יום רביעי , יולי 28 2021
יולי 2017 בערוץ יס דוקו

יולי 2017 בערוץ yes דוקו

 

 

 

לָה פְּרוֹמִיז

בכורה: ימי רביעי,מה-12.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, מה-15.7,ב-22:00.

 

דוקאביב 2017 – התחרות הרשמית.

סדרה חדשה בת 3 פרקים.

כמאה אלף יהודים צרפתים עלו בעשור האחרון לישראל עם תקוות גדולות לחיים חדשים בארץ שהובטחה להם. בצרפת הם היו ״היהודים״. בשכונות של נתניה, אשדוד, ירושלים ותל אביב קוראים להם ״הצרפתים״. הפרויקט התיעודי  לה פרומיז  ("המובטחת") מסכם חמש שנים של מעקב מתבונן, במצלמה בלתי מתערבת, בשלושה סיפורי הגירה:  מרואן-דוד, שעשה ברית מילה בגיל 18, חולם להיות רועה צאן בירושלים; איזבל הולכת אחרי בעלה לנתניה ובדרך משאירה מאחור את בנה; וולרי, כוכבת הטלוויזיה, חיה את החלום התל אביבי ומתגעגעת לפריז שהיתה וכבר איננה. פיגועים בצרפת, פיגועים בישראל, יהודים נודדים, מגיעים לישראל ומגלים אותה – שונה מהחלום, קשוחה משהכירו, יפה ונאבקת, מתפוררת.

״לה פרומיז״ היא סידרה על זרות מתמדת ועל המסע האוהב, המצחיק והמטלטל, לעבר החלום – בארץ שרק לעתים רחוקות מצליחה להגשים את הפנטזיה הרומנטית.

 

פרקי הסדרה:

 

1 – משפחת פוגלייז  

גרנובל, למרגלות האלפים הצרפתיים. איזבל וז׳אן רישרד פוגלייז, זוג נשוי עם שני ילדים מתבגרים, מחליטים לעלות לישראל. כשהבן שלהם מודיע שהחליט להישאר בצרפת, הדירה ששכרו בנתניה מתגלה כחורבה והקושי למצוא עבודה בישראל גובר.  ישראל מתגלה במלוא קשיחותה והנישואים שלהם עומדים במבחן החלום הציוני.

 

2 – מרואן-דוד

מרוואן בן ה-18 הוא בחור רגיש והיהודי היחיד בכפר קטן בו הוא גר בדרום מערב צרפת. כשהוא מגלה ביוטיוב את הרב קדוש, מחזיר בתשובה ממוצא צרפתי, הוא מחליט לעשות ברית מילה, להחליף את שמו הערבי ולהתחבר לצד היהודי שלו. מרוואן חולם להתגייס לגולני, למצוא אהבה ולהקים בית בישראל. אבל חלום העליה הופך לסיוט שמערער אותו, והתקרבותו לדת מקבלת ביטוי קיצוני. 

 

 

 

3 – ולרי

ולרי אבקסיס היא עיתונאית ומגישה בערוץ I24 news. בקרב הקהילה הצרפתית בישראל היא כוכבת, אבל בישראל מעטים מכירים אותה. אחרי שעזבה חיי חברה עשירים בפריז וקריירה כעורכת בכירה במגזין האופנה ״אל״, היא חיה בתל אביב בבועה פריזאית שיצרה לעצמה. באמצע החיים, היא מוצאת את עצמה לראשונה בחייה בלי אהבה, בלי חברים, ובלב המזרח התיכון, מתלבטת האם להשאר או לעזוב.  

 

בימוי, תסריט, צילום ותחקיר: ענת שוורץ | עריכה: נטע דבורקיס | פסקול: נין חזן | מוזיקה מקורית: אשר גולדשמיט | הפקה: רונן בן טל, ענת שוורץ | חברת הפקה: פלאן בי הפקות.

הסדרה הופקה עבור yes דוקו בתמיכת קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, המועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט, קרן אבי חי וקופרו (ישראל, 2017)

צפו בטריילר

 

 

* * *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

 

ויני | Winnie

בכורה: יום שלישי,25.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 28.7, ב-22:30

 

זוכה פרס הבימוי – פסטיבל Sundance 2017, פסטיבל ירושלים 2017, פסטיבל hotDocs 2017, פסטיבל IDFA 2016

הסיפור שלא סופר מעולם על ויני מדיקיזלה-מנדלה ועל מלחמתה באפרטהייד.

מצד אחד נראה סיפור חייה של ויני מנדלה כטרגדיה יוונית ומן הצד השני כאופרת סבון  – מאשת אסיר פוליטי הפכה לסמל המאבק באפרטהייד, ממנהיגה בארגון ה-ANC  נהייתה פוליטיקאית.

הסרט לוקח אותנו למסע ארוך ומורכב לתוך הצד האפל של דרום אפריקה, ליחסים המסובכים שלה עם בעלה נלסון מנדלה ומביא את סיפורם של הכוחות המסתוריים שניסו להפיל אותה, להציג אותה, בראי ההיסטוריה, כחוטאת ואילו את בעלה, נלסון מנדלה, להציג כקדוש.

בימוי: פסקל למש (80 דק', צרפת, 2016).

צפו בטריילר

 

המכשפות מטקסס | Southwest of Salem  

בכורה: יום ראשון, 9.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 14.7, 22:30

 

זוכה פרס Peabody 2017, פסטיבל hotDocs 2016, פסטיבלTribeca 2016 , פסטיבל Sheffield 2016

סיפור פשע אמיתי מצמרר במרכזו מאבקן של 4 צעירות לסביות, ממוצא לטיני, בהרשעתן באונס של שתי ילדות קטנות בסאן אנטוניו, טקסס ב-1994.

הסרט מביא את סיפורן הלא ייאמן של 4 חברות קרובות: אליזבת' רמירז, קריסטי מאייהאף, קסנדרה ריברה ואנה ואסקז, שהורשעו ב-1997 באונס של 2 ילדות קטנות ונשלחו לכלא למרות שהראיות הצביעו על חפותן. ככל הנראה הן נרדפו והורשעו לאור העדפותיהן המיניות.

2 האחייניות בנות ה-7 וה-9 של רמירז התארחו במשך שבוע אצל דודתן בזמן שאימן הייתה בקולורדו. רמירז באותה תקופה גרה עם חברתה ועם עוד זוג חברות. לאחר שחזרו הילדות מהביקור אצל דודתן הן העידו כי נאנסו ועברו התעללות מינית מצד רביעיית הנשים תחת איומי אקדח. למרות שעדותיהן של הילדות היו בעלות סתירות רבות, ביהמ"ש התעלם מכך והרשיע אותן.

בסרט, שמציג צילומי "Home Movie" של הנשים הצעירות לצד צילומים מהשנים האחרונות וראיונות עדכניים, מתייצבת הבמאית דבורה ס. אסקוונזי לצד עורכי הדין של הנשים המורשעות ויוצאת לעזור להן במשפטן החוזר. הן נעזרות ב"פרויקט החפות" ("Innocence Project") – עמותה אמריקאית ללא מטרות רווח שהוקמה ב-1992 ומסייעת לשחרר מורשעים על לא עוול בכפם באמצעות בדיקות DNA  ודגימות רפואיות אחרות שלא היו קיימות בזמן ההרשעה.

ב-2013 ביקשו עורכי הדין של הנשים משפט חוזר לאור ראיות מרכזיות, שהעלו ספקות לגבי נכונות ההרשעה: אחת הקורבנות סיפרה שאביה הכריח אותה להעיד נגד דודתה הלסבית עקב ריב משפחתי וכן שטעתה במסדר הזיהוי כשהצביעה על החברה הלא נכונה של דודתה ושוטר כיוון אותה להצביע על המואשמת ה"נכונה". גם אחת המומחיות הרפואיות חזרה בה מעדותה עקב התקדמות טכנולוגית בבדיקה שביצעה לנאנסת, שמוכיחה שהסימנים שהיו אינם בהכרח אונס ויכלו לקרות באופן טבעי.

בעקבות המאבק המשפטי שנמשך כ-20 שנה וסרט הדוקו שליווה את המאבק  – זוכו, בסופו של דבר, ארבעת הנשים בזיכוי מלא.

בימוי: דבורה ס. אסקוונזי (92 דק', ארה"ב, 2016)

צפו בטריילר

 

 

 

 

 

 

אמנות התעלול | Art of the Prank  

בכורה: יום ראשון, 2.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 שידור נוסף: שישי, 7.7, 22:30

 

פסטיבל IDFA 2016  

סיפורו של ג'ואי סקאגס – האיש שהפך את המתיחות בתקשורת לאמנות.

בשנות ה-80 דווח בכל אמצעי התקשורת בארה"ב על הקמת "משמרות הדיאטה" – יוזמה עסקית חדשה שמאפשרת לכל מי שמתקשה לשמור על הדיאטה שלו לקבל ליווי צמוד של שומר ראש, שתמורת 300 דולר ליום ידאג שלא תעז לאכול אוכל משמין.  ממציא השיטה התראיין בשידור חי בתוכנית הבוקר "Good Morning America" ושאר אמצעי התקשורת סיקרו את הסיפור בהרחבה וראיינו "לקוחות מרוצים" שסיפרו על השיטה. כמה ימים מאוחר יותר התברר שמי שעומד מאחורי הסיפור ההזוי הזה הוא לא אחר מאשר אמן המתיחות, ג'ואי סקאגס, שעשה זאת כדי להציג בגיחוך את ההתמכרות של אמריקה לתעשיית הדיאטות. התקשורת האמריקאית נפלה שוב בפח בעוד אחת מעשרות המתיחות שביצע סקאגס.

הסרט שלפנינו מביא את סיפורו של ג'ואי סקאגס שהצליח במשך למעלה מ-40 שנה, כבר מאז שנות ה-60, לרמות עיתונאים ואנשי רדיו וטלוויזיה ברחבי ארה"ב ואירופה, ולהביא לכך שידווחו על הסיפורים שהמציא כחדשות אמיתיות.

מה עומד מאחורי המתיחות הסאטיריות שלו (ביניהן – הקמת בית בושת לכלבים, תא וידוי נייד ופיתוח מחשב משוכלל שיחליף את חבר המושבעים בבתי המשפט) ובאיזו קלות נופלת התקשורת בפח כשמציעים לה סיפור עסיסי, הזוי ומוזר?

בימוי: אנדריאה מריני (82 דק', ארה"ב, 2015)

צפו בטריילר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נהיה בסדר | We'll Be Alright  

בכורה: יום ראשון, 16.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 שידור נוסף: שישי, 21.7, 22:30

 

דוקאביב 2017, פסטיבל  IDFA 2016  

האנשים שאושפזו במוסד הפסיכו-נוירולוגי "טינסקוי" בסיביר מאבדים כל זכות על חייהם ועל עתידם.

הדרך היחידה להשתחרר מהמוסד הסגור הזה, שזה חלומם של כל המאושפזים בו, היא רק אם בית המשפט יקבע לטובתם. וזה קורה במקרים נדירים ביותר.

יוליה וקטיה שננטשו ע"י אמותיהן בגיל צעיר בבית יתומים הועברו משם לטינסקוי. הסרט שלפנינו עוקב במשך 4 שנים  אחר המאבק של השתיים להשתחרר מהמוסד הפסיכיאטרי. אפילו מנהל המקום מנסה לעזור להן ומסביר – "אם הנשים הצעירות האלה היו גדלות במשפחה רגילה, הן היו משתלבות כמו כל אחד בחברה", אך הבירוקרטיה מסובכת וכמעט בלתי אפשרי למחוק אבחון ישן מהתיקים האישיים.

הבמאי אלכסנדר קוזנצוב מתעד בסרטו את חייהן של השתיים: את השגרה שלהן, רגעים קטנים של אושר, זיכרונות כואבים, ציפייה להחלטת בית המשפט, מבחנים חדשים, אכזבות ותקוות מחודשות.

בימוי: אלכסנדר קוזניצוב (77 דק', צרפת, 2016)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לציון פתיחת משחקי המכביה ה-20 נשדר בשידור נוסף, מיד עם תום טקס הפתיחה, את הסרט:

 

הטובים לסיף  

בכורה: יום חמישי, 6.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 

דוקאביב 2017 – התחרות הרשמית

סיפורה של שושלת הסייפים הותיקה מעכו ומאבקם להגיע לאולימפיאדת ריו בברזיל.

לפני 45 שנה, הקים חיים חתואל מועדון סיף בעירו, עכו, מתוך שאיפה להביא את בני הפריפריה, ״ישראל השנייה״, לעיסוק בספורט תחרותי במקום שיסתובבו ברחובות.

החיבור בין ישראלי ממוצא מרוקאי לבין הספורט האירופאי הרים הרבה גבות בזמנו, אך זה לא מנע ממנו להפוך את משפחתו לאימפריית סיף ישראלית מיתולוגית, אימפריה שהביאה למשפחה, לעכו ולישראל כבוד והכרה בארץ ובעולם. בני משפחת חתואל ייצגו את ישראל בארבע אולימפיאדות: לוס אנג'לס 1984, ברצלונה 1992, אטלנטה 1996 ובייג'ינג 2008.  הישג שנחשב לתקדים בספורט ההישגי הישראלי.

הבמאית ליאת מר מלווה את שושלת הסייפים העכואית באחד הרגעים הדרמטיים של המשפחה: חיים מאמן את שני ילדיו הבוגרים – מאור ודלילה, שניהם אלופי ישראל בסיף –  לקראת המשחקים האולימפיים בריו.

אלא שככל שהמתח לקראת האולימפיאדה עולה, גולש הדו-קרב אל החיים האמיתיים.

 

בימוי והפקה: ליאת מר | צילום: רואי רוט | עריכה: נעם עמית | ייעוץ עריכה: ארז לאופר | עיצוב פסקול: רונן נגל | מוזיקה מקורית: רן בגנו.

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ובשיתוף קרן משפחת דובקין, מפעל הפיס וקרן פרידריך אברט, ישראל 2017

 

* * *

 

2 ביולי – 8 ביולי

 

אמנות התעלול | Art of the Prank  

בכורה: יום ראשון, 2.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 7.7, 22:30

ראה עמ' 8

 

 

 

עגבניות: אימפריית הזהב האדום | The Empire of Red Gold

בכורה: יום שלישי, 4.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 שידור נוסף: שבת, 8.7, 19:25

 

הסיפור שעדיין לא סופר על הירק הנצרך ביותר בעולם: העגבנייה.

לא רבים יודעים שתהליך התיעוש של העגבנייה הקדים את המהפכה התעשייתית הגלובלית.

ב-1897, יותר מ-10 שנים לפני שפורד הקים את פס הייצור למכוניות, היינץ כבר הפך את קופסאות השימורים של רסק העגבניות לסטנדרט בכל מטבח. חברת היינץ היתה למעשה מהחברות הראשונות שהבינו את כוחו של המיתוג. במקביל לשיווק ולמכירות, הם יצרו סטנדרטים אחידים של ייצור והקימו מעבדות  גנטיות שאפשרו הצמחת עגבניות זהות בכל רחבי העולם לצרכיהם שונים.

כיום העגבנייה נצרכת באותה מידה כמו האורז, החיטה והבנזין. בכל מקום אליו תגיע ברחבי העולם, תוכל לאכול בדיוק את אותן העגבניות. למעשה, ההבנה שאפשר לייצר מהעגבנייה מוצרים חזקים וייחודיים כמו רוטב פיצה, קטשופ, מרקים, רטבים, משקאות ומאכלים קפואים היא שהפכה אותה למוצר מנצח.

הסרט שלפנינו מביא את סיפור התיעוש המרתק של העגבניות, עוקב אחר המסע שהן עוברות מאפריקה, איטליה, סין ועד אמריקה בדרכן להפוך לרסק עגבניות ולחומרים מתועשים אחרים ומציג את ההשלכות של העסקים הגלובליים שנרקמים סביב העגבנייה.   

(52 דק', צרפת, 2017)

 

עוד סיפור אחד ודי – פרק ה': לילה

בכורה: יום רביעי, 5.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף:  מוצ"ש, 8.7, 21:30  

ראה קובץ היילייטס יוני

 

9 ביולי – 15 ביולי

 

המכשפות מטקסס | Southwest of Salem  

בכורה: יום ראשון, 9.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 14.7, 22:30

ראה עמ' 6

 

 

דיבוק – צא! | Liberami

בכורה: יום שלישי, 11.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 שידור נוסף: מוצ"ש, 15.7, 23:00

 

פסטיבל ונציה 2016, דוקאביב 2017

האב קטלדו קם מדי בוקר לשגרת יומו: בכנסייה הקטנה שלו בסיציליה ממתינים לכומר הקשיש עשרות מאמינים נואשים המתחננים שיגרש את השטן שנכנס בהם. גירוש שדים הוא עניין יומיומי כאן – התפתלויות, אקסטזה, גלגולי עיניים וזעקות מיוסרות, ומנגד מים קדושים, פסוקי תפילה ודבוקה קטנה של כמרים מסורים הנחושים לשחרר את צאן מרעיתם מהרוחות הרעות הנכנסות "בסדקים שבנשמה". התופעה הזו, שנדמה היה כי נדחקה לתחומם של סרטי אימה בלבד, קיימת ונפוצה – והאב קטלדו הוא רק אחד מתוך צבא הולך וגדל של מגרשי שדים שמגייסת הכנסייה הקתולית בכל העולם.

בימוי: פדריקה די גיאקומו (89 דק', איטליה/צרפת, 2016)

 

 

 

 

לָה פְּרוֹמִיז – פרק הבכורה

בכורה: יום רביעי,12.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 15.7, 22:00

ראה עמ' 4

 

 

 

16 ביולי – 22 ביולי

 

נהיה בסדר | We'll Be Alright  

בכורה: יום ראשון, 16.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

 שידור נוסף: שישי, 21.7, 22:30

 ראה עמ' 9

 

 

 

איך להיות כוכבת פורנו | A Girl's Guide to Porn

בכורה: יום שלישי, 18.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף:  מוצ"ש, 22.7, 23:00

למה שצעירה משכילה תבחר לעבוד דווקא בתעשיית הפורנו?  

ג'ייד, צעירה בריטית, אמנם סיימה לימודי אופנה, אך החליטה לפנות לקריירה משתלמת יותר כשחקנית פורנו. במאית הסרט מלווה אותה במשך כמה חודשים בעבודתה – במהלך צילומי סרטי פורנו ברחבי אירופה ואנו למדים איך מתנהל סט של סרט פורנו, מהם הסיכונים בעבודה כזאת ומה נדרש מהבנות הצעירות כדי להצליח בה.

בימוי: רייצ'ל טרייסי (43 דק', אנגליה, 2017)

 

 

 

 

לָה פְּרוֹמִיז – פרק שני

בכורה: יום רביעי,19.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 22.7,ב-22:00

ראה עמ' 4

 

 

 

23 ביולי – 29 ביולי

 

מועדון הגלישה של עזה | Gaza Surf Club  

בכורה: יום ראשון, 23.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 28.7, 21:00

 

פסטיבל טורונטו 2016

הצצה אל עולמם של חובבי הגלישה ברצועת עזה.

לאורך החוף בעזה גדל דור חדש של צעירים שמוצאים מפלט מחיי היומיום הקשים  – על גבי גלשן הרוח.  במועדון הגלישה של עזה אפשר למצוא, בין השאר, את איברהים בן ה-23 שעובד למחייתו כמציל אך החלום שלו הוא לבנות מועדון מכובד שישמש כמקום מפגש לנוער העזתי. איברהים רוצה לטוס להוואי ולהתאמן בגלישה על הגלים הענקיים  אך לצערו אינו יכול לצאת מעזה. פניותיו לטוס לאמריקה, דרך מצריים, סורבו כבר 5 פעמים.

סבה, בת ה-15, מגיעה גם היא לגלוש בים העזתי אך בפניה ניצב מכשול נוסף – התדמית השלילית שיש לגלישת נשים במגזר הערבי. למזלה אביה נחוש לעזור לה ולפתוח בפניה אפשרויות לעתיד.

הסרט מציג את העוני, הבתים העלובים, הדרכים הלא-סלולות והעזובה של עזה אל מול העושר והחופש שמציעים הים הפתוח והגלים.

מה שנראה לרבים בעולם כספורט כייפי לסופשבוע – בשביל הצעירים של עזה הוא מקום למפלט ולתקווה.

בימוי: פיליפ נדט ומיקי יאמין (87 דק', גרמניה, 2016)

צפו בטריילר

 

 

 

ויני | Winnie

בכורה: יום שלישי,25.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: שישי, 28.7, ב-22:30

ראה עמ' 6

 

 

 

לָה פְּרוֹמִיז – פרק שלישי

בכורה: יום רביעי,26.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 29.7,ב-22:00.

ראה עמ' 4

 

 

 

עשירים מדי להיות הורים | Too Posh to Parent

בכורה: יום חמישי,27.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף: מוצ"ש, 29.7, ב-21:10

 

ה-Outsourcing של ה"הורות" אינו דבר חדש – ידוע שההורים של היום יכולים להיעזר באנשים אחרים שיחנכו את ילדיהם במקומם, ילמדו אותם לרכב על אופניים או לגמול אותם מחיתולים. למעשה, כל עוד יש לך כסף – יהיה מי שישמח להחליף אותך כהורה לילדך. רבים מאמינים שאותם "שירותים הוריים תומכים" נחוצים לחיים בעולם המודרני ומאפשרים זמן איכות פנוי להורים עם ילדיהם אך מהצד השני יש הטוענים שמדובר בעצלות לשמה.

סרט הדוקו-שוק!  שלפנינו עוסק בנושא הקונטרוברסלי הזה דרך סיפורם המשעשע והביזארי של כמה משפחות עשירות במיוחד וצוות האנשים שמספק להם שירותי הורות שעוברים כל גבול: 2000 פאונד תמורת 3 ימי גמילה מחיתולים, נהגים פרטיים, מבשלים של אוכל טבעוני וסטייליסטים שבוחרים מה הילדים ילבשו מדי בוקר.

(47 דק', אנגליה, 2017)

 

יש לבדוק גם

חדשות סטרימינג: עוד עונה ל”הטובות לקרב”

שירות הסטרימינג “פרמאונט פלוס” הודיע על חידושה של הסדרה “הטובות לקרב” לעונה נוספת, שישית במספר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.