יום רביעי , פברואר 26 2020
Home / טלויזיה / אפריל בערוץ יס קולנוע ישראלי

אפריל בערוץ יס קולנוע ישראלי

 

היילייטס אפריל 2017 – yes קולנוע ישראלי

 

ספיישל אחד באפריל שבת 1.4, החל מהשעה 17:30    

לכבוד אחד באפריל, יום המתיחות הבינלאומי, נשדר את מיטב סרטי המתיחות של הקולנוע הישראלי. יהודה ברקן, יגאל שילון, נתן דטנר, אבי קושניר, ציפי שביט, ספי ריבלין – כולם משתתפים בחגיגת הצחוק הגדולה.

היורד למעלה  בכורה  טלויזיונית! יום ראשון, 2.4, ב- 22:00

סרטו העלילתי הראשון של הבמאי אלעד קידן, עליו זכה בפרס התסריט הטוב ביותר בפרסי אופיר לשנת 2015. דרמה עם נגיעות קומיות בכיכובם של איתי טיראן ואורי קלאוזנר שמתרחשת בחיפה וזכתה לשבחים על סגנונה הייחודי.


חוגגים פסח בערוץ yes קולנוע ישראלי מיום שני 10.4 עד שני 17.4 לאורך כל היום

בחג הפסח חוגגת המשפחה הישראלית רגעים של אחדות ושמחה סביב שולחן החג ואין יותר מתאים מכך לחגיגת צפייה  בקולנוע ישראלי במשך כל ימי החג . קומדיות מעולות , דרמות מרגשות וסרטי קאלט אהובים ינעימו את זמן הצופים.

 

"ילד טוב ירושלים" בכורה טלוויזיונית בפסח! שבת 15.4, ב- 22:00

קומדיה רומנטית שובת לב בכיכובם של עמוס תמם, מיטל גל, מלי לוי, אוולין הגואל וגיא לואל. צעירה פרועה ומתוקה סוחפת גבר חנון נשוי להרפתקאה רומנטית שמשנה את חייו. האם הוא ימשיך להיות ילד טוב ירושלים? על פי תסריט של רן אפלברג ובבימויו של רועי פלורנטין. 2016.

(שידורים נוספים: 16.4 ב-15:30 / 17.4 ב- 23:30)

 

מחווה לרונית אלקבץ יום רביעי, 19.4, לאורך כל היום

מחווה ליוצרת והשחקנית רונית אלקבץ ביום השנה לפטירתה, עם סרטים שהם אבן דרך ביצירה הקולנועית הישראלית כמו ביקור התזמורת, חתונה מאוחרת, כלת הים ועוד. ביניהם ישודרו שני פרקים בסדרה "מדברים סרטים" עימה.

ציפורי חול  בכורה  טלויזיונית! שבת, 22.4, ב- 22:00  שידור נוסף ב- 26.4 ב-22:00

מותחן בלשי ורווי יצרים בכיכובם של שחקנים מהבולטים והוותיקים בקולנוע והתיאטרון הישראלי: עודד תאומי, גילה אלמגור, מרים זוהר ודבורה קידר. לצידם מופיעים אמנון וולף, מלי לוי, עליזה רוזן, שרית וינו אלעד ורמי הויברגר. סרטו של הבמאי אמיר י. וולף. 2015.

 

יום השואה  ימים ראשון ושני, 23-24.4

סרטים על השואה בקולנוע הישראלי אימצו נקודות מבט שונות בעיקר של השנים שאחרי וההתמודדות של ניצולים ובני הדור השני. נציין את היום החשוב עם סרטים כמו  סיפור על אהבה וחושך, ללכת על המים, הבן של אלהים, הקיץ של אביה ועוד.

 

מדברים סרטים- השחקנים כל שישי ב-21:30 בכורה טלויזיונית!

המשך שידורה של סדרת התכניות המרתקת, כאשר החודש ישודרו פרקים עם: זאב רווח, שולי רנד, חנה אזולאי הספרי ומשה איבגי. לאחר כל פרק משודרים סרטים בכיכובם של השחקנים .

——————————————————————————————————-

 

ספיישל אחד באפריל  שבת, 1.4, החל מהשעה 17:30    

לכבוד אחד באפריל, יום המתיחות הבינלאומי, נשדר את מיטב סרטי המתיחות של הקולנוע הישראלי. יהודה ברקן, יגאל שילון, נתן דטנר, אבי קושניר, ציפי שביט, ספי ריבלין כולם משתתפים בחגיגת הצחוק.

הסרטים שישודרו: על הפנים (עם דבי ונולי, 1989), "אחד באפריל" (ציפי שביט, ספי ריבלין. במאי: מנחם זילברמן, 1989), "חייך אכלת אותה" (סרט המתיחות הראשון של הבמאי, השחקן והמתחן הבלתי נלאה יהודה ברקן. במאים: יהודה ברקן ויגאל שילון, 1980), "עבודה בעיניים" (עם צמד "הבטלנים"- נתן דטנר ואבי קושניר בבימויו של יגאל שילון, 1989) ו"מצלמה בלי בושה" (סרט מתיחות מבית היוצר של יהודה ברקן, במאי: בועז דוידזון 1988).

 

היורד למעלה  בכורה  טלויזיונית! יום ראשון, 2.4, ב- 22:00

סרטו העלילתי הראשון של הבמאי אלעד קידן , עליו זכה בפרס התסריט הטוב ביותר בפרסי אופיר לשנת 2015, בכיכובם של איתי טיראן ואורי קלאוזנר.

העלילה מגוללת סיפור שמתרחש בחיפה ועוקבת אחר בחור צעיר (איתי טיראן) שיורד את הכרמל ברגל כדי לעלות על אוניה ולברוח מהארץ בגלל משבר אישי ומקצועי וכדי להימנע משירות מילואים. במקביל גבר קשה יום (אורי קלאוזנר) יוצא מהעיר התחתית במסע סיזיפי במעלה הר הכרמל בעקבות עגיל שאבד לאשתו. אחד עולה, השני יורד ותמיד קיימת האפשרות שהם יחלפו זה על פניו של זה. הסרט זכה לשבחים עבור סגנונו הייחודי ביצירה הקולנועית המקומית.

 

חוגגים פסח בערוץ yes קולנוע ישראלי מיום שני 10.4 עד שני 17.4 לאורך כל היום

בחג הפסח חוגגת המשפחה הישראלית רגעים של אחדות ושמחה סביב שולחן החג ואין יותר מתאים מכך לחגיגת צפייה  בקולנוע ישראלי. קומדיות מעולות, דרמות מרגשות, סרטי ילדים וסרטי קאלט אהובים ינעימו את זמן הצופים לאורך החג.

סרטי הגשש החיוור, סרטים של יהודה ברקן, זאב רווח ויוסף שילוח, אורי זהר ובעז דוידזון, ג'ורג עובדיה ואפריים קישון. לצידם סרטים של אבי נשר, שמי זרחין, רשף לוי והרשימה עוד ארוכה. כולם מוזמנים לשולחן החג.

 

"ילד טוב ירושלים" בכורה  טלויזיונית בפסח ! שבת, 15.4, ב- 22:00

 

קומדיה רומנטית שובת לב בכיכובם של עמוס תמם, מיטל גל, מלי לוי, אוולין הגואל וגיא לואל.

אביו של עדי (עמוס תמם) , השביע אותו רגע לפני שיצא למלחמה ממנה לא שב להיות "ילד טוב ירושלים". במשך כל חייו שמר עדי על קיום שבועתו עבור אימו (אוולין הגואל) ואשתו (מלי לוי) עד שמבלי לשים לב הפך לפרייאר טוב לב. כל הקלפים נטרפים ביום בו הוא פוגש את נטליה (מיטל גל), צעירה פרועה ומתוקה שסוחפת אותו לעולם יצרי ורומנטי. לראשונה בחייו יידרש לבחור בין אהבה להגיון, בין חלומות למציאות ובין נטליה…למשפחה שלו. האם הוא ימשיך להיות ילד טוב ירושלים?

על פי תסריט של רן אפלברג ובבימויו של רועי פלורנטין. 2016. (שידורים נוספים: 16.4 ב-15:30 / 17.4 ב 23:30)

 

מחווה לרונית אלקבץ  יום רביעי 19.4 כל היום

ביום השנה למותה של היוצרת והשחקנית רונית אלקבץ ערוץ הקולנוע הישראלי חולק כבוד ומשדר את סרטיה הבולטים. בין הסרטים שישודרו: ביקור התזמורת, חתונה מאוחרת, כלת הים ועוד. כמו כן ישודרו שני פרקים בסדרה "מדברים סרטים" בראיונות נדירים של רונית אלקבץ, באחד הפרקים ראיון משותף עם אחיה שותפה ליצירה, שלומי אלקבץ .

 

ציפורי חול  בכורה  טלויזיונית! שבת  22.4 22:00

מותחן בלשי ורווי יצרים בכיכובם של קאדר שחקנים מהבולטים והותיקים בקולנוע והתיאטרון הישראלי: עודד תאומי, גילה אלמגור, מרים זוהר ודבורה קידר. לצידם מופיעים אמנון וולף, מלי לוי, עליזה רוזן, שרית וינו אלעד ורמי הויברגר.      עלילת הסרט נפתחת כשגופת גבר כבן 80 נמשית מנחל הירקון בתל אביב כשהדבר היחיד שיכול להסגיר את זהותו הוא מספר אסיר ממחנות הריכוז המקועקע על ידו. אמנון (אמנון וולף) חוקר המשטרה שמופקד על החקירה חושף את עברו של הנרצח וקשריו עם שחקנית מפורסמת (מרים זוהר) , סוכנת הבית שלה (דבורה קידר שזכתה בפרס אופיר לשחקנית המשנה על תפקידה בסרט) ורופאה בגמלאות (גילה אלמגור). פיענוח הפרשיה נע בין העבר של הוריו ניצולי השואה של אמנון חוקר המשטרה  לבין ההווה שכולל את גרושתו (מלי לוי) וביתם הקטנה. סרטו של הבמאי אמיר י. וולף.  2015.

(שידורים נוספים: 26.4 ב- 22:00 / 27.4 בחצות)

 

יום השואה  ראשון ושני 23-24.4

סרטים על השואה בקולנוע הישראלי אימצו נקודות מבט שונות בעיקר של השנים שאחרי וההתמודדות של ניצולים ובני הדור השני. סרטים רגישים ואמיצים כאשר לצד הדרמות המרגשות, הופקו סרטי מותחן שמעצימים את הדרמה דווקא באמצעות הז'אנר. הסרטים שישודרו: סיפור על אהבה וחושך, ללכת על המים, החוב, הבן של אלהים, הקיץ של אביה, פנסיון פרכט, הערב הניצול.

 

מדברים סרטים- השחקנים כל יום שישי ב- 21:30. בכורה טלויזיונית!

המשך שידורה של סדרת התכניות המרתקת כאשר החודש ישודרו הפרקים:

ב- 7.4 ישודר הפרק עם שולי רנד ולאחריו ישודרו הסרטים "האושפיזין " ו"החיים על פי אגפא".

ב- 14.4 במהלך חג הפסח זאב רווח יעשה שמח אך ישתף בגילוי לב גם על סרטיו הדרמטיים. לאחר הפרק ישודרו הסרטים "אדון ליאון" ו"חגיגה בסנוקר".

ב- 21.4 חנה אזולאי הספרי תספר על יצירתה ולאחר הפרק ישודר סרטה "אנשים כתומים".

ב- 28.4 נצפה בראיון מרתק עם משה איבגי ולאחריו ישודרו הסרטים "מתחת לאף" ו"שורו" .

Check Also

שידורים ישירים בערוצי צ’רלטון בשבוע הקרוב

לוח שידורים ערוצי ספורט1 לשבוע: 28.2 – 22.2 שבת 22.2 ספורט1 13:50 סערה בממלכה – …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.