יום חמישי , אוקטובר 18 2018
Home / טלויזיה / יום הזיכרון בערוץ יס קולנוע ישראלי

יום הזיכרון בערוץ יס קולנוע ישראלי

יום הזיכרון

ערוץ yes קולנוע ישראלי מקדיש את לוח השידורים לסרטים העוסקים בצה"ל, במלחמות ישראל ובשכול. במסגרת השידורים המיוחדים ליום זה, נשדר את הסרטים: התגנבות יחידים, בופור, שתיקת הצופרים, תאום כוונות, זמן אמת, לא שם זין ועוד.
 

יום הזיכרון – פירוט הסרטים שישודרו בערוץ:

 

13:48

טוביאנסקי

 

15:12

זמן אמת

 

16:53

רוק בקסבה

ערב יום הזכרון 30/4

18:22

זעם ותהילה

 

20:00

בופור

 

22:05

לבנון

 

23:35

כיפור

 

01:40

התגנבות יחידים

 

03:35

לא שם זין

 

08:20

המלחמה שלאחר המלחמה

 

09:50

שתיקת הצופרים

יום הזיכרון 1/5

11:00

בופור

 

13:10

תאום כוונות

 

14:34

זעם ותהילה

 

16:15

לבנון

 

"בופור". דרמת המלחמה הסוחפת והנוגעת ללב של יוסף סידר, שהיתה מועמדת לפרס האוסקר הזר. סיפורם של הלוחמים ששירתו במוצב הבופור בלבנון בחודשיו האחרונים. עם: אלון אבוטבול, אושרי כהן, איתי טיראן, אוהד קנולר, איתי תורג'מן. 2007.

 

"טוביאנסקי". שישה שבועות לאחר הכרזת העצמאות, סרן מאיר טוביאנסקי, אשר נחשד בריגול לטובת הערבים, מוצא להורג. טוביאנסקי היה מנהל הצרכנים בחברת החשמל הירושלמית. הבוס שלו ביקש ממנו את רשימת הצרכנים שמקבלים חשמל גם כשלכל היתר יש הפסקה באספקה. לימים הסתבר שיש חפיפה בין כתובות הצרכנים ברשימה לבין המקומות אותם הפציצו הירדנים. התעורר החשד שטוביאנסקי בוגד. מרגע שנעצר סרן מאיר טוביאנסקי, בתל אביב ועד להוצאתו להורג, עברו שלוש שעות וארבעים וחמש דקות בדיוק, בהן נחקר, נשפט והוצא להורג. עם: עוז זהבי, מיכה סלקטר. בימוי: ריקי שלח. 2014.

 

"זמן אמת". דרמה. אחרי מלחמת יום כיפור, אל"מ אלי הנגבי (אסי דיין) הוא מח"ט המצוי תחת חקירה צבאית צולבת על התנהלותו במלחמה. היחיד שיכול לחלץ אותו הוא נדב קצין המודיעין החטיבתי ששרוי בתרדמת. במאי: אורי ברבש. 1991.

 

"רוק בקסבה". דרמה. בעיצומה של האינתיפאדה הראשונה, על גג בניין מגורים בעזה מוצבת מחלקה של חיילים צעירים, המנסים להתנהל מול האוכלוסייה העוינת ומול המשפחה שעל גג ביתם הם מוצבים. עם: יון תומרקין ואנחל בונני. בימוי: יריב הורוביץ. 2013

 

"זעם ותהילה". דרמה. אדי, מלוחמי מחתרת לח'י, מתכנן פעולה נגד הבריטים. רגע לפני מותו הוא שולח את נוח, נשוי טרי, חזרה הביתה, ובכך מונע את מותו. עם: ג'וליאנו מר, רוני פינקוביץ'. בימןי: אבי נשר. ישראל, 1984

 

"לבנון". סרט הבכורה של שמוליק מעוז מבוסס על חוויותיו האישיות במהלך מלחמת לבנון הראשונה. הסרט מתרחש ביומה הראשון של המלחמה, ומתאר את ההתרחשויות מנקודת המבט של צוות טנק שנשלח לקרבות. עם: מיכאל מושונוב, אושרי כהן ואיתי טיראן. 2009.

 

"כיפור". דרמה זוכת פרס אופיר המבוססת על חוויות הבמאי ממלחמת יום הכיפורים. ווינרוב ורוסו נשלחים למשימה מעבר לקווי האוייב, ומטוסם נפגע. עם: לירון לבו, יורם חטב, ג'וליאנו מר. במאי: עמוס גיתאי. ישראל/צרפת, 2000.

 

"התגנבות יחידים". דובר קוזושווילי (חתונה מאוחרת) מציג עיבוד מרשים לספרו המופתי של יהושוע קנז. זהו סרט התבגרות קומי טרגי העוקב אחר מחלקת ג'ובניקים בעלי כושר לקוי, שעושה טירונות בבה"ד 4 של שנות החמישים. הסרט מתמקד בעיקר בשתי דמויות: אלון (עוז זהבי), קיבוצניק שמאמין שהוא נשלח לבה"ד 4 בטעות ובקרוב יסופח לשרת ביחידת הצנחנים, ואבנר (גיא אדלר), בחור ממוצא מזרחי שהצבא הוא הדבר האחרון שמעניין אותו. אבנר מגייס את כל כוחותיו כדי לא להיסחף במערבולת הצבאית ומתרכז כל כולו בכיבוש זיוה (ליאל דניר), נערה אשכנזייה שתעלה אותו מעלה במעמד הסוציו-אקונומי.

 

"לא שם זין". דרמה. ע'פ ספרו של דן בן אמוץ. רפי מאבד את שתי רגליו במלחמה. הרחמים העצמיים שהוא שוקע בהם נקטעים עם הידיעה כי חברו איבד את חייו. עם: איקה זוהר, ענת וקסמן. במאי: שמואל אימברמן. ישראל, 1987

 

"המלחמה שלאחר המלחמה". סרט דוקומנטרי מרתק על המצב בישראל שלאחר מלחמת ששת הימים. בימוי: מיכה שגריר. 1968.

 

"שתיקת הצופרים". דרמה המתארת את תהליך קבלת ההחלטות המדיניות והצבאיות שקדמו למלחמת יום הכיפורים. הסרט הופק במלאת 30 שנים למלחמה, ומבוסס על ספרו של ד"ר אורי בר יוסף "הצופה שנרדם". העלילה מתמקדת בשבועיים שקדמו למלחמה, שבהם היו משוכנעים רוב קברניטי מערכת הביטחון כי הסיכוי לפרוץ המלחמה הנו קלוש. עם: אסי דיין (שמגלם את אביו משה דיין), יורם חטב, גיל פרנק, רות גלר, נתן דטנר. במאי: אורי ענבר. 2003.


"תאום כוונות". דרמה. על פי ספרו של הרב חיים סבתו "תיאום כוונות". חודש לאחר מלחמת יום הכיפורים, מדברים החיילים על מה שהתרחש. עם: דן שפירא, אלון אבוטבול, תומר אופנר, משה פולקנפליק. במאי: אייל חלפון. 2003.

בדוק גם

בואו נדבר על זה: המתים המהלכים עונה 9 פרק 2

האם העולם מוכן לחזון האוטופי של ריק גריימז? די ברור שלא, לפחות לפי הפרק השני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.