יום שני , דצמבר 4 2023
לוגו פופ טארטס

ספרי 2017 בהוצאת עליית הגג

ספרי 2017  בהוצאת ספרי עליית הגג

 

פרפר מאת אנרי שארייר. מצרפתית: רפי קינן.

דורות של קוראים גדלו על קלאסיקת ההרפתקאות הזו, וכעת היא שוב זמינה לקוראים בתרגום חדש. פרפר הוא סיפורו האמיתי של אנרי שארייר (המוכנה פאפיון – פרפר בצרפתית), עבריין פריזאי קטן המואשם שלא בצדק ברצח, ונשלח אל "הדרך לעזאזל": כלא שהוא בעצם מושבת עונשין מעבר לאוקיאנוס, גיהינום עלי אדמות. פרפר, רב-מכר עצום שנמכר במיליוני עותקים בעשרות שפות מאז הופיע לראשונה ב-1969, מסַפּר על שרשרת ניסיונות הבריחה הנועזים של פאפיון במשך 13 שנים, עד הבריחה שהביאה אותו אל החופש.

 

ספר שחושל בגיהינום: שפינוזה והולדת העידן החילוני, מאת סטיבן נדלר, מאנגלית: אביעד שטיר.

כשהתפרסם מאמר תיאולוגי-מדיני, ידע שפינוזה ממה יש לחשוש (גם לחייו!), והוציאו בעילום שם. מישהו כתב: "הספר האַתֵיאיסטי הזה מלא תועבות … שיעוררו גועל בכל אדם בעל תבונה". ועוד אחד: "זהו ספר שחוּשל בגיהינום", כזה שנכתב בידי השטן בכבודו ובעצמו. אף אחד לפני שפינוזה לא דיבר כך על אלוהים, על מוסדות הדת, על מקורות התנ"ך, על ניסים, נבואה, חופש המחשבה והביטוי, סובלנות – כל המוקשים המסוכנים של האמונה היהודית והנוצרית. ברבע הראשון של המאה ה-21 ממש קשה להאמין כמה המאמר – כפי שהוא מוצג בבהירות בספר שחוּשל בגיהינום – הוא מסמך נועז, שיכול גם היום להצית אלומת אור או דליקה גדולה. לאדם הדתי, לחילוני, למבולבל – כל התחמושת היא כאן בין הדפים, פרי גאונותו ואומץ ליבו של הבחור שהיהדות השׂכילה להוציאו מקִרבּהּ.

 

חיות הפלא והיכן למצוא אותן מאת ג'יי. קיי. רולינג, מאנגלית: גילי בר-הלל:

ניו יורק, שנת 1926… ניוּט סלמנדרה, שהגיע זה עתה לארצות הברית, תיכנן רק עצירה קצרה בניו יורק. אבל כאשר מזוודת הקסמים של ניוּט נלקחת ממנו בטעות, וכמה מחיות הפלא שלו נמלטות אל העיר, צרות קסומות עומדות לפקוד את כולם… חיות הפלא והיכן למצוא אותם, בהשראתו של ספר הלימוד המקורי בבית הספר הוגוורטס מאת ניוּט סלמנדרה, הוא תסריט הביכורים של ג'יי. קיי. רולינג, מחברת סידרת ספריהארי פוטר האהובה בכל העולם.

 

שמונה-עשרה מלקות, מאת אסף גברון רומן בלשי ובמרכזו נהג מונית המכונה תנין, אשר נסחף לתעלומת רצח חוצה יבשות, ושגיבוריה לוקחים אותנו מימי המנדט ובחזרה לימינו אלה.

 

קריירה של רשע מאת רוברט גלבריית מאנגלית: אמיר צוקרמן

רומן המתח השלישי בסידרת הבלש קורמורן סטרייק. כשרובין אלקוט מקבלת חבילה, היא מופתעת לגלות בה רגל כרותה. אבל הבוס שלה, הבלש קורמורן סטרייק, פחות מופתע. הוא יכול לחשוב על כמה דמויות מהעבר שלו, שהיו מסוגלות לתעלול כזה. זהו רב-המכר השלישי בסידרת קורמורן סטרייק שכתבה ג'יי. קיי. רולינג בשם הבדוי רוברט גלבריית.

 

בחיפוש אחר המבוא הפשוט לתקשורת מאת נמרוד בר-עם. הקשיים העומדים בדרכו של מי שמבקש להבין תקשורת וללמדה, ולמצוא את הדרכים הרצויות להתמודדות עם קשיים אלו.

 

אחד על אחד מאת קרייג בראון, מאנגלית: ירון בן-עמי:

101 פגישות (אמיתיות) של הדמויות הבולטות, החכמות, המוכשרות, והמחרידות של שהסתובבו כאן ב150 השנים האחרונות. רודיארד קיפלינג, מארק טוויין, .מדונה, הלן קלר, גראוצ'ו מארקס (משחק טניס עם צ'רלי צ'פלין!), היטלר, סלינג'ר (פוגש את לורנס אוליבייה…), המלכה אליזבת, מרלין מונרו (פוגשת את ניקיטה חרושצ'וב), היצ'קוק, דיאנה, המינגוויי, פרויד, ועוד. ספר מצחיק – אבל הכל קרה באמת!

 

הסיפור של היהודים: למצוא את המילים: 1000 לפנה"ס – 1492 לספירה, מאת סיימון שאמה. מאנגלית: אביעד שטיר

בחיבור ההיסטורי-תרבותי המפואר שלפניכם, הראשון מתוך שלושה חלקים, סיימון שאמה מספר את הסיפור של היהודים. הוא מתחקה אחר קורותיהם לאורך שלושה אלפים, מאז היותם שבט קטן ועתיק ועד פתחו של העולם החדש, ב-1492. זהו סיפור שאין דומה לו: אפּוֹס של עמידה איתנה לנוכח חורבן, של יצירתיות תחת דיכוי, של שמחה בלב היגון, של דבקות בחיים נגד כל הסיכויים. הסיפור חובק יבשות ואלפי שנים – מהודו לאנדלוסיה ומהבאזארים של קהיר לרחובות אוקספורד. הוא לוקח את הקורא למקומות שלא חזה בם בדמיונו: לממלכה יהודית בהררי דרום ערב; לבית כנסת סורי שכל קירותיו קורנים באורם של ציורים ססגוניים; למטעי הדקלים של היהודים המתים בקטקומבות ברומא. וקולותיו מצטלצלים ומהדהדים, מן החומרות והחזיונות של מחברי התנ"ך ועד לשירי האהבה של לוגמי היין בגני ספרד המוסלמית.

 

מסתרי המספרים מאת מרכוס דו סוטוי. מאנגלית: ד"ר אוריאל גבעון.

המתמטיקה מלאה חידות ומסתורין. ומי טוב יותר מכותב רבי המכר המתמטיים (המוזיקה של המספרים הראשוניים, סימטריה) מרכוס דו סוטוי כדי להציג לנו את התעלומות האלו, ואף לפתור חלק מהן?

 

יש לבדוק גם

חדשות קולנוע: אחרוני הג'דיי הרימו את 2017

   בסוף השבוע של השנה האזרחית החדשה חצה הסרט "מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי" את קו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.