יום ראשון , יוני 11 2023

הורים נגד מורים

"הורים נגד מורים"

סדרת כתבות חדשה של מירי מיכאלי

על המתיחות ההולכת ומקצינה בין מורים להורים

 

החל ביום ראשון הקרוב, 18 בנובמבר 2016, נשדר במסגרת המהדורה המרכזית בחדשות 10, סדרת כתבות חדשה של  כתבתנו מירי מיכאלי – "הורים נגד מורים". הסדרה תבחן כיצד המתיחות בין הורים לבין מורים במערכת החינוך בישראל הקצינה עד כדי אלימות, צווי הרחקה ותלונות במשטרה, מה עומד מאחורי תופעה זו והיכן עומד משרד החינוך ביחס לעניין.

בפרק הראשון בסדרה תפגוש מיכאלי את ההורים ששערי בתי הספר נעולים בפניהם: וועד  הורים מבה"ס בדרום ת"א, שבעקבות סכסוך עם ההנהלה הוצא נגדו צווי הרחקה ותלונות במשטרה הוגשו נגד חבריו.

בפרק השני בסדרה תתמקד מיכאלי במתח החינוכי שבין ההורים למורים. מיכאלי תבחן האם הגוונים בחברה הישראלית והמטענים התרבותיים השונים של תלמידים והורים, מאפשרים בכלל למורה להוביל בכיתה שיח-קונטרוברסלי שדן בסוגיות כמו: דת, פוליטיקה, גזענות וחינוך מיני או שמא הפחד מהורה זועף ופיטורים עשוי להשפיע על השיקולים הערכיים של המורה, ולהוביל אותו להשקיע רק בהישגים וציונים.

בפרק השלישי בסדרה תפגוש מיכאלי את ה"הורים השקופים", אלו שהמערכת לא מייחסת כלל חשיבות לעמדתם. מיכאלי תבחן האם המורים מצייתים רק ל"הורים חזקים", בעלי השפעה וממון? וכיצד ההתעלמות מהורים מהפריפריות החברתיות, משפיעה על ילדיהם והישגיהם האישים.

בפרק הרביעי בסדרה תבחן מיכאלי כיצד מערכת החינוך מובילה לשינויים תפיסתיים ביחס שבין ההורים לבין המורים. מיכאלי תפגוש מורים שמבינים את כישלון המערכת ביחס להורים ולתלמידים, מורים שמנסים, למרות הקושי והמעמסה, לייצר שיתוף פעולה עם ההורה, בניסיון להבטיח חינוך ראוי לתלמידיהם.


 

***

"הורים נגד מורים " – סדרת הכתבות של מירי מיכאלי

עורך פרק המגזין במהדורה המרכזית: דניאל בשך, מפיקה: איריס בסוק-ארליך

תחקיר: נדב גליק , צילום: ניר מזעקי, עריכת וידאו: זיו רוזן ודני הכט

 

יש לבדוק גם

שכנים מהגיהינום

"שכנים מהגיהינום" סדרת כתבות של מאור צור, החל מהערב במהדורה המרכזית: איך התדרדרו סכסוכי שכנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.