יום ראשון , פברואר 23 2020
Home / טלויזיה / בתוך חסידות גור
המקור, חדשות עשר

בתוך חסידות גור

השבוע בתוכנית "המקור" ביום שלישי 29 בנובמבר 2016, נשדר תחקיר של ישראל רוזנר – "עושים כדברו". 

 

חצי שנה לאחר התאבדותה של אסתי ויינשטיין, חסידת גור שיצאה בשאלה ולא יכלה לשאת את הניתוק מבנותיה שנותרו מאחור בתוך חצר החסידות, ישראל רוזנר וצוות "המקור" הצליחו לחדור לתוך החסידות הסגורה.

במשך חצי שנה, מאז הלווייתה של ויינשטיין שבמשך שבוע היו חיפושים אחריה ואשר מותה הטרגי הסעיר את המדינה, שוחח ישראל רוזנר עם חסידים ונשות החסידות שדיברו איתו על הכול. על התקנות המחמירות שמלוות אותם מיום לידתם, על היחסים שבינו לבינה ועל המשגיחים שמוודאים כי איש לא יסטה מ"דרך הישר".

נוסף על כך מובאות עדויות על מתן כדורים פסיכיאטריים לבני נוער כדי לדכא את היצר המיני שלהם, על ניסיונות להלך אימים על כל מי שמנסה להוציא מידע על החסידות וגם צילומי מצלמה נסתרת שהוחדרה בחשאי לכנס של נשות גור, שם מפורטות תקנות הלבוש והצניעות המוקפדות.

נציגה הבולט של חסידות גור בכנסת ובממשלה הוא יעקב ליצמן. שר הבריאות שנחשב בסקרי דעת קהל לפופולרי ביותר בין שרי הממשלה, מסרב באופן עקבי להתייחס למה שמתרחש בחצר החסידות שממנה בא. בתחקיר מוצגות עדויות על התערבות בוטה שלו לכאורה בנעשה בעיר ערד שם יש ריכוז של אנשי חסידות גור, כולל ניסיון להלך אימים על ראש העירייה. נוסף על כך מובאות עדויות על מהלכים שנוקט השר ליצמן לטובת המגזר החרדי וחסידות גור בתוקף תפקידו כשר הבריאות.

Check Also

חידת רצח

״המקור״ – חידת רצח* *תחקיר של ברוך קרא*  *יום שלישי הקרוב בשעה 21:15, ערוץ עשר*  …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.