יום רביעי , ספטמבר 22 2021
הילד עדיין איננו מאת שושי זייד

הילד עדיין איננו

ספר חדש העושה סדר בפרשת ילדי תימן

"הילד עדיין איננו"\ שושי זייד

 

האם הממסד ידע? ידע!  האם הממסד השתיק ומשתיק – כל הזמן!

 

כל תהליכי ההשתקה של הפרשה בחברה הישראלית,

מסמכים ועדויות בספרה החדש של שושי זייד – "הילד עדיין איננו".

 

זייד, ישראלית ממוצא אשכנזי, אשת חינוך, נחשפה לנושא בעקבות נישואי בתה לתלמיד של הרב עוזי משולם, חוקרת את הנושא כבר 22 שנה מאז אירועי יהוד.

 

שושי זייד ראתה את אירועי יהוד בתקשורת, אבל גם ביקרה שם שלוש פעמים. הפער שהתגלה בדיווח והזעקה של תלמידי הרב עוזי משולם והורים רבים על פשע ממסדי מאורגן של חטיפה ומכירה של ילדי העולים, הביאו אותה לחקור את העניין לעומק.

 

בספר "הילד עדיין איננו" מגוללת זייד מחדש את השאלות הבלתי נתפסות בפרשה: כמה ילדים נעלמו, כמה אומצו וכמה נפטרו בבתי החולים? מדוע נשלחו צווי גיוס לילדים "מתים" כביכול ומדוע יש סטייה של אלפים בין המספרים? הסיבות לשתיקה של התימנים ומהלכי ההשתקה בממסד הישראלי באותן שנים, מהלכי הצנזורה מרצון בתקשורת הישראלית, ומה אזק את רגליהן של ועדות בהלול-מיקובסקי ושלגי, מה עלול להיות בתוך הפרוטוקולים החסויים של ועידת החקירה הממלכתית, וכמובן: מה עלה בגורלם של האמוצים ה"מזדמנים", שהוכרו כאפשריים ע"י הועדה. בספר ישנה גם התייחסות לשאלה "מדוע ה'ילדים' המאומצים אינם מתגלים או מתארגנים?!

 

שושי זייד מסירה את האבק מהפרשה בספר חדש מהוצאת מדיה 10 ומציגה בסיפרה סימוכין לזיופים שמלווים את הפרשה כל השנים. אחת הדוגמאות היא תעודת פטירה שהגיעה אליה ביום 16.11.95 אך תוקפה של תעודת הפטירה, שניתנה מטעם המדינה, הושהה כחודשיים אחר כך ללא שום הסבר או התייחסות.

 

מאז אירועי יהוד, ב-1994 מקדישה שושי זייד את זמנה לניסיון לפענח את סוד פרשת ילדי תימן. זייד נמנית עם מקימי עמותת "אחים וקיימים" הנלחמת להכרה משפטית במשפחות הקורבנות ולהסרת החיסיון של 70 שנה שהוטל על חומרי החקירה, כלומר חיסיון של 120 שנה מאז התרחשות האירועים.

 

על רקע הדיונים בכנסת לחשוף את הפרוטוקולים החסויים של ועדת החקירה הממלכתית, (עד שנת 2071) והדיון הציבורי תקשורתי בנושא מפרסמת שושי זייד ספר מורחב לספר "הילד איננו" שיצא בשנת 2001, הוצ' גפן. בספר התייחסות לשאלות כמו כמה ילדים נעלמו? כמה אומצו? האם מתו או נמכרו בכסף? כמה ידע ושיתף פעולה הממסד עם המהלך? ומהם תהליכי ההשתקה של הפרשה בחברה הישראלית. הבעייתיות בוועדות השונות שקמו והתייחסות מקיפה לדוח ועדת החקירה הממלכתית (1995-2001).

 


 

מדיה 10 \\ הוצאת ספרים לאנשים פרטיים המומחים בתחומם, דוגמת אנשי שיווק, אנשי שוק ההון, מומחים בשיטות מיוחדות ועוד, רואה את עצמה כמקום להגשמת חלומות ספרותיים של כותבי פרוזה, סיפורת מקורית, שירה, ספרי ילדים ועוד. ייחודה של מדיה 10 הוא ביכולת להתאים לכל גוף באשר הוא את המארז המתאים, את הספרים הנכונים לפי תפיסת עולמו, ועל ידי כך להפיץ את הספרים בהתאמה למידות הלקוח ולקלוע לטעם הקוראים. http://www.media-10.co.il/

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.