יום רביעי , ספטמבר 28 2022
מי את חושבת שאת?

ספרים חדשים ב-אייקאסט

אוגוסט. חם. נסיעות לחופשה. נסיעות עם ילדים.

מבחר ספרים חדשים להאזנה במהלך הנסיעות – לילדים ולמבוגרים

 

מגוון מרשים של ספרים מדוברים נוסף החודש לקטלוג של אייקאסט ספרים מוקלטים. יותר ויותר אנשים בעולם הבינו את הפוטנציאל הגלום בהאזנה לספרים מוקלטים, ורבים שבים כעת ל"קריאה" מסוג זה, בין השאר הודות לאפשרות לשלב את ההאזנה לספרים במקביל לפעילות היומיומית: בנהיגה, במהלך ביצוע עבודות בית או אימונים גופניים. במהלך חופשות הקיץ ניתןלהפוך את הזמן ה"מת" של הנסיעות והפקקים לזמן קריאה, וכן להעסיק ילדים משועממים באופן ערכי.

 

בנוסף, לראשונה ספרים מוקלטים בעברית יהיו זמינים להשאלה במוסדות בתפוצה עולמית: בימים אלו אייקאסט ספרים מוקלטים חוברת לאוברדרייב על מנת להציע ספרים מוקלטים לבתי-ספר, ספריות ציבוריות ומוסדות להשכלה גבוהה בישראל וברחבי העולם. הכותרים המוקלטים זמינים כעת להשאלה באמצעות הפלטפורמה של אוברדרייב, המובילה בתחומה בעולם בהשאלת ספרים דיגיטליים ומוקלטים.

 

 

  ספרים חדשים על מדף המוקלטים:

 

כפר-סבא 2000 (פן הוצאה לאור)

מאת: ג'וליה פרמנטו

מספרת: ג'וליה פרמנטו

 

בדצמבר 2000 מפוענח מקרה רצח שמרעיש את תושבי העיר כפר־סבא; רוצחיו של הנער ליאור אופנהיים, שגופתו נמצאה מרוטשת ביער אוסישקין ב־1996, נתפסים ומתגלים בתקשורת כנערים חכמים ורהוטים, הפרחים היפים של אזור השרון. החדשות המסעירות מציתות את דמיונם של תלמידי מגמת הקולנוע בתיכון רבין בעיר, ובמיוחד את דמיונם של דפני ודוד, חברים הכי טובים עוד מגלגולים קודמים. יחד עם זיו, נער מסקרן שהכירו במגמה, הם יוצאים לצלם סרט בעקבות הפרשה. אבל מה שמתחיל כתרגיל בכיתה, עתיד להפוך עליהם את עולמם. כפר־סבא 2000 מבקש ללכוד את האלימות המבעבעת מתחת לפני השטח בעיר הקטנה. על רקע חדשות על פיגועים ובני טובים שרוצחים, דפני ודוד משוטטים בין גני העיר, שורצים בקניון ערים, קוראים יותר מדי ספרים ומפנטזים ללא הרף על חיים מקבילים שייקחו אותם כמה שיותר רחוק מכפר־סבא.

 

 

 

 

הטעות כולה שלך (כנרת זמורה ביתן)

מאת: הרלן קובן

מספרת: עדי לב

 

מאיה היא טייסת לשעבר ביחידת עילית ששבה משדה הקרב. יום אחד כשהיא מביטה ממקום עבודתה במצלמת מעקב היא מזהה תמונה בלתי אפשרית: בעלה ג'ו, שנרצח באכזריות רק לפני שבועיים, מחבק בחיקו את בתה בת השנתיים. מאיה ההמומה נאלצת לבדוק אם התמונה היא משאלת לב כמוסה הזויה או שמישהו הסתיר ממנה תיאוריית קשר סבוכה חסרת רחמים. למרות המעבר לחיי האזרחות, מאיה עדיין חיילת בנשמתה ולא תהסס לפעול כדי להגן על היקר לה. עליה לצלול למים העכורים של סודות ושקרים משפחתיים ולהתמודד עם טראומה אישית משדה הקרב כדי לחשוף את האמת שלא תיאמן. לאחר שמונה מותחנים רצופים שבהם הגיע למקום הראשון ברשימת רבי־המכר של הניו יורק טיימס, הרלן קובן חוזר אל השילוב של הבנת החיה האנושית ופתרון מפתיע של חידת עבר סבוכה.

 

 

 

 

 

 

המורה (כתר)

מאת: מיכל בן-נפתלי

מספרת: מיכל בן-נפתלי

זוכה פרס ספיר 2016

 

התלמידים בכיתה לא אהבו את המורָה שלהם. היא הייתה עריצה, חמוּרה, מנוכרת. היא לימדה אנגלית, אבל עיקרה את השפה מכל מה שחי והגישה לתלמידיה שלה שלד של חוקים מופשטים. בהתאבדותה בקפיצה מגג הבניין שבו התגוררה, המורה נשארה חתומה ואלמונית כמו בחייה. מקץ שלושים שנה נקראת המספרת, תלמידתה לשעבר, אל חידת חייה של אלזה וייס. במבט לאחור, היא מבינה שקיבלה מווייס שיעור גורלי, שיעור ששיעורו כחיים עצמם. אבל מה היה השיעור הזה? מה לימדה המורה זאת ראשיתו של המסע המסחרר שבמרכז הרומן הראשון של מיכל בן-נפתלי. בשילוב וירטואוזי של חומרים היסטוריים נפיצים והפלגות בדיוניות מתחקה הרומן אחר עקבותיה של אישה שעשתה כל שיכלה כדי שלא להותיר עקבות. שיעורה של המורה מתגלה כצופן מורכב, שפענוחו ההדרגתי מוביל את המספרת אל כמה מהצמתים הסוערים ביותר של המאה העשרים"המורָה", רומן ראשון למיכל בן-נפתלי – מהסופרות הנועזות והמקוריות ביותר הפועלות כיום – מתפרשׂ על תקופות בלי לאבד לרגע את יכולת הקריאה האינטימית בדיו הסתרים של הנפש האנושית.

 

 

 

מי את חושבת שאת (מחברות לספרות)

מאת: אליס מונרו

מספרת: נתלי פיינשטיין

 

ברצף מופלא של סיפורים הנשזרים זה בזה, אליס מונרו בוראת את הקשר המתפתח בין שתי נשים במהלך ארבעים שנה: פְלוֹ — אישה פרקטית, חשדנית והמונית עד אֵימה, ובתה החורגת רוז — נערה מגושמת וביישנית, אשר חרף הלעג והאזהרות של פלו מצליחה לצאת מהעיירה הקטנה שגדלה בה ולנחול הצלחה מפוקפקת משהו בעולם הגדול יותר."אליס מונרו היא אמנית הסיפור הקצר המודרני… והיא טיפחה אותו לכלל שלמות… מונרו משרטטת דיוקנים מופלאים של ההוויה האנושית ומעלה שאלות קיומיות דרך תיאורי היומיום שלנו… אנשים קטנים, רגשות גדולים." מנימוקי השופטים, פרס נובל 2013. "ביכולת שאין שנייה לה לכתוב את מהות החיים בסיפורים שהם אמנם קצרים ועם זאת אל־זמניים, אליס מונרו מאירה רגעי מפנה בחיים, פניית גורל שמסיטה את האדם ממסלול החיים הרגיל שלו להוויה חדשה לחלוטין." מנימוקי השופטים, פרס טריליום 2013. "אליס מונרו מביאה בכל סיפור שלה כל כך הרבה עומק, תבונה ודיוק בה במידה שרוב הסופרים מביאים לחיים שלמים של יצירה… לקרוא את אליס מונרו זה ללמוד על עצמך משהו חדש שלא ידעת קודם לכן." מנימוקי השופטים, פרס בוקר 2009.

 

 

 

 

פתח גדול מלמטה (בבל)

מאת: אסתר פלד

מספרת: אסתר פלד

 

34 סיפורים רומנטיים שעניינם יחסים בין נשים וגברים, מנקודת מבטה של אישה. אך אין זו נקודת מבט בנלית, ודאי שלא רומנטית או מתקתקה; כדרכה של אסתר פלד, הסיפורים ניחנים בראייה רעננה ונוקבת, עם נגיעות של פילוסופיה וחשיבה בודהיסטית. שום דבר אינו מובן מאליו, שום דבר אינו נגוע בסנטימנטליות.שום דבר אינו מובן מאליו. מה שנראה כמו 34 סיפורים הוא בעצם מעין רומן בהמשכים. בשער הראשון: על נישואים, גירושים ופרידה. בשער השני על רומן עם "גבר חדש" ועל מיניות ובשער השלישי על אישה שבחרה לחיות לבדה, המתבוננת על יחסה של החברה לאישה שחיה לבדה. הפרוזה של אסתר פלד מערבת יכולת לעמוד על דקויות של רגש, ועם זאת היא מלאת הומור. לצד אלה עומדת המחשבה הצלולה, שנתמכת בידע נרחב בפילוסופיה מזרחית ובידע פסיכואנליטי תיאורטי ופרקטי. נקודות המשען הללו מעניקות לכתיבתה של פלד עומק נדיר לצד חשיבה ביקורתית רוויית כאב והומור.

 

 

 

 

לכל המשפחה:

 

האיש שאהב את הטלפון שלו יותר מדי (הרשימה)

מאת: יובל אברמוביץ'

מספר: יובל אברמוביץ'

 

יובל אברמוביץ', בספרו התשיעי, הוא האיש שאוהב את הטלפון שלו יותר מדי, יותר מאת עצמו, יותר מאת בנותיו, יותר מאת הוריו, יותר מאת ארצו. הוא האיש שמכור לצלצול, לרטט, לריגוש, ללייק, לשיתוף, לסמיילי, הוא האיש שמחובר לבטריה, שמחוברת לכבל, שמחובר למטען הנייד, שמחובר למטען הנייח, שמחובר למחשב, אבל חושש לאבד את החיבור ליקרים לו ביותר, חושש שאנשים יפסיקו לאהוב… הטלפון מהווה חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, לטוב ולרע. כניסת הטלפון החכם לחיינו הובילה לשינוי בתחומים רבים, כשהמרכזי והמשמעותי בהם הוא רמת הזמינות שלנו. הטלפון נותן לנו את האפשרות להיות זמינים 24 שעות ביממה, דבר שלא התאפשר קודם לכן. הזמינות הטוטאלית במקום אחד מייצרת באופן פרדוקסאלי חוסר זמינות במקומות אחרים. "האיש שאהב את הטלפון שלו יותר מדי" הוא ספר מתנה לכל מי שקצת התאהב בטלפון שלו, למי שמכור, ולמי שבסכנת התמכרות, לילדים גדולים ולמבוגרים שהם קצת ילדים, לכל מי שאוהב את הטלפון שלו יותר מדי. יובל אברמוביץ' הוא סופר שבאמתחתו שמונה רבי מכר, עיתונאי, שחקן, תסריטאי, מרצה ויזם. אבל יותר מהכול הוא עובד בלהגשים את החלומות שלו ועוזר לאחרים להגשים את שלהם. נכון להיום – קשה מאוד למצוא בישראל אדם שלא יודע מהי "הרשימה" שלו. רבים מעידים שהוא פתח להם את הדלת להגשמה עצמית ועזר להם להגשים את חלומותיהם.

 

 

 

 

חדשים לילדים ונוער:

 

הקוסם מארץ עוץ (אריה ניר)

מאת: פרנק ל' באום

תרגמה ומספרת: גילי בר הלל

 

הקוסם מארץ עוץ הוא אחד מרבי-המכר הגדולים שראו אור מעולם, סיפור שעובד למאות גרסאות, להצגות, למחזות זמר ולסרטיםהקוסם מארץ עוץ חולל מהפכה בספרות הילדים, מפני שמראש לא התכוון אלא לבדר, לשעשע ולענג את קוראיו הצעירים. ל. פרנק באום, שהיה אדם מעניין לא פחות מספריו, כתב: "אני סבור שהקוראים אשר יקדישו להם מחשבה, ימצאו מאחו רי כל רעיון פרוע ותקרית מבדחת איזשהו לקח נעלה יותר." ומה יכול להיות פרוע יותר ויחד עם זאת אנושי ועמוק יותר מסיפור על ילדה תמימה שביתה נסחף בסופת ציקלון ורוצה רק לחזור הביתה, דחליל שראשו מלא קש שמחפש שכל, איש פח שמבקש לב חם ואוהב ואריה פחדן שרוצה להיות אמיץ, שיוצאים למסע הרפתקאות בארץ פלאות.  הקוסם מארץ עוץ הוא יצירתו המפורסמת ביותר של ל. פרנק באום (1856–1919). הספר זכה לעשרות ספרי המשך, תורגם לשפות רבות, ונחשב לאחד מספרי הילדים החשובים שנכתבו אי-פעם.

 

 

 

 

זה אני הדוד התום (הקיבוץ המאוחד)

מאת: תמר ורטה זהבי

מספר: עומר ירדני

 

לקרוע אב מילדיו ואשתו ולמכור אותו בשוק כאילו היה חפץ? להצליף בו כדי שיעבוד בפרך בשדות הכותנה מבלי שיורשה להוציא מילה מפיו? להעניש אותו כי עזר לאשה חולה? מה הביא את האמריקאים להתנהג כך לבני אדם ?  דורות של אמריקאים חונכו לראות באפריקאים ‘יצורים’ שאינם בני אדם כמותם, ולכן מותר היה לדעתם לנצל אותם באכזריות רבה. סיפורו המצמרר של הדוד תום מתאר את הגזענות הקיצונית של האמריקאים במאה ה-19, מנקודת מבטו של עבד ‘שחור’. תום, העבד אציל הנפש שאי אפשר שלא לאהוב אותו, מתנגד לעבדוּת בדרכו האנושית. על אף העונשים הצפוי ים לו הוא עוזר לחברותיו השפחות לברוח אל החופש, מטפל ותומך בשפחות חולות, מסרב להלשין לאדון ‘הלבן’ על עבדים אחרים ולוּ גם במחיר חייו מי שקורא את סיפורו של הדוד תום, לא ישכח אותו לעולם.

 

 

 

לציונה יש כנף אחת (הרשימה)

מאת: נעם חורב

מספר:

 

ציונה היא ציפור שנולדה עם כנף אחת בלבד. כאשר מגיע החורף הקר, וחברותיה של ציונה נודדות לארץ חמה, היא נשארת לבדה בעמק, כי אינה יכולה לעוף ולנדוד איתן. היא יוצאת למסע מרתק וצבעוני, שבמהלכו היא פוגשת חברים חדשים ובלתי-נשכחים. לאט לאט היא מגלה את הקסם הטמון ביחודיות ובשוני של כל אחד ואחת מאתנו, ולומדת לאהוב ולקבל את עצמה כמו שהיא. נעם חורב, זוכה פרסי אקו”ם, הוא מהפזמונאים הבולטים בנוף המוזיקה הישראלית של השנים האחרונות. הוא אחראי על להיטי ענק של אמנים רבים: ריטה, אייל גולן, עברי לידר, מירי מסיקה, הראל סקעת, שירי מימון, משה פרץ, שירי מימון, רמי קלינשטיין, רוני דלומי ועוד. בין השאר, כתב חורב את “מתנות קטנות” שהפך להמנון ישראלי.

 

 

 

 

 

 

 

 

אייקאסט היא פלטפורמה והוצאה לאור של ספרים מוקלטים בעברית המאפשרת האזנה לספרים באתר ובאפליקציה ידידותית למשתמשים. הקטלוג כולל למעלה מ-1200 ספרים לבני כל גיל ולאוהבי כל ז'אנר שהוקלטו על ידי הסופרים עצמם, שחקנים וקריינים מוכשרים. האזנה לספרים מהווה דרך נהדרת לחזור לעולם הקריאה, וזו חוויה טובה מאוד גם עבור תולעי הספרים אשר יכולים להגדיל את הספק הקריאה שלהם ולשלב האזנה במצבים שלא מאפשרים קריאה, כמו  נסיעות, ביצוע מטלות בית או תוך כדי אימונים גופניים.

 

 

אתר אייקאסט: http://books.icast.co.il/

ערוץ אייקאסט ביוטיוב: https://www.youtube.com/user/iCastHebrewAudio

אייקאסט בפייסבוק: https://www.facebook.com/iCastAudiobooks/

יש לבדוק גם

"דיסקברי פלוס" זמין כעת למנויי yes

השמות הגדולים של מעצמת התוכן העולמית מגיעים לישראל סדרת הדוקו המדוברת על דונלד טראמפ, איימי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.