יום רביעי , נובמבר 21 2018
Home / טכנולוגי / חדרי האוכל בקיבוצים וההיי טק
קיבוץ ניר עם - חדר אוכל משופץ, צילום יח"צ

חדרי האוכל בקיבוצים וההיי טק

קיבוצים מקימים רשת של חללי עבודה בהייטק

חדרי האוכל מוסבים למשרדי סטארטאפים

 

 

בקיבוץ ניר עם בעוטף עזה הוסב חדר האוכל לחלל עבודה משותף להייטקיסטים. עשרות קיבוצים צפויים להצטרף ולהפוך אולמות ללא שימוש למרכזי פיתוח להייטקיסטים.

 

 

 

בקיבוצים בישראל ישנם למעלה מ-200 מבני ציבור וחדרי אוכל שהשימוש בהם פחת בשנים האחרונות בעקבות תהליכי השינויים וההפרטה. כעת נמצא להם שימוש חדש כהאבים – חללי עבודה משותפים לסטרטאפיסטים וחברות הייטק.

 

בקיבוץ ניר עם שבשער הנגב יחנך בעוד מספר שבועות מרכז עבודה משותף להייטק שמחליף את חדר האוכל הותיק. המרכז שהוקם וינוהל על ידי החממה הטכנולוגית SouthUp יאפשר לסטרטאפיסטים תושבי הדרום לפתח את המיזמים ולחברות הייטק לפתוח סניף בדרום, בעלות נמוכה ותוך חסכון בהוצאות ונסיעות. מרכז ההייטק החדש ישרת סטודנטים ובוגרים של מכללת ספיר, תושבי שדרות ובנים חוזרים לניר עם וישובי הסביבה. הוא צפוי ליצור כמאה מקומות עבודה חדשים בעוטף עזה למי שיעבדו במרכז ויעניקו לו שרותים.

 

מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אופיר ליבשטיין, מסר שמרכז ההייטק בניר עם הוא הראשון ברשת כלל ארצית של חללי עבודה משותפים בקיבוצים. ההשקעה בהסבת מבני הציבור ליעוד החדש אינה גבוהה יחסית מאחר והמבנה והתשתית קיימים ובתקציב של עד מיליון שקל ניתן לעשות את ההתאמות. אנו רואים במרכזי ההייטק מנוף חשוב להבאת אוכלוסיה איכותית לקיבוצים ולישובי הסביבה והן ליצירת מאות מקומות עבודה חדשים הן בהייטק והן במתן שירותים מסביב.

 

לדברי ליבשטיין, לקיבוצים יש יתרונות רבים להציע למי שעוסקים בהייטק כולל אוירה נעימה בנוף ירוק שמעודדת יצירתיות ומפחיתה את הלחצים ותוכניות סיוע ממשלתיות לפיתוח ולקליטת עובדים חדשים באזורים מועדפים כמו עוטף עזה. פיתוח תשתיות הכבישים והרכבת הביא לכך שזמני הנסיעה התקצר משמעותית וכך אפשר להנות מכל היתרונות. הקיבוצים עברו מספר עשורים קשים של משבר והסדרים של החזרי חוב שהתאפיינו בשרות החוב ומכירת מפעלים ונכסים. תקופה זו מאחורינו וכעת אנו נוטלים שוב את היוזמה ומתכוונים להרחיב את הצמיחה בדגש על התעשייה העלית.

בדוק גם

וידאו: המרדף אחר קלטות טראמפ

ביום חמישי עולה סדרה חדשה- "המרדף אחר קלטות טראמפ" בערוץ VICE (אפיק 39), בלעדי בפרטנר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.