יום ראשון , יולי 12 2020
לוגו פופ טארטס

אוגוסט בערוץ 8

נדיה קומנץ'- המתעמלת האגדית

NADIA COMANECI

יום ב', 01.08, בשעה 22:00

שידור נוסף ביום ו', 05.08, בשעה 21:00

 

המשחקים האולימפיים במונטריאול, 18 ביולי, 1976: מתעמלת צעירה הופכת לאגדת ספורט. מול 5 מיליון צופים בטלוויזיה, נדיה קומנץ' הופכת להיות המתעמלת הראשונה בקטגוריה שלה המקבלת את הציון המושלם שטרם נראה בעבר: 10. העולם כולו נדהם מהחן שלה, האיפוק והסגנון האומנותי.

אפשר להיזכר בקלות בנערה הצעירה, עם סרטי השיער האדומים והקוקיות שהפכה בן רגע לאלילה בינלאומית. היא הפכה למודל לחיקוי עבור מיליוני נערות ברחבי העולם והגיעה לשיאי פופולאריות חסרי תקדים. הסרט מגולל את סיפור חייה של תחת משטר צ'אושסקו ברומניה עד שהפכה לאייקון אולימפי.

צרפת 2016

 

האסקוברים

THE TWO ESCOBARS

יום ג', 02.08, בשעה 22:00

שידור נוסף במוצאי שבת, 06.08, בשעה 21:00


מועמד לפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבלי הסרטים טרייבקה 2010, סאן פאולו וציריך 2010

 

פאבלו אסקובר היה ברון הסמים העשיר ביותר בעולם. אנדרס אסקובר היה כוכב הכדורגל הגדול ביותר בקולומביה. אין קשר משפחתי בין השניים אבל גורלם היה הדוק ושזור זה בזה.

בעוד שאנדרס היה קפטן הנבחרת וכונה "הג'נטלמן של הכדורגל", פאבלו ברון הסמים הידוע לשמצה שהיה שהשקיע את הונו חלקים נרחבים בכדורגל הקולומביאני. אבל רגע לפני שקולומביה הייתה עתידה לזכות בגביע העולם לשנת 1994 ולשנות את תדמיתה העולמית, אנדרס אסקובר נרצח. הסרט חושף את הקשר ההדוק בין עולם הפשע והספורט ואת סיפור חייהם ומותם של שני האסקוברים ואת הקשר המפתיע בין רציחותיהם.

ארה"ב 2010

פראלימפיים: כנגד כל הסיכויים

SPIRIT IN MOTION

יום ד', 03.08, בשעה 22:00

שידור נוסף ביום שבת, 06.08, בשעה 17:20

 

איך הופכים נכות ליתרון? שמונה ספורטאים מרחבי העולם נלחמים על ההזדמנות להגיע לאולימפיאדת סוצ'י 2014 ולזכות במדליית זהב. אך לפני כן, כל אחד מהם צריך להביס את היריב העיקרי שלו- המוגבלות הפיסית.

"הכח נמצא בראש. אם יש לך נפש חזקה, הגוף יעשה את מה שהראש יאמר לו", כך אומר אנדרה סינטרה, גולש סקי מברזיל קטוע רגל המתכונן למשחקים הפראלימפיים בסוצ'י 2014. אנדרה הוא אחד מ-8 ספורטאים פראלימפיים שהסרט מביא את סיפורם. בסרט, הספורטאים מספרים מה גרם ללקות שלהם, וכיצד הם משתמשים בספורט כדי להתגבר על הקשיים ולהגיע לשיאים חדשים בחייהם.

רוסיה/סין/ארה"ב 2015

לואי ת'רו – פרקים חדשים

 

לואי ת'רו והאלכוהוליסטים

LOUIS THEROUX: DRINKING TO OBLIVION

יום א', 14.08, בשעה 22:00

שידור נוסף במוצאי שבת, 20.08, בשעה 23:05

 

לואי ת'רו פוגש אנשים המכורים לאלכוהול ובודק כיצד הדבר משפיע עליהם ועל משפחותיהם.

התמכרות לאלכוהול היא אחת ההתמכרויות הנפוצות ביותר בבריטניה. רבים מאיתנו שותים לעיתים יותר ממה שאנחנו צריכים, אך המטופלים בבית החולים הם אלו ששותים אלכוהול עד כדי הרס עצמי. ת'רו נפגש עם המטופלים ובודק כיצד ההתמכרות משפיעה עליהם ועל בני משפחתם וגם: מתי שתיית אלכוהול מאבדת את ההיבט החברתי והופכת להתמכרות כפייתית וקטלנית?

BBC 2016


 

לואי ת'רו ופגועי המוח

LOUIS THEROUX: A DIFFERENT BRAIN

יום שלישי, 16.08, בשעה 22:00

שידור נוסף במוצ"ש, 20.08, בשעה 22:00


לואי ת'רו מלווה את תהליך ההתאוששות של אנשים שסבלו מפגיעה מוחית טראומטית ומשוחח עם בני משפחותיהם המתמודדים עם הפגיעה של יקיריהם.

החלק החשוב ביותר באנטומיה שלנו הוא גם החלק המסתורי ביותר: המוח. לואי ת'רו מקבל גישה ליחידה לשיקום נפגעי ראש ובוחן את השפעת השיקום על המטופלים ובני משפחותיהם. הוא משוחח איתם, נכנס אל בתיהם ובודק מקרוב איך נראים חייו של אדם המתאושש מפגיעת ראש.

BBC 2016

איך למצוא אהבה אונליין

How to Find Love Online

יום א', 07.08, בשעה 22:00

שידור נוסף ביום שבת, 13.08, בשעה 17:20

 

האם אלגוריתמים יכולים למצוא לנו אהבה ומהי הדרך האידיאלית להכיר בן/בת זוג?

ד"ר זאנד ואן טולקן הוא רווק המחפש אהבה. המתמטיקאית ד"ר האנה פריי משתמשת בו בתור שפן הניסיונות שלה כדי לבדוק האם האלגוריתמים של אתרי ההיכרויות, המיועדים למציאת האדם המתאים ביותר עבורנו – אכן עובדים. ד"ר זאנד פוגש מדענים החוקרים את תחום ההכרויות ברשת והוא לומד מהם מה מומלץ לו לכתוב בפרופיל שלו ומהן התמונות שעליו להשתמש בהן. כמו כן, ד"ר זאנד יבחן מי יוכל למצוא עבורו את בת הזוג המתאימה ביותר: האלגוריתם או הוא בעצמו.

BBC 2015


 

ללא גבולות

No Limits

יום ג', 09.08, בשעה 22:00

שידור נוסף ביום שבת, 13.08 בשעה 18:15

 

הסרט עוקב במשך 25 שנים אחר גיבורים נכים, נפגעי פרשת תרופת התלידומיד שהביאה למומים בקרב תינוקות לנשים שנטלו את התרופה, ומראה כיצד השינוי החברתי ביחס לנכים לאורך השנים, השפיע עליהם.

בסוף שנות ה-50' אושרה לשימוש תרופה בשם תלידומיד שניתנה לנשים הרות לצורך מניעה וטיפול בבחילות והקאות. התרופה ניתנה לנשים בשלבי ההריון הראשונים ורק לאחר הלידה התברר גודל האסון: אלפי תינוקות נולדו עם גפיים מעוותות או ללא גפיים כלל. למרות האיסור הגורף על השימוש בתרופה, דור חדש של תינוקות נפגעי תלידומיד נולד. הבמאי זוכה האוסקר, ג'ון זריצקי, מצטרף לפעילים בגרמניה, קנדה ובריטניה במאבקם לחשוף את הפעילות והשחיתות מאחורי ייצור התרופה, הקשר הנאצי אליה והמרדף אחר הצדק לקורבנותיה.

קנדה 2016


 

ברלוסקוני והמאפיה

Berlusconi and the Mafia: The Italian Boss

יום ד', 10.08, בשעה 22:00

שידור נוסף ביום שבת, 13.08, בשעה 22:00

 

הקשר בין הון לשלטון: הסרט חושף כיצד סילביו ברלוסוקני, איל התקשורת שהפך לראש ממשלת איטליה, העביר ללא חשש את כספיו למאפיה האיטלקית במטרה לשמור על כוחו והונו.

בשנות ה-80' ברלוסקוני החל בבניית אימפריית התקשורת שלו עם עלייתה לאוויר של רשת הטלוויזיה הארצית המסחרית הראשונה באיטליה. משם, הדרך להפיכתו גם למוציא האור הגדול ביותר באיטליה, היתה קצרה. עדויות על קשריו של ברלוסקוני למאפיה עולות וצצות ומוכיחות שהצורך שלו לשמור על מעמדו היה גדול מכל.

צרפת 2015


 

סיפור אהבה סורי

SYRIAN LOVE STORY A

יום ד', 23.08, בשעה 22:20

שידור נוסף ביום ו', 26.08, בשעה 21:10

 

פרס חבר השופטים ; 2015 Biografilm Festival פרס חבר השופטים Sheffield International Documentary Festival 2015; מועמד ל- BAFTA Film Award 2016; מועמד לפרס הקהל IDFA 2015; מועמד לפרס הסרט הבינלאומי דוקאביב 2016; מועמד ב- London Critics Circle Film Awards 2015

 

סרט אמיץ ואינטימי המגולל את סיפורם הנוגע ללב של עמר ורגדה שהכירו בכלא הסורי והפכו למשפחה שנקרעה לגזרים על ידי דיקטטורת אסד העריצה.

עמר (45) פגש את רגדה (40) בכלא הסורי לפני כ-15 שנה. במשך חודשים הם תיקשרו דרך חור קטן וסודי שיצרו דרך הקיר. הם התאהבו וכששוחררו ממעצר התחתנו והקימו יחד משפחה. הצילומים החלו בסוריה בשנת 2009, לפני גל של מהפכות ושינויים בעולם הערבי. דיוקן משפחתי אינטימי זה מאפשר לנו להבין מדוע אנשים בעולם הערבי רוצים שינוי. ועדיין, כשרגדה משתחררת מהכלא, יוצר הסרט שון מקאליסטר בעצמו נעצר על קיום הצילומים. המשפחה עוברת ללבנון ומשם לצרפת שם הם מוצאים מקלט מדיני. המלחמה מבחוץ נכנסת ליחסי המשפחה והם מחפשים את החופש שכל כך נלחמו עבורו.

בריטניה 2015

אתר אינטרנט

פייסבוק

אני כריס פארלי

I AM CHRIS FARLEY

יום ה', 25.08, בשעה 22:00

שידור נוסף במוצאי שבת, 27.08, בשעה 22:00

 

סיפורו של הקומיקאי האגדי כריס פארלי, שכיכב בתכנית "סאטרדיי נייט לייב" בשנות ה-90. פארלי, שמת ממנת יתר בגיל 33, ייזכר לנצח כקומיקאי גדול שהספיק לא מעט בקריירה הקצרה שלו.

"תמיד כשחושבים מי היה הכי מצחיק, מחליטים שפארלי היה הכי מצחיק", "הבחור הכי מצחיק בעולם", "יכולת טבעית, אי אפשר אפילו לדבר על זה", אלו הם רק חלק מהמשפטים שאומרים עליו חבריו למקצוע. הסרט מציג את הדמויות הזכורות ביותר שגילם פארלי כמו גם מערכונים מהטלוויזיה והקולנוע ('עולמו של ויין', 'תופסים ראש', 'רוקנרול באוויר', 'בילי מדיסון'). בסרט משתתפים: כריסטינה אפלגייט, טום ארנולד, בו דרק, אדם סנדלר, מייק מאיירס ועוד לצד בני משפחתו הכוללים את אחיו קווין, קומיקאי ושחקן.

קנדה 2015

טריילר

 

תקראו לי אבא

CALL ME DAD

יום ד', 31.08, בשעה 22:50

שידור נוסף במוצ"ש, 03.09, בשעה 22:00


Human Rights Arts & Film Festivalהבחירה הרשמית 2016

 

האם גבר אלים יכול להשתנות? עבור חלק מהאבות הנראים בסרט, אגרופם הם נשקם, עבור אחרים – אלו הם האיומים והקללות. כעת הגברים הללו מחפשים שינוי וחברו יחד במטרה לדבר, לשתף ולתמוך זה בזה כדי שיוכלו להיות אנשים טובים יותר.

מייסד קבוצת התמיכה לאבות אלימים, דייב ניוג'נט, מאמין כי לנשים ולילדים יש את הזכות לחיות את חייהם ללא אלימות וכי לגברים האלימים יש את היכולת לשנות את התנהגותם אם יש להם את הרצון ואת ההזדמנות. ניוג'נט קורא תיגר ודורש מהגברים לקחת בעלות על ההתנהגויות התוקפניות והאלימות שלהם ואף מראה להם כי הם יכולים לעשות בחירות שונות ובכך לעצור את מעגל האלימות.

אוסטרליה 2015

אתר הסרט

פייסבוק

מזג אוויר מסוכן- הניצולים

EXTREME WEATHER- THE SURVIVORS

החל מיום א', 28.08, בשעה 22:00

 

ברק שפוגע בבחורה צעירה ומותיר אותה חירשת; גל בגובה בניין בן 10 קומות מרסק סירת מרוץ;  טייפון מכה בפיליפינים והופך חופשה לאסון –  בואו לשמוע ממקור ראשון את סיפורי ההישרדות הגדולים ביותר בעולם של האנשים ששרדו את איתני הטבע.

איימי בריסלן בת ה-22 היא אחת משורדים אלו שבמהלך החופשה הראשונה שלה, עם החבר החדש קווין, נפגעה ע"י ברק שהותיר אותה פגועת מוח וחירשת כמעט לחלוטין. כשברוק לקח את חברתו רבקה ברגע האחרון לטיול לאיסלנד, במטרה להציע לה נישואים, הוא לא חשב שהם עלולים להילכד במכוניתם כשמזג האוויר יצא מכלל שליטה. באוקיינוס השקט מספר מלחים בריטיים מצאו את עצמם מתמודדים עם מפגע מים נדיר: גל בגובה בניין משרדים בן 10 קומות מופיע משום מקום ומרסק את סירת המרוץ שלהם. זהו סיפוריהם של האנשים שנקלעו לאסונות מזג אוויר ושרדו כדי לספר.

BBC 2015

סדרה בת 6 פרקים, 50 דקות כ"א בשידור יומי

Check Also

עונה 21

העונה ה-21 והחדשה של "חוק וסדר: מדור מיוחד" מגיעה ל-HOT Zone  הדרמה המשטרתית המצליחה הפכה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.