראמפ, האיום המתעצם מקוריאה הצפונית, היחלשות האיחוד האירופי, מגפת ה"פייק ניוז" המתפשטת בפוליטיקה העולמית, המאבק העולמי נגד הטרדות מיניות ועוד.

 

לינק לרשימת הזוכים של השנה

בדוק גם

נערכים ל"יום הקולנוע הישראלי"

"יום הקולנוע הישראלי" 70 שנה לקולנוע  יום רביעי, 17.10.18, בכל רשתות הקולנוע ברחבי הארץ כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.