יום רביעי , ספטמבר 22 2021
לוגו חדשות 10

אני רובוט

"אני רובוט"

סדרת כתבות חדשה: האם הבינה המלאכותית הולכת

לשנות את גורל האנושות?

החל מהערב , יום ראשון, 19 בפברואר 2017, נשדר במסגרת המהדורה המרכזית בחדשות 10, סדרת כתבות חדשה של  טל שורר – "אני רובוט, שתבחן האם הבינה המלאכותית הולכת לשנות את גורל האנושות?

הסדרה תנסה לעקוב אחר  התחזיות כי הטכנולוגיה והמדע ישנו את פני האנושות. האם הרובוטים אכן יהפכו לחלק בלתי נפרד מהיקום, וכיצד ההתפתחות הדרמטית בטכנולוגיה תשפיע על המין האנושי?

 

בפרק הראשון יבקר שורר במכוני המחקר הבולטים בישראל, בהם יביא שורר הצצה אל פיתוחים יוצאי דופן שישפיעו על תחומי החיים של הישראלים –  ממסגרות החינוך, התחבורה, הצבא ומערכת המשפט. שורר יבחן עד כמה התעשייה תושפע מהתפתחות הבינה המלאכותית, והאם אנחנו מתקרבים לעידן פוסט אנושי – בו המוסר והכרעה עובר מידיו של האדם, אלא ידיה של המכונה.

במרכז הפרק השני יבחן שורר האם השימוש בטכנולוגיה המתקדמת יכולה לשפר את האדם או להחליף אותו. שורר יבחן כיצד הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לאנושות לעצב את האדם מחדש, מהיכולת להניע עצמים בכוח המחשבה, ועד היכולת לפתח "אוואטר" שיאפשר לאדם להתנהל בשני מקומות במקביל.

בפרק השלישי- יבחן שורר האם הטכנולוגיה יכולה לשנות את האדם – לטוב או לרע. היכולות המתקדמות היום מאפשרות לאדם לייצר מציאות וירטואלית מקבילה, בה הוא יכול לנוע במרחבים שונים ולהתקיים כאדם אחר. בפרק יבחן שורר מה קורה לאדם כשהוא שם עצמו בנעליים של אחר. כיצד תחוש ילדה בת 6 כשהיא נעשתה בגירה בת 70, כשגבר נעשה אישה, וכשחייל נמצא בנעליו של האויב.


בפרק הרביעי יביא שורר הצצה אל המפכה הטכנולוגית בעולם הרפואה. כיצד הטכנולוגיה אפשרה לעולם הרפואה לדייק בטיפולים ובסיוע הרפואי, ולהכריע ברגעי הדרמה בחדר הניתוח ובשעת משבר על הצעדים הבאים של הרופאים.


עורך פרק המגזין: דניאל בשך, תחקיר: לי עייש צילום: שי פוני
עורכי וידאו: חן לוטקין וחוני סטולר, מפיקה: איריס בסוק-ארליך

יש לבדוק גם

פייק דיאט

החל מהשבוע בחדשות עשר סדרת כתבות חדשה של נגה ניר-נאמן  "פייק דיאט" הצד האפל של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.