יום ראשון , יולי 5 2020
מאת גד שמרון

הותירו חותם

לראשונה בישראל: ספר רואה אור בגרסה מוקלטת בלבד

ספרו החדש של גד שמרון, אשר הקליט כמה מספריו באייקאסט, יצא לאור השבוע כספר מוקלט, וזאת ללא שתתפרסם גרסה מודפסת בנוסף.

שמרון: "אני מקווה שבנסיעות, במקום להקשיב לרדיו, אנשים יאזינו לספר".

 

הותירו חותם: טוראים וגנרלים ששינו את ההיסטוריה

 כתב ומספר גד שמרון

 

מגמת הספרים המוקלטים: לראשונה בישראל ספר יוצא לאור בגרסה מוקלטת בלבד.

"הקלטתי באייקאסט גם כמה מספריי הקודמים, אך הפעם בחרתי להוציא את ספרי החדש אך ורק בגרסה מוקלטת כי אני מאמין שזה פורמט שמתאים במיוחד לספרי עיון. אני מקווה שבנסיעות, במקום להקשיב לרדיו, אנשים יאזינו לספר מוקלט על חיילים, קצינים ומצביאים ש'הותירו חותם' ושמח שספרי מותיר חותם בכך שהוא הספר הראשון בישראל שיצא בגרסה מוקלטת בלבד", סיפר גד שמרון.

 

, עיתונאי, סופר, ואיש מבצעים ב"מוסד" בעברו, מחבר "המוסד והמיתוס", "אהובת הטמפלר מעמק רפאים", "הביאו לי את יהודי אתיופיה" ו"צבא אחר – יחידות מיוחדות בצבאות העולם".

 

על הספר: מלחמה, כך קובע המילון, היא סכסוך אלים בין יריבים שמעורב בו צבא. מכל מיליארדי היצורים שחיים על כדור הארץ, רק אנחנו, בני האדם, מכירים את המונחים האלה – צבא ומלחמה. למרות שאיננו יודעים מתי, היכן ולמה התלקחה המלחמה הראשונה, אין ספק שהיא התקיימה בשלב מוקדם מאד של ההתפתחות האנושית. במהלך הדורות שכללה האנושות את יכולת הקטל ההדדי והפכה את העימותים המזוינים לגורמים חשובים בעיצוב ההיסטוריה. "הותירו חותם" הוא סיפורם של חיילים, קצינים ומצביאים, חלקם מפורסמים, חלקם פחות, שנטלו חלק בעימותים כאלה ב-2,400 השנים האחרונות והשפיעו על מהלכם.

 

הוצאת אייקאסט | 15:31 שעות | מחיר קובץ הספר המוקלט: 50 ש"ח. מחיר המינוי להאזנה חופשית: 39.90 ש"ח לחודש

לעמוד הספר באתר אייקאסט: https://goo.gl/bZC84z

 

"את החדש של מאיר שלו כבר שמעת?"

אייקאסט ספרים מוקלטים – חוויית קריאה אחרת

"ספרי אודיו מהווים את פורמט הקריאה עם הצמיחה המהירה ביותר בשוק הספרים כיום. יש סופרים שכותבים באופן מכוון לאודיו, סטיבן קינג הוציא סיפור קצר כקובץ אודיו ארבעה חודשים לפני צאתו לאור כספר מודפס."

(21.7.16) The Wall Street Journal http://goo.gl/3y6v8b  

 

באוטו בטיול משפחתי או באמצע פקק תנועה, תוך כדי אימון ספורט, שטיפת כלים, או אפילו צחצוח שיניים – אפשר לשקוע בספר טוב מתוך מגוון הספרים של אייקאסט ספרים מוקלטים. עם קריינים המדגישים את הרכיבים הדרמטיים והקומיים, מבחר ספרים בכל ז'אנר ולכל גיל, ונתוני שמיעה בעלייה מתמדת – אייקאסט מחזירה אנשים לעולם הספרים. במציאות המודרנית העמוסה היא מאפשרת לאנשים רבים שוויתרו על הקריאה לשלב שוב את הספרים בפעילות היום-יומית שלהם באמצעות האזנה.

אייקאסט היא פלטפורמה והוצאה לאור לספרים מוקלטים בעברית, המאפשרת האזנה לספרים דרך האתר (http://books.icast.co.il/) והאפליקציה אייקאסט ספרים מוקלטים.  הקטלוג מונה יותר מ-600 כותרים לילדים ונוער ו-400 כותרים בפרוזה ובעיון, מהטובים והמובילים בשפה העברית, המוקראים על ידי הסופרים עצמם או על ידי קריינים ושחקנים ידועים. ספריהם של מאיר שלו, דויד גרוסמן, יהודית קציר, אשכול נבו, דרור משעני, יורם קניוק, עירית לינור, ינץ לוי, שלומית כהן-אסיף ושל רבים נוספים מחכים לכם על המדף הווירטואלי. כמו כן, כל ספר הרואה אור בהוצאת תשע נשמות כולל בתוכו QR – קוד המוביל את הקורא לגרסה הקולית של הספר באתר ובאפליקציית אייקאסט ספרים מוקלטים.

הספרים המוקלטים מציעים חוויית קריאה אחרת: הקריינים המעולים מדגישים את המרכיבים הדרמטיים, הקומיים והאמוציונליים בסיפור ומעירים אותו לחיים. ההקראה הייחודית סוחפת גם את הדור הצעיר לעולם הספרות – הנתונים מעידים על עידוד קריאה בקרב ילדים ונוער:  50%מהילדים שהאזינו לספר חזרו לקרוא אותו. בנוסף, ספרים הדרושים לבגרות בספרות בישראל כבר מחכים לתיכוניסטים בספרייה המוקלטת, ביניהם "קופסה שחורה" מאת עמוס עוז, "החתונות שלנו" מאת דורית רביניאן ו"שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" מאת א.ב. יהושע. באייקאסט גם מקליטים מדי שנה את מומלצי משרד החינוך.

תחום החינוך נמצא בלב העשייה של אייקאסט: השנה יתקיימו שיתופי פעולה עם בתי ספר, במסגרתם התלמידים יקבלו אייקאסטים וייקחו חלק בהאזנות משותפות בכיתה במסגרת "שעת סיפור". אייקאסט מהווה כלי עזר להחדרת שפה תקינה והגייה נכונה של מילים ושמות, וחושפת ילדים לרמת קריאה גבוהה מזו המתאימה לגילם. יתרון זה נשמר גם עבור ילדים שבבתיהם העברית אינה מדוברת. קהילת הישראלים המתגוררים בחו"ל יכולה להיחשף באמצעות האתר לספרים בעברית ולהתגבר על המחסום הגיאוגרפי והפיזי. במרחק לחיצה ניתן לדלג מעל המרחק וליהנות שוב מהספרות, השפה והמורשת התרבותית.

עולם האודיו הנגיש את קריאת הספרים גם לקהלים נוספים כמו בעלי לקויות ראייה ואנשים המתמודדים עם לקויות למידה. הספריות הציבוריות ברחבי ישראל מחזיקות תקליטורים להשאלה שמאפשרים לבעלי המוגבלויות ליהנות גם כן מחוויית הקריאה החדשה.

 

לבסוף, תוצאות מחקר שבוצע לאחרונה בארה"ב הצביע על הסיבות לכך שאנשים רבים בוחרים באייקאסטים:

74% מאזינים לספרים מוקלטים בנסיעות ארוכות במכונית.

71% טוענים שהקשבה לספרים מוקלטים מרגיעה אותם.

47% חושבים כי ההקשבה לחלק מהספרים המוקלטים מעניינת יותר מקריאתם.

44% סבורים כי ספרים מוקלטים עוזרים לילדים לשפר את מיומנות הקריאה.

השאלה שנותרה להדהד היא: אייקאסט, איך לא שמעתי קודם?

בקרו בערוץ iCast בYouTube: https://www.youtube.com/user/iCastHebrewAudio?feature=mhee

עדכונים על הנעשה באולפן ההקלטות גם בפייסבוק:

https://www.facebook.com/iCastAudiobooks/?fref=ts

הורדת האפליקציה:

לאנדרואיד: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.icast.books

לאייפון: https://itunes.apple.com/il/app/icast-sprym/id439511502?mt=8

Check Also

נשיא המדינה הקליט את “פנדה יוצאת למרעה”

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הקליט בקולו את ספר הילדים של מאיר שלו, "פנדה יוצאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.