יום ראשון , יולי 21 2024
ווסטוורלד, באדיבות יס

בואו נדבר על זה: ווסטוורלד עונה 1 פרק 8

מי יכול על מייב?

מי???

היזהרו מקלקולונים בפוסט הזה, אם טרם השלמתם הצפייה בפרק.

אוקיי?

אוקיי.

הקצב התגבר, ואפילו קיבלנו מעט, אבל מעט תשובות, בנוגע לרבות מהשאלות שמציקות לנו.

כצפוי מפרק עמוס שכזה, היינו בהמון זירות עם המממממון דמויות.

אז בואו נבנה את הסקירה הזאת לפי הדמויות וההתפחויות המרכזיות שקיבלנו בנוגע אליהן:

פורד: כצפוי, פורד מתגלה כנבל הגדול כרגע. הוא נהנה לראות את פרץ הרגשות של ברנרד המארח אחרי הרצח של תרזה. הוא דורש מברנרד , בצורה מנומסת, לנקות את כל הלכלוך והבלגאן, ומתבטא כאלוהים שרוצה שליטה גדולה עוד יותר מכפי שיש לו על ווסטוורלד.

המטרה הסופית שלו, ה"אנדגיים", עדיין אינה ברורה.

אבל מה שברור הוא שפורד, על פי הודאתו, אחראי למותו של ארנולד המסתורי, ולא מדובר בהתאבדות כפי שגרם לנו לחשוב קודם לכן.

פורד נהנה לשחק בכיפופי ידיים מול נציגת ההנהלה, ולהשליט את מרותו, תמיד בחצי חיוך ובנימוס תקיף. אבל ייתכן שהוא ממעיט בערכה של חברת הבורד, כי גם לה יש כמה קלפים בשרוול.

ברנרד: ניסה לאיים על פורד וכמובן הוקפא מיד בפקודה קולית. הפך לעושה דברו הנרצע לאחר שפורד הפחית את השפעת הרגשות. כפי שאמר פורד, לברנרד יש כעת נקודת מבט ייחודית על הנעשה בווסטוורלד- הוא חזר לתפקידו הקודם וימשיך לעבוד על ההתנהגות של המארחים, אבל הוא גם מארח בעצמו.

לעניות דעתו של פופ טארטס, ברנרד החדש צפוי לגלות תכונות של מייב בעתיד ולהתנגד לפורד, אבל זהו רק ניחוש.

האם מנהל האבטחה חושד בכך שפורד מארח, בעקבות התגובה המוזרה שלו לתנחומים שהעביר לו על תרזה? ברור שכן.

מייב: כצפוי, העלאת הגדרות האינטליגנציה שלה איפשרה למייב לתת בראש ולקדם את תוכניתה לברוח מהפארק. היא ממשיכה להכריח את פליקס וחברו הג'ינג'י לסייע לה בתוכניתה, והם אף מעניקים לה הגדרות מנהל כדי שתוכל להשפיע על המארחים שסביבה.

לצערה הרב היא מגלה שהיא עדיין לא מצליחה לשלוט באמת בכל פעולותיה, והיא רוצחת את קלמנטיין החדשה, במהלך שאמור להביא לכליאתה. אבל נראה שהיא מצליחה לברוח מידי אנשי השריף, גם אם לא לאורך זמן.

בינתיים גם נוטרלה הפצצה שאמורה הייתה להתפוצץ בקירבה בעת יציאה מהפארק, אבל ספק גדול , לפחות בעיני פופ טארטס, אם תצליח לברוח.

דולורס: החזיונות חוזרים, והפעם דולורס מזהה את העיר שהייתה פעם, והיום נותר ממנה רק מגדל עם צלב. כידוע, דולורס היא המארחת הוותיקה ביותר בפארק, כך שהחזיונות שהיא רואה הם כנראה שברי זיכרונות מעלילות קודמות שבהן כיכבה.

אבל ארנולד ממשיך לקרוא לה אליו.

בילי: רוצה להמשיך לעזור לדולורס, שוקל לעזוב אדם גוסס לנפשו כדי לקדם את מטרתם, ונראה כי נפל בשבי לוגן הנורא יחד עם דולורס.

טדי: מגלה סימני מנהיגות ועצמאות כשהוא לוקח בשבי את האיש בשחור, אחרי שהוא נתקף ב"זיכרון" מהפרק הראשון שבו האיש בשחור אנס את דולורס והרג אותו. אבל לא מסתכל אחורה, ונופל קורבן לעלמה במצוקה שהיא למעשה אחת מחייליו של ווייאט הנורא.

האיש בשחור: מאושש את הזיכרונות של מייב מחייה הקודמים כאם לילדה קטנה. לדבריו, הוא הרג את מייב והילדה, רק כי רצה לבדוק אם זה יגרום לו להרגיש משהו.

זאת אחרי שרעייתו כנראה התאבדה כי ראתה איזה אדם נורא הוא, וביתו האשימה אותו במותה. הוא מעיד על עצמו כ" טייקון תעשייה ופילנתרופ", ומציין שבעבר לא היה אכזר כפי שהוא כיום.

עדיין מתעקש שהמבוך הוא חזות הכל.

סייזמור: הפך לעושה דברה של נציגת הבורד.

נציגת הבורד: רוצה להמשיך בהברחת המידע מווסטוורלד החוצה, ומזהה את האיום הגדול שמהווה פורד. לא "קונה" את הסיפור לפיו תרזה מעדה ונפלה. בוחרת במארח המושבת אברנת'י כדי להעלות למוחו את כל המידע שנאגר בשרתי ווסטוורלד. כיצד היא תוציא אותו החוצה? סייזמור יעזור לה כנראה. לפחות ינסה.

בואו נציץ לפרק הבא בסדרה

יש לבדוק גם

מהיום בקולנוע: ריאליטי

סרטה של טינה סאטר Reality a film by Tina Satter זוכה פרס רוח החופש בפסטיבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.