יום שני , דצמבר 5 2022
הארות לסדר היום מאת הרב שי פירון

הארות לסדר היום


ידיעות ספרים שאוהבים

הרב שי פירון

הארות לסדר היום

קריאה חברתית בפרשת השבוע

 

עמוס תמם: "כבר שנתיים שאני נהנה בכל שבוע מהממתק השבועי שכותב בהתמדה חברי, מורי ורבי שי פירון. לאחרונה הוחלט לאסוף את כל הפנינים לתוך ספר אחד"

 

סמדר שיר: "יום חמישי תמיד נפתח אצלי בטעם של דבש מפני שהרב פירון כותב על ילדותו, מזגזג לכהונתו בכנסת, חוזר לשנותיו כמורה, עושה זאת בנועם ובהומור ובחן, ורק אחרי כמה פסקאות שכובשות את הלב הוא עושה מעבר חד לימינו ומוצא לה סימוכין בפרשת השבוע. עכשיו הוא ארז את הממתקים לספר ומה אגיד לכם? שיבורך."

 

דפנה ליאל: "כבר שנה מקבלת מדי סופ"ש את הפרשנות האקטואלית של שי פירון לפרשת השבוע… עכשיו זה גם ספר. ממליצה בחום."

 

רני רהב: "שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, הוא לא רק איש חינוך מדהים, אלא גם סופר שכתב מספר ספרים נגישים ובגובה העיניים בנושאי דת וחינוך. ספרו החדש, 'הארות לסדר היום' ממשיך את המסורת המקסימה הזאת ונותן פרשנות אקטואלית לפרשת השבוע. מומלץ מאד."

 

שלושים וחמש שנים אני לומד בפרשת השבוע. עשרים וחמש שנים אני דורש בה בפני הציבור, בכל שבת מחדש. ועדיין אינני יודע מה סודה של הפרשה.

כמעט שנתיים למדנו יחד, חבורה של למעלה מארבע מאות לומדים: פעילי ציבור, ראשי ערים, אנשי תקשורת מובילים, אלופי צה"ל, ראשי אוניברסיטאות ומכללות, שרים וח"כים, אומנים וזמרים, אנשי עסקים וידידים, רבנים וכאלה שנחשפו לפרשה לראשונה בחייהם,  קהילת לומדים שקיבלה בכל יום חמישי בבוקר, דבר תורה לכבוד השבת. דבר תורה שהיה גם ניתוח של אירועי השעה בראי הפרשה, משקפיים לקריאה אחרת של מציאות חיינו בעת הזו.

 

הארות לסדר הוא ספר המבקש להעביר תחושה של מתיקות כלפי החיים, על אף האתגרים והקשיים. כשם  שבביתנו, כמו בבתים רבים, נהגנו להעניק לילדינו בכל יום שישי לפני כניסת השבת ממתק לשבת, כך דברי התורה המכונסים כאן הם המיטב שיש בכוחי להעניק לחברי לכבוד השבת ולנוכח אירועי השבוע בישראל.

 

הרב שי פירון, מחנך, רב קהילה, מנהל בית ספר, ראש ישיבה ושר החינוך של מדינת ישראל. הוא עמל שנים רבות בעיצובו של קול ישראלי יהודי שתכליתו: הפיכתה של ישראל לחברת מופת המממשת את חזון הנביאים בשגרת חייה. הפיכת סיפורי הקהילות והשבטים השונים בישראל לכלל חזון ישראלי משמעותי משותף, היא תכלית פעילותו החינוכית, הרבנית והציבורית.

פירון הוא אב לשישה וסב לשישה וזהו ספרו הרביעי.


 

342 עמ' | 98 ₪

 

יש לבדוק גם

יאיר בן "יאיר"

במלאות 80 שנה לרצח יאיר שטרן, לוחם ומנהיג הלח"י שנרצח ע"י הבריטים, מוציא בנו, יאיר שטרן, אוטוביוגרפיה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.