יום שני , יוני 1 2020
Home / כללי / מבצע קהיר
מבצע קהיר מאת דנה אלעזר-הלוי

מבצע קהיר

ספר חדש בסדרת המתח שליחות חשאית מאת

"אחת מסופרות הנוער המצליחות בישראל" (כלכליסט):

מבצע קהיר מאת דנה אלעזר-הלוי

אחוזת בית וידיעות ספרים

 

"חסמב"ה של הדור הזה… ילדי רבו ביניהם מי יקרא ראשון" טל ברמן, הבוקר עם טל ואביעד | "סדרת הריגול לנוער הטובה ביותר שנכתבה כאן בשנים האחרונות" מאירה ברנע גולדברג, מאקו

 

הספר הראשון בסדרה, "מבצע מנהטן", כיכב 17 שבועות ברשימות רבי המכר ונבחר ל"מצעד הספרים" של משרד החינוך לשנת תשע"ז | הספר השני בסדרה, "מבצע ברלין", זכה לאהדה גדולה ולביקורות משבחות, וכן בעיטור "הפנקס" לספר הנוער המצטיין של 2016.

"מבצע קהיר", הספר השלישי בסדרה המצליחה ששבתה את לב הקוראים והמבקרים כאחד, ייקח את הקוראים למבצע חשאי בבירה הגדולה ביותר במזרח התיכון, והפעם המרגלים הצעירים מגויסים למוסד באופן רשמי!


 

***

החורף עדיין בעיצומו. גיא, נועם ורועי חזרו לא מזמן מברלין, ואחרי האירועים המפחידים והמסוכנים שחוו שם הם שמחים לחזור לחיי השגרה. שיחת טלפון אחת מחנן שומרוני, איש המוסד, משנה הכול: בקהיר, בירת מצרים, קם ארגון חדש שמאיים על שלום העולם. המוסד זקוק לעזרתם של הילדים, והפעם מגייס אותם לפעילות באופן רשמי.

הילדים מתלהבים ממעמדם המקצועי ומהמבצע הצפוי להם, אך המומים לגלות את החדשות הרעות: חנן החליט לגייס גם את אופיר, הילד השנוא עליהם עוד מימי המבצע במנהטן. אופיר מצליח לשבש את האיזון בין השלושה, ומאיים לא רק על החברות ביניהם אלא גם על המבצע כולו.

דנה אלעזר-הלוי היא סופרת, מתרגמת ועורכת ספרים. מילאה תפקידים שונים בהוצאות הספרים המרכזיות בארץ, ובשנים 2008-2005 ערכה את מדור הספרות של "מעריב". בעלת תואר ראשון בספרות ערבית ובהיסטוריה של המזרח התיכון ותואר שני בהיסטוריה של החינוך. היא גרה בתל אביב עם בעלה ושני ילדיה.

לקראת כתיבת הספר נסעה דנה אלעזר-הלוי לתחקיר בקהיר, בחודש מאי 2016.

283 עמ' | 88 ש"ח | לגילאי 9-14

בקרוב: שליחות חשאית 4: מבצע טורונטו

Check Also

מי רוצה לבוא איתי לירח?

מה עומד מאחורי הסיפור של בראשית? מי רוצה לבוא איתי לירח? מאת דן רביב ולינור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.