יום חמישי , יולי 16 2020
אפליקציית אייקאסט

שיתוף פעולה של אייקאסט ושניידר

שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין אייקאסט למרכז הרפואי שניידר

במהלך אשפוז, בהמתנה לבדיקות ובעת ליווי חולים – בבית החולים שניידר מאזינים לספרים מוקלטים. שיתוף פעולה ראשון עם אייקאסט ספרים מוקלטים יאפשר לשוהים בבית החולים להאזין לספרים ולהנעים את זמנם.

אירוע השקה לפרויקט ייערך בקרוב בהשתתפות הסופרים ינץ לוי ומאיר שלו והמאייר יוסי אבולעפיה.

המרכז הרפואי שניידר ואייקאסט ספרים מוקלטים מתחילים בשיתוף פעולה שיאפשר להורים ולילדים שמגיעים לבית החולים להאזין ליותר מ-1,000 ספרים ללא תשלום. במסגרת השהות בשניידר לצורך בדיקה, טיפול או אשפוז יוכלו הילדים ומלוויהם ליהנות מהאזנה לספרים מוקלטים למשך שבוע ימים. ההטבה תאפשר גישה לכל הספרים המוקלטים הקיימים בקטלוג אייקאסט למבוגרים ולילדים במגוון גילאים.

ינץ לוי, מאיר שלו ויוסי אבולעפיה ישתתפו באירוע השקה לשיתוף הפעולה הייחודי שיתקיים ביום שני, ה-27.2.17, בין השעות 10:00 עד 12:00 בבית החולים שניידר בפתח תקווה. במסגרת אירוע ההשקה הם יקריאו מספריהם שהוקלטו באייקאסט וישתפו את הילדים בחוויותיהם מאחורי הקלעים של הספרים המוקלטים.

מחקרים עדכניים מצביעים על תרומתם הברורה של הספרים המוקלטים לעידוד קריאה בקרב ילדים: בין היתר, ההאזנה לספרים מביאה לשיפור עצום בהבנת הנקרא ומגבירה את המוטיבציה לקרוא. בנוסף, שילוב של קריאה והאזנה לספר בו זמנית משפר את מהירות הקריאה ומביא לניצול מקסימלי של פוטנציאל הלמידה.

אייקאסט מחזירה אנשים לעולם הספרים – במציאות המודרנית העמוסה היא מאפשרת לאנשים רבים שוויתרו על הקריאה לשלב שוב את הספרים בפעילות היום-יומית שלהם באמצעות האזנה. ספרים המוקלטים ניתן להאזין בכל זמן ומכל מקום – בפקקים, תוך כדי עשיית פעילות ספורטיבית ואפילו בזמן ביצוע מטלות הבית. הקטלוג של אייקאסט פונה לכל גיל ומתאים לחובבי כל ז'אנר: כ-1,200 כותרי מקור ותרגום, ספרי עיון, ספרות לנוער, וספרי ילדים ופעוטות במגוון רחב, המוקראים על ידי הסופרים עצמם או על ידי שחקנים וקריינים ידועים, זמינים להאזנה באתר ובאפליקציית ״אייקאסט ספרים מוקלטים״.


 

"ילדים מוכרחים להיות מאזינים טובים על מנת שיוכלו להיות קוראים טובים"

מתוך: WestEd Study on use of Tales2go

 

מחקרים רבים שנערכו לאחרונה בחנו את השפעות ההאזנה לספרים מוקלטים בקרב ילדים. מסקנות המחקרים השונים מעידות כי להאזנה יש השפעה חיובית מרחיקת לכת: ממחקר שבוצע בארצות הברית בשנה האחרונה על האזנה לספרים מוקלטים ב-TALES2GO עולה כי תלמידים שהאזינו לספרים בבית הספר השלימו 58% מרשימת הקריאה השנתית המומלצת בתוך עשרה שבועות בלבד. בנוסף, בעקבות ההאזנה התלמידים הללו הפגינו:

• פי 3 שיפור בהבנת הנקרא

• פי 7 הרחבה של אוצר המילים

• פי 4 הגברת המוטיבציה לקרוא

• 33% שיפור כללי במדדי למידה

https://goo.gl/MQZDOL))

השילוב בין ההאזנה לקריאת הגרסה המודפסת תורם גם הוא לחוויית הקריאה – ״קריאה והאזנה לטקסט בו זמנית משפרות את מהירות הקריאה מכיוון שהתלמיד חופשי מקריאה בסגנון מילה אחר מילה. במקום זאת, הוא לומד כיצד לקרוא יחידות תוכן משמעותיות״.

(https://goo.gl/Zogwd1)

"באמצעות שילוב של ספרים מוקלטים וספרים מודפסים, אנשי חינוך יכולים למקסם את פוטנציאל הלמידה ולהשוות את רמת ההבנה כך שכל קורא צעיר יוכל ליהנות מסיפור טוב ללא קשר לרמת הקריאה שלו״.

(https://goo.gl/qEOOBE)

בקרו באתר אייקאסט: http://books.icast.co.il/

הורידו את אפליקציית אייקאסט ספרים מוקלטים:

לאנדרואיד: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.icast.books

לאייפון: https://itunes.apple.com/il/app/icast-sprym/id439511502?mt=8

 

Check Also

נשיא המדינה הקליט את “פנדה יוצאת למרעה”

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הקליט בקולו את ספר הילדים של מאיר שלו, "פנדה יוצאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.