שבת , יולי 4 2020
לוגו כאן

שידורי כאן ביום הזיכרון וביום העצמאות

כאן ייפתחו שידורינו:

התכנים שהופקו עבור הטלוויזיה ישודרו בדיגיטל

***

 כאן ישדרו ביום הזיכרון את התוכניות והמשדרים המיוחדים בפלטפורמות הדיגיטליות

דיגיטל תחילה: לוח השידורים המיוחד שהכין כאן, תאגיד השידור הישראלי, לערב יום הזיכרון, יום הזיכרון ויום העצמאות, בהתאם ליום התחילה שנקבע ל30.4, ישודר בפלטפורמות הדיגיטליות של כאן. בשל התיקון לחוק ודחיית שידורי התאגיד בשבועיים, המשדרים המיוחדים והכתבות שתוכננו עבור הטלוויזיה  והרדיו ישודרו בדיגיטל באתר האינטרנט של "כאן", בערוץ היו טיוב של תאגיד השידור הישראלי ובעמודי הפייסבוק , "כאן" ו"כאן ועכשיו".

 

יום הזכרון; סרטוני אנימציה, כתבות, דוקותיים ופודקאסטים

 

בערב יום הזיכרון  "כאן ועכשיו" העלתה לייב בפייסבוק מטקס פתיחת אירועי יום הזיכרון, בכותל המערבי. במהלך יום הזיכרון והעצמאות יבוצעו שידורים נוספים מהטקס הממלכתי של יום הזיכרון בהר הרצל ומטקס המשואות בעמוד ספיישל באתר http://www.kan.org.il/

 

 

בעמוד היו טיוב של כאן ישודר "שברים", סרטו הדוקומנטרי של גילי מייזלר, אשר אחיו גיורא הוכרז כנעדר במהלך יומה הראשון של מלחמת יום הכיפורים. הסרט הוא מסע אל זיכרונות ועדויות הלוחמים. שנים לאחר המלחמה מציע הסרט התבוננות בחוויה האנושית, האישית והפרטית של בוגרי המלחמה ועל התנפצותם של מיתוסים, אמונות, תפיסות והנחות היסוד של אותם לוחמים בנוגע לעצמם, ארצם ומנהיגיהם הפוליטיים והצבאיים. פסיפס של עדויות ותובנות המעורר מחשבה ודיון על העבר אך גם על ההווה והעתיד.

בעמוד הפייסבוק של כאן יעלו ביום ראשון ושני הקרוב, ערב יום הזיכרון, סרטוני אנימציה שהפיקה קרן דן אבי-חי במסגרת פרויקט "פנים. יום. זכרון" לזכרם של חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. הסרטונים שיעלו הם שימלא: החלום של טירואיינט טקלהלזכרה של טירואיינט טקלה ז"ל, "תורנות שמירהלזכרו של אריה אלוני ז"ל, "אורילזכרו של אורי גרוסמן ז"ל ו"העלייה" לזכרו של מקס שטיינברג ז"ל.

במסגרת "דוקותיים" יתלווה איתי אשר לאימון שטח של גולני. 

 

חטיבת החדשות של "כאן" העלתה  עמוד ספיישל באתר http://www.kan.org.il/ הכולל את תכני התאגיד שהופקו לקראת העלייה לאוויר.  העמוד כולל כתבות מגזין שהופקו עבור מהדורת החדשות בנושאי שכול וזיכרון ותכנים שהוקלטו עבור רשת ב' החדשה. התכנים הועלו לרשת בכדי לא לפגוע ברגשותיהן של המשפחות השכולות שפתחו את דלתן לצוותי התאגיד.

כתבה של חטיבת החדשות "החלל האחרון" , העוקבת אחרי משפחות "החלל האחרון" ממלחמות שונות וסדרת סרטונים בשם "החלל שלי" על החלטתם של חיילים להתגייס ליחידות מובחרות בעקבות נפילתו של בן משפחה או חבר קרוב.  

 

 

סדרה של פודקאסטים, שהופקו ע"י "כאן תרבות", יעלו לאתר "כאן": תכנית במלאות 50 שנה למלחמת ששת הימים, ובה דיון מיוחד עם משתתפי הספר "שיח לוחמים" שיצא בעקבות המלחמה. "לוקחים את הזמן"-עיבודים לתיאטרון ולמוזיקה לספרו של דוד גרוסמן, "נופל מחוץ לזמן", "הגברים כותבים בלילה" שתעסוק בגבריות הישראלית בצל השירות הצבאי, "אני חי בהכחשה של שכול" ובה מספר גיורא פישר לשלומי חתוכה כיצד מות בנו במבצע "חומת מגן" הפך אותו למשורר, ו"מלחמה כאן מלחמה שם" על הייצוג התרבותי של מלחמות ישראל בספרות, בתיאטרון, בקולנוע ובאמנות הפלסטית.

 

 

אודות כאן בהקמה

כאן בהקמה – תאגיד השידור הישראלי נולד ב-2015 (כתוצאה מחקיקה ב-2014), ומוקם בימים אלו במטרה לספק שידור ציבורי, חדשני, מקצועי ומגוון הנותן ביטוי לכלל הדעות והזרמים בחברה הישראלית. כאן, תאגיד השידור הישראלי, עתיד לעלות לאוויר במאי 2017 והוא יכלול שידורי טלוויזיה (ערוץ בשפה העברית וערוץ בשפה הערבית) שיתבצעו ממערכות ואולפני התאגיד בירושלים, מודיעין, תל-אביב, חיפה ובאר-שבע, 8 ערוצי רדיו (בשלב הראשון) ומערכת דיגיטל ליצירת תוכן ולהפצת השידורים באתרים, באפליקציות וברשתות החברתיות. יצוין כי מערך הדיגיטל פעיל מזה מספר חודשים בהצלחה רבה.

Check Also

יום העצמאות בסלקום tv

    חוגגים עצמאות – לכבוד השנה ה- 72 לעצמאותה של מדינת ישראל, סלקום tv …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.