יום שלישי , דצמבר 18 2018
Home / כללי / מכה על חטא
מכה על חטא, מאת פטריק פלאנרי

מכה על חטא

"מכָּה על חטא", ספרו הראשון של פטריק פלאנרי,
ראה אור בשנת 2012 ותורגם ליותר מעשר שפות.
הוא היה מועמד לפרסים רבים (בהם פרס אימפאק דבלין הבינלאומי) וזכה לשבחי המבקרים

 

בביתה המבוצר והמאובטח שבקייפטאון, כותבת קלר ואלד הקשישה רשימות המופנות אל בתה שנעלמה שנים רבות לפני כן. אלה רשימות ספוגות בגעגועים עזים, בחרטות, בשאלות, בהשערות על גורל בתה ובסודות עבר נוראיים. קלר היא סופרת דרום אפריקאית ידועה, בת למתיישבים לבנים, שחיה את שנות חייה האחרונות בדרום אפריקה השסועה והאלימה שלאחר שלטון האפרטהייד. בתה, לורה, היתה שותפה למאבק בשלטון הגזעני הלבן, ועקבותיה נעלמו במפתיע. רק דרך הרשימות שקלר"גם איכותי מאוד וגם קריא מאוד" פייננשיאל טיימס | "רומן חכם מאוד ורב-שכבות עם עלילה מרתקת ודמויות מורכבות. והוא כתוב נפלא" האינדיפנדנט | "רומן יוצא דופן ומעורר מחשבה… סופר אינטליגנטי וכישרוני" הניו יורקר | "פלאנרי הוא סופר מוכשר שעומד בשורה אחת עם סופרים גדולים כמו מרגרט אטווד ופיליפ רות" הדיילי ביסט

מכָּה על חטא מאת פטריק פלאנרי

מאנגלית: אנה הרמן | בהוצאת אחוזת בית

 

כותבת, היא מצליחה סוף-סוף לחשוף את הסוד שהיא מסתירה שנים רבות כל כך.

והנה, יום אחד, אל ביתה מגיע גבר צעיר ששב למולדתו דרום אפריקה, אחרי שנים רבות בגלות. שמו סאם לֶרוּ, והוא נשלח אליה כדי לשוחח איתה ולאסוף חומרים לביוגרפיה שהוא עתיד לכתוב על אודותיה. גם לו יש סודות גדולים שאותם הוא מסתיר, גם הוא נושא עמו זיכרונות קשים של עבר מצולק, וגם הוא מבקש להשתחרר מאשמה שעדיין רודפת אותו.

האם השניים מוליכים שולל זה את זה, ומנסים לטשטש את האמת על עברם? האם הסופרת המהוללת היתה שותפה לפשעים שביצע משטר האפרטהייד? ככל שהקשר בין השניים הולך ומעמיק, עולות אל פני השטח רוחות הרפאים שרודפות אותם – שני אנשים המבקשים מחילה ופיוס עם עברם.

"מכָּה על חטא", מאת הסופר פטריק פלאנרי, הוא רומן מתוחכם ומלא באהבת הספרות והכתיבה. בדומה לרומנים של גדולי הסופרים הדרום אפריקאים (כמו ג'ון מ' קוטזי ונדין גורדימר).

פטריק פלאנרי נולד בקליפורניה וגדל בנברסקה. לאחר שהשלים תואר ראשון בלימודי קולנוע בניו יורק הוא עבד במשך שלוש שנים בתעשייה, ולאחר מכן עבר להתגורר בבריטניה, שם השלים דוקטורט בספרות אנגלית מודרנית באוניברסיטת אוקספורד. פלאנרי פרסם מאמרים בכמה כתבי עת אקדמיים בבריטניה ובדרום אפריקה וכן כתב רשימות למוסף הספרות של "הטיימס".

 

439 עמ' | 98 ₪

 

בדוק גם

אין זיכרון אחר

המשורר רועי חסן בספר פרוזה ראשון – קובץ סיפורים קצרים: אין זיכרון אחר בהוצאת אחוזת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.