שבת , יולי 4 2020
מים רבים מאת מנחם בן ימי ויהודית רותם

מים רבים

חדש בהוצאת כנרת, זמורה!

מים רבים

מאת מנחם בן ימי ויהודית רותם

 

הסופרת יהודית רותם הפליאה לטוות את סיפור חייהם של מנחם וחנה בן ימי. עלילות ההישרדות, הגבורה והתקומה של בני הזוג נפרשות כאן כסיפור אישי של כל אחד מהם וכעדות מייצגת לגורל ולתפיסת עולם של בני דור הולך ונעלם, דורם של ניצולי מלחמת העולם השנייה ששרדו את התופת והצליחו להגיע לארץ ולהקים כאן בית.

 

בעֵטה המיומן מספרת יהודית רותם את סיפורו של בן ימי, כפי ששמעה ממנו. היא שומרת על קולו הצלול והמפוכח של האיש רב-הפעלים, שכנער היה עד-ראייה לחורבנה של קהילת יהודי ורשה המפוארת, פרטיזן בשירות המחתרת הפולנית וחייל בצבא האדום; כגבר צעיר היה אלחוטאי על אוניות המעפילים של ארגון "הבריחה"; וכשבגר היה לחבר קיבוץ, איש משפחה, איש ים ומדען אוטודידקט בשדות הדיג הנצחיים. על פועלו בחקר הדיג קיבל דוקטורט לשם כבוד מאוניברסיטת קלינינגראד, רוסיה.  לצד סיפורו של מנחם מובא  גם סיפורה של חנה, אשתו ואהובת לבו, השרויה היום בשתיקה. מן הזיכרון ומן העדויות משוחזרים סיפור ילדותה בברלין, קורותיה בזמן המלחמה בטרזינשטט ועלייתה ארצה.


 

"ספרי הוא פיסת היסטוריה אישית על רקע ההיסטוריה הגדולה. סיפורים כשלי הם אבני הבניין הבונות את הבניין הגדול והמלא של הימים ההם, ההולכים ומתרחקים מאיתנו, ובדרך הטבע, תוך כך, דוהים בזיכרוננו. אאחל לעצמי שספרי יהיה בעבור קוראי 'שיעור באפשרויות' – באפשרות התקווה, באפשרות האהבה ובאפשרות הסליחה. אאחל לעצמי שספרי יוכיח כי גם מי שחווה כאב, מחסור, חרדות ואובדן, יש בכוחו לעצב את דמותו מחדש ולבנות חיים מלאי אהבה, יצירה ורוח טובה, למענו, למען יקיריו ולמען החברה הישראלית והאנושית כולה."

 

מחיר: 74 ₪,  382 עמ'.

 

Check Also

העלמה והלילה

חדש בהוצאת כנרת-זמורה   העלמה והלילה רומן חדש מאת גיום מוסו מצרפתית: אביגיל בורשטיין   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.