יום רביעי , דצמבר 12 2018
Home / כל מה שמסביב / אודיו+וידאו: ארץ הצל
קום קרא מאת שמעון אדף

אודיו+וידאו: ארץ הצל

עם פרסום הרומן ״קום קרא״ ולרגל הענקת פרס ניומן לספרות עברית לסופר והמשורר שמעון אדף, יוצא לרדיו השיר ״ארץ הצל״, בביצועו של יורם חזן, סולן ״כנסיית השכל״

״ארץ הצל״ הוא השיר הראשון מתוך הפרויקט ״מיתולוגיה שלמה מתחת לציפורניים״, ביצועים חדשים לשירי דליה שושן, בעיבוד ובהפקה מוזיקלית של ״רקמות״ (חיים רחמני ושמעון אדף).

שיריה של יוצרת הרוק ילידת שדרות דליה שושן מלווים את הטרילוגיה הבלשית של שמעון אדף, שראתה אור בהוצאת ״כנרת, זמורה-ביתן״, מראשיתה. הרומן ״קילומטר ויומיים לפני השקיעה״ (2003)
סיפר על קורותיו של אליש בן זקן בשעה שהוא מנסה לפענח את מותה, והרומן ״קום קרא״ (2017) חוזר על נעוריה ואל רגעי היצירה התחיליים שלה. ״ארץ הצל״ הוא השיר הראשון שהקליטה דליה שושן בחייה ונמצא בעיזבונה.

את השיר מבצע יורם חזן. עבור חזן, ״דליה שושן היא דמות חשובה במיתולוגיה המוזיקלית של שדרות, ואני שמח על ההזדמנות לחלוק לה כבוד בביצוע השיר הראשון שלה.״

במסגרת הפרויקט ״מיתולוגיה שלמה מתחת לציפורניים״ יבצעו אמני רוק שונים שירים של שושן מכל הקריירה המוזיקלית שלה, שנקטעה בגיל צעיר בראשית שנות ה-2000. השירים נבחרו על ידי רחמני ואדף.

רחמני: ״דרך הליסטים שכבשה המוזיקה של דליה, היא זו שמאפשרת למוזיקה שלי למעוד בבטחה.״

אדף: ״דליה שושן היא אחד הצירים של עולמי הספרותי. אני חוזר ללא הרף לשיריה ולמוזיקה שלה כדי למצוא השראה לכתיבה״.

טקס הענקת פרס ניומן לספרות עברית לשנת תשע״ח יתקיים ביום ב׳, ה-13.11, בשעה 19:00, בקריית האוניברסיטה הר הצופים, אולם יחזקאל ליברנט-פומנטו מקסיקו.
בטקס ייערך מופע מחווה מיוחד של להקת ״כנסיית השכל״ לשמעון אדף.

בדוק גם

אנימציה: טריילר ראשון ל- WATERSHIP DOWN

נטפליקס והבי בי סי מציגים: מיני סדרה חדשה המבוססת על הקלאסיקה WATERSHIP DOWN. בין המדובבים: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.