יום שלישי , מאי 11 2021

ספטמבר בערוץ 8 של הוט


PRCover2


 

אמא ילדה

Child Mother

יום א, 18.09, בשעה 21:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD (לזמן מוגבל בלבד)


ציון לשבח פסטיבל דוקאביב 2016; פרס הצילום פסטיבל דוקאביב 2016

 

מה עובר על ילדה שמחתנים אותה בגיל 5? זהו סיפורן של נשים שנולדו במרוקו ובתימן וחותנו בניגוד לרצונן כאשר היו ילדות. הנשים מספרות לבנותיהן ולבניהן בפעם הראשונה את שעבר עליהן וחושפות איך האירוע השפיע ועיצב את חייהן.

מתוך הזיכרונות עולים הרגעים בהם אבדה ילדותן, כשהיו רק בנות חמש, שש או עשר. כיצד הוצאו ממגרש המשחקים, והוריהם מסרו אותן לידי גברים המבוגרים מהן בשנים רבות. מתוך הזיכרונות צצים הרגעים בהם נקלעו למעגלי אלימות ופחד, נכנסו להריון בעודן ילדות והפכו לאימהות כשהן בעצמן טרם הגיעו לגיל 15. אז נטמן הסוד. סוד גלוי לכאורה, אבל כזה שלא נחשף מעולם, כי עצם חשיפתו עלולה לפרק את התא המשפחתי, את המציאות המוכרת ולחולל מהומה וכאוס. הזיכרונות מתוך אסון ילדותן לא הרפו אך הודחקו שוב ושוב לטובת הילדים, הפרנסה והבעל. לא עוד.

ישראל 2016

בימוי והפקה: יעל קיפר, רונן זרצקי
צילום: רונן זרצקי
לצפייה בטריילר

 

מחשבות על ארכיטקטורה:

ז'אק הרצוג, פייר דה מרון, עמוס גיתאי

THOUGHTS ABOUT ARCHITECTURE

יום א', 25.09, בשעה 21:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שיחות בין צמד הארכיטקטים מהגדולים בעולם כיום, ז'אק הרצוג ופייר דה מרון (האצטדיון האולימפי בבייג'ין, מוזיאון "טייט" בלונדון) לבין הבמאי עמוס גיתאי שהינו גם בעל תואר דוקטור בארכיטקטורה.
משרדם של הרצוג ודה מרון מעסיק כ-600 ארכיטקטים ומטפלים בפרויקטים רבים. השיחות נסובות בחלקן באספקטים מופשטים כגון: משמעות היופי ובחלקן בהשוואה ביצירה בין קולנוע לארכיטקטורה. הסרט ממחיש את עשרות הפרויקטים המיוחדים שתוכננו ע"י הרצוג ודה מרון ואת חוויותיהם מפעילות זו.
ישראל 2016

בימוי: עמוס גיתאי
הפקה: המון הפקות, מיכאל תפוח

שבוע שלם של סרטים וסדרות על האמנים המסקרים והמצליחים והלהקות המיתולוגיות והאהובות

 

הדרך לממפיס – בכורה ישראלית

THE ROAD TO MEMPHIS

יום ג', 13.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף במוצאי שבת, 17.09, בשעה 21:10

 

מיקי שביב, אחד המוזיקאים הבולטים והמוכשרים בשלושת העשורים האחרונים ברוקנרול הישראלי נמצא בצומת דרכים. לאחר 15 שנות נישואים למוזיקאית מיקה קרני, כשלזוג 3 בנות, מחליטים השניים להיפרד.
שביב בן 60 ונמצא בצומת דרכים רגשית ומוזיקלית כשהוא מוזמן לתחרות בלוז המתקיימת בממפיס טנסי. הוא מגיע נרגש לבירת הבלוז המיתולוגית ומאמין ביכולתו לזכות בתחרות ואולי אף לשקם בדרך זו את הקריירה המוזיקלית שלו ואולי אפילו את נישואיו. שביב עושה חשבון נפש אמיץ ומוצא עיר מתפוררת, שעברה המפואר רחוק מאחוריה, בדומה לחייו שלו. הסרט הוא
זרם התודעה שלו שמשתנה כל הזמן מתקווה לייאוש, מהכאה על חטא ליהירות,
שבסופו מתגלה איש מוכשר, אנושי, בודד ובאותה העת מלא תקווה.
ישראל 2016F:\הפקות מקור\פרויקטים\הדרך לממפיס\תמונות יחצ\19.jpg

בימוי: יונתן אמיר

הפקה: רפי אדר

 

מייביס!

MAVIS!

יום א', 11.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף ביום שבת, 17.09, בשעה 18:00


הוטדוקס 2015


סיפורה של זוכת פרסי הגראמי, מייביס סטייפלס מ"זמרי סטייפלס", להקת הגוספל המשפחתית שהייתה קיימת קרוב לחמישים שנה עד מותו של אב המשפחה, פופס סטייפלס.

זהו הסרט הדוקומנטרי הראשון על אגדת הגוספל ולוחמת זכויות האזרח האיקונית- מייביס סטייפלס ומשפחתה, "זמרי סטייפלס" The Staple Singers)). משירי החופש של שנות ה-60 ולהיטי שנות ה-70' כמו “I’ll Take You There" לשיתופי הפעולה המקוריים עם פרינס ואלבומיה האחרונים עם ג'ף טווידי, מייביס נשארה נאמנה לשורשיה, נשארה קרוב למשפחתה, והעניקה השראה למליוני אנשים ברחבי העולם. בסרט ניתן לראות קטעי ארכיון נדירים, קטעים בלתי נשכחים מהופעות ושיחות עם חברים וסובבים כמו: פרינס, בוב דילן ועוד.

ארה"ב 2016

אני ג'וני קאש

I AM JOHNNY CASH

יום ב', 12.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף במוצאי שבת, 17.09 בשעה 19:35

 

סיפור הקריירה של הזמר האגדי ג'וני קאש שכונה: "האיש בשחור". החל מילדותו בעוני בשדות הכותנה ואהבתו למוזיקת גוספל, דרך ההצלחה המדהימה לה הוא זכה בתחילת הקריירה, המלחמה שלו למען החלשים והנדכאים של החברה, דרך נקודת השפל בקריירה שלו והקמבק הגדול.

בסרט ראיונות מקוריים שצולמו עם משפחתו, חבריו ומגוון רחב של כוכבים בינלאומיים מתעשיית המוסיקה והבידור, תוך שילוב פסקול שיריו המפורסמים ביותר של קאש. עוד נראים לראשונה בסרט תמונות משפחתיות, קטעי וידאו של הופעותיו וצילום של חפציו האישיים. בין המשתתפים: שריל קרואו, קיד רוק, קרלין קרטר, וילי נלסון ועוד.

בריטניה 2015

 

בלר, מגדלי העולם החדש

יום ד', 14.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף ביום שבת, 17.09, בשעה 16:40

בשנת 2009, במהלך סיבוב הופעות, שנים אחרי צאת אלבומם האחרון, נתקעו חברי להקת בלר לחמישה ימים בהונג קונג ושם הקליטו כמה שירים. שנים לאחר מכן, יצר גיטריסט הלהקה אלבום מהחומרים הנשכחים ההם והוביל את הלהקה לסיבוב הופעות נוסף.F:\2-חומרים פרסומיים\Blink TV\Blur New World Towers\images\Portrait Poster.png

בסרט ניתן לראות חומרי ארכיון מרתקים של הלהקה בהופעות לצד רגעים אינטימיים בחדר ההקלטות. זו לא רק הזדמנות לצפות במסע של להקה שנמצאת כיום רלוונטית מתמיד, אלא הזדמנות להביט בחבריה ברגעים כנים ומרגשים כשהם מדברים על ההצלחה ומנסים לנחש מה צופן העתיד.

בריטניה 2015

 

קווין: הלהקה שהפכה לאגדה

QUEEN: RAGS TO RHAPSODY

יום ה', 15.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD (לזמן מוגבל בלבד)

שידור נוסף במוצאי שבת, 17.09, בשעה 23:25


לציון 4 עשורים ליציאת האלבום "רפסודיה בוהמית" (Bohemian Rhapsody) הסרט נכנס אל מעמקי הארכיון של להקת קווין ומספר את סיפורה החל מימיה כלהקה הנאבקת לקיים הופעות בפאבים ומכללות ועד שהפכה ללהקה מספר אחת בבריטניה.

ההיסטוריה של הלהקה מעולם לא נחקרה לפרטי פרטים כמו בסרט זה עם מגוון ראיונות, הופעות וקטעים נוספים שטרם נראו על המסך. זהו סיפורה של להקת קווין המסופר דרך מילותיהם של חברי הלהקה.

בריטניה 2015


 

סאונדברייקינג

SOUNDBREAKING

החל מיום א', 11.09, בשעה 23:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף במוצ"ש, 17.09, החל מהשעה 00:25

 

סדרה חדשה מספקת מבט מעמיק על אומנות ההקלטה ועל חלוצי תעשיית המוסיקה והזמרים המפורסמים ביותר בכל הזמנים, מהביטלס, דייוויד בואי ועד ביונסה ואדל.

מוסיקה היא מאז ומתמיד מרכיב קבוע בהיסטוריה האנושית, ערבוב של קולות וכלים. לאורך השנים ובשל ההבדלים התרבותיים הייתה התפתחות של המוסיקה עצמה ובתחכום שלה אך עם זאת הבסיס תמיד נשאר דומה. הכל השתנה ברגע שהומצאה ההקלטה. הסדרה לאורך שמונת פרקיה בוחנת את המתח הדינאמי שבין המלאכותי והטבעי, בין הטכנולוגיה לאדם ומאפשרת לנו לשמוע את השירים האהובים עלינו בצורה חדשה לגמרי. זהו מבט מעמיק על אמנות הקלטת מוסיקה וכיצד התפתחה לאורך השנים. החל מפריצת הדרך של הביטלס בשימוש בטכנולוגיית  multi-track דרך הסגנון המסונתז של סטיבי וונדר. ממכונות תופי הדיסקו אל העידן המודרני של אומנות הסמפלינג. בהשתתפות: אריק קלפטון, פול מקרטני, ג'וני מיטשל, אלטון ג'ון, בי בי קינג, קווינסי ג'ונס ועוד.

ארה"ב/בריטניה 2016
8 פרקים, בשידור יומי, 50 דק' כ"א


אינדי סיטי – עונה 6

החל מיום ו', 16.09, א'-ה' בשעה 22:00 ומדי סופ"ש בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

 

לרגל פסטיבל "אינדי סיטי", שיתקיים זו הפעם השישית במהלך חודש נובמבר בירושלים, נשדר 15 קליפים של יוצרים חדשים ומבטיחים כמו גם יוצרים ותיקים ומוכרים שצילמו קליפים אמנותיים בלוקיישנים מיוחדים ברחבי העיר. הקליפים ישודרו במשך חמישה סופי שבוע בערוץ HOT8 ובמהלך הפסטיבל. בין המשתתפים:  A-wa מארחות את קרולינה, ג'יין בורדו, לונה אבו נאסר, נגה ארז, Great Machine, רבע לאפריקה,  l.b.t, ארמון בזמן, אוזו בזוקה, ARMON, Less Acrobats, CRuNCH 22, בינת אל פאנק, Dirty Fly, Osog ועוד. הקליפים צולמו בטכניקת SHOT ONE המכניסים את הצופה לרגע ייחודי, ללא פילטרים וללא עריכה נוספת.

ישראל 2016


בימוי והפקה: בטינה פיינשטיין
צילום: זיו ברקוביץ


בנוסף ישודרו הסרטים והסדרות: האלבומים, ברוכים הבאים לשנות ה-90', ביורק, נייל רוג'רס: סודו של כותב להיטים, מארק נופלר: חיים דרך השירים, נחשבים לזרים, אוריון: האיש שרצה להיות מלך ועוד.

 

יום השנה לטבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן

 

אולימפיאדת מינכן: הטבח

MUNICH 72 AND BEYOND

יום ב', 05.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD (לזמן מוגבל בלבד)

שידור נוסף במוצאי שבת, 10.09, בשעה 22:00

 

לציון יום השנה לטבח מינכן. תיעוד מצמרר של אירועי הטרור באולימפיאדת מינכן ב-1972, במסגרתם נרצחו 11 ספורטאים ישראלים בידי מחבלים פלסטינים, וסיפור מאבק המשפחות לחשוף את כל האמת על האירועים, ולהקים אנדרטה לזכר הנרצחים.

הבמאי והמפיק הדוקומנטרי עטור הפרסים, סטיבן כריסמן, משחזר את אותו יום טרגי ומצמרר באמצעות ראיונות חדשים של ישראלים ופלסטינים כמו גם בני משפחה, עדי ראייה, הרשויות האולימפיות ופקידי ממשל. זהו חשבון נפש אינטנסיבי של המערכה הראשונה בטרור המודרני.

ארה"ב 2016


 

בלאדסוורת', אדם חף מפשע

BLOODSWORTH: AN INNOCENT MAN

יום ג', 06.09, בשעה 22:55 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף ביום ו', 09.09, בשעה 22:00

 

זה יכול לקרות לכל אחד: אדם חף מפשע הורשע ונידון לעונש מוות על פשע שלא ביצע. זהו סיפורו של קירק בלאדסוורת', האסיר הראשון בארה"ב שנידון למוות וזוכה בעזרת בדיקת דנ"א ומאבקו לביטול עונש המוות במרילנד.

בשנת 1985 בלאדסוורת' נידון לעונש מוות על אונס ורצח אכזרי של ילד בן 9 בשם דון המילטון. פשע שלא ביצע. הסרט, אשר צולם במשך 3 שנים, מספק הצצה אינטימית אל חייו של אדם שהתעורר לתוך סיוט- המאבק להוכיח את חפותו תוך ניסיון לבטל את עונש המוות שנגזר עליו.

ארה"ב 2016

אתר הסרט

 

פיפ"א: ספ בלאטר ואני

FIFA SEPP BLATTER & ME

יום ד', 07.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף במוצאי שבת, 10.09, בשעה 22:50

 

צוות ה-BBC יוצא לחקור את השחיתויות בפיפ"א וקבלת השוחד של בכיריה, בהם הנשיא ספ בלאטר, תמורת זכויות שידור ואירוח אליפות העולם בקטאר.

הכתב, אנדרו ג'נינגס, החוקר שחיתות בכדורגל בעולם ב-15 השנים האחרונות, שוב יוצא לחקור והפעם על הכוונת: ספ בלאטר, נשיאה לשעבר של פיפ"א. באמצעות תובנות מחקירות ה-FBI, ג'נינגס מספק ראיות חדשות על כך שבלאטר ידע על השחיתות הקיימת לכל אורך הדרך ולא עשה דבר.

BBC 2015


 

האמת על הקלוריות

THE TRUTH ABOUT CALORIES

יום ב', 19.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף במוצאי שבת, 24.09, בשעה 21:00

 

מה אנחנו באמת יודעים על הקלוריות שאנו צורכים והאם המידע שנמסר לנו לגביהן נכון? ד"ר כריס ואן טולקן יוצא לחקור את האמת על הקלוריות ומאתגר את כל מה שחשבנו שאנחנו יודעים עליהן.

קלוריות הן השפה של מרבית מתוכניות הדיאטה והאכילה הבריאה, אבל המספרים שאתם רואים על הקופסאות השונות אינם מה שהם נראים. ד"ר טולקן בודק מהן קלוריות, כמה עלינו לאכול וכמה עלינו לשרוף, וכיוון שאנחנו אוכלים יותר קלוריות ממה שאנחנו שורפים, הוא מציע דרכים להפחית את כמות הקלוריות באוכל בלי לשנות את מרכיבי הארוחות הטעימות שלנו.

BBC 2015

 

היצ'קוק טריפו

HITCHCOCK/TRUFFAUT

יום ד', 21.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף במוצאי שבת, 24.09, בשעה 22:00


פסטיבל קאן 2015; הסרט התיעודי הטוב ביותר, פסטיבל הסרטים דנוור 2015

 

ככה נראה מפגש פסגה: בשנת 1962, במאי הקולנוע הצרפתי, פרנסואה טריפו, שכנע את אלפרד היצ'קוק, אחד מגדולי הבמאים בהיסטוריה, לשבת אתו במשך שבוע לראיון בו חלק היצ'קוק את סודות הקולנוע שלו.

בהתבסס על ההקלטה המקורית של הריאיון, ששימשה כבסיס ליצירת הספר המכונן "היצ'קוק/טריפו", אנו זוכים לצלול אל תוך עולמו של אחד מיוצרי הקולנוע הגדולים בעולם. "לפעמים יש ליוצרי סרטים נטייה "לתפוס את הקהל". אני, אישית, מתעניין בקהל. כלומר, עליך לעצב את סרטך לאלפיים מושבים, לא למושב אחד. בעיני זו עוצמתו של הקולנוע. זה מדיום ההמונים הגדול ביותר שקיים בעולם" (היצ'קוק, 1962)

צרפת/ארה"ב 2015

 

רק המתים

ONLY THE DEAD

יום ב', 26.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD (לזמן מוגבל בלבד)

שידור נוסף במוצאי שבת, 01.10, בשעה 22:20


פרס הבימוי, עריכה, סאונד ב- Australian Film Institute 2016; פרס העריכה ב- Australian Screen Editors 2015; פרס הסאונד ב- Australian Screen Sound Guild

המלחמה בעיראק כפי שמעולם לא ראיתם: העיתונאי האוסטרלי, מייקל וור, מתעד את שחווה בקרב המורדים במהלך המלחמה בשנת 2003 ולאחריה.
וור, שסיקר את מלחמת עירק במשך 7 שנים, מספר באמצעות מאות שעות שצילם, על האכזריות הבלתי מובנת של אבו מוסעב א-זרקאווי, הטרוריסט שהפעיל פיגועי התאבדות כדי לסלק את האמריקנים וכדי להקים מדינה מוסלמית לראייתו. במקביל לסיפור על האובססיה האישית שלו להבנת המניע למעשים אכזריים כל כך, מתאר העיתונאי את התהליך שחווה יחד עם החיילים בשטח, וחשף חלקים בתוכו שלא ידע שקיימים.
בריטניה 2016

 

בסכנת הכחדה

RACING EXTINCTION

יום ג', 27.09, בשעה 22:00 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף במוצאי שבת, 01.10, בשעה 19:00


סאנדאנס 2015; פרס חביב הקהל, אידפ"א 2015; פסטיבל הסרטים במוסקבה 2015

 

מהו תפקידה של האנושות בהכחדה ההמונית של בעלי החיים שאנו עדים לה כיום? הדוקומנטריסט זוכה האוסקר, לואי פסיהויוס ("הלגונה הסודית"), יוצא למסע בעקבות בעלי החיים הימיים הנמצאים בסכנת הכחדה.

האם ידעתם שיש לכם סיכוי גדול יותר להיהרג משימוש במכונה אוטומטית מאשר מכריש? למרות זאת, כמיליון כרישים נהרגים מידי שנה. פסיהויוס נפגש עם פעילי איכות הסביבה ומדענים שמתריעים שההכחדה הגדולה הבאה בהיסטוריה כבר החלה להתרחש. זהו מבט על סחר בבעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה, כמו מאנטה ריי וכרישים ומה עתידות להיות ההשלכות של אותה הכחדה.

ארה"ב 2015

אתר אינטרנט

 

האנשים שרוצים להיות כלבים

SECRET LIFE OF THE HUMAN PUPS

יום ה', 29.09, בשעה 22:55 בערוץ 8 וחינם ב-HOTVOD

שידור נוסף במוצאי שבת, 01.10, בשעה 23:40

 

הצצה נדירה אל קהילת הגברים והנשים שאוהבים להתחפש לכלבים, להתנהג כמוהם, לישון במלונה, לאכול אוכל של כלבים ולהשתתף בתחרויות ייעודיות להם.

בריטניה אובססיבית לכלבים. יש 9 מיליון מהם בבריטניה, אבל לא כל האנשים רוצים להיות הבעלים של הכלבים, חלקם רוצים להיות הכלבים עצמם. "הכלבים האנושיים" הפכה להיות תופעה בינלאומית בשנים האחרונות ורק בבריטניה ניתן למצוא כיום כ- 10,000 מהם. הסרט מפגיש אותנו בפעם הראשונה עם אנשים רגילים המנהלים חיים כפולים – הם משלמים אלפי פאונדים כדי לרכוש את הביגוד שיהפוך אותם לכלב שהם רוצים להיות.

בריטניה 2016

יש לבדוק גם

סודות בית המלוכה

  סודות בית המלוכה ROYALS DECLASSIFIED       הסדרה שבית המלוכה הבריטי לא רוצה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.