יום שני , יולי 26 2021
לוגו חדשות 10

שורדות

"שורדות"

פרויקט דוקומנטרי מיוחד של מיה איידן – הפנים של העוני: ארבע אימהות נאבקות במציאות כלכלית בלתי אפשרית

 

החל מהערב, יום ראשון, 4 בדצמבר 2016, לקראת פרסום דו"ח העוני השנתי , נשדר במסגרת המהדורה המרכזית בחדשות 10, סדרת כתבות חדשה של מיה איידן– "שורדות", שתביא את סיפורן של ארבע אימהות שונות – פניו של דו"ח העוני. במהלך חודש ימים התלווה צוות חדשות 10 אל בתיהן של ארבע הנשים – אם יחידנית, אם חרדית, אם עובדת ואם אזרחית ערבית-ישראלית.

במסגרת הסדרה – נתעד את אופן התמודדותן של הנשים, שעומדות מאחוריי קו העוני וכיצד הן נאבקות במערכות, בעיקר כדי לפרנס את ילדיהן.

בפרק הראשון בסדרה – נביא את סיפורה של אם חד-הורית,  לאור הנתון כי שליש מהנשים החד-הוריות חיות מתחת לקו העוני. בפרק זה תפגוש איידן את סימה רביב, אם חד-הורית לשניים, שהספיקה בפחות מ-10 שנים להחליף שבע דירות, בשל מצוקתה הכלכלית. רביב, אישה עובדת ועצמאית, נלחמת מידי יום להביא לחם הביתה, פשוטו כמשמעו, ומוצאת עצמה כבולה לחובות ומפרנסת בקושי רב את ילדיה.

בפרק השני בסדרה – תצא איידן אל העניים העובדים – "הנשים השקופות" שעובדות במשרה מלאה, אך לא מצליחות לסגור את החודש,  וחיות על הקצה, חיים שבהם כל שקל קובע איך יראה יום המחרת.

בפרק השלישי בסדרה – תצא איידן אל השכונות החרדיות, לאור הנתון כי האוכלוסייה החרדית היא אחת הקבוצות העניות בישראל, ועם זאת מובילה במדד האושר.

בפרק הרביעי בסדרה – תצא איידן אל ג'אסר א-זרקא, שבה חיים קרוב ל-20,000 תושבים, עיר שהשכר הממוצע בה הוא מהנמוכים בארץ. איידן תביא משם תיעוד של חיי העוני המחפירים של תושבות העיר, שנלחמות מידי יום להביא מזון הביתה.

 

"שורדות" – סדרת הכתבות של מיה אידן

עורך פרק המגזין במהדורה המרכזית: דניאל בשך, מפיקה: איריס בסוק-ארליך

תחקיר: נדב גליק, צילום: ניר מזעקי, עריכת וידאו: דניאל סקורנצ'יסקי

יש לבדוק גם

כאילו בלעה אותם האדמה

סדרת כתבות חדשה של מיה איידן:  "כאילו בלעה אותם האדמה"  תיקים פתוחים – הישראלים שעקבותיהם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.