יום שישי , פברואר 26 2021

ינואר בערוץ ההיסטוריה

ינואר 2017 בערוץ ההיסטוריה

 

לצוד את היטלר – עונה שניה / Hunting Hitler – Season 2

ימי ראשון, בשעה 22:30, החל מ-15 בינואר. עונה 2 בבכורה!

\\filesrv.telad.co.il\DataShare\Channels\Social\H\Hunting Hitler לצוד את היטלר 2\Hunting Hitler S2 FB Jan15.jpg

 

עונה שניה לסדרה המרתקת "לצוד את היטלר", בה מעמיקה ומסתעפת החקירה אחר גורלו של מנהיג גרמניה הנאצית אדולף היטלר, במטרה לחשוף האם ייתכן שלא התאבד בסוף מלחמת העולם השניה בבונקר בברלין, אלא נמלט ומצא מסתור חשאי הרחק מגרמניה.

 

בעונה החדשה, קצין ה-CIA הוותיק בדימוס בוב באר, וחוקר פשעי המלחמה הבכיר של האו"ם, ד"ר ג'ון סנסיץ', ממשיכים את חקירתם ללא לאות, במטרה לחשוף את תנועותיו של אדולף היטלר עם תום המלחמה ב-1945. לאחר שבעונה הראשונה, פתיחת תיק החקירה הסודי של ה-FBI הוביל אותם למסע חוצה יבשות בן אלפי קילומטרים בשש מדינות שונות, העונה, באר וסנסיץ' לוקחים את החקירה צעד אחד קדימה, כאשר הם מצליחים לקבל גישה ללמעלה מ-14,000(!) מסמכים בינלאומיים מסווגים מכל סוכנות ביון מרכזית מסביב לעולם.

 

כעת, כשמאות תגליות חדשות וממצאים מבטיחים נמצאים בהישג ידם, באר וסנסיץ' משגרים עשרות מומחים, היסטוריונים וקציני צבא מיומנים, מצוידים בטכנולוגיה החדשנית ביותר כדי לחשוף את האמת. החל מעדויות מצולמות עוצרות נשימה ועד לחשיפת כת נאצית סודית בהרים הנידחים ביותר בצ'ילה, צוות החקירה ממשיך העונה במלוא המרץ במטרה לענות על השאלה המטרידה את העולם כבר למעלה משבעים שנה.

 

צוות החקירה שמשתתף בסדרה "לצוד את היטלר" כולל את:

בוב באר -חוקר FBI לשעבר בעל נסיון של למעלה מ-21 שנות חקירות שטח.

ד"ר ג'ון סנסיץ'–קרימינולוג וחוקר פשעי מלחמה בכיר באו"ם.

לני דהפול– עומד בראש יחידת מעקב אחר נמלטים הגדולה בעולם.

ג'יימס הולנד– מחבר רב מכר עלמלחמת העולם השנייה והיסטוריון מומחה לתולדות הנאציזם.

טים קנדי– מפקד ביחידת הכוחות המיוחדים.

ד"ר מייק סימפסון– כיהן למעלה משלושה עשורים ביחידת הכוחות המיוחדים.

ג'רארד וויליאמס – עיתונאי בינלאומי והיסטוריון.

 

שידורים נוספים: ימי שני ב- 17:40; ימי חמישי ב-23:15

 

אוצר האי המקולל – עונה רביעית /The Curse of Oak Island – Season 4

ימי ראשון, בשעה 23:15, החל מ-15 בינואר. עונה 4 בבכורה!

\\filesrv\Users\Neshemm\My Documents\A+E\HISTORY\2017\Curse of Oak Island S4\Curse_of_Oak_Island_S4_Soon_FB Hebrew.jpg

 

עונה חדשה לסדרה הסוחפת והפופולרית "אוצר האי המקולל", שבמרכזה, החיפוש הבלתי נלאה של האחים ריק ומארטי לאגינה לפענח את התעלומה בת ה-221 שנה באי אוק שבקנדה, ולגלות סוף סוף איזה אוצר חבוי, אם בכלל, במעמקי האי. בעונה הרביעית, ריק ומארטי נמצאים על סף פריצת דרך הגדולה ביותר שלהם, מאז החלו לחפש את האוצר, לפני למעלה משמונה שנים.

 

לאחר שבעונה הקודמת, הם חשפו חפץ נוצץ ומסתורי עשוי זהב באחד הבקיעים על אדמת האי שעשוי להתגלות כממצא מבטיח במיוחד, האחים לאגינה הולכים על כל הקופה בעונה החדשה. כשלרשותם למעלה מ-450 טונות של ציוד חפירה ממוכן וטכנולוגיית חיפוש חדישה ביותר, ריק, מארטי וצוות המחפשים שעומד לרשותם, יורדים לעומק "מכרה הכסף" הנודע (The Money Pit) – בור ענק מעשה ידי-אדם, שנתגלה לראשונה על האי בידי שלושה נערים בסוף המאה ה-18. רבים מאמינים כי בתוך המכרה, חבויה תיבת אוצר מסתורית המכילה פריטים רבים יקרי-ערך.

 

חרף הקשיים הרבים שהם נתקלים בהם בדרך לגילוי האוצר, האחים לאגינה לא מוותרים על חלומם, לאחר שהגיעו קרוב יותר מכל אלו שחיפשו את האוצר לפניהם, ייתכן כי האחים נמצאים בדרכם לחשוף את האמת המדהימה על מה ששוכן מתחת לאי אוק. לפי אגדה עתיקה, על שבעה אנשים למות בטרם ייחשף סוד האוצר באי אוק. נכון להיום, מספר הקורבנות עומד על שש… האם יצליחו האחים היכן שכל קודמיהם נכשלו?

 

שידורים נוספים: ימי שלישי ב-17:55; ימי חמישי ב-21:45

 

ניו אורלינס מוטורס / Big Easy Motors

ימי שלישי, בשעה 22:30, החל מ-3 בינואר. סדרה חדשה בבכורה!

למצוא את הרכב הנכון. לעשות לו 'מייק אובר' במהירות שיא. למכור אותו במכירה פומבית ברווח מירבי.

\\filesrv.telad.co.il\DataShare\Channels\Social\H\ניו אורלינס מוטורס\Big Easy Motors FB-Soon.jpg

"ניו אורלינס מוטורס" היא סדרה חדשה ומדליקה, העוקבת אחר עסקי שיפוץ ומכירת המכוניות של צ'ארלס הנדלר, המתמחה במציאות אוצרות מוטוריים חלודים בנהרות הבוציים של מדינת לואיזיאנה, שיפוצן, ומכירתן במכירות פומביות, ברווח כספי גדול.

 

ממכונית שברולט "בל אייר" קלאסית מ-1957 ועד לפורד "שלבי מוסטנג" האייקונית מודל 1967, הנדלר וצוותו מאתרים גרוטאות של רכבים קלסיים שאיש אינו מעוניין בהם, עקב מצבן המכני העגום. לאחר מציאת הרכב, הצוות הופך במבצע שיפוץ מסיבי את הגרוטאות המוטריות למכוניות נוצצות ומפוארות – כאילו זה עתה ירדו מפס הייצור – ועושים זאת במהירות שיא;שיפוץ ממוצע שאורך לרוב מספר שבועות, מתבצע בשלמותו תוך מספר ימים בלבד אצל צ'רלס וצוותו.

 

החיפוש אחר הפרוייקט הבא מביא את הנדלר לשוטט בכל רחבי לואיזיאנה למצוא את הקלסיקה המוטורית התורנית שנמצאת במצב ריקבון מתקדם, להשקיע בה מכספו הפרטי על-מנת לערוך לה "מייקאובר", ולהעמיד אותה למכירה פומבית, שם היא תימכר למציע הסכום הגדול ביותר כמובן. המכוניות הקלאסיות המשופצות מבית היוצר של הנדלר, עשויות להימכר בסכום של 50,000 דולרים ואף למעלה מזה, כך שאם הכל יילך כשורה, העסק של הנדלר יוכל להרוויח בגדול מהפרוייקט שלקח על עצמו. מאידך, אם המכונית תימכר בסכום הנמוך משמעותית מציפיות הנדלר וצוותו, הם עשויים לא להרוויח כלל. ככל שהסיכוי עולה – כך גם הסיכון הכלכלי.

 

שידורים נוספים: ימי רביעי בשעה 23:15


 

במהלך חודש ינואר נציין את האירועים והמועדים הבאים:  

 

יום השבעת נשיא ארה"ב לתפקידו ב-20 בינואר 2017

 

"המרוץ לצמרת של דונלד טראמפ"  שישי, 20.1, בשעה 17:40

 

ספיישל מרתק על איש ושמו דונלד טראמפ, שהדהים את העולם כשנבחר לנשיא ארה"ב בבחירות 2016. תהילה? השפעה? עושר? מה באמת עומד מאחורי התשוקה האובססיבית של דונלד טראמפ לכוח?כיצד הצליח ילד מרובע קווינס לכבוש את ניו-יורק בסערה, לשרוד התרסקות כלכלית מתוקשרת, לצלוח שתי מערכות נישואין כושלות, להמציא את עצמו מחדש כאחד האייקונים הבולטים בתרבות האמריקנית, ובסופו של דבר, לגבור על כל הילארי קלינטון בבחירות לנשיאות ארה"ב 2016. שידור נוסף למחרת בשעה 12:00

 

33 שנה ליציאת מחשב ה"מקינטוש" לשוק העולמי ב-23/01/1984

 

"הגאונים ששינו את העולם העולם: המחשב האישי" בכורה! שני, 23.1, בשעה 23:15

סיפור הממציאים המבריקים בעולם, שהתחרו ביניהם במירוץ לפיתוח ההמצאות שישנו את חיינו. בשנות השמונים, מתפתח קרב איתנים בין שניים מהמוחות המבריקים באמריקה במאה העשרים: סטיב ג'ובס, ממייסדי חברת "אפל", מוך ביל גייטס, ממייסדי "מיקרוסופט"- מי מהם יהיה יפיץ ראשון את בשורת המחשב האישי להמונים, וישנה לעד את חיינו בעידן המודרני? שידור נוסף ברביעי, 25 בינואר, ב-21:45

 

יום השואה הבינלאומי שחל ב-27 בינואר

 

ב-27 בינואר 1945, שיחררו כוחות בעלות הברית את מחנה ההשמדה הנאצי אושוויץ-בירקנאו. בשנת 2005, קבע ארגון האומות המאוחדות כי תאריך זה, יהפוך מעתה ליום הזיכרון האוניברסלי לציון שואת יהודי אירופה.

 

"חכי לי ואחזור" יום שישי, 27 בינואר בשעה 21:45. שידור נוסף למחרת ב-10:20

 

סרט מרגשעל סיפור אהבתם של שני זוגות, דורק'ה ואלתר מתל אביב ואולגה וחיים מקיבוץ יקום, שהכירו והתאהבו עם פרוץ מלחמת העולם השניה. המלחמה קרעה אותם זו מזה וכפתה עליהם גורל קשה ופרידה כואבת וממושכת. עם סיום המלחמה יוצאים חיים ואלתר למסע באירופה הפצועה לחפש את אהובותיהן שניצלו ממחנות הריכוז.

 

"משחררי המחנות" יום שישי, 27 בינואר בשעה 22:35. שידור נוסף למחרת ב-12:50

 

"אפילו לא ידעתי מה פירוש המונח 'מחנה ריכוז'. כעת אני יודע." – ג'ימי ג'נטרי, חייל בצבא ארה"ב במלחמת העולם השנייה, ממשחררי מחנה הריכוז דכאו.ב-29 באפריל 1945, שיחררו חיילי בעלות הברית את מחנה הריכוז דכאו, אירוע היסטורי שנחקק לעד בזכרונם של ניצולי המחנה, והחיילים האמריקנים הצעירים שהשתתפו בשחרורו.

 

"ההנהגה הנאצית: רוע מוחלט" יום שישי, 27 בינואר בשעה 23:30. שידור נוסף למחרת ב-12:05


 

אדולף היטלר, מנהיג הרייך השלישי ששלט בגרמניה הנאצית, שהיה אחראי לשואת יהודי אירופה ויזם מלחמה עולמית שהסתיימה במותם של כ-60 מיליון בני אדם, מייצג עד היום עבור רבים את הרוע האולטימטיבי.אך היטלר לא פעל לבד.מי היו האנשים שהפכו לחלק אינטגראלי ממנגנון הרשע הנאצי? הסרט מתמקד בדמויות המפתח בהנהגה הנאצית ותפקידם ברייך השלישי: הרמן גרינג, יוזף גבלס, היינריך הימלר אדולף אייכמן ויוזף מנגלה.

 

"הנערים" יום שישי, 27 בינואר בשעה 00:15. שידור נוסף למחרת ב-11:10

 

סיפורם הדרמטי של 732 יתומים יהודיים, שהצליחו לשרוד את מחנות ההשמדה הנאציים במלחמת העולם השניה, והועברו לבריטניה. הסרט בוחן כיצד הצליחו הניצולים לשקם ולבנות את חייהם מחדש יחדיו, תוך שמירה על גיבוש ולכידות פנימית עמוקה.

 

"לובומל: מזיכרונות לבי" יום שישי, 27 בינואר בשעה 01:10. שידור נוסף למחרת ב-09:10

 

הסרט מביא את סיפור קורות העיירה לובומל שמרבית תושביה היהודים אורתודוכסים מצאו את מותם בשדה קטל קרוב, במשך שבוע אחד באוקטובר 1942. דרך ראיונות עם המעטים ששרדו, תמונות וקטעי ארכיון, וביקור שניים מהניצולים בעיירה, נשחזר את חיי היהודים האורתודוכסים בלובומל ואת סופם המר.


 

15 שנה למות החייל האמריקני הראשון במלחמה באפגניסטן ב-4/1/2002

 

"קרב הישרדות: רכס הלוחם שנפל" יום רביעי, 4 בינואר, בשעות 17:15 ו-00:00


 

מבט נדיר על מבצעי היחידות המיוחדות של צבא ארה"ב בעיראק ובאפגניסטן, כפי שהם מסופרים ע"י הלוחמים עצמם. אפגניסטן 2002: צוות לוחמי ריינג'רס מתקדם לעבר ההרים המושלגים של אפגניסטן, וסופג אבידות כבדות בעת נסיון חילוץ של לוחם "אריות הים" שנעדר. תוך כדי ההתמודדות עם אובדן חבריהם ליחידה, שאר הלוחמים בצוות מפגינים אחוות יחידה חסרת תקדים תחת אש כדי לנסות להשלים את המשימה.


 

102שנה לשימוש ראשון בנשק כימי בשדה הקרב ב-31/1/1915

 

"מלחמת העולם הראשונה: קרב אכזרי" יום שלישי,31 בינואר, בשעה 18:20


 

במלחמת העולם הראשונה, נעשה שימוש הבכורה בנשק כימי בשדה הקרב, וכך נפתח מירוץ חימוש בלתי- קונבנציונלי בין מדינות העולם. הגרמנים הצליחו להפוך כלור וברום לכלי נשק כימיים קטלניים עקב מרכיב רעילים במיוחד המצוי בהם,  והיו  למדינה הראשונה שהשתמשה בגז רעיל במלחמה – היה זה ב-31 בינואר 1915, במסגרת קרב בולימוב בפולין, נגד חיילי הצבא הרוסי. למזלם של הרוסים, ההתקפה הייתה בלתי מוצלחת באופן יחסי עקב טמפרטורות נמוכות, שמנעו מהגז להתאדות ולהתפשט. 

Check Also

מהלילה בארה”ב: עונה 4 של SNOWFALL “שלג צח”

העונה הרביעית של SNOWFALL , “שלג צח”, תעלה הלילה בארה”ב בערוץ FX . נא היערכותכן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.