שבת , מרץ 28 2020
Home / כללי / נערות חורף
נערות חורף מאת לורי האלס אנדרסון

נערות חורף

חדש בהוצאת כנרת

נערות חורף

מאת

לורי האלס אנדרסון

מחברת: מסובך ודברי

מאנגלית: יעל אכמון

 

ערכתי את המסע אל ארץ נערות החורף בגלל אינספור הקוראים שכתבו לי ודיברו איתי על המאבקים שלהם בהפרעות אכילה, בחיתוך עצמם ובתחושה שהם אבודים. אומץ הלב והכנות שלהם פתחו בפני את הדרך אל ליה ועזרו לי להבין את צורות השבר שלה. הסיפור של ליה לא מבוסס על שום אדם אמיתי, אבל הקוראים הללו היו לו השראה, ואני מודה להם.

לורי האלס אנדרסון, מתוך אחרית הדבר

 

"את לא מתה, אבל גם לא חיה. את נערת חורף, ליה־ליה, לכודה בין העולמות. את רוח רפאים עם לב פועם. בקרוב תחצי את הגבול ותהיי איתי. אני כל כך מחכה לזה. אני מתגעגעת אלייך נורא."

חברות טובות תמיד שומרות זו על זו. אז למה ליה לא הצליחה לשמור על קאסי? למה היא לא ענתה לטלפון באותו לילה גורלי?

הכול התחיל בתחרות האיומה מי מהשתיים תהיה הכי רזה. אבל עכשיו לליה אין עוד מתחרים. נשאר רק הקול בתוך ראשה שדורש ממנה לרזות עוד, לשקול פחות. אמא שלה עסוקה בלהציל את חייהם של אנשים אחרים. אבא שלה עסוק בנסיעות עבודה. והחברה הכי טובה שלה קוראת לה שוב ושוב מעולמן הנצחי של נערות החורף.

לורי האלס אנדרסון היא כלת פרס מרגרט א׳ אדוארדס על תרומתה לספרות הנוער. ספריה זכו בפרסים ספרותיים רבים והיו לרבי מכר בינלאומיים. היא חיה בצפון ניו־יורק עם בן זוגה, ארבעת ילדיהם, שני כלבים וחיות אחרות, ואוהבת לטייל ביערות. כשהיא לא כותבת, היא רצה מרתון ומגדלת עגבניות.

 

מהביקורת בישראל על דברי – ספרה הקודם של אנדרסון

"איך לכתוב על הספר הזה? שהוא יצירת מופת, שהוא חשוב, שהוא שובר לב ומרפא, משנה חיים, שהלוואי שיכולתי לתת אותו לכל תלמידי בית הספר ולכל המורים שלהם כקריאת חובה מעצימה, מחייבת, מצילת חיים." בכל סרלאי, מקור ראשון

 

"'דברי' מצליח להיות חשוב בלי להיות דידקטי, והוא לא רק איכותי, אלא גם, ואולי קודם כול, מרתק, מרגש ומטלטל. בחיי. הכול נכון. וכן, זה ספר שמיועד לתיכוניסטים, אבל בעינַי כל הורה וכל איש חינוך צריכים לקרוא אותו." ענת בר-לב אפרתי, לאישה

 

"קוראים צעירים יוכלו רק להרוויח מקריאה בו." גילי איצקוביץ, הארץ

 

"מדובר בכמעט נס." טל מרמלשטין, ישראל היום

 

"מומלץ בחום לבני 12-17 וגם להוריהם!" עטרה אופק, מרמלדה 

 

252 עמודים 82 ש"ח

 

Check Also

אורנה ואלה – ספר המתכונים 2

חדש בהוצאת כנרת אורנה ואלה ספר המתכונים 2   באביב 2019 נסגרה הדלת מאחורי ״אורנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.