יום רביעי , נובמבר 25 2020

אוגוסט בערוץ יס קולנוע ישראלי

 

היילייטס אוגוסט 2016 – yes קולנוע ישראלי

מסווג חריג בכורה טלוויזיונית! שבת, 6/8, ב-22:00

 

לצפייה בפרומו :   https://youtu.be/tH9FsjGRK0c

 

בכורה טלוויזיונית לסרט האימה הקומי שהיה אחת ההפתעות הגדולות של השנה שעברה. בבימויו של בועז ארמוני, בכיכובם של איתי זבולון (יניר האחמ"ש) ואסף בן שמעון ("המילים הטובות").

יום הולדת 65 למוני מושונוב-12-13.8, שישי- שבת

לצפייה בפרומו : https://youtu.be/N_uZH5B9Puk

ערוץYes  קולנוע ישראלי גאה לחגוג יום הולדת 65 לאחד השחקנים הכי גדולים בישראל ביומיים רצופים של מיטב הסרטים מכל השנים. כולל הקרנת בכורה בערוץ ל"מסע אלונקות" ו"מחילות" ובכורות טלוויזיונית ל"אולטימטום" ו"הגבעה". במסגרת חגיגת השידורים ישודר ראיון מיוחד עם מוני מושונוב שבו הוא מספר בגילוי לב על הקריירה שלו כשחקן קולנוע.

 

ט"ו באב יום שישי 19/8

לכבוד ט"ו באב ערוץ Yes קולנוע ישראלי מציג יום שלם של מיטב סרטי האהבה שהופקו בארץ. "סוף העולם שמאלה", "יוסי וג'אגר", "דיזינגוף 99", "זינוק בעליה", "נורית" ועוד.

 

רצועת סרטי ילדים-בשבתות לאורך אוגוסט. ערוץyes  קולנוע ישראלי ממשיך עם רצועת הילדים החדשה.במשך החודש נשדר בשבת בבוקר סרטי ילדים כולל בכורה בערוץ ל"בן לוקח בת" (סרטה האהוב של מיכל בת אדם)  ובכורה טלוויזיונית ל"דץ הבלץ".

 

מדברים סרטים כל חמישי ב 21:30. החודש ב"מדברים סרטים", הסדרה הדוקומנטרית רחבת ההיקף והמדוברת של הערוץ, נביא את סיפורם של כמה דורות שעיצבו כל אחד בדרכו את פני הקולנוע הישראלי. מהקולנוע החברתי של ניסים דיין, דרך הקולנוע הרגיש והאישי של איתן גרין, הקולנוע הנשי פורץ הדרך של איילת מנחמי ועד לסרטי האימה החתרניים של אהרון קשלס ונבות פפושדו.

 

מסווג חריג בכורה טלוויזיונית! שבת, 6/8 בשעה 22:00

בכורה טלוויזיונית לסרט האימה הקומי שהיה אחת ההפתעות הגדולות של השנה שעברה. בבימויו של בועז ארמוני, בכיכובם של איתי זבולון (יניר האחמ"ש) ואסף בן שמעון ("המילים הטובות").

עלילה: מתן, חייל בצה"ל, יוצא יחד עם קבוצת חיילים לשבוע שמירות בבסיס מרוחק בצפון הארץ. לא מספיק שהוא מפחד, מבואס, ומתגעגע לאמא, החיילים האחרים דואגים למרר את חייו. במהלך השבוע, יגלו מתן והחיילים, כי דברים מוזרים מתרחשים בבסיס וכי מהשבוע הזה – לא בטוח שייצאו בחיים.


 

יום הולדת 65 למוני מושונוב 12-13.8 שישי-שבת

לא הרבה שחקנים עברו את המסלול שעבר מוני מושונוב. הילד מרמלה שהתבלט בסדנת התיאטרון של נולה צ'לטון והפך להיות כוכב טלוויזיה מוכר בכל בית בישראל בזכות "זהו זה", הפך להיות אחד מכוכבי הקולנוע הישראלים הגדולים והמוערכים ביותר. אמנם מוני מופיע כבר כמעט 40 שנה בקולנוע אבל בעשרים השנה האחרונות הוא מיצב את עצמו כשחקן אופי דרמטי וכוכבו דרך גם בזירה הבינלאומית. עם קריירה ענפה ומעוררת השראה וכעשרים סרטים בהם כיכב, מוני מושונוב הוא היום ללא ספק סמל של הקולנוע הישראלי.

 

ב-12 וב-13 באוגוסט לכבוד יום הולדתו ה-65 נקדיש יומיים ליצירתו המגוונת של אחד מגיבורי המסך של הקולנוע הישראלי. מזל טוב מוני!

 

יום שישי 12.8  

13:30 – מדברים סרטים: מוני מושונוב. בכורה טלוויזיונית! ראיון עומק עם מוני מושונוב הסוקר את הקריירה הקולנועית שלו ואת ראייתו הייחודית את הקולנוע הישראלי . מוני משתף בראיון יוצא דופן את עבודתו עם במאים ישראלים שונים ושיתופי הפעולה היצירתיים שהיו לו במשך השנים. אסור להחמיץ !

 

14:00 – בדרך אל החתולים. דרמה. ע"פ ספרו של יהושע קנז. יולנדה, אישה מבוגרת המטפלת בחתולי השכונה,  מחליקה לילה אחד במדרגות. התאונה מובילה לכאבים, קשיים ורומן מפתיע. עם: מוני מושונוב, ריטה זוהר.  במאי: חורחה גורביץ'. 2009.

 

15:25 – אולטימטום. בכורה טלוויזיונית! מוני מושונוב, ליאור אשכנזי, שרה אדלר וחנה לסלאו מככבים בסרט המבוסס מבוסס על סיפורה של הסופרת ולרי זנאטי, ועוסק בסיפורם של שני זוגות צעירים בירושלים בתקופת מלחמת המפרץ הראשונה. 2009

 

17:05 – יהיה טוב סלומוניקו. קומדיה. המשך עלילותיו של סלומוניקו, עובד הנמל הסלוניקאי. הפעם, מנסים ילדיו של סלמוניקו לשכנע אותו לעזוב את ביתו בכדי שיוכלו למכור את המגרש. עם: ראובן בר יותם, מוני מושונוב, גבי עמרני, יונה אליאן. במאי: אלפרד שטיינהרדט. 1972.

 

18:45 – כבלים. קומדיה. סיפורו של נהג מונית שבביתו מותקנים שידורי טלוויזיה בכבלים והוא מזפזפ בין ערוצי הטלוויזיה עם חברו כאשר כל מעבר בין ערוצים נותן לנו סצנה אופיינית לערוצים. עם: אריק איינשטיין, מוני מושונוב. במאי: צבי שיסל.

 

20:25 – קדמה. דרמה. סיפורם של מעפילים העולים ארצה בראשית מלחמת השחרור בספינה "קדמה". הם נאלצים לעמוד מול האנגלים המבקשים לגרשם חזרה לאירופה. עם: מוני מושונוב, סנדי בר. במאי: עמוס גיתאי. ישראל/ איטליה/ צרפת, 2002.

 

22:00 – חתונה מאוחרת. עוד מעט זאזא בן 32, והמשפחה הגרוזינית שלו רוצה לראות אותו נשוי לפי המסורת. זאת אומרת כלה שלא חצתה את גיל 18, יפהפייה, מבית טוב ומכובד עם הורים עשירים וכמובן שם טוב בקהילה. זאזא עצמו הוא "סחורה לוהטת" בשוק השידוכים של קהילת המהגרים מגרוזיה. אך זאזא מתאהב ביהודית, אם חד הורית לילדה בת 6. עם: ליאור אשכנזי, מוני מושונוב ורונית אלקבץ. במאי: דובר קוזושווילי. 2001

 

23:40 – מתנה משמיים. סיפורם של מספר גברים, בעלי משפחות, אשר עובדים כולם במחלקת המטענים בנתב"ג ושותפים לתכנון שוד יהלומים גדול. הסרט מתאר את מערכות היחסים האישיים בתוך ובין המשפחות ובעיקר את הקנאות, הבוגדנות, היצרים העזים, האהבות והאכזבות.  עם: מוני מושונוב, יובל סגל, רמי הויברגר, מנשה נוי, ליאור אשכנזי ורונית יודקביץ'.

 

01:30 – כלת הים. דרמה. לי בת העשרים ומשפחתה, חיים ביפו ובבעלותם מוסך בו עובדים גם חסן ובנו תאופיק. רומן סוער בין מלי ותאופיק מאיים להפר את הסדר הקיים. עם: רונית אלקבץ, מוני מושונוב, דאנה איבגי. בימוי: קרן ידעיה. 2009

 

03:15 – מדברים סרטים: מוני מושונוב. ש.ח

 

יום שבת, 13.8    

12:35 – לצוד פילים. קומדיה. שלושה זקנים וילד מוצאים את עצמם תקועים יחד בבית אבות, הם רוצים לשדוד בנק כדי להגשים חלום אחד אחרון של כל אחד מהם. עם:ששון גבאי, מוני מושונוב ופטריק סטיוארט. בימוי: רשף לוי (איים אבודים). 2013

 

14:25 – לרקוד. דבי (מיטל דוהן), רקדנית בטן צעירה, חוברת לאהובה יקי (יובל סגל) ולגולדי (אלון אבוטבול), בעל מועדון הלילה בו היא מופיעה, בתכנון שוד יהלומים. היא רוצה להגשים את חלומה ולהיות רקדנית בטן מפורסמת. בימוי: מרק רוזנבאום. 2006

 

15:55 – כבלים. ש.ח

 

17:35 – רפסודיה בולגרית. מוני מושונוב מככב בסרט המספר על שני צעירים יהודים המוצאים עצמם בחברתה של יווניה יפהפיה. דרך הסיפור של שלושתם אנו נחשפים לגורל היהודים הבלקנים במלחמת העולם השנייה ומאבקם להישרדות. בימוי: איוון ניצ'ב. 2014

 

19:20 – שנת אפס. דרמה. בחייהם של 7 אנשים מתרחשת תפנית. כל אחת מהדמויות מגיעה לנקודת אפס בחייה,ממנה היא מתחילה מחדש את החיפוש אחר משמעות וגאולה. עם: קרן מור,מוני מושונוב. במאי: יוסף פיצ'חדזה. 2006

 

21:30 – מדברים סרטים: מוני מושונוב. ש.ח

 

22:00 – הגבעה. בכורה טלוויזיונית! חנוך מגיע מישראל לצרפת כדי לחפש אדם בשם ראובן ורדי. הוא מחכה לו מתחת לביתו, צופה בו מטייל עם הכלב, עוקב אחריו, אך לא מעז לפנות אליו.
 בעקבות זאת, הוא מחליט לעזוב את פריז וכעבור כמה ימים הוא נמצא מוטל חסר הכרה על חוף הים באזור בורדו. איש אינו יודע מהיכן הגיע, והוא אינו מוציא מלה מפיו. מבחינת המשטרה, אם לא תתברר זהותו במהירות, לא תהיה ברירה אלא לאשפז אותו בבית חולים פסיכיאטרי. בינתיים, חוקר המשטרה הצרפתי ראובן ורדי שומע על המקרה ומחליט לצאת לבורדו, כדי לדובב את הגבר שאיש לא מצליח לגרום לו לדבר. אבל ככל שהקשר ביניהם מתפתח, עולה אצל ראובן החשד שהפגישה ביניהם אינה מקרית וכי לגבר השותק שלפניו יש קשר עמוק לחייו.

 

23:25 – מסע אלונקות. בכורה בערוץ! אחד מהסרטים הישראלים הטובים של שנות השבעים (והזדמנות להיזכר בגידי גוב, דבה'לה גליקמן ומוני מושונוב הצעירים). במהלך טירונות צנחנים נהרג הטירון וייסמן במהלך תרגיל, כשהוא מזנק לתוך חדר אליו נזרק רימון. האם זו תאונה או התאבדות? עם: גידי גוב, דבה'לה גליקמן ומוני מושונוב. 1977

 

00:55 – מחילות. בכורה בערוץ! סרטו העלילתי הראשון של אודי אלוני עפ"י ספרו "מחילות". דיוויד, יהודי אמריקני צעיר, אידיאליסט ברוחו, מתגייס לצה"ל ומוצא עצמו יורה למוות בילדה פלסטינית בת עשר. הוא מאושפז במוסד פסיכיאטרי היושב על חורבות הכפר הפלסטיני דיר יאסין. רוחות הרפאים של נרצחי הכפר מנסים לתקשר עימו דרך מאושפז אחר במוסד, ניצול שואה. אביו של דיוויד, ניצול שואה אף הוא, מנסה נואשות להציל את נפשו של בנו ע"י הבאתו לניו יורק ומטפל בו בתרופה כימו-טכנולוגית בניסיון לחיות חיים נורמלים. בניו יורק מתאהב דיוויד בלילה, אמריקנית ממוצא פלסטיני, אם לילדה. אמל, ביתה של לילה, דומה להפליא לילדה בה ירה דיוויד למוות. האם יצליח לגבור דיוויד על הטראומה תוך שרטוט גורלו?

 

ט"ו באב יום שישי 19/8, החל מ- 13:30

13:30 – נורית. דרמה. אהבה נולדת בין שושנה בת העשירים, למשה, נהג משאית עני. השניים מתכננים להינשא, אך תאונה קוטעת את האידיליה. עם: יונה אליאן, ששי קשת, יעקב בן סירא. במאי: ג'ורג' עובדיה. ישראל, 1972

 

15:10 – אבא גנוב 2. מלודרמה משפחתית. צ'יקו נלחם בכוונת המימסד להכניס את בנו לפנימיה. במקביל הוא חושד כי גליה בוגדת בו, ובנו מחפש לעצמו אם. עם: יהודה ברקן, ג'יטה לוקה. בימוי: ינקול גולדווסר, אבי כהן. ישראל, 1989

 

16:40 – חכם גמליאל. בכורה בערוץ! מנהל מחצבה מאורס מוצא את עצמו נשוי לבתו המקוללת של חכם גמליאל ומתאהב בה. עם: יוסי בנאי. בימוי: יואל זילברג. 1973.

 

18:10 – סוף העולם שמאלה. הלהיט הקולנועי של אבי נשר (הלהקה). לשתי המשפחות השכנות שהיגרו ממרוקו ומהודו, אין דבר במשותף, מלבד 2 בנות בגיל ההתבגרות, בינהן נוצר קשר ייחודי. עם: נטע גרטי, לירז צ'רכי, ישראל קטורזה, מריאנו אידלמן. 2004.

 

19:55 – יוסי וג'אגר. דרמה.  שני קצינים ביחידה קרבית בגבול לבנון מנהלים רומן סודי. הסוד הגדול פולש למוצב בדרכים עקיפות ומשבש את החיים בו. עם: יהודה לוי ואוהד קנולר. במאי: איתן פוקס. 2002.

 

21:05 – אלנבי רומנס. דרמה. ניקו ונטע, שתי נפשות בודדות בעיר ללא הפסקה, יוצאים למסע רומנטי לילי ברחובותיה של תל-אביב, האם, כשיעלה הבוקר, ימשיכו ביחד גם אל יום המחרת? עם:הילי ילון ודני גבע. בימוי: ינאי גוז ויוני זיכהולץ. 2005.

 

22:00 – זינוק בעלייה. קומדיה רומנטית מטורפת, על כלה עם פה גדול ופתיל קצר, כמעט חתונה, כמעט אהבה, הרבה תשוקה, מבחן נהיגה ורגע אחד של איבוד שליטה שמאיים לקלקל את כל החגיגה. עם: שלמה בראבא, איתי טיראן ומלי לוי גרשון. בימוי: אורן שטרן. 2014

 

23:35 – דיזינגוף 99. סרט הפולחן על חיי האהבה של נתי, מושון ואוסי, שעוברים לגור ביחד בדירה ברחוב דיזנגוף 99. חווים התנסויות מיניות, בילויים והרבה מוזיקה טובה! עם: גידי גוב, ענת עצמון, מאיר סוויסה וגלי עטרי. במאי: אבי נשר. 1979.

 

01:30 – חוכמת הבייגלה. ומדיה המבוססת על ספרו רב המכר של אילן הייטנר שגם ביים. חברו הטוב של גולן, רווק תל אביבי הולל, מכיר לו את אחותו , והיא מראה לו מה זה באמת לחיות את החיים. עם: גיא לואל ואסנת חכים. 2002

 

רצועת סרטי ילדים בשבתות לאורך אוגוסט

ערוץYes  קולנוע ישראלי ממשיך גם באוגוסט רצועת הילדים, במשך החודש נשדר בשבת בבוקר סרטי ילדים כולל בכורה בערוץ ל"בן לוקח בת" (סירטה של מיכל בת אדם) ובכורה טלוויזיונית של "דץ הבלץ" .

 

שבת 6.8, ב-11:00 "צעד קטן":  סרט הבכורה המרשים של שחר סגל מוצג מזווית ראיתו של סהר צור, נער בן 14 שצופה בחוסר אונים ביחסיהם המתפוררים של הוריו, ובמקביל מתעד את חייו בסיפור שהוא כותב לתחרות סיפורים קצרים. עם: אבי נשר וחלי גולדנברג. 2003

 

שבת 13.8, ב- 11:00 "איגור ומסע העגורים": דרמה יפיפייה לכל המשפחה. עולמו של איגור מתהפך כשאמו מודיעה לו כי הם עוברים לישראל. כמו העגורים הנודדים, אחריהם אביו עוקב, גם איגור יצטרך להתגבר על הקשיים הכרוכים בהגירה. בימוי: יבגני רומן. עם: מנשה נוי. 2012.

 

שבת 20.8, ב- 11:00 "בן לוקח בת": בכורה בערוץ! סרט זכרונות מרגש של הבמאית מיכל בת-אדם. ילדי קיבוץ מעין צבי וכפר גליקסון. לבטי אהבה ראשונים של ילדים בקיבוץ, קנאה, תככים, רוע לב, שמחה לאיד, חברות ונאמנות – כל אלה דרך עיניה של איה, ילדת חוץ, שבאה לקיבוץ לשנה. 1982

 

שבת 27.8 ב-11:00 "דץ הבלץ": בכורה טלוויזיונית. נועה בת ה-11 היא סקסופוניסטית מוכשרת. כבר שנה שלמה שהיא וחבריה ללהקת "הברק", מתכוננים להופעת הבכורה שלהם במופע המרכזי של העיר נווה צליל. יומיים לפני המופע ההיסטורי הסקסופון היקר של נועה נעלם. דץ הבלץ יחד עם העוזרת שלו אלגרה יוצא למסע כדי ללכוד את הגנבים ולהחזיר את הסקסופון לנועה. עם: משה דץ, חני נחמיאס ומיכל ינאי.


 

מדברים סרטים כל חמישי ב-21:30

4.8, 21:30 – אהרון קשלס ונבות פפושדו: שיחה עם שניים מהיוצרים המלהיבים של הקולנוע הישראלי. לאחר הפרק נשדר את הסרטים "מי מפחד מהזאב הרע" ו"כלבת".

11.8, 21:30 – איילת מנחמי: ראיון מרתק עם אחת היוצרות הבולטות התעשייה. לאחר הפרק נשדר את הסרטים "סיפורי תל אביב", "נודל" ו" אבא גנוב 3"

18.8, 21:30 – ניסים דיין: מסע אל תוך הקריירה רבת השנים של אחד מהבמאים הוותיקים והמוערכים בישראל. לאחר הפרק נשדר את הסרטים "מפריח היונים", "סופו של מילטון לוי" ו"אור מן ההפקר"

25.8, 21:30 – איתן גרין: כחלק מחגיגת יום ההולדת של ה65 של הבמאי המוערך וגורו התסריטאות נשדר את הפרק שבמרכזו נסיון לפענח את עולמו יוצא הדופן של אחד הקולנוענים הרגישים והיחודיים בנוף הישראלי. לאחר הפרק נשדר את הסרטים – "זולגות הדמעות מעצמן" (בבכורה בערוץ), "הכל מתחיל בים" ו"עד סוף הלילה".

Check Also

מהלילה בארה”ב: עונה 3 של “מיליון דברים קטנים”

היא נולדה כסוג של חיקוי ל”החיים עצמם” והצליחה לשרוד באיי בי סי. הלילה תעלה בארה”ב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.