שבת , פברואר 22 2020
Home / טלויזיה / מארס בערוץ ההיסטוריה

מארס בערוץ ההיסטוריה

מרץ 2017 בערוץ ההיסטוריה

 

מצעד העת העתיקה / Ancient Top 10  

ימי רביעי, מ-1 במרץ, בשעה 22:30 – סדרה חדשה בבכורה!

(שידורים נוספים: ימי חמישי, בשעה 21:00)

 

C:\Users\neshemm\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Ancient Top10_FB-Soon.jpg

 

"מצעד העת העתיקה" היא סדרה קצבית, חכמה ומשעשעת, המדרגת בצורה של מצעד "עשרת הגדולים" את התגליות, החידושים, ההמצאות, התעלומות והטכנולוגיות הגדולות, המפתיעות ופורצות הדרך של העולם העתיק, כשכל פרק מוקדש לנושא אחר.

 

החל מסודות מצרים העתיקה, כלי הנשק הקטלניים ביותר של ימי קדם, העריצים הכי אכזריים (אטילה, יוליוס קיסר, ג'ינג'ס חאן) שרדו בנתיניהם ביד קשה, דרך ההמצאות פורצות הדרך של האימפריה הרומית, הטכנולוגיה היוונית ששינתה את העולם ועד לערי המטרופולין הגדולים (אתונה, רומא, אלכסנדריה) – ערוץ ההיסטוריה לוקח אתכם למסע בזמן אל העולם העתיק, בדרך שלא הכרתם עד היום.

 

חוקרים מומחים והיסטוריונים המתארחים ב"מצעד העת העתיקה", שופכים אור על הנושאים השונים בסדרה. יוצרי הסדרה אף עושים שימוש נרחב בטכנולוגיית CGI חדישה וצילומים בלוקיישנים של אתרים היסטוריים, כדי להמחיש לצופים כיצד נראו החיים בעולם העתיק לפני אלפי שנים.


 

ברזל ואש / Iron and Fire  

ימי ראשון, מ-12 במרץ, בשעה 21:45 סדרה חדשה!

(שידורים נוספים: ימי רביעי בשעה 21:00)

 

C:\Users\neshemm\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Iron&Fire-FB-12March.jpg

סדרת דוקו-ריאליטי העוקבת אחר עבודתו וחייו של דניאל קייסי, נפח מיומן המתגורר בקהילה קטנה, עצמאית ומסוגרת במדינת ארקנסו, בלב הרי האוזרקס.

 

קייסי מתמחה בייצור והכנת כלי נשק היסטוריים בשיטות עבודה מסורתיות שכמעט עברו מן העולם, החל מרובים ממלחמת האזרחים האמריקנית, דרך סכיני ציידים, פגיונות ועד לגרזני טומהוק. את כלי הנשק הללו קייסי מכין באמצעות שימוש בברזל גולמי, עצים ישנים ומגוון חומרים ממוחזרים, תוך שהוא שומר על המסורת של דורות קודמים שייצרו נשק באופן ידני. רשימת הלקוחות של קייסי כוללת מגוון של אספנים נלהבים של כלי נשק מאמריקה ומחוצה לה.

 

כבר בגיל 12(!) דניאל הכין את הסכין הראשונה שלו. שנתיים לאחר מכן, החל להתמחות אצל נפח בעל שם עולמי, שם רכש את הכלים שיעזרו לו להפוך לנפח ויוצר כלי נשק מקצועי. מדי פרק, לאחר שהוא מסיים להכין את הנשק, דניאל נהנה לבחון יחד עם חבריו את פרי יצירתו, והתוצאה: מגוון מטרות מתפוצצות, כדורים שורקים וסכינים חדות כתער.


 

אריות הים: היסטוריה קרבית /Navy Seals: America's Secret Warriors

תעודה בבכורה ב-2 חלקים:

חלק ראשון: יום חמישי, 2 במרץ, בשעה 22:30  /   חלק שני: יום חמישי, 9 במרץ, בשעה 22:30

 

C:\Users\neshemm\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Navy Seals America's Secret Warriors-FB.JPG

 

סרט תיעודי מרתק בשני חלקים, המעניק הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של היחידה הקרבית היוקרתית בעולם כיום: "אריות הים" של צבא ארה"ב, שהתפרסמה בעיקר במבצע המורכב ללכידת וחיסול אוסמה בן לאדן. הסרט כולל סקירה היסטורית של מבצעי היחידה, החל מימיה הראשונים של יחידת הקומנדו הימי הנועזת שנוסדה במלחמת העולם השניה (ומילאה תפקיד חיוני במבצע הפלישה לנורמנדי), דרך מבצעי אנשיה במלחמת ווייטנאם, וקו פרשת המים בתולדותיה: המשימה הכושלת להצלת בני הערובה האמריקנים החטופים באיראן בשנת 1980.

 

כחלק מהפקת הלקחים מאותו כישלון טראומתי, נוסד "צוות 6" של אריות הים – העילית שביחידות הקרב. "צוות 6" אחראי לביצוע כמה מהפעולות הנועזות בהיסטוריה הצבאית האמריקנית, החל מההצלה בלב ים של קפטן ריצ'רד פיליפס שאונייתו נחטפה על-ידי פיראטים סומליים, ועד ללכידתו וחיסולו הדרמטיים של אוסמה בן לאדן, מנהיג ארגון אל-קעידה והטרוריסט מס' 1 בעולם, וההצלה הנועזת של עובדת הסיוע האמריקנית ג'סיקה ביוקנן, שנחטפה בסומליה בשנת 2012.

 

התפקיד החיוני של יחידה זו בשדה הקרב החדש של המאה ה-21, הפך אותה לצוות קטלני ומאומן היטב, המסוגל להוציא לפועל משימות כמעט בלתי אפשריות בכל מקום בעולם, נגד כל אויב, בחשאיות כמעט מוחלטת. באמצעות ראיונות בלעדיים של לוחמים לשעבר של "אריות הים" (שחלקם מתראיינים לראשונה לפני המצלמות), וגישה חסרת תקדים שניתנה ליוצרי התעודה למחנות האימונים של "אריות הים", הסרט חושף מה בדיוק נדרש על-מנת להפוך לחלק מצוות לוחמים יעיל וקטלני זה – האימונים המפרכים, המנטליות והאמונה המיוחדת של החיילים המשתייכים ליחידה.

 

שידורים נוספים: חלק 1: שישי, 3/3 ב- 17:15; שבת, 4/3 ב-15:20 / חלק 2: שישי, 10/3 ב- 17:15; שבת, 11/3 ב-15:20

 

לבד: פטגוניה /  Alone – Season 3  

ימי ראשון, מ-12 במרץ, בשעה 22:30 עונה חדשה!  

(שידורים נוספים: ימי חמישי, בשעה 23:15)

 

הסדרה הסוחפת והמרתקת "לבד" חוזרת לעונה שלישית, שמתרחשת הפעם בדרום אמריקה!

C:\Users\neshemm\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Alone_S3_FB-Soon.jpg

לאחר שתי עונות בערבות קנדה, העונה עשרה משתתפים אמיצים במיוחד נוסעים לדרום אמריקה, לחבל ארץ נידח, פראי המיושב בדלילות – פטגוניה שבארגנטינה – מקום שאף זכה לכינוי: "קצה העולם".

 

עם הגיעם ליעד הקשוח, המשתתפים נאלצים לעבור את מבחן כח הרצון והסיבולת האנושית האולטימטיבי: לשרוד בשטח הפראי מבודדים לחלוטין זה מזה ומשאר העולם, כאשר כל מה שהם נושאים עימם הוא תכולתו של תיק-גב קטן. כל מתמודד צריך לבנות לעצמו מחסה, לדאוג לעצמו לאספקת המזון שנמצא על פני האדמה, להתגבר על תנאי שטח בלתי מתפשרים, אקלים קשוח וקור קיצוני, ואף להתמודד מול מגוון טורפים קטלניים, שאינם בדיוק ידידותיים למשתמש.

 

מה שמבדל את "לבד פטגוניה" משאר סדרות הז'אנר, היא העובדה שכשמה כן היא – כל משתתף נמצא בשטח לבד לחלוטין, ללא צוות צילום, במאי, מפיק, מאפר או תאורן. כך שגם אין כאן שום מניפולציה או התערבות הפקתית – רק איש אחד, לבד בשטח. בלי צוותי צילום, בלי "נבחרות" או "קבוצות" או שאר גימיקים המזוהים עם ז'אנר סדרות ההישרדות. למתחרה שיצליח להחזיק מעמד למשך תקופת הזמן הארוכה ביותר בתנאים הללו, מובטח פרס כספי בשווי חצי מיליון דולר.

 

לאורך הסדרה, המשתתפים עומדים בפני תנאי בידוד ולחצים פסיכולוגיים קשים במיוחד, בעודם צוללים אל הלא-הנודע. נחושים להצליח בכל מחיר ומול כל אתגר, רבים מהגברים והנשים בעונה השלישית של "לבד פטגוניה" מפגינים יכולת תושייה נדירה. כל משתתף צריך להתקיים ולשרוד אך ורק על המשאבים שהטבע בסביבתו הקרובה מספק לו –  ללא שום עזרה חיצונית וללא אינטראקציה עם המשתתפים האחרים. כאשר משתתף מסויים יחוש שהגיע לקצה גבול יכולתו הפיזית או המנטלית, תהיה לו האפשרות לפרוש, ולחזור חזרה לביתו ולמשפחתו.


 

פרקים חדשים לסדרות אהובות: היסטוריה למכירה, הלוחש למכוניות וחיים על החרב

 

היסטוריה למכירה – עונה 18 /   Pawn Stars – s18

ימי שני, מ-6 במרץ, בשעה 22:30

שלושה דורות של משפחת הריסון; הסבא ריצ'ארד, הבן ריק, הנכד קורי וכמובן צ'אמלי השובב, מנהלים יחד עסק משכון משפחתי בחנות "Gold & Silver" בלאס וגאס, בה הם מעריכים את שוויים של מגוון חפצים המוצעים למכירה ע"י אנשים מהשורה. לאחר בחינה מקרוב של החפץ המוצע להם, עליהם להחליט, האם אכן מדובר במוצר אותנטי בעל ערך היסטורי, ולספק תשובה לשאלה המסקרנת – "כמה החפץ שווה בפועל?"

 

בין הפריטים המוצעים למכירה בפרקים החדשים של הסדרה המצליחה בתולדות ערוץ ההיסטוריה:  אקדח "קולט" מהמאה ה-18, מגן ציפורניים סיני עתיק, צמד ליטוגרפיות מקוריות של האמן הסוריאליסטי אשר, קסדה של האו"ם מסומליה, וילון אמבטיה מהסרט "פסיכו" חתום ע"י השחקן אנתוני פרקינס, רפליקות של חרבות מהסרט "קיל ביל", בחתימת דייויד קראדיין, מהדורה ראשונה של יצירת ט.ס. אליוט – "ארבעה קוורטטים", ואלבום חתום של להקת לד זפלין.

 

חיים על החרב – חלק ב' של עונה 3 / Forged In Fire

ימי חמישי, מ-16 במרץ, בשעה 22:30

 

בין כלי הנשק העתיקים אותם יצטרכו החרשים המוכשרים להכין בעונה החדשה: חרב הסייבר, כלי נשק מיתולוגי שהיה בשימוש חיל הפרשים האמריקני במאה ה-19, הצווייהנדר, חרב גרמנית בעלת ידית כפולה, שהייתה בשימוש בראשית המאה ה-16, ההלאדי ההודית – פגיון בעל להב כפולה ומעוקלת מהמאה ה-18, שהייתה בשימוש שבט הראג'פו, והנגינאטה היפנית – חנית קדומה שנבנתה ממוט ארוך שעל קצהו מורכב להב מעוקל של חרב.

 

תחרות מרתקת, המפגישה מדי פרק מומחים ליצירת כלי נשק, המעמידים את כישוריהם והמוניטין שלהם למבחן, בעודם מתחרים זה נגד זה ונגד השעון, ביצירת כלי הנשק המשוננים הבולטים בתולדות המין האנושי. הזוכה מבין ארבעת המתחרים, יקבל פרס של 10,000 דולרים ויוכתר כאלוף "חיים על החרב".


 

הלוחש למכוניות – עונה 5 / Counting Cars

ימי שלישי, מ-7 במרץ, בשעה 22:05

 

בין עלילות הפרקים החדשים של דני "הלוחש למכוניות": לרשות דני והצוות תקציב של 50,000 דולר עכדי  לשחזר אופנוע "טריומף" נדיר מימי מלחמת העולם השניה –  פרוייקט המתגלה כמאתגר במיוחד./ לקוח לשפץ מכונית פורד מוסטנג מ-66' עם גג נפתח, אך  כשמתברר כי לרכב דרוש שיפוץ רציני במיוחד, דני מתלבט אם לבקש עוד כסף; שאנון מגייס את שאר חבריו לצוות לסייע לו להשלים לבנות אופנוע לדני – מתנה מיוחדת שהוא עמל עליה כבר עשור.

 

דני "The Count" ("הרוזן") קוקר, אגדה מוטורית מחוספסת ומקועקעת, חי ונושם מכוניות מתוצרת ארה"ב. כשדני מבחין במכונית שהוא רוצה, הוא יעשה הכל על-מנת להשיג אותה – כולל להציע כסף מזומן על המקום, לבעלים המופתעים של הרכב שמבוקש על-ידו… ככה זה, כשאתה "הלוחש למכוניות"…

 

במהלך חודש מרץ נציין את האירועים והמועדים הבאים:  

 

יום הולדת 95 ליצחק רבין ב-1 במרץ

יצחק רבין של הפלמ"ח

הסרט מספר על שורשיו של יצחק רבין כאשי צעיר בפלמ"ח. מתוך עדויות חבריו הקרובים על רקע אותה תקופה, מצטיירים אישיותו המיוחדת ותכונותיו כמפקד צעיר, מנהיג הנוטל על עצמו את האחריות לגורל ירושלים – תכונות שהתפתחו והתגבשו במהלך חייו. עוז רוחו במלחמה ההיא, היווה רמז מטרים לאומץ שיגלה במאבק למען השלום. בין המרואיינים: לאה רבין, רחל רבין-יעקב אחותו, חיים גורי וחיים הרצוג.

יום רביעי, 1 במרץ בשעות 18:15 ו-00:00

 

68 שנה להנפת דגל הדיו במשטרת אום רשרש בסיום מבצע עובדה ב-10/3/1949

מבצע עובדה: בעקבות סיירי חטיבת הנגב מב"ש לאילת

נקודת מבט ייחודית השוזרת אור מיוחד על הסיפור ההיסטורי המפואר של כיבוש אום רשרש. הסרט הוא מסע מוטורי המשחזר את מסע סיירי חטיבת הנגב מאנדרטת חטיבת הנגב במבואות באר שבע ועד העיר אילת. הסרט שוזר צמה עבה של הרפתקה, היסטוריה, גיאוגרפיה, נוסטלגיה, סיפורים אנושיים מרגשים תוך שהוא משחזר את אחד מהסיפורים רבי והתעוזה של המבצע הצבאי האחרון במלחמת העצמאות.

יום שישי, 10 במרץ בשעה 16:25

 

יום האישה הבינלאומי

אשת הברזל / Iron Lady, The

דרמה מצוינת שזיכתה את מריל סטריפ באוסקר וגלובוס הזהב על תפקידה כמרגרט תאצ'ר האישה הראשונה שנבחרה כראש ממשלת אנגליה. הסרט מתאר את עלייתה של תאצ'ר לשלטון בסוף שנות ה-70 את הטרנספורמציה שעברה בכדי להיבחר ואת מאבקה לשלוט ולהנהיג אל מול מאבקים אישיים, חברתיים ופוליטיים. עם: ג'ים ברודבנט, איאן גלן וריצ'ארד אי. גרנט. במאית: פילידה לויד. אנגליה. 2011

יום רביעי, 8 במרץ בשעות 16:20 ו-00:00

 

מופרעי העולם העתיק: קליאופטרה /Ancients Behaving Badly: Cleopatra

סקס, מוות. כוח. תכנית מרתקת המשתמשת בניתוחים פסיכולגיים החושפים כי קליאופטרה, מלכת מצרים האגדית, חונכה להאמין שהכח הוא חזות הכל, וכדי להשיגו ולשמרו, מותר לרצוח בני המשפחה ולהשתמש בסקס כנשק פיתוי (ויעיד על כך יוליוס קיסר..). כפי שיסתבר מהממצאים ההיסטוריים הנחשפים בתכנית, נלמד כי קליאופטרה הייתה אחת המניפולטורים הפוליטיים הגדולים בהיסטוריה.

יום רביעי, 8 במרץ בשעות 15:35 ו-23:15

 

14 שנה למלחמת המפרץ השנייה ב-20/3/2013

קרב הישרדות: הקרב על סכר חאדיתה /Live To Tell: A Battle For Haditha Dam

סדרה סוחפת מעניקה מבט נדיר על מבצעי היחידות המיוחדות של צבא ארה"ב בעיראק ובאפגניסטן, כפי שהם מסופרים ע"י הלוחמים עצמם. עיראק 2003: בקרב אסטרטגי על סכר חדיתה החשוב, מגלה כוח של ה"ריינג'רס" האמריקנים כי הוא סובל מנחיתות מספרית בולטת מול כוח הלוחמים העירקי.

יום שני, 20 במרץ בשעות

 

יום הולדת לאלברט איינשטיין שנולד ב-14/3/1879

סודות המוח של איינשטיין  

הידעתם שלאחר מותו של אלברט איינשטיין, מוחו נגנב? הרופא שהיה מופקד על הנתיחה שלאחר המוות, גנב את מוחו; איבר יקר-ערך וחשיבות זה, נשלח לבחינה בקרב רופאים פתולוגים ברחבי ארה"ב, כדי לנסות לקבוע האם יש הבדל בין מבנה מוחו של אדם "רגיל", לבין מוחו של האיש ששינה את פני המדע המודרני. במקביל, מגוללת התעודה את סיפור חייו של איינשטיין, תוך מיפוי מרכיבי אישיותו השונים – החינוך שקיבל, הסביבה בה גדל והתחרות מול מדענים אחרים, כדי לנסות להבין את סוד גאוניותו.

יום שלישי, 14 במרץ בשעה 20:00, שידור נוסף למחרת בשעה 12:55

Check Also

אבא שלי פדופיל

  אבא שלי פדופיל EXTREME DOCS: MY DAD IS A PAEDOPHILE       אחד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.