יום רביעי , פברואר 26 2020
Home / טלויזיה / נובמבר בערוץ ההיסטוריה

נובמבר בערוץ ההיסטוריה

נובמבר 2016 בערוץ ההיסטוריה

 

ערוץ ההיסטוריה גאה להציג בבכורה טלוויזיונית בישראל, את סדרת הדוקו-דרמה המרהיבה והמושקעת "עליית הברברים":

 

עליית הברברים / Barbarians Rising

ימי ראשון, בשעה 22:30, החל מ-13 בנובמבר. סדרה חדשה בבכורה!

"משחקי הכס": גרסת המציאות! C:\Users\neshemm\Desktop\Bar.JPG

 

הסדרה חושפת את הסיפור האמיתי מאחורי מאבק בן 700 שנה, שהתנהל בין האימפריה הרומאית לשבטים הברברים – קרב אכזרי וארוך שנים כנגד דיכוי ולמען חירות, שתוצאותיו השפיעו על העולם למשך מאות שנים.

 

"עליית הברברים" מציגה באופן מרהיב את עלייתה ונפילתה של האימפריה הרומאית מנקודת מבטם של מנהיגי השבטים הברבריים שהביאו לקריסתה: חניבעל מצביא ומדינאי בן קרתגו, ספרטקוס מנהיג העבדים המפורסם, ארמיניוס ראש שבט הגרמאניים, בודיקה הנסיכה הלוחמת וראש שבט האיקני, אטילה מלך ההונים, אלאריק מנהיג השבטים הגותים, גאיזריק מלך הוונדלים, ויריאטו מנהיג מאבק הלוזיטנים ברומאים ופריטיגרן מנהיג שבט הוויזיגוטים.

 

היכונו למסע עוצר נשימה ורב-עוצמה אל לב השבטים המורדים ומנהיגיהם, כנגד עריצות מוחלטת. הרומאים כינו אותם "ברבריים"- שבטים שמוקמו בשולי הציביליזציה, שחיו חיים פרימיטיביים, אלימים ומחוספסים. אך ביניהם היו כמה מהלוחמים הקשוחים והנחושים בהיסטוריה – גברים ונשים שהתמרדו והיו מוכנים למות למען חרותם.  

 

"עליית הברברים" מגוללת את סיפורם של מיליוני האנשים שנלחמו למען החופש שלהם, והתקוממו נגד שלטון העריצות האכזרי הרומאי שהיה נחוש להשמידם. ככל שמעמדה של האימפריה הרומית הלך והתחזק, כך גבר משטר הדיכוי של הברברים: הוטלו עליהם מסים כבדים, הם נטבחו, נלקחו לעבדות, גורשו מאדמותיהם ותרבותם נשדדה מהם. אך דווקא כשכל הסיכויים נראו נגדם, הם מעולם לא נכנעו; הם התפתחו, שיכללו והמציאו דרכים חדשות ויצירתיות להילחם באויב מאורגן ונחוש. זהו קרב טיטאנים שיימשך לאורך700  שנה, שיחיש את נפילת האימפריה הרומית ויעצב את פני העולם בדורות הבאים.

 

לצד השחזורים הדרמטיים המרהיבים, "עליית הברברים" כוללת גם ראיונות עם היסטוריונים ומומחים ממגוון תחומים, המוסיפים מימד אמינות חשוב לסדרה: החל ממפקד כוחות נאט"ו לשעבר, הגנרל ווסלי קלארק, ועד למנהיג זכויות האזרח הכומר ג'סי ג'קסון, זאת לצד שלל היסטוריונים ומומחים לתקופה.

 

שידורים נוספים: ימי שני ב-23:10, ימי שישי ב-18:00, ימי שבת בשעה 15:00

 

 

 

 

חיים על החרב – עונה 3 /  Forged in Fire – Season 3

ימי חמישי, בשעה 23:15, החל מ-17 בנובמבר. עונה 3 בבכורה!

(שידורים נוספים: ימי שישי ב-18:55, ימי ראשון ב-21:45)

 

תחרות מרתקת, המפגישה מדי פרק ארבעה מיוצרי כלי הנשק הטובים ביותר בארה"ב, המעמידים את כישוריהם והמוניטין שלהם למבחן, בעודם מתחרים זה נגד זה ונגד השעון, ביצירת כלי הנשק המשוננים הבולטים בתולדות המין האנושי. הזוכה מבין ארבעת המתחרים, יקבל פרס של 10,000 דולרים ויוכתר כאלוף "חיים על החרב".

 

בין כלי הנשק העתיקים אותם יצטרכו החרשים המוכשרים להכין בעונה החדשה: חרב הפרפר הסינית, שנפוצה מאד באמנויות לחימה במזרח הרחוק, הפלקאטה – חרב שמקורו בחצי האי האיברי ונעשה בו שימוש ע"י צבא קרתגו במלחמתו נגד צבא הרומאי, הקורה – חרב לחימה נפאלית מהמאה ה-18, והקסיפוס – חרב מפלדה, אשר הייתה נפוצה ביוון העתיקה.

 

 

 

קרב הישרדות – פרקים חדשים /  Live To Tell

יום שבת,  12 בנובמבר, החל מהשעה 11:00. ארבעה פרקים חדשים ברצף!

 

ארבעה פרקים חדשים בסדרה התיעודית והסוחפת, שיצר הבמאי והשחקן המוערך פיטר ברג ("השורד האחרון", "הממלכה") לערוץ ההיסטוריה, המעניקה לצופים לראשונה מבט מקרוב על פעילות היחידות המיוחדות של צבא ארה"ב במלחמה העולמית נגד הטרור בעיראק ובאפגניסטן, כפי שהיא מובאת מפי הלוחמים עצמם.F:\Live to Tell\LiveToTell-FB-Hebrew-clean.jpg

 

במוקד הסדרה, סיפורי גבורה שלא-ייאמנו של חיילים שביצעו פעולות נועזות בשדה הקרב, במטרה לשרוד את התופת ולהציל את חייהם ואת חיי חבריהם ליחידה, לצד שחזורים דרמטיים מושקעים של רגעי הקרב הקשים. "קרב הישרדות" אף כוללת סיפורי גבורה של מבצעים חשאיים מסוווגים, שהותרו לפרסום רק עתה.

 

 

שבת נשיאותית: ספיישל בחירות בארה"ב – שבת, 5 בנובמבר

טראמפ או קלינטון? דונלד או הילארי?

 

לרגל הבחירות לנשיאות ארה"ב, שיתקיימו ביום שלישי, 8 בנובמבר, נשדר בשבת שלפני מספר תכניות העוסקות בפוליטיקה האמריקאית משלל זוויות מעניינות: ספיישל על המירוץ המדהים של המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב ("המרוץ לצמרת של דונלד טראמפ", בשעות 11:30 ו-21:30 ), תכנית מיוחדת המעניקה לצופים הצצה נדירה על הבית הלבן מבפנים ("הבית הלבן הסודי", בשעה  10:45). נשדר בבכורה סרט תעודה על נשיא ארה"ב לינדון ג'ונסון ומאבקו לקידום זכויות אזרח בארצו וכן את סרט הקולנוע הפוליטי המרתק, "משחקי שלטון", העוסק בצדדים היותר אפלים ומלוכלכים של הפוליטיקה האמריקנית:

 

לינדון ג'ונסון והמאבק לזכויות האזרח בכורה בערוץ!

"What The Hell Is The Presidency For?" LBJ's Battle For Civil Rights

 

ספיישל מרתק, המגולל את סיפור מאבקו של נשיא ארה"ב לינדון ג'ונסון לקידום זכויות האזרח בארצו, באמצע שנות השישים של המאה שעברה, בעיקר בזכות יכולת תמרון פוליטית אגדית ושיתוף פעולה הדוק עם מנהיג התנועה לזכויות האזרח, ד"ר מרטין לותר קינג. בזכות מיומנותו וניסיונו הרב כפוליטיקאי, בשילוב קסמו האישי המיוחד, הצליח ג'ונסון לגרום לאישרור של 262 חוקים בפרק זמן של 72 חודשים, לרבות חוק זכויות האזרח וחוק זכות ההצבעה, שישנו את אופייה ועתידה של ארה"ב לעד. התעודה כוללת הקלטות אודיו של שיחות שנערכו בין הנשיא ג'ונסון למרטין לות'ר קינג, סרטונים נדירים בצבע וראיונות עם היסטוריונים ומומחים לנושא. Image result for "What the Hell is the Presidency For?" LBJ's Battle for Civil Rights

 

קריינות: השחקן אנתוני מאקי (שגילם את דמותו של מרטין לות'ר קינג בסרט של HBO "לאורך כל הדרך").

 

שבת, 5 בנובמבר, בשעות 13:00 ו-20:45

 

 

 

משחקי שלטון / The Ides of March בכורה בערוץ!

דרמה פוליטית. ג'ורג' קלוני (שגם ביים את הסרט) מגלם את מייק מוריס, מושל המתמודד על ראשות המפלגה הדמוקרטית בימים האחרונים של המרוץ המקדים לבחירות נשיאות ארה"ב. הסרט מתמקד בסטיבן מיירס (ריאן גוסלינג) צעיר מבטיח ומנוסה, שעובד במסע הבחירות של מייק בתור מזכיר העיתונות. בעיצומה של מערכת הבחירות הסוערת סטיבן מוצא עצמו מעורב בסקנדל פוליטי המאיים על עתידו, ומחייב אותו לבחור בין עקרונותיו לקריירה. סטיבן מגלה כמה מלוכלך יכול להיות המשחק הפוליטי וכי אין חברות בין עיתונאים לאנשים בפוליטיקה, רק יחסי עבודה.  בימוי: ג'ורג' קלוני. עם: ריאן גוסלינג , ג'ורג' קלוני, פיליפ סימור הופמן. ארה"ב, 2011.

שבת, 5 בנובמבר, בשעות 13:45 ו-23:00

 

 

 

21 שנה לרצח יצחק רבין – שידורים מיוחדים בי"ב בחשוון, שבת, 12 בנובמבר

 

ערוץ ההיסטוריה מציין 21 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ב-4 בנובמבר 1995 (י"ב חשוון), הרצח הפוליטי הדרמטי בתולדות המדינה, שהותיר אומה שלמה בטראומה שנמשכת עד היום, והשפיע על דמותה של ישראל בשנים שחלפו מאז. התכניות שתשודרנה, עוסקות בין השאר בליל הרצח ובאירועים שקרו מיד לאחר מכן, לצד תכניות השופכות אור על דמותו של רבין האיש, משלל היבטים: מימיו כקצין צעיר בפלמ"ח, רמטכ"ל מלחמת ששת הימים, שגריר בוושינגטון, ראש ממשלת ישראל, וכן רבין ה"פרטי" – איש משפחה, בעל, אב וסב אהוב על ילדיו ונכדיו.

 

השבוע הארוך ביותר שבת, 12/11 ב- 20:10, שידור נוסף למחרת בשעה 12:15

 

תכנית מיוחדת הסוקרת את שבוע האבל שחוותה מדינת ישראל, בעקבות רצח ראש הממשלה יצחק רבין ב-4 בנובמבר 1995: מההודעה הראשונה שנמסרה בערוץ 2, עת נאלץ השדר יורם ארבל לקטוע את לוח השידורים הרגיל ולהודיע על שלוש יריות שנורו בכיכר מלכי ישראל לערב ראש הממשלה, דרך ההכרזה הדרמטית של מזכיר הממשלה איתן הבר על מותו של ראש הממשלה, תגובות מנהיגי העולם לרצח, ועד לההתכנסות הספונטנית של מאות אלפי צעירים – "נוער הנרות" – בכיכר מלכי ישראל (לימים כיכר רבין) בימים שלאחר הרצח. עוד בתכנית, קטע מראיון שעניק רבין שנתיים לפני הרצח, בנובמבר 1993, בו אמר: "יכולים לצעוק 'רוצח' ו'בוגד'. זה לא יזיז אותי מהליכה בדרך שאני מאמין בה".

 

יצחק רבין: ראיון מיוחד עם אילנה דיין ורפי רשף שבת, 12/11 ב- 20:40, שידור נוסף למחרת בשעה 12:45

 

ראיון מיוחד שערכו אילנה דיין ורפי רשף עם ראש הממשלה יצחק רבין, ב-4 בנובמבר 1993, בדיוק שנתיים לפני הירצחו. בראיון, מדבר רבין על תהליך אוסלו, הנסיונות לאתר את הנווט השבוי רון ארד וההסתה האישית נגדו. במהלך הראיון, נשאל רבין על ההסתה האישית נגדו מימין בעקבות על ההליכה לתהליך אוסלו, והשיב למראייניו: "יכולים לצעוק 'רוצח' ו'בוגד'. זה לא יזיז אותי מהליכה בדרך שאני מאמין בה".

 

לילה גוב: ראיון מיוחד עם נועה ויונתן בן-ארצי שבת, 12/11 ב- 21:05, שידור נוסף למחרת בשעה 13:10

 

ב-7 בנובמבר 1995, שלושה ימים לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין בעצרת למען השלום בתל-אביב, גידי גוב מראיין את נכדיו, נועה ויונתן בן ארצי, במסגרת תכנית מיוחדת של" לילה גוב".  השניים משתפים בחוויות אישיות וסיפורים משפחתיים על המנהיג שנרצח, שעבורם היה בראש וראשונה סבא.

 

יצחק רבין של הפלמ"ח שבת, 12/11 ב- 21:35, שידור נוסף למחרת בשעה 13:40

 

סרט מיוחד שהופק לאחר רצח יצחק רבין, המספר על שורשיו כלוחם צעיר בשורות ארגון הפלמ"ח (בין השנים 1949-1941) – אותה תקופה, שבה התגבשו תכונותיו של רבין כלוחם ומנהיג בעל חזון ואומץ לב. בין המרואיינים בתכנית: לאה רבין, רחל יעקב וחיים גורי.

 

יצחק רבין: מזווית אישית שבת, 12/11ב- 22:20, שידור נוסף למחרת בשעה 14:25

במרכז התכנית לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין, מתראיינות עשר דמויות שליוו אותו לאורך תקופות שונות בחייו. החל מילדותו בביתו בתל-אביב, דרך לימודיו בתיכון היוקרתי כדורי, התגייסותו לפלמ"ח, שם הפך ללוחם ומפקד מוערך הממשלה, הישגיו, הסתבכויותיו, והתפתחותו במישור המדיני עד לרגעי השיא שהתבטאו בחתימת הסכמי שלום עם הרשות הפלשתינאית וירדן. החלק האחרון של התכנית, עוסק בליל הרצח, ה-4 בנובמבר 1995. בתכנית מתראיינים בין השאר רחל רבין, איתן הבר, מירי אלוני וחבריו הקרובים של המנהיג שנרצח.

 

 

 

 

כמו כן, נציין את האירועים והמועדים הבאים, החלים בחודש נובמבר:  

 

69 שנה לכ"ט בנובמבר – החלטת האו"ם על חלוקת הארץ ב-29/11/1947

 

ההכשרות המגוייסות של הפלמ"ח בכורה בערוץ!

 

סיפור ההכשרות המגוייסות של הפלמ"ח – בוגרי תנועות הנוער החלוציות, 1500 צעירים בסך הכל, שהיו הכוח הלוחם החשוב ביותר שעמד למדינת ישראל עם תחילת מלחמת השחרור. לאחר תום הלימודים בבתי הספר התיכוניים הם התנדבו לפלמ"ח  לעבודה ולאימונים. קבוצות שלמות, "גרעינים" שהכינו עצמם להקים קיבוצים ועם תחילת המלחמה מצאו את עצמם בקו הראשון, מוכנים ללחימה. הסרט המרגש מתמקד בחטיבת יפתח, שהיתה "חטיבת ההכשרות המגוייסות". בסרט ראיונות עם ותיקי החטיבה וצילומים נדירים מארכיון הפלמ"ח שטרם הוצגו עד היום.C:\Users\neshemm\Desktop\palmach.JPG

יום שלישי, 29 בנובמבר, בשעות 16:35 ו-20:05

 

אקסודוס: הסיפור האמיתי

 

תעודה מרגשת המגוללת את סיפורה של אניית המעפילים "אקסודוס" שהגיעה לחופי ישראל ב-1947, וגורשה חזרה לאירופה, דרך עדויותיהם המרגשות של שלושה מעפילים ניצולי שואה, שהיו על סיפונה.

יום שלישי, 29 בנובמבר, בשעה 15:15

 

78 שנים ל"ליל הבדולח" בגרמניה ב-10-9/11/1938

 

ההנהגה הנאצית: רוע מוחלט

 

תעודה על הדמויות הבולטות בצמרת הנאצית, שיישמו את אידיאולוגיית השנאה של אדולף היטלר. דמויות כמו הרמן גרינג, יוזף גבלס, היינריך הימלר אדולף אייכמן ויוזף מנגלה, פעלו ביעילות מפחידה להשמדת יהודי אירופה וביצוע פשעים נגד האנושות. מי היו אותם אנשים? כיצד הפכו לחלק אינטגרלי ממנגנון הרשע הנאצי?

יום חמישי, 10 בנובמבר בשעות 16:00 ו-19:50

 

98 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה ב-11/11/1918

 

קרבות אויר: טייסי הקרב הראשונים

 

קרבות האוויר הראשונים בהיסטוריה ערכו את הופעת הבכורה שלהם במהלך מלחמת העולם הראשונה. השמיים ידעו ביצועים וירטואוזיים של הטייסים הגרמנים ורנר ווס (שנלחם לבדו בלהק של מטוסים בריטיים) וארנסט אודט, וכן של טייס הקרב האמריקני ארתור ריימונד ברוקס, שמצא עצמו נלחם על חייו בקרב גורלי  מול שמונה מטוסי "פוקר" של חיל האוויר הגרמני.

יום שישי, 11 בנובמבר בשעות 13:55 ו-20:00

 

101 שנה לפרסום משוואות תורת היחסות  של אלברט איינשטיין ב-25/11/1915

סודות המוח של איינשטיין  

 

הידעתם שלאחר מותו של אלברט איינשטיין ב-1955 כתוצאה מסיבוכים של מפרצת באבי העורקים, מוחו נגנב? תעודה מרתקת מתחקה אחר סיפור גניבת מוחו של המדען החשוב במאה ה-20, ובמקביל מגוללת את סיפור חייו, כדי לנסות להבין את סוד גאונותו של אבי תורת היחסות.

יום שישי, 25 בנובמבר בשעה 20:25, שידור נוסף למחרת ב-09:55

 

שנה לרצח נשיא ארה"ב ג'ון קנדי ב-22/11/1963

רצח קנדי: 24 שעות גורליות  

 

תעודה מרתקת מגוללת את סיפור האירועים שקרו ביממה שלאחר רצח נשיא ארה"ב ג'ון קנדי ב-22/11/1963. מסמכים שהותרו רק לאחרונה לפרסום, חושפים את אופן קבלת ההחלטות של סגן הנשיא לינדון ג'ונסון באותו יום ושופכים אור חדש על האירוע המכונן.

יום שלישי, 22 בנובמבר בשעה 19:35

 

Check Also

חדשות סטרימינג: עוזב את “הטובות לקרב”

   דלרוי לינדו, המגלם את אדריאן בוזמן ב"הטובות לקרב", יעזוב את הסדרה בסיום העונה הרביעית, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.