שבת , יוני 6 2020
Home / טלויזיה / ינואר 2018 ב-יס דוקו
ינואר 2018 ב-יס דוקו

ינואר 2018 ב-יס דוקו


\\filesrv.yesdbs.co.il\HQ-Content_Public\yesPress\עיצובים לעיונכם\דוקו\2018_JANUARY_DOCU_page-1.jpg
\\filesrv.yesdbs.co.il\HQ-Content_Public\yesPress\עיצובים לעיונכם\דוקו\2018_JANUARY_DOCU_page-2.jpg
\\filesrv.yesdbs.co.il\HQ-Content_Public\yesPress\עיצובים לעיונכם\דוקו\2018_JANUARY_DOCU_page-3.jpg
\\filesrv.yesdbs.co.il\HQ-Content_Public\yesPress\עיצובים לעיונכם\דוקו\2018_JANUARY_DOCU_page-4.jpg
\\filesrv.yesdbs.co.il\HQ-Content_Public\yesPress\עיצובים לעיונכם\דוקו\2018_JANUARY_DOCU_page-5.jpg

cid:image003.jpg@01D36445.3A95E760

הם מעוררים בנו אמפתיה, סקרנות והשתקפות של עצמנו אך לעיתים הם גם מאיימים על קיומנו. את חלקם אנחנו מגדלים באהבה ואת חלקם אנחנו צדים.

מיום ראשון, 14.1 ועד מוצ"ש 20.1, yes דוקו מציג שבוע שלם של סרטים מרגשים, מצחיקים, מפתיעים ולעיתים עצובים על מערכת היחסים המורכבת בין בני האדם לבעלי החיים.

 

הפרס | Trophy

בכורה: יום שני, 15.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 19.1, 22:30

 

פסטיבל Sundance 2017, פסטיבל SXSW 2017, פסטיבל ירושלים 2017

סיפורה של התעשייה שמטשטשת את הגבולות בין ציד תיירותי לבין שימור המינים הנכחדים.

מסתבר כי הרחק מהמחוזות האורבניים ומהערים הגדולות, ממשיך לשגשג לו ספורט הלקוח ממאה אחרת: ציד בעלי חיים אקזוטיים. לקוחות התעשייה הקונטרוברסלית הזאת משקיעים הון עתק כדי להשתתף במה שנתפס בעיניהם כמסורת, או סתם תחביב בלתי מזיק, ומעשירים את האוסף הפרטי עם זברות, אריות וקרנפים – הכל בא בחשבון. במקרים אחרים המניע הוא שונה: גופותיהם של בעלי החיים הוא חומר גלם לסחור בו. trophy_-_cat

סרטם עטור השבחים של הבמאי הישראלי שאול שוורץ ("הסודות של איידה") וזוגתו כריסטינה קלוסיאו משייט בין שני מוקדים, ארצות הברית ואפריקה, ומציג תמונה מורכבת של עולם הציד והשלכותיו על המערכת האקולוגית. לצד הצילומים המרשימים, נרקם דיון מאתגר: האם ייתכן כי דווקא המשך קיומה של התעשייה הזו עשוי להבטיח הישרדות של מינים הנמצאים בסכנת הכחדה?

בימוי: שאול שוורץ, כריסטינה קלוסיאו (115 דק', ארה"ב, 2017)

לצפייה בטריילר

"עוצר נשימה!" Indiewire

"מרתיח, פוקח עיניים ומטלטל במידה שווה" Variety


 

איש/ציפור  W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_Israeli_Black_for-hilights.png

בכורה: יום רביעי, 17.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 20.1, 22:30

 

פסטיבל הקולנוע היהודי ירושלים 2017

סיפורה של מערכת היחסים המפתיעה והמרגשת בין פנסיונר שהתאלמן מאשתו לבין יונה אחת, מיוחדת במינה.

דייויד עלה מארה"ב בשנות ה-70 אבל מעולם לא הסתגל לגמרי לחיים בארץ והיה תלוי באשתו בכל ענייני היום-יום. כשהיא נפטרה מסרטן הוא הרגיש שאיבד הכל. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\קרדיט צילום - זימרה קורן.jpg

אחרי השבעה הפציעה בחלון דירתו יונה לבנה והתעקשה להיכנס. היא הפכה לבת-הלוויה הצמודה שלו: ישבה על כתפו כשטייל בשכונה, על הגה המכונית כשנסע לבקר את הילדים, ואפילו נכנסה איתו למקלחת לפעמים.

המצב החדש עזר לדייויד להתגבר על תקופת האבל אבל העלה תהיות רבות אצל בני המשפחה: בנם, שחזר בתשובה, חשב שמדובר בנשמה תועה ובהמלצת הרב שלו ביקש מאביו לגרשה; שתי בנותיו חשבו שמדובר בסוג של גלגול של אימו; אפילו הבן הפיזיקאי התקשה למצוא הסבר רציונאלי לחיבור המוזר בין היונה לבין אביו.

אלא שמעבר לפן המטאפיזי, נחשפת בפנינו מערכת יחסים יוצאת דופן בין אדם לבין ציפור; יחסים שמקפלים בתוכם אובדן, בדידות, זיקנה, אך גם אהבה, תקווה ונחמה.

תסריט ובימוי: רתם מואב | צילום: דוד עצמי | עריכה: עוז גוטמן | הפקה: דוד טאובר.

(54 דק', ישראל, 2017)cid:image003.jpg@01D36445.3A95E760

 

סוס מנצח | Dark Horse

בכורה: יום ראשון, 14.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 19.1, 21:00


15297-1-1100

זוכה פרס הקהל – פסטיבל סנדאנס; הדוקו הטוב ביותר – British Independent Film Awards

אגדה שקרתה באמת, על חבורת אנשים אמיצים וסוס אחד מנצח בכפר קטן בויילס.

בתחילת שנת 2000, בכפר מרוחק ועני של כורי פחם בויילס התרקם לו חלום.

ז'אן ווקס, ברמנית במועדון מקומי, רוקחת תכנית מטורפת להיות חלק מ"ספורט המלכים". היא אוספת לצידה קבוצת מקומיים ויחדיו הם מחליטים לגדל סייח שיהפוך ביום מן הימים לסוס מרוץ. כל אחד מחברי החבורה תורם  10 פאונד בשבוע ואת הסייח, שנקרא "Dream Alliance" הם מגדלים על הגבעה שבכפר, עד שיגיע לבגרות ויוכל להשתתף במרוצים. אז הוא יביא להם הרבה גאווה ואולי אף יגשים את חלומם להתעשר.

וכמו באגדות – אליטת הממון והאצולה של מרוצי הסוסים נדהמת כש"דרים", הסוס של "מעמד הפועלים", הופך במהרה לאלוף, בעודו מנצח את הסוסים הגזעיים הטובים ביותר במדינה. אך אז, במרוץ הרה גורל, הסוס חווה תאונה כמעט פטאלית. בזכות טיפול רפואי מסור והרבה אהבה מצד מגדליו, דרים מתאושש וחוזר למרוץ כדי לבצע את הקאמבק המדהים של חייו.cid:image003.jpg@01D36445.3A95E760

סיפור "אנדרדוגי" מלא אהבה ושמחת חיים, שייגע בליבם של כל מי שמעז לחלום…

בימוי: לואיס אוסמונד (בריטניה, 86 דק', 2016)

לצפייה בטריילר

"כבש את ליבי" The Guardian

"מעשייה מלהיבה מהחיים האמיתיים, עשויה גם עם לב וגם עם הומור" The Independent


 

משפחת הקיסרים 2: הקריאה

March of the Penguins 2: The Call

בכורה: יום שלישי, 16.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 20.1, 19:50

 

היעד הוא תמיד אותו יעד אך הדרך אליו אף פעם אינה דומה לקודמת.(2)

אחרי חודשיים של צילומים בתנאים קשים באנטרקטיקה בחורף שעבר, לוק ז'אקה, במאי הסרט זוכה האוסקר® "משפחת הקיסרים", חוזר עם סרט חדש שצולם כולו במצלמות 4K, בעזרת צוללת נסתרת ומזל"ט שריחף באוויר.

הסרט החדש מביא את סיפורו של פינגווין צעיר, שעומד לצאת לראשונה בחייו למסע הארוך, לאחר שקיבל את הקריאה המסתורית ה"מאלצת" כל פינגווין לצאת ליעד לא ידוע בהגיע החורף.

דרך העיניים והזיכרונות של הפינגווינים המבוגרים בני ה-45, נתבונן ברגע המכריע הזה, בקריאה המגנטית: נעקוב אחרי הפינגווין הצעיר שלנו מקרוב לאורך מסע כובש-הלב, בלבטיו, פחדיו ובאתגרים איתם הוא צריך להתמודד לאורך המסע. גורלו של פינגווין אחד צעיר שבזכות האינסטינקטים המיוחדים שלו מצליח לשרוד.

את הסרט מקריין למברט וילסון.

בימוי: לוק ז'אקה (82 דק', צרפת, 2017)

 

כל סוסי המלכה | All the Queen's Horses

בכורה: יום רביעי, 17.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 19.1, 24:15

 

איך אישה אחת הצליחה לגנוב 53 מיליון דולר מבלי שמישהו הבחין בכך?

ב-2012 התגלתה הונאת הענק המוניציפאלית הגדולה ביותר בתולדות ההיסטוריה האמריקאית: ריטה קרונדוול, חשבת בעיר דיקסון, אילינוי, מעלה ב-53 מיליון דולר מכספי העיר.

גרונדוול, שהיתה אחת ממגדלי סוסי ההרבעה המובילים במדינה וזכתה על כך ב-52 אליפויות עולם, נאלצה לשלם על הסוסים שלה כ-200,000 דולר מדי חודש. כדי לעמוד בתשלומים השתמשה בכספי העירייה במשך 20 שנה מבלי שאיש שם לב. במשך כל אותן שנים חיה גרונדוול חיים ראוותניים ומלאי מותרות, כשבמקביל דרשה מעובדי העירייה, כמנהלת החשבונות של העירייה, לנקוט בחסכנות, לקצץ תקציבים, עד שהביאה להזנחת כל התשתיות העירוניות. maxresdefault (2)

הסרט שלפנינו מביא את הסיפור המדהים על הונאת הענק, את רגע הגילוי והשתלשלות החקירה ואת הטרגדיה של עיירה קטנה שהושארה מאחור.

בימוי: קלי ריצ'מונד פופ (70 דק', ארה"ב, 2017)

לצפייה בטריילר

 

לאכול כמו חיות | Pet Fooled

בכורה: יום חמישי, 18.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 20.1, 21:15cid:image003.jpg@01D36445.3A95E760

 

האם המזון המתועש של חיות המחמד פוגע בבריאותם?

רבים מהאנשים שמגדלים בביתם חיות מחמד אינם מודעים להשלכות של האוכל המתועש שהם נותנים לחיות שלהם לאכול ואינם מודעים לכמות התוספים הכימיקלים הלא-בריאים שתעשיית המזון לחיות מוסיפה למוצרים כדי שיהפכו להיות רווחיים. בעזרת שתי הווטרינריות – ד"ר ברברה רויאל וד"ר קארן בקר מביא הסרט שלפנינו את מאחורי הקלעים של תעשיית המזון לחיות המחמד. השתיים סוקרות את השתלשלות ההיסטוריה של האוכל המוכן לחיות מחמד, מסבירות מה גורם ליצרנים להוסיף למזון תירס, סויה וחיטה שכלל אינם בריאים לחיות ומביאות אל המסך את הצדדים הפחות מוכרים של הסכנה בענף שהולך וגדל ללא כל פיקוח. 8462fbd863881e151c01fb1c2870b3bead64c370

בימוי: קול הרינגון (70 דק', ארה"ב, 2017)

לצפייה בטריילר

 

וגם –


W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

כלב מלחמה: החבר הטוב ביותר של החייל

War Dog: A Soldier's Best Friend

יום שני, 15.1, בשעה 23:45 וב-yesVOD.

סיפור הקשר האמיץ בין כלבי ה-K9 ובין חיילי צבא ארה"ב, שמפעילים אותם בשדה הקרב.

כלבי ה-K9 מאומנים לבצע משימות צבאיות ימיות, אוויריות וקרקעיות. חוש הריח המחודד שלהם מאפשר להם לגלות חומרי נפץ בשדה הקרב ובעודם נושאים עליהם מצלמות, הם נשלחים לאזור המסוכן לפני כניסת החיילים. הסרט המרגש שלפנינו מביא את סיפור הקשר המיוחד שנרקם בין הכלבים החשובים האלו ובין החיילים הוטרנים, ששירתו איתם בשדה הקרב וממשיכים לגדל אותם בביתם, לצד בני משפחתם.

סיפור של חברות אמיצה והוכרה לבעלי החיים, שהצילו חיים, לעיתים במחיר של פגיעה קשה בעצמם.

(69 דק', ארה"ב, 2017)


cid:image003.jpg@01D36445.3A95E760

לוכדת הנשרים |  The Eagle Huntress

יום ראשון, 14.1, בשעה 23:30 וב-yesVOD.

פסטיבל סאנדנס; פסטיבל טורונטו; פסטיבל טלוריידimages

סיפור מעורר השראה על נערה יוצאת דופן שמעיזה לצאת כנגד כל המוסכמות.

הסרט "לוכדת הנשרים", שמצולם בערבות הלבנות עוצרות הנשימה של מונגוליה, מביא את סיפורה של איישולפן בת ה-13 שרוצה לקבל הכרה כ"לוכדת נשרים".

במשך 12 דורות עוברת המסורת במשפחתה הקזחית מאב לבן. הם לוכדים נשרים ובעזרתם צדים שועלים ומשילים את פרוותם. כעת המסורת מתחילה להתערער ולצד השימוש החדש שלהם בטרנזיסטורים, באופנועים ובפאנלים סולאריים, משתלבת גם איישולפן ורוצה להפוך להיות האישה הראשונה שבמקום לבשל, לנקות ולשמור על אחיה הקטנים – תעמוד לצד אביה וסבה ותלכוד איתם נשרים.

עלילת הסרט, שנראית כאילו נכתבה באולפני דיסני, מביאה סיפור אמיתי, שלמרות שמתרחש כל כך רחוק מאיתנו,  שופך אור חדש על המושגים פמיניזם, מודרניזציה ומסורת.

בימוי: אוטו בל (101 דק', ארה"ב, 2016)

צפו בטריילר

 

ציידי הלווייתנים | The Islands and the Whales

יום שני, 15.1, בשעה 20:35 וב-yesVOD.last_season_3

פסטיבל הוטדוקס 2016

תושבי איי פארו המבודדים, ששוכנים בצפון האוקיינוס האטלנטי בין סקוטלנד, נורבגיה ואיסלנד, ביססו את תרבותם וכלכלתם במשך אלפי שנים על צייד של עופות ים ולוויתנים.

אך אם בעבר הטבע היה ענק והאנשים היו פצפונים הרי שכעת המצב התהפך. צילום שמביא הסרט, ממעוף הציפור, מראה קהילה עצמאית שמסורה לטבע אך מאבדת קשר עם התפתחות העולם שמסביבה. עם הזמן, עופות הים החלו להעלם ורופא מקומי גילה שהזיהום בים הופך את בשר הלוויתנים לרעיל ומסוכן למאכל בני האדם. לאט לאט תושבי המקום מבינים  שלאורח החיים הקדום שלהם יש תאריך תפוגה.

אל תוך המורכבות הזאת מגיעים אל האיים חברי ארגון זכויות בע"ח, ובראשם הפעילה פמלה אנדרסון לצד האגודה לשימור הים (ארגון SSCS) ומפגינים כנגד הצייד של תושבי המקום. מצד התושבים הם נתפסים כאימפריאליסטים שמתערבים בתרבותם ובחייהם ואילו בעיני הפעילים נתפסים התושבים כבורים ופרימיטיביים. שני הצדדים מעלים בסרט את הדיון המורכב ממילא בכל הקשור לזהות, שימור הסביבה, רווחת התושבים לצד רווחת בעלי החיים, מסורות עתיקות לצד העתיד אליו העולם מתקדם.

בימוי: מייק דיי (82 דק, אנגליה/דנמרק, 2016)

צפו בטריילר

 

הכלב עם 102 איי-קיו | Dog With An IQ Of 102  The

יום חמישי, 18.1, בשעה 21:10 וב-yesVOD.

הכירו את האנשים שגילו יום אחד שלחיות המחמד שלהם יש כישורים יוצאי דופן.

הצצה משעשעת וביזארית אל עולמם של חיות מחמד סופר- אינטילגנטיות ואל הבעלים המסורים והאקסצנטריים שלהם: הכירו את קירסטי שלכלב שלה, קופר, יש אוצר מילים של יותר מ-200 מילים והוא אף יכול לספור טוב יותר מפעוט ממוצע. התוכי של משפחת שרידן, סליפמאט, משוגע על פוטבול ולא מפסיד שום משחק וג'ס, הכלב של לואיס, הוא גאון בצורה יוצאת דופן.

לחיות עם בע"ח "אינטלקטואל" יכול להיות מאתגר אך כל האנשים שמטפלים בחיות אלו לא היו יכולים לחיות בלעדיהם. למעשה, הם מאמינים שהמשימה שלהם היא לעזור לאהוביהם למצות את הפוטנציאל שלהם ולהפוך להיות החיות החכמות ביותר בסביבה.

(45 דק', בריטניה, 2016)

 

סוסי פרא | Unbranded

יום רביעי, 17.1, בשעה 23:15 וב-yesVOD.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\unbranded_still_-_h_2015.jpg

פרס חביב הקהל – פסטיבל hotdocs 2015; פסטיבל Telluride 2015

16 סוסי פרא, ארבעה גברים וחלום אחד: לרכוב מגבול לגבול, ממקסיקו לקנדה, דרך מערב אמריקה.

ארבעה צעירים שאך סיימו קולג', יוצאים להרפתקה של חייהם: הם יובילו 16 סוסי מוסטנג במסע של כמעט 5000 קילומטרים – בשטחים הרריים ובוגדניים, בנופים מרהיבים ובמזג-אויר לא סלחני.

מטרתם של ארבעת הצעירים במסע האֶפּי הזה היא לעורר מודעוּת ללמעלה מ-50 אלף סוסי פרא שמוחזקים במכלאות בארה"ב וממתינים לאימוץ. רבים מהם ינמקו שם.

זהו מסע מעורר השראה, משעשע, מחמם-לב ומרהיב ביופיו על חברוּת, על גילוי עצמי ועל החיבור המופלא שבין האדם, החיה והטבע.        

בימוי: פיליפ באריבו (106 דק', ארה"ב, 2015)

 

מהמרים על הכחדה | Gambling On Extinction

יום רביעי, 17.1, בשעה 20:05 וב-yesVOD.

סרט מצמרר, שעוסק בהרג ובסחר הלא-חוקי של חיות הבר בסוואנות ובג'ונגלים של אפריקה ואסיה. הסרט לוקח אותנו למסע משדות ההרג של קניה ודרום אפריקה ועד למרכזי הסחר של סין וויאטנם, ובעזרת חוקרים חשאיים, ציידים לא חוקיים לשעבר ואנשי איכות הסביבה חושף את הקשר בין המסחר העולמי בשנהב , ארגוני  הטרור, הציידים והצרכנים.

זה סיפור על רדיפת בצע וקרב חסר רחמים על מקורות מוגבלים: הפילים, הקרנפים והנמרים שחיים בטבע. הגלובליזציה העולמית הביאה לכך ששיני השנהב והקרניים הפכו לעסק שמכניס יותר מ-20 מיליארד דולר בשנה (המוצר השלישי הכי מבוקש בעולם אחרי סמים ונשק). בקצב בו מתקדם הציד הלא חוקי, נוכל בקרוב מאד, עוד בתקופתנו, לראות את החיות האלו רק בגני החיות ולא בטבע. "כעת", כמו שאומר בסרט נשיא הסוכנות לחקר הסביבה, אלן תורנטון, "נשאר לעולם להחליט בין שתי האפשרויות – או שיהיו לנו פילים או שיהיה לנו מסחר בשנהב. שניהם לא יכולים להתקיים ביחד".

בימוי: ג'ייקוב קנסר  (52 דק', ארה"ב, 2015)


 

המשימה: כחול | Mission Blue

יום שלישי, 16.1, בשעה 23:25 וב-yesVOD.

זוכה אמי® 2015

דר' סילביה ארל, האוקיינוגרפית האגדית וזוכת פרס TED, נמצאת בשליחות – להציל את האוקיינוסים שלנו.

ארל – מדענית, חוקרת, אשת חזון – בילתה ששה עשורים בחקר האוקיינוסים והיצורים החיים בו.  C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\mission-blue-sylvia-earle-movie.jpg

הסרט, מאת המפיק של "הלגונה הסודית" זוכה האוסקר®, עוקב במשך שלוש שנים אחר סילביה, שלוקחת על עצמה להגשים את משאלת חייה: לבנות רשת גלובאלית של אזורים מוגנים (כמו פארקים לאומיים מתחת למים), כדי להגן על המערכות הטבעיות שמשאירות את המין האנושי בחיים.

למעלה מ-100 מדענים, פילנתרופים ואקטיביסטים מתקבצים באיי גלפאגוס כדי לעזור לדר' ארל במשימתה.

אך כשהמשלחת מתקרבת לסיומה, אסדת קידוח מתפוצצת ונפט גולמי שוטף את מפרץ מקסיקו. סילביה והצוות נכנסים למרוץ מסביב לשעון כדי להגן על "אזורי התקווה" התת-ימיים.

בימוי: רוברט ניקסון, פישר סטיבנס (95 דק', ארה"ב, 2014)


 

אנשי התרנגולות | Chicken PeopleC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Shari-2-597x446.jpg

יום שלישי, 16.1, בשעה 20:35 וב-yesVOD.

פסטיבל SXSW

המילה "עופות" מעוררת אצל רוב בני האדם קונוטציה לאוכל אך בשביל אנשים מסוימים "עופות" הם אהבת חייהם.

הסרט המשעשע  "אנשי העופות", מביא את סיפורם של האנשים שגידול עופות, כחיית מחמד, הוא מרכז חייהם. הם מגדלים זנים איכותיים במיוחד במטרה להשתתף איתם במופעים ובתחרויות, כשגולת הכותרת היא "תחרות העופות הבינלאומית" המתקיימת מדי שנה בקולומבוס, אוהיו.

מבין עשרות אלפי העופות האקזוטיים המגיעים מכל רחבי אמריקה לתחרות  – עוקב הסרט אחרי שלושה מתחרים ומביא את סיפורם האישי לצד גידול עופות המחמד שלהם: בריאן נוקס, מהנדס מצליח מניו המפשייר, שרי מק'לו עקרת בית ואמא לחמישה מקרופורד, אינדיאנה ובריאן קרקר כוכב מיוזיקלס מברנסון, מיזורי. במשך שנה מתמודדים השלושה עם מכשולי החיים תוך כדי שהם מגדלים את העופות המושלמים שלהם. האם הם יצליחו להתגבר על כל האתגרים ולנצח בתחרות?

מבט יוצא דופן ומרגש על האהבה האולטימטיבית לבעלי החיים.

בימוי: ניקול לוקאז היימס (83 דק', ארה"ב 2016)

 

על קצה המזלג | At The Fork

יום ראשון, 14.1, בשעה 20:25 וב-yesVOD.

ג'ון פפולה, במאי הסרט, נעתר לבקשתה של ליסה, אשתו הצמחונית, ויוצא איתה למסע מרתק בחוות ברחבי אמריקה כדי ללמוד על הדרך אותה עושות החיות מרגע ההמלטה ועד שהן נוחתות אצלנו בצלחת. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\ArtoftheForkpig.jpg

מה שהם מגלים במהלך המסע הוא שלא מדובר בחברות תעשייתיות חסרות לב או באיזו קונספירציה ענקית לגבי אספקת המזון שלנו אלא בעשרות אלפי איכרים קטנים, אנשים אמיתיים שמקבלים על בסיס יומיומי החלטות קטנות לגבי איך לנהוג בחיות אותן הם מגדלים ועד כמה יש ביכולתם לייצר יותר בפחות משאבים. חלקם אף חולקים עם הבמאי ואשתו את אותה השקפת עולם מוסרית לגבי אכילת חיות החווה.

הסרט מעלה שאלות קשות על איך אנו מגדלים חיות במטרה שיהפכו לאוכל של בני האדם ועל ההשפעה שיש לבחירות של כל אחד מאיתנו בכל פעם שאנו יושבים לאכול.

בימוי: ג'ון פפולה (90 דק', ארה"ב, 2016)


\\filesrv.yesdbs.co.il\HQ-Content_Public\yesPress\עיצובים לעיונכם\דוקו\2018_JANUARY_banner_DOCU_Animals.jpg

G:\yes Docu\לוגואים+לוגובאגים\הלוגו החדש\תעודת גמר\תעודת גמר לבן.jpg

 

פרויקט "תעודת גמר", המתקיים זו השנה התשיעית, הוא פרויקט במסגרתו תומכים ערוץ yes דוקו וקרן גשר לקולנוע רב-תרבותי בסרטי גמר נבחרים של סטודנטים לקולנוע, במטרה לתת במה ליוצרי דור העתיד של הקולנוע הישראלי.  

החל מה-3.1 נשדר מדי יום רביעי ב-21:00 סרטים ישראלים חדשים בולטים מתוך הפרויקט. והחודש:


 

כמו פרח לוטוס   

בכורה: יום רביעי, 3.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 5.1, 21:00

 

פסטיבל דוקאביב 2016; פסטיבל ירושלים 2016, הבחירה הרשמית – תחרות הקולנוע הדוקומנטרי 2016

בזיכרונה של ילדה בת עשר היו שישה מבוגרים. הם היו משפחה. C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\scene1_02C.JPG

באמצעות הנפשת זיכרונותיה, שבה במאית הסרט, אל ילדותה בניסיון להבין כיצד נעלמו המבוגרים הדומיננטיים בחיה, לאחר מות אמה.

חומרי הגלם שסביבם נטווה הנראטיב – יומן אישי מפורט ותיעוד וידאו רב עוצמה יוצרים פסיפס משפחתי נוקב ובלתי מתפשר.

בימוי, תסריט והפקה: אליה שוורץ |  צילום: דניאל רוזנבאום |  עריכה: מירי לאופר | עריכת פיין קאט: שקד גורן |  עיצוב פסקול: רותם דרור | מוזיקה: עמית פוזננסקי | עיצוב אנימציה-שרה ג'ין | אנימציה-סטודיו- דה הייב | אפטר: דין ברעם | מפיקים נוספים: דין ברעם, ליאור ויינשטיין | הפקת פוסט: אסף שניידר. הופק במסגרת בי"ס מנשר לאמנות בתמיכת ערוץ yes דוקו, קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי וקרן ברנשטיין.

 

חבר שלי יניב

בכורה: יום רביעי, 10.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 13.1, 21:10C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\חבר שלי יניב 1.jpg

 

פסטיבל IDFA 2016, פסטיבל ירושלים 2016

יניב ומעיין, במאי הסרט, חברים כבר יותר מ-10 שנים.

לאחרונה, משתף יניב, הלוקה במחלת ניוון שרירים (SMA), את מעיין ברצון שלו לעזוב את הבית ולהיות בפעם הראשונה בחייו עצמאי באמת, גם אם מדובר במהלך שעלול לסכן את חייו.

מעיין לוקח אותנו למסע מלא בהומור בחייו של יניב. מסע שמאתגר את החשיבה המקובלת על מה זה אומר "להיות בחיים". הסרט משקף חיים של מאבק תמידי בין הרצוי למצוי, בין תשוקה לנחישות, בין הגוף לנפש ובין חוסר אונים לאופטימיות. איזה צד יכריע?

בימוי: מעיין שורץ | עריכה: אמיר ג'ורג'י | צילום: רן ברגינסקי, מעיין שורץ | הפקה: מורן נקר | אנימציה: יעל חן, ירדן קולר | מוסיקה מקורית: חגי גליק | הקלטה: נבט מזור, מתן דרמבוס | עיצוב פסקול: מיכל גדעון | תיקוני צבע: רן ברגינסקי | אפקטים: עומר שורץ. הופק במסגרת מכללת ספיר בתמיכת ערוץ yes דוקו, קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי, קרן ברנשטיין, הקרן לירושלים, סינמטק ירושלים והמועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט.                                         

 

האי

בכורה: יום רביעי, 24.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שבת, 27.1, 18:20

 

זוכה פרס הסטודנטים – תחרות הקולנוע הדוקומנטרי 2017, מקום שני – תחרות הסטודנטים דוקאביב 2017

מבט אינטימי על הפסיפס האנושי שמרכיב את בית החולים הצרפתי "סנט לואיס" – הוספיס לחולים סופניים שממוקם על הגבול המתוח בין מזרח למערב ירושלים, מול חומות העיר העתיקה. במשך שנתיים ליווה הבמאי, אדם וייגנרוד, את המטופלים והמטפלים- כל אחד והסיפור האישי שלו. רגעי הומור לצד עצב מהחיים שבין קירות בית החולים.C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\1 (2).jpg

בימוי, צילום והפקה: אדם וייגנרוד | עריכה: קטיה שפלביה | סאונד: רותם דרור | מוסיקה מקורית: אדם וייגנרוד | עריכת און ליין: תומר בהט. הופק במסגרת אוניברסיטת תל אביב בתמיכת ערוץ yes דוקו, קרן גשר לקולנוע רב-תרבותי ואשל – ג'וינט ישראל.                                         

    

אחותי כלה          

בכורה: יום רביעי, 31.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שבת, 27.1, 18:20C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\___¿_ש4.jpg

 

שרי, חרדית בת 27 מבני ברק. רווקה.

הסרט מלווה את שרי בתקופת השידוכים, החל משלב הצעת השידוך דרך הבירורים ועד הפגישות.

נקשיב לה, לרגשות שלה, לקושי שלה לעמוד בפני הלחץ החברתי שמופעל עליה כאשר היא רואה את החברות שלה נשואות ומקימות משפחה והיא עדיין מצפה.

איך בחורה רווקה בגיל כזה מתמודדת בכור ההיתוך של החברה החרדית?

לחפש חתן במשך 8 שנים זה קצת יותר מידי. אפילו בשבילה.

 

בימוי, תסריט וצילוםי: שושי אלטמן | צילום נוסף: יוסי וייס | עורכת ראשית: טלי הלטר שנקר | עורכות משנה: שושי אלטמן, מרגלית פרידמן | מוסיקה מקורית: יהודה אריה קונסמן |עריכת סאונד: מיכאל גורביץ | עריכת און ליין: דימה לידחוב

הסרט הופק בתמיכת ערוץ yes דוקו, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי והמועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט.

\\filesrv.yesdbs.co.il\HQ-Content_Public\yesPress\עיצובים לעיונכם\דוקו\2018_JANUARY_banner_DOCU_TeudatGmar.jpg

 

4 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

W:\Yes Docu\היילייטס\לוגו משבצות חדשות להיילייטס\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png

ג'ים: סיפורו של ג'יימס פולי | Jim: The James Foley Story

בכורה: יום שני, 29.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 2.2, 22:30

 

פרס הקהל – פסטיבל Sundance 2016 , זוכה פרס אמי® למצוינות בעשייה דוקומנטרית.

מה גורם לעיתונאי לסכן את חייו באזורי מלחמה?

ב-19 באוגוסט 2014, צילום וידאו שעלה ליוטיוב ומציג לכאורה את עריפת ראשו של צלם העיתונות האמריקאי ג'יימס פולי, זעזע את העולם. התמונות הקשות שנפוצו ברשתות החברתיות הוכיחו לכולם שאנו ניצבים כעת בפני סוג חדש של טרור.74301-1140x610

ב-22 בנובמבר 2012 נחטף ג'ים פולי בסוריה ונעדר למשך שנתיים. אל משפחתו, שנזרקה בן רגע אל עולם של שקרים ואכזבות, נשלח דואר אלקטרוני המאיים בהוצאתו להורג אם ארה"ב לא תשלם בעבורו כופר.

הבמאי בריאן אוקס, חבר ילדות של פולי, מביא בסרטו המצמרר את סיפורו של צלם העיתונות ג'יימס פולי – מילדותו בוולפבורו, ניו המפשייר, ועד לעבודתו כצלם המסכן את חייו כדי לתעד את מצוקת האזרחים בחזית המלחמה בלוב ובסוריה.

הסרט מביא את סיפורם של בני משפחתו, החברים והעיתונאים שסיקרו את השתלשלות האירועים כמו גם קטעי ארכיון של פולי מספר על עבודתו ועדויות קשות של האנשים שנישבו ביחד איתו.

לצד כל אלה מנסה אוקס לענות על השאלה הנשאלת  – למה עיתונאים בכלל יוצאים לאזורי סכסוך ומסכנים את חייהם כדי להביא את הסיפורים הללו, ביודעם שבני משפחותיהם וחבריהם נשארים מאחור ודואגים להם?

בימוי: בריאן אוקס (111 דק', ארה"ב, 2016)

לצפייה בטריילר     

 

 

 

מאחורי דלתות סגורות | Behind Closed Doors   

בכורה: יום ראשון, 21.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 26.1, 22:30

 

תיעוד מצמרר של שלוש נשים מוכות, מהשלב שהעזו לדווח למשטרה, ברגע של אלימות קשה מצד בני זוגם, ועד לרגע שבו נשלחו בני זוגם לכלא.

סברינה הותקפה באכזריות ע"י בעלה פול תוך שהוא מאיים להרוג אותה במכות. היא מצליחה לחייג למשטרה ולזרוק את השפופרת על המיטה כדי שישמעו מה שמתחולל בבית. תוך 7 דקות מגיעה ניידת ומצילה את חייה. כשכולה חבולה, ימים ספורים אחרי האירוע, היא מספרת למצלמה על מה שחוותה, לצד קטעי וידאו מתוך חקירת בעלה במשטרה.  

הלן סבלה תקופה ארוכה מאלימות הולכת וגוברת מצד בן זוגה לורנס עד שבינואר 2015 הוא תקף אותה בצורה קשה. בנה בן ה-12 הצליח לברוח מהבית ולדווח על האירוע. לורנס נעצר ומבית המעצר המשיך לשלוח לה מכתבי סליחה. אחרי שבוע הוא שוחרר על תנאי וחזר הביתה והלן נאלצה לברוח עם בנה לבית אביה.Sabrina_trans_NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQf98oAmGZYX8Vqbq2hlobTFc

ג'מה, אמא לשני ילדים קטנים, הותקפה על ידי האקס שלה, דווין,  4 חודשים לאחר שהחליטה להיפרד ממנו. מאז הפרידה הוא לא הפסיק להתקשר אליה ולאיים ואף הגיע אל ביתה לאורך כל שעות היממה. לאחר שהובא למשפט נידון ל-7 שנות מאסר.

לצד העדויות הקשות והאמיצות של הבנות, מתראיינים גם חוקרי משטרה שמתמחים באלימות במשפחה ועובדות סוציאליות, שתפקידן לסייע לנשים להשתקם לאחר התקופה הקשה שעברו.

בימוי:  אנה הול (60 דק', בריטניה, 2017)

לצפייה בטריילר

 

פלסטיק צ'יינה | Plastic ChinaC:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\MV5BYWYxYzAxNWUtZGQ3ZC00N2VmLTkwZTYtNGQxY2FlMDRkZjAwXkEyXkFqcGdeQXVyMjE4MzQ2OTQ@._V1_SY1000_SX750_AL_.jpg

בכורה: יום שלישי, 23.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו

וב-yesVOD. שידור נוסף: שישי, 26.1, 22:30

 

פסטיבל סאנדנס 2017; הסרט הזר הטוב ביותר – דוקאביב 2017;

הסרט הטוב ביותר – DocEdge 2017; פרס השופטים – IDFA 2016;

דיוקן של עוני, ייאוש ותקווה המבצבצים מתוך ערימות של זבל פלסטי בסין.

סין היא יבואנית אשפת הפלסטיק הגדולה בעולם. יותר מ-30 ערים בסין מעורבות בתהליך המחזור של האשפה המגיעה מאירופה, ארה"ב ומארצות שונות באסיה. הסרט שלפנינו מביא את סיפורה של יי-ז'י, בת ה-11, שאביה, פנג, עובד אצל מעסיקו הסיני, קון, במיון ומחזור פסולת מפלסטיק. פנג  וקון מגדלים את ילדיהם בתוך הרי אשפה ענקיים ומטונפים של פלסטיק וסירחון של פלסטיק שרוף. המראות כה קשים עד שקשה להישאר אדישים אליהם. עם זאת, יי-ז'י וחבריה תמיד מצליחים למצוא לעצמם אוצרות בתוך ערימות הפסולת: שקית של בלונים, בובות קטנות ומגזינים ישנים שאפשר לחתוך מהם תמונות ולהמציא עליהם סיפורים. אלה נותנים להם הצצה לחיים המאושרים של העשירים ברחבי עולם – חיים שכמותם לעולם לא יהיו להם.

קון עוד מקווה לשלוח את בנו לבית הספר ביום מן הימים אך יי-ז'י לא תוכל לעולם לצאת ללמוד כי אביה משקיע את מעט כספו באלכוהול. חוסר האונים והייאוש משתלט על כל פינה ואין כל תקווה באופק.

הסרט הנוקב עטור הפרסים מתעד מקרוב את גיבוריו ולא דורש כל הסבר: הדמויות מספרות בעצמן את השלב האחרון והעגום בשרשרת הצריכה האוניברסלית של העולם המערבי.

בימוי: ג'יוליאנג וואנג (54 דק', סין, 2016)

צפו בטריילר

 

לציון יום השואה הבינלאומי נשדר בבכורה את הסרט –

 

מר מיונז | Monsieur Mayonnaise

בכורה: מוצ"ש, 27.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 

פסטיבל ברלין 2017, פסטיבל חיפה 2017

איך מיונז צרפתי הביס את הנאצים?

הצייר והקולנוען, פיליפ מורה, מחליט לצייר "ספר קומיקס" על אביו המנוח ג'ורג' מורה, שהיה אמן מוכר ובוהמיין במלבורן, אוסטרליה. ג'ורג' ניהל עם אשתו בית קפה, מסעדה וגלריות אמנות אך למרות שהיה מוכר מאד בציבור, סיפור חייו האמיתי של האב ותרומתו לתנועת התנגדות הצרפתית בזמן מלחה"ע ה-2 מעולם לא נחשף.

כדי לצייר את ספרו יוצא הבמאי, טרבור גראהם, למסע בעקבות אביו ומביא, בצורה גרפית יפיפייה, את סיפור חייו של האב דרך מפגשים עם האנשים שהכירו אותו: מילדותו בלייפציג גרמניה, דרך לימודיו באוניברסיטת ברלין בזמן שריפת הספרים ב-1933, הבריחה לפריז, ההיכרות עם אשתו, סיפור ההישרדות הדרמטי של משפחתם בשואה וסיפור הצלת היהודים, שבזכותו קיבל את שם הקוד – "מר מיונז". Monsieur-Mayonnaise-1

במהלך הסרט מגלה גראהם שבאמצע שנות ה-40 אביו וחברו הקרוב, אמן הפנטומימה, מרסל מרסו הצליחו להציל את חייהם של אלפי יהודים. הטריק הפשוט שאיתו השתמשו היה מריחת המון מיונז ביתי בתוך באגטים. המיונז שהרתיע את הנאצים מפני לכלוך של מדיהם היפים, מנע מהם לערוך חיפוש יסודי, וכך יכלו מרסו וג'ורג', מחופשים לנזירות בסגנון "צלילי המוזיקה", ללוות ילדים לטיולים בהרים אל מעבר לגבול.

סרט שהוא מסע אישי, צבעוני ומלא חיים המשלב יחדיו את ההיסטוריה של המאה ה-20 עם אמנות, אוכל טוב וסיפור משפחתי מעורר השראה.

בימוי: טרבור גרהאם (94 דק', אנגליה/צרפת, 2016)

לצפייה בטריילר

\\filesrv.yesdbs.co.il\HQ-Content_Public\yesPress\עיצובים לעיונכם\דוקו\2018_JANUARY_banner_DOCU_Editors.jpg

 

31 בדצמבר – 6 בינואר


C:\Users\adit\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\yes-Docu_HBO_Black_for-hilights.png
 

הרולינג סטון: סיפורים מן הקצה  – פרק 3

Rolling Stone Magazine: Stories from the Edge – Ep. 3

בכורה: יום שני, 1.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 6.1, 23:30

ראה היילייטס דצמבר

 

מלכי הקסטות |Cassette: A Mixtape Documentary  

בכורה: יום שלישי, 2.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 5.1, 22:30

 

סיפורו של הפורמט המוזיקלי הגרוע בהיסטוריה.

פי'צר דוקומנטרי, עטוף בנוסטלגיה, מביא את סיפור המצאתן, שימושן והשפעתן של קלטות השמע, ה"קסטות", על צריכת המוזיקה משנות ה-60 ועד ימינו. האהבה למוזיקה המוחשית, שהגיעה בתוך קופסת פלסטיק עם סליל מגנטי ועטיפה צבעונית שמכילה את מילות השירים, השאירה קהל מעריצים שמסרב עד היום להתקדם לקבצים דיגיטליים. זמרים, להקות ופסקולים של סרטים הוליוודיים ממשיכים לצאת גם היום במהדורות מיוחדות עם שיריהם על גבי קסטות. cassette-the-documentary

בסרט שלפנינו כתבי מוזיקה, אספנים ומעריצים, בינהם – לו אוטנס, ממציא הקסטה, הזמרים הנרי רולינס, ת'רסטון מור, דמיאן ג'ורדו ואחרים נוברים באוספיהם הפרטיים ומספרים, בין השאר, על עוצמת ה"מיקסטייפ" – הפלייליסט בעריכה אישית שהוקלט ע"ג הקסטות.

סרט חובה, מלא בארכיונים מרגשים, לכל חובבי המוזיקה שנולדו לפני שנות ה-90.

בימוי: זאק טיילור (93 דק', ארה"ב, 2017)

לצפייה בטריילר

 

כמו פרח לוטוס   

בכורה: יום רביעי, 3.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 5.1, 21:00

ראה עמ' 14

 

7 בינואר – 13 בינואר

 

משוחררים מהכלא | Land of the Free  

בכורה: יום ראשון, 7.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 13.1, 22:00http://www.drsales.dk/wp-content/uploads/2016/05/transformation-800x450.jpg

 

סיפורם של אסירים משוחררים בלוס אנג'לס שקיבלו החלטה מודעת להתנתק מעולם הפשע ולא לחזור יותר לכלא לעולם. הסרט מלווה אותם מרגע השחרור ולאורך התקופה הקשה של ההתאקלמות בחיים האמיתיים ובסביבה הלא פשוטה שבה הם גרים.

בריאן השתייך בעבר לאחת מחבורות הרחוב הברוטאליות ביותר בלוס אנג'לס. הוא שוחרר ב-2014 לאחר שריצה עונש של 24 שנים בכלא על סחר בסמים, שוד של אנשים תמימים וכמעט רצח. העולם שהשאיר מאחוריו כשנכנס לכלא השתנה ללא היכר. כעת עליו להתמודד לבדו עם ההתקדמות הטכנולוגית העצומה שחלה ב-24 שנים האחרונות אך הוא מחליט לעשות הכל כדי לתרום לחברה ולהשתייך אליה.

סזאן, בת 28, אמא ל-3 ילדים קטנים שנעצרה על סחר במריחואנה מבקשת עם שחרורה, לחזור ולתפקד כאמא אוהבת ודואגת לילדיה הקטנים וחואן בן ה-18, אב לתינוקת קטנה, שהשתחרר גם הוא מהכלא רוצה כעת להשלים את לימודיו ולהתקבל לקולג'.

בימוי: קמילה מגיד (92 דק', ארה"ב/דנמרק, 2017)


 

הרולינג סטון: סיפורים מן הקצה  – פרק 4

Rolling Stone Magazine: Stories from the Edge – Ep. 4

בכורה: יום שני, 8.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 13.1, 23:30

ראה היילייטס דצמבר


 

טורקיה על הקצה | Turkey on the Edge  

בכורה: יום שלישי, 9.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

סרט אישי ואמיץ שנעשה מתוך האופוזיציה הדמוקרטית בטורקיה.MV5BNWZjNDJiMjUtYjE1Zi00ZTJmLWEzM2ItZTBjYzRlYTkzZTFiXkEyXkFqcGdeQXVyMjE4MzQ2OTQ@

בשנים האחרונות עברה טורקיה מהפכה  – ממדינה חילונית ודמוקרטית, הפכה המדינה, תחת שלטונו של ארדואן, למדינה חשוכה השוללת את חירויות הפרט ומאחדת את כל הכוח בידיו של שליט אחד. ניסיון ההפיכה שנכשל ב-2016 אף גרם עוד יותר  להגדלת כוחו של ארדואן, בעודו משתמש בחוק כהמלצה בלבד. השחיתות הפכה כבר למחלת מדינה ומתפשטת מלמעלה עד למטה ובמקביל ה"טיהורים" מתרחבים ואלפי עיתונאים, אנשי אקדמיה ונבחרי ציבור מפוטרים וחלקם נשלחים למאסר.

במאי הסרט "טורקיה על הקצה", אימרה אזם, מאנשי האופוזיציה לשלטונו של ארדואן לא מפחד להביא בסרטו את הקולות של המתנגדים. כיוצר דוקומנטרי הוא רואה בכך שליחות להחזיר את השוויון והצדק החברתי למדינתו.

לשם כך הוא נפגש עם חבריו הקרובים שעמדו לצדו בהפגנות דמוקרטיות לאורך השנים ומנסה ביחד איתם לענות על השאלה – לאן מועדות פניה של טורקיה?

בימוי: אימרה אזם (52 דק', טורקיה, 2017)

לצפייה בטריילר

חבר שלי יניב

בכורה: יום רביעי, 10.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 13.1, 21:10

ראה עמ' 14


 

14 בינואר – 20 בינואר

cid:image003.jpg@01D36445.3A95E760

21 בינואר – 27 בינואר

 

מאחורי דלתות סגורות | Behind Closed Doors    

בכורה: יום ראשון, 21.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 26.1, 22:30

ראה עמ' 18


 

הרולינג סטון: סיפורים מן הקצה  – פרק הסיום

Rolling Stone Magazine: Stories from the Edge – Ep. 6

בכורה: יום שני, 22.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 26.1, 23:30

ראה היילייטס דצמבר


 

פלסטיק צ'יינה | Plastic China

בכורה: יום שלישי, 23.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 26.1, 21:30

ראה עמ' 18


 

האי

בכורה: יום רביעי, 24.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שבת, 27.1, 18:20

ראה עמ' 15


 

מר מיונז | Monsieur Mayonnaise

בכורה: מוצ"ש, 27.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 

ראה עמ' 19

 

28 בינואר – 3 בפברואר

 

די כבר עם בנים ובנות! | No More Boys and Girls  

בכורה: ימים ראשון-שני, 28-29.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שבת, 3.2, 17:55

 

האם אפשר לגדל ילדים ללא מגדר מוגדר?

העובדה שנולדת זכר או נקבה הולכת לשחק תפקיד נכבד בחיים שעומדים לעבור עליך.

השאלה היא – האם הכל מתחיל כבר בילדות והאם האופן שאנו מתייחסים שונה לילדים ולילדות הוא הסיבה העיקרית לכך שעדיין לא הגענו לשוויון בין המינים?

תוך שימוש בגישה שוודית חדשה, ד"ר ז'אביד עבדלמונים עורך ניסוי בקרב 30 ילדים בני 7 בכיתה בבריטניה ויוצר סביבה נטולת מגדר, שתמנע מהם להתקבע על המוסכמות החברתיות המקובלות. כשאין בתי שימוש נפרדים ואין פעילות נפרדת לפי מגדר – האם הבנים ילבשו חצאית טוטו? האם הבנות ישחקו כדורגל? והאם בנים יסכימו ללבוש בגדים ורודים? no-more-boys500

ניסוי חברתי מהפכני, מלווה בהסברים אקדמיים, לצד לא מעט רגעים מצחיקים – מביא את סיפורם של ילדים ומבוגרים שצריכים להתמודד עם האתגר הקשה –  לעשות שינוי מהפכני בהגדרות שהם מכירים.

(2X54 דק', אנגליה, 2017)

לצפייה בטריילר


 

ג'ים: סיפורו של ג'יימס פולי | Jim: The James Foley Story

בכורה: יום שני, 29.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 2.2, 22:30

ראה עמ' 17


 

הקלטת האבודה של גרג | Ramblin' Freak

בכורה: יום שלישי, 30.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 30.12, 22:50 ramblin-freak-F71268

פסטיבל SXSW  2017    

פרקר סמית', קולנוען צעיר בראשית דרכו, מחליט, אחרי שחווה אסון אישי, לצאת למסע לאורכה של אמריקה ולתעד את עצמו בסרט דוקו דל-תקציב. לצורך כך הוא רוכש מצלמה ישנה ב-e-Bay ומופתע לגלות סרט ישן שנשכח בתוכה ובו צילומים משפחתיים של גרג ולנטינו, אחד ממפתחי הגוף הפופולאריים בעולם (שמוכר גם בשם ה"איש שזרועותיו התפוצצו" בגלל עודף הסטרואידים שלקח).

מתוך אמונה ששום דבר לא קורה סתם בחיים ויש סיבה לכך שדווקא הקלטת הזאת התגלגלה לידיו – פרקר יוצר קשר עם ולנטינו ומקבל החלטה לשנות את המסלול ולצאת, בליווי החתול שלו, למסע במכוניתו מאוסטין טקסס אל ניו יורק במטרה לפגוש את האיש, שסרטיו האישיים התגלגלו לידיו.

לאורך המסע המסקרן מתגלים לצופים פרטים חדשים ומפתיעים על משפחתו של הבמאי ועל המשותף בין המתעד למושא התיעוד שלו.

בימוי: פרקר סמית' (91 דק', ארה"ב, 2017)

 

אחותי כלה          

בכורה: יום רביעי, 31.1, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שבת, 27.1, 18:20

 

Check Also

וידאו קומיקס בטלוויזיה: שיחה עם כוכבי ויוצרי “סוכני ש.י.ל.ד”

העונה השביעית והאחרונה של “סוכני ש.י.ל.ד” יצאה לדרך בשבוע שעבר בארה”ב. הנה שיחה מעמיקה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.