יום חמישי , מרץ 23 2023
שעות הקטיפה

שעות הקטיפה

מבוסס על מקרה אמיתי של דירה פריזאית מפוארת שננטשה בתחילת מלחמת העולם השנייה ונותרה נעולה במשך שבעים שנה

"הרומן של אליסון ריצ'מן מלא בפרטים תוססים, כפי שמַרְתְ עיצבה את דירתה: בתשומת לב, במיומנות, ובעין חדה." Publishers Weekly – Starred Review

"שעות הקטיפה הוא מכתב אהבה לסיפורים שאנו מספרים ולאלה שאנו שומרים לעצמנו. הוא מעמיד במבחן את המחשבה שגם מי שחייו מלאי כוונות טובות יכול להרגיש אשם. שעות הקטיפה הוא אוצר מלא דמיון, ומרגש." Jewish Book Council

"הרקע האמנותי של אליסון ריצ'מן ניכר בכל עמוד ברומן העשיר הזה העוסק בתשוקה ובמהפך אישי." NY Journal of Books

מחברת רבי-מכר "אהבה אבודה" ו-"גן המכתבים" בספר חדש:

שעות הקטיפה מאת אליסון ריצ'מן  

פן הוצאה לאור וידיעות ספרים

מאנגלית: ניצה פלד

"זה כמו הציור שלך, סבתא. היופי של הדיוקן גלוי לעין. אבל כשמכירים את הסיפור שמאחוריו… היופי מקבל תהודה עמוקה עוד יותר."

 

מקרה אמיתי של דירה פריזאית מפוארת, שננטשה בערב מלחמת העולם השנייה ונשארה נעולה במשך שבעים שנה, הצליח לעורר את כל החושים הספרותיים של סופרת רבי המכר אליסון ריצ'מן: כוחות הצבא הגרמני עומדים לכבוש את פריז. אישה צעירה נועלת את דלת דירתה המלאה באוצרות סבתה, מבלי לדעת אם תזכה לשוב אי-פעם.

 

מַרְתְ דֶה פְלוֹריאן היתה קורטיזנה שטיפחה אורח חיים עשיר באמנות וביופי, ודחקה הצידה כל זכר לילדותה הענייה בסמטאות האפלות של רובע מונמארטר. בזמן שאירופה ניצבת על סף מלחמה, היא חושפת בפני נכדתה סולאנז' בוֹז'ירוֹן-בֶּלדוֹ את שכיות החמדה שמאכלסות את דירתה, ודרכן את סודותיה הכמוסים ביותר. מבין האוצרות בולטים במיוחד שרשרת פנינים יפהפיה ודיוקן של מרת שצייר האמן האיטלקי ג'יובאני בולדני. סיפורה של מַרְתְ יוצא אט אט מן החושך לאור ומסייע לסולאנז' למצוא את דרכה שלה.

אליסון ריצ'מן היא סופרת מוכרת ומצליחה בארצות הברית וספריה היו שם לרבי-מכר. הרומנים שלה תורגמו עד כה לחמש-עשרה שפות והיא זכתה להכרה בארצה ובעולם. ספריה, שתורגמו לעברית, גן המכתבים ואהבה אבודה היו לרבי מכר גם בארץ.

406 עמ' | 98 ש"ח


יש לבדוק גם

אהבה מיד ראשונה

במשך עשרים שנה כתבה שי-לי ליפא 10 ספרי בישול ונכנסה לסלון כל בית ובית בישראל, כשכיכבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.