יום ראשון , יולי 5 2020

אוגוסט בערוץ ההיסטוריה

אוגוסט 2016 בערוץ ההיסטוריה


 

"אנשי היערות" –  עונה תשיעית החל מ-3/8, ימי רביעי ב-21:45 (2 פרקים ברצף) עונה חדשה בבכורה!

הסדרה הוותיקה והאהובה, "אנשי היערות", חוזרת לעונה תשיעית, בה הסיכונים והסיכויים גדולים מתמיד, כאשר משפחה, עסקים, והעבודה המסוכנת ביותר בצפון אמריקה נמצאים במסלול התנגשות. גם העונה, ממשיכה הסדרה לגולל את סיפורם של העובדים האמיצים שמספקים לאמריקה את העצים שהיא כל-כך זקוקה להם. חברות כריתת העצים מנהלות מרוץ נגד השעון כדי לספק את הביקוש ולהרוויח הרבה מאד כסף. החל מהחוף הצפון-מערבי ועד לדרום העמוק של ארה"ב, בפני כל הצוותים המתחרים ניצבת מטרה אחת עיקרית: להרוויח כמה שיותר כסף. כשחייהם ופרנסתם של העובדים מוטלת על הכף, עונה זו מבטיחה להיות המותחת והטעונה אי-פעם. \\10.9.5.12\Media PR\PR\תמונות\תמונות להיילייטס\2016\אוגוסט\היסטוריה\אנשי_היערות_-_עונה_9_בכורה_(7).jpg


 

"אנשי הביצות – עונה שביעית" החל מ-1 באוגוסט, ימים ראשון-רביעי בשעה 00:45 עונה חדשה בבכורה!

הסדרה, שהיא גירסת העולם האמיתי של "גברים במלכודת" חוזרת לעונה שישית, והפעם האתגרים גדולים יותר, התנינים מסוכנים יותר והמתחרים נחושים מתמיד לצוד את שללם: הצפייה מומלצת לבעלי קיבה חזקה! מלך הביצה הבלתי מעורער, טרוי לנדרי, ניצב מול העונה הקשה ביותר עבורו בסדרה המצליחה "אנשי הביצות", כאשר איתני הטבע נחושים למנוע ממנו לשחזר את הישגי העבר. בעונה זו לנדרי מתמודד עם חברים ויריבים כאחד, כולם נלחמים לספק מזון ופרנסה למשפחתם ולשמר את אורח החיים המקומי המסורתי שנמשך כבר מאות שנים.

 

"60 יום בפנים" פרק סיום העונה (25/8) ומרתון מיוחד!

מותר כבר להפיל את הסבון: ביום חמישי, 25/8, נשדר את פרק סיום העונה הדרמטי של סדרת הדוקו-ריאליטי המרתקת והמשובחת "60 יום בפנים". פרויקט ראשון מסוגו בהיסטוריה, במסגרתו שבעה אזרחים חפים מפשע (ובהם בתו של המתאגרף האגדי שמת לאחרונה, מוחמד עלי) מתחזים למשך 60 ימים לאסירים, כש-300 מצלמות מתעדות אותם באחד ממתקני הכליאה הקשוחים ביותר בארה"ב, כשהן האסירים האחרים, והן הסוהרים, לא יודעים את זהותם האמיתית.  


 

*כדי להתכונן לפינאלה המותח, נשדר בלילה שלפני (24/8, החל מ-23:15) מרתון של 6 פרקי הסדרה הלפני אחרונים.

 

**לאור הצלחת הסדרה, העונה השנייה של "60 יום בפנים" נרכשה ותשודר בישראל החל מסוף ספטמבר.


 

חגיגת מרתונים – ארבע סדרות אהובות יזכו למרתון שידורים חגיגי החודש:

 

"אוצר ספינת המיליארדים": ימים שישי ושבת, 6-5 באוגוסט, החל משעה 21:10.

"האיש הכי חכם בחדר": יום שישי, 12 באוגוסט החל מ-21:05, יום שבת, 13 באוגוסט החל מ-15:10.

"הגאון השווה מיליונים": ימים שישי ושבת, 20-19 באוגוסט, החל משעה 21:10.

"חיים על החרב – עונה 2": ימים שישי ושבת, 27-26 באוגוסט, החל משעה 21:10.


 

כמו כן, נציין את האירועים והמועדים הבאים, החלים בחודש אוגוסט:  

 

ט' באב, 26 שנה לפלישת עיראק לכוויית, 71 שנה להטלת פצצת האטום על הירושימה, 44 שנה לנסיגת החייל האמריקני האחרון מווייאטנם, ו-53 שנה לנאום "יש לי חלום" של מרטין לותר קינג.

 

אנשי היערות – עונה 9  /  Ax Men – Season 9

החל מ-3 באוגוסט, ימי רביעי, בשעה 21:45, שני פרקים ברצף! עונה חדשה בבכורה!

(שידורים נוספים: ימי חמישי בשעה 11:30, ימי שישי בשעה 18:00)

C:\Users\neshemm\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\אנשי_היערות_-_עונה_9_בכורה_(3).jpg

הסדרה הוותיקה והאהובה "אנשי היערות", חוזרת לעונה תשיעית, בה הסיכונים והסיכויים גדולים מתמיד, כאשר משפחה, עסקים, והעבודה המסוכנת ביותר בצפון אמריקה נמצאים במסלול התנגשות.

 

במדינת וושינגטון, גייב רייגארד ניצב בפני האתגר הקשה ביותר בקריירה שלו, כאשר הוא נאבק להמשיך לקיים את העסק המשפחתי, ללא עזרת אביו, שספג בעונה שעברה פגיעה קשה ביותר שסיימה את הקריירה שלו.  כאשר גורל השושלת המשפחתית מונח על כתפיו, גייב מוכרח לנקוט בצעדים קיצוניים כדי להבטיח את המשך אספקת העצים השוטפת, ואין לו ברירה כעת, אלא לצרף את בנו איידן לעבודה בהרי וושינגטון.

 

באלסקה, צוות "פאפאק" לוקח על עצמו את העבודה הגדולה ביותר בהיסטוריה של החברה – חוזה לכריתת עצים ביער "ביג ת'ורן", המשתרע על-פני 28 קילומטרים רבועים. על-מנת להצליח במשימה השאפתנית, העובדים הוותיקים ג'ו, וקואטס ושאר אנשי הצוות חייבים להשתמש בכל טריק שקיים בספר כדי לכבוש את המצוקים התלולים, רכסי ההרים הענקיים והמכרות ואתרי הכריתה הנטושים המצויים כולם בשטח העבודה הענקי.

 

במדינת וויומינג, דייוויד זיטרקופף חוזר ליערות לראשונה לאחר קרוב לשנה, בעקבות ניתוח שעבר בשל מחלה. בין אם הוא באמת מוכן לכך או לא, הוא מסתער על מה שמסתמן כעבודה היוקרתית בקריירה שלו. כשבנו ליוויי לצדו, דייוויד מקווה "לעשות מכה" מבחינה פיננסית וללמד את בנו את רזי המקצוע, על-מנת שימשיך את העסק המשפחתי.

 

במדינת פלורידה, גרג צ'אפמן וצוותו פוצחים במבצע בעל מימדים אפיים; לפי שמועה עקשנית, בראשית המאה ה-20, תור הזהב של תעשיית כריתת העצים בפלורידה, רכבת שהובילה מטען עצום של גזעי עצים סטתה מהפסים וצנחה לתוך קרקעית מימי נהר סנט ג'ונס. מצויד במפות ישנות של האזור, גרג מקווה למצוא את הרכבת – ובעיקר את המטען היקר אותו הובילה – גזעי עצים בני מאה שנה, שרווח כלכלי נאה בצידם.

 

בביצות לואיזיאנה, איש הביצות הוותיק והאהוב, שלבי סטנגה עובד במלוא המרץ. הוא מנסה לזכות בלקוח חדש ועשיר במזומנים, אך שום דבר לא הולך בקלות באזורי הביצות. עם לוחות זמנים לחוצים ביותר ורשת סבוכה של גופי מים מרוחקים בתוך הביצות, שהוא צריך להתמודד איתם, על שלבי להשתמש בכל הכלים המכניים שברשותו והתושיה שצבר במשך השנים, כדי לבצע את המשימה בצורה המיטבית.

 

כמו כן, העונה מציגה צמד חדש ודינמי בסדרה – גרי שמפיין ואדי פריישיר מרוויחים את לחמם מדיג, ציד צפרדעים וכל דבר שניתן להתפרנס ממנו באזורי הביצות. אך כעת הם מתכננים את היעד המקצועי הבא שלהם: ללכוד גזעים יקרי-ערך של עצי אורן וברוש בני מאות שנים, שנסתרים בינות הפינות הנידחות ביותר של הביצות. לגרי ואדי יש אסטרטגיה ייחודית כיצד להוציא לפועל את המיזם השאפתני שלהם ולהתמודד עם התנאים הבלתי-צפויים בביצות.


 

אנשי הביצות – עונה 7 /  Swamp People – Season 7

ימים ראשון-רביעי, החל מ-1 באוגוסט, בשעה 00:45. עונה חדשה בבכורה!

שידורים נוספים: ימים שני-חמישי בשעה 13:00, ימי שישי החל מ-08:00

C:\Users\neshemm\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\swamp-people-2014-key-art-hero-H.JPG

גירסת העולם האמיתי של "גברים במלכודת" חוזרת לעונה שביעית, והפעם האתגרים גדולים יותר, התנינים מסוכנים יותר והמתחרים נחושים מתמיד לצוד את שללם: הצפייה לבעלי קיבה חזקה!

 

בפינה המרוחקת ביותר בארה"ב, שוכנת הביצה הגדולה במדינה; תנינים ונחשים אורבים בכל מקום בלואיזיאנה, ארץ הקאג'ונים (Cajuns): צאצאי המתיישבים דוברי הצרפתית שגורשו לכאן ע"י הבריטים לפני למעלה מ-200 שנה. ל"אנשי הביצות" ניתן מדי שנה היתר ציד בן 30 יום במטרה לווסת ולרסן את התרבות של אוכלוסיית התנינים באזור, שעלולה להוות סיכון לחיי התושבים בהיעדר פיקוח כלשהו. כך, יכולים "אנשי הביצות" להרוויח בחודש אחד שכר שמספיק לחצי שנה – זאת בתנאי ששום דבר לא משתבש, באחת העבודות המסוכנות ביותר בעולם.

 

מלך הביצה הבלתי מעורער, טרוי לנדרי, ניצב מול העונה הקשה ביותר עבורו בסדרה כאשר איתני הטבע נחושים למנוע ממנו לשחזר את הישגי העבר.  בעונה זו לנדרי מתמודד עם חברים ויריבים כאחד, כולם נלחמים לספק מזון ופרנסה למשפחתם ולשמר את אורח החיים המקומי המסורתי שנמשך כבר מאות שנים.


 

משתתפים נוספים העונה: ברוס מיטשל הוותיק. שמתחיל עונה שניה ללא כלבו הצמוד טיילר (שסייע לו במלאכת הציד). שותפו של ברוס, רון מת'ווין מעמיד את שותפותם זו למבחן כשהוא חושף הפתעה גדולה ביום הציד הראשון, מה שהופך עבור ברוס את העונה החדשה למאתגרת וקשה במיוחד, פיזית ונפשית. לאר. ג'יי. מולינר ובנו ג'יי פול יש תכניות גדולות העונה, והם מבצעים כמה מהלכים נועזים במיוחד במטרה להשיג שליטה בענף. אך אר.ג'יי. מתקרב כבר למחצית העשור השישי בחייו; אותות הגיל ניכרים בביצועיו בשטח, מה שמציב אתגרים רבים בפני הצלחתו העונה, ויחסיו עם בנו ג'יי פול. הבחור הקשוח ביותר בביצות, ווילי אדוארדס, חוזר אף הוא לככב העונה, אך לראשונה עושה זאת לבדו, כאשר הוא מנסה לצאת מצלו של אביו, צייד התנינים האגדי ג'וניור אדוארדס. איש הביצות גלן גיסט, שחי באזור הביצות בדרכו הייחודית, גם כן חוזר העונה. גישתו יוצאת הדופן לחופש בפרט ולחיים בכלל הופכת את הצפיה במעלליו למבדרת במיחד, כאשר הוא מסתמך על שילוב של תושיה ונסיון כדי להסתדר בשטח.

 

מצטרפים חדשים העונה:

משפחת אדגר, צאצאי מתיישבים צרפתיים בלואיזיאנה, מציגים שלוש דורות העוסקים במלאכת הציד: הסב דניאל, בנו ג'ואי, ונכדו דוריאן. אך הקשר המשפחתי ההדוק מוביל לעיתים לפיצוץ, בעודם מתמודדים עם אתגרי ציד ורכבים.

 

הצמד רוברט "פרנצ'י" קרושה וגי סינגלטון אף הם מצטרפים חדשים בחבורת "אנשי הביצות". המשותף לצוות שלהם הוא אמונה חזקה באל, לצד שיטות הציד הבלתי-קונבנציונליות בעליל של קרושה, בנסיונם לעמוד במכסת הציד העונתית שלהם במימי המפרץ בלואיזיאנה.

 

"60 יום בפנים" פרק סיום העונה ומרתון מיוחד! 24 ו-25 באוגוסט

מותר כבר להפיל את הסבון: החודש נשדר את פרק סיום העונה הדרמטי של סדרת הדוקו-ריאליטי המרתקת והמשובחת "60 יום בפנים".

 

פרויקט ראשון מסוגו בהיסטוריה, המתעד במסגרתו שבעה אזרחים חפים מפשע (ובהם בתו של המתאגרף האגדי מוחמד עלי) מתחזים למשך 60 ימים לאסירים, כש- 300 מצלמות מתעדות אותם באחד ממתקני הכליאה הקשוחים ביותר בארה"ב, כשהן האסירים האחרים, והן הסוהרים, לא יודעים את זהותם האמיתית. שבעת המשתתפים נכנסים מרצונם החופשי לבית כלא אלים ובעייתי במיוחד במדינת אינדיאנה, בנסיון לחשוף מה מתרחש באמת מאחורי הסורגים. הסדרה עוצרת הנשימה, זכתה ביקורות מהללות ולהצלחה מסחררת בארה"ב וכבר בעונתה הראשונה, הפכה לדוקו-ריאליטי הנצפה ביותר בכבלים!

 

כדי להתכונן כמו שצריך לפינאלה המותח, בלילה שלפני, ישדר ערוץ ההיסטוריה מרתון מיוחד של 6 פרקי הסדרה הלפני אחרונים, החל מהשעה 23:15.

 

*הפרק האחרון ועוצר הנשימה של "60 יום בפנים" (שהוא גם ארוך מהרגיל), ישודר ביום חמישי, 25/8 ב-22:30.  

 

**לאור הצלחת הסדרה, העונה השנייה של "60 יום בפנים" כבר נרכשה ותשודר בישראל החל מסוף ספטמבר.

 

ערוץ ההיסטוריה מציין מספר אירועים ומועדים בולטים שחלים בחודש אוגוסט:

 

ט' באב

 

"כבר לא ירושלמי"

שבת, 13 באוגוסט, ערב ט' באב בשעה 22:00, שידורים נוספים למחרת ב-11:15 ו-17:10

למעלה מ-40 שנה אחרי `אני ירושלמי`, יהורם גאון, יוצר הסרט והאיש שמזוהה יותר מכל עם העיר ירושלים, יוצא למסע אחר ירושלים שהשאיר מאחור, עיר שיש בה הרבה סימנים ויותר מידי צלקות.

מה קרה ל"ירושלים של זהב"? האם השירים הנוסטלגיים של אז מתאימים לימינו? האם יש פתרון או תקווה לסכסוך שירושלים נמצאת במרכזו? מי משלוש הדתות זכאי לשלוט בירושלים? והאם בכלל אנו זקוקים לעיר בירה כמו ירושלים? ואולי כל מה שקורה בירושלים נובע מאותו סינדרום ירושלים הגורם לאובדן חוש המציאות ושיווי המשקל הנפשי. האם גם מנהיגי ישראל והעיר ירושלים לקו בתסמונת זו? תשובות לחלק משאלות אלה מנסה הסרט לתת באמצעות דמויות מתחומים שונים בעיר ירושלים ובאמצעות אותם שירים ששרו לה, לעיר בערגה.

 

הדוברים הבולטים בסרט הם אפרים סידון, ד"ר משה עמירב, הארכיאולוג מאיר בן דוב, השחקנית עליזה רוזן, המשוררת רבקה מרים, איש מחנה יהודה ירון צדקיהו (שמספיד את נפילתה של בית"ר ירושלים כמיתוס שנכחד והולך), הפרסומאי החרדי דודי זילברשלג, והעיתונאי הפלשתיני נאסר אל דין נשאשיבי. במאי: עופר נעים
 

 

26 שנה לפלישת עיראק לכוויית ב-2/8/1990

ב-2 באוגוסט 1990, פלשה עיראק בהנהגת סדאם חוסיין לכוויית, והשתלטה על שדות הנפט השלה. צעד תוקפני זה להתנגדות בינלאומית חריפה בחסות האו"ם, שהטילה אולטימטום על עיראק לסגת מכוויית. ב-17 בינואר 1991, יממה לאחר פקיעת האולטימטום, יצאה ארה"ב בראש קולאיציה בינלאומית רחבה למבצע "סופה במדבר", לשחרור כווית ושדות הנפט שלה מהכיבוש העיראקי.

 

קרבות אויר: "סופת המדבר" / Dogfights: Dogfights Of Desert Storm

יום שלישי, 2 באוגוסט בשעה 17:40

הייתה זו המערכה האווירית הגדולה ביותר של חיל האוויר האמריקני מאז מלחמת וייטנאם. פרק מיוחד של "קרבות אוויר" ובו סקירת מיטב קרבות האוויר שנערכו במבצע "סופה במדבר", דוגמת קרבות בין מטוסי F-15 של חיל האוויר האמריקני למטוסי מיג 25 של חיל האוויר העירקי.

 

71 שנה להטלת פצצת האטום על הירושימה ב-6/8/1945

מלחמות העולם: השלום המיוחל / World Wars: Peace At Last

מלחמות העולם: השלום המיוחל – יום שבת, 6 באוגוסט בשעה 20:15, שידור נוסף למחרת ב-12:30

הסיפור הדרמטי של שלושה עשורים בהם התרחשו שתי מלחמות עולם, דרך עיני המנהיגים שאישיותם עוצבה בשנים אלו. פרק 6: נשיא ארה"ב החדש הארי טרומן (שנכנס לתפקידו הרם בעקבות מות הנשיא פרנקלין רוזוולט), נפגש עם ווינסטון צ'רצ'יל ויוסיף סטלין בוועידת פוטסדם, והודיע למנהיגי בריטניה וברה"מ (בהתאמה), כי לארה"ב נשק "שובר שוויון" במערכה מול היפנים. טרומן מקבל החלטה מכרעת שתשים קץ ללחימה מול יפן: הטלת פצצות אטום על הערים היפניות הירושימה ונגאסקי. עד היום נותרה ההחלטה שהשלכותיה שינו את העולם לנצח, שנויה במחלוקת.


 

44 שנה לנסיגת החייל האמריקני האחרון מווייאטנם ב-12/8/1972

ביוגרפיות: הו צ'י מין /Ho Chi Min

יום שישי, 12 באוגוסט בשעות 17:05 ו-23:30

סיפורו של הו צ'י מין (1969-1890), המנהיג הויאטנמי הקומוניסטי האגדי. הו צ'י מין הוביל את הויאטנמים למלחמה נגד הצרפתים בשנות הארבעים והחמישים של המאה העשרים, ונגד היפנים בזמן מלחמת העולם השניה. הוא היה סמל להתנגדות הויאטנמית לחלוקה הכפויה בין צפון לדרום ולנוכחות האמריקאית בארצו הניצחון של הויאטנמים הושג רק לאחר מותו, כששני חלקי הארץ אוחדו מחדש ב-1975, זאת אחרי הסתערות סופית של הצפון על הדרום ובריחה מבוהלת וסימבולית של אחרוני האמריקאים מארצו.


 

53 שנה לנאום "יש לי חלום" של מרטין לותר קינג ב-28/8/1963

10 דברים שלא ידעת על: זכויות האזרח / 10 Things You Don't Know About: Civil Rights

יום ראשון, 28 באוגוסט בשעה 16:45, שידור נוסף למחרת ב-21:00

פרק מיוחד בסדרה שחושפת עובדות חדשות על דמויות, תקופות וסמלים בהיסטוריה האמריקנית, עוסק במאבק האוכלוסיה האפרו-אמריקנית לשוויון זכויות בארה"ב. הנרי רולינס יוצא למסע ברחבי אמריקה ובוחן את מאבקה של התנועה לזכויות האזרח, שלצד מנהיגיה הנודעים כמו מרטין לותר קינג (שדגל במחאה לא-אלימה) ומלקולם אקס (שדגל בגישה מיליטנטית), נטלו בו חלק אזרחים אלמונים רבים, שגבורתם לא נודעה עד עתה.


 

חגיגת מרתונים של סדרות בסופי השבוע בחודש אוגוסט:

 

מרתון "אוצר ספינת המיליארדים" / Marathon Billion Dollar Wreck

ימים שישי ושבת, 6-5 באוגוסט, החל משעה 21:10

שברי ספינה טרופה נודעת לשמצה, שעשויה להכיל בתוכה אוצר בשווי מיליארדי(!) דולרים. קונספירציה היסטורית חובקת עולם. אדם אובססיבי שהקדיש את חייו לחיפוש האוצר ושילם על כך מחיר יקר ביותר, ומאמץ הרואי אחרון של משפחה אחת לפתור תעלומה שכמעט והרסה אותה מבפנים.

 

אניית הקיטור המפוארת "RMS Republic", הגדולה מסוגה בעולם באותה תקופה, שקעה למצולות ב-24 בינואר 1909, שש שנים לאחר השקתה, לאחר שהתנגשה באניה אחרת, מעט אחרי שהפליגה מהנמל בניו-יורק. האניה כונתה "ספינת המיליונרים" עקב הלקוחות העשירים במיוחד שנהגו להשתמש בשירותיה. מעט לפני הפלגתה האחרונה, מטען מסתורי הונח על סיפונה. רב-החובל של האניה סירב לאפשר לספינות הצלה גישה למטען זה בטרם שקיעת ה"ריפבליק". מעולם לא נערכה חקירה רשמית בנושא – מה שמרמז שלמישהו היה אינטרס בטיוח המקרה. ומהו אותו מטען מסתורי שאמור להימצא בין שברי הספינה הטרופה, סמוך לחופי ניו-אינגלנד? 150,000 מטבעות זהב אמריקניים, ששוויים כיום מוערך בלמעלה ממיליארד דולר(!)

 

"אוצר ספינת המיליארדים" עוקבת אחר צייד האוצרות הנודע קפטן מרטין ביירלי ובנו גרנט, במסע מורכב ומסוכן, בו הם צוללים יחד עם נבחרת צוללנים מובחרת, לקרקעית האוקיינוס האטלנטי, בחיפוש כפול – הן אחר האוצר השווה המיליארדים, והן אחר תיקון ואישי ומשפחתי. במשך 35 השנים האחרונות, צייד האוצרות מרטין ביירלי עוסק באובססיביות בחקר אניית ה"ריפבליק" ומטען מטבעות הזהב שהיה על סיפונה. החקירה האינטנסיבית של ביירלי מצביעה על ראיות לכאורה על קשר חשאי היסטורי חובק-עולם סביב אותו מטען מסתורי, שמשתרעת מרוסיה הצארית ועד לבית הלבן והנשיא תיאודור רוזוולט.

 

זהו המאמץ השני של ביירלי לאתר את מה שנחשב לאוצר השקוע היקר ביותר בהיסטוריה. בשנת 1987, ביירלי גייס מיליוני דולרים עבור מסע חיפוש להשבת מטבעות הזהב על אניית ה"ריפבליק", והחיפוש זכה אז לפרסום רב בתקשורת. אך הוא לא צלח במשימתו וחזר מהמסע בידיים ריקות. ההשלכות הטרגיות של אותו כישלון על ביירלי קשות ביותר: משפחתו נהרסה, ביירלי סבל משבר נפשי קשה, ואף נעצר וישב בכלא שנתיים וחצי לאחר שירה והרג את המאהב של אשתו בנפרד.  

 

מרתון "האיש הכי חכם בחדר" / Marathon Smartest Guy In The Room  

חלק 1: יום שישי, 12 באוגוסט החל מ-21:05, חלק 2 – יום שבת, 13 באוגוסט החל מ-15:10

האם אתם מסוגלים לזהות גאון בתוך קבוצת אנשים? זכרו כי לעיתים מראה חיצוני יכול להטעות! טרי, רנדי וגאי נראים על-פני השטח כאנשים רגילים לחלוטין, אך כל אחד מהם מצויד במנת איי.קיו של למעלה מ-140. הם רואים את העולם דרך עדשות מאד מיוחדות – בהן מצבים יומיומיים כגון פקקי תנועה ותורים בסופרמרקט הופכים לחידות שיש לפצח. אך לא תמצא את שלושת הבחורים הללו במכונים מדעיים או לבושים בחלוקי מעבדה.

 

"האיש הכי חכם בחדר" היא תחרות ידע ואתגרים, בה מתמודדים זה נגד זה שלושה גאונים "רגילים" לגמרי, אנשי צווארון כחול שמתפרנסים ביום יום מעבודות כמו נהיגת מונית, סייע הוראה, מפעילי מלגזה ושוער כניסה לבניינים. מה שאנשים לא יודעים, הוא כי מנת המשכל (ה-IQ) של כל אחד מהמתחרים: טרי מאיירס,  רנדי רייס וגאי מסנג'ר, נמנה על שני האחוזים העליונים באוכלוסייה. הם עצמם משתדלים להצניע עובדה זו בסביבתם, אך כשהם נמצאים בחברתם של גאונים אחרים – היצר התחרותי גובר, וכל אחד מהם חייב להוכיח כי הוא "האיש הכי חכם בחדר".

 

מדי פרק, כל אחד מהגאונים הללו מתכנן אתגר חשיבתי מתוחכם עבור שני המתחרים האחרים, במטרה לזכות בתואר היוקרתי של "האיש הכי חכם בחדר". זו אינה תחרות טריוויה או ידע כללי – "חרשנות" ספרים אינה מספקת על-מנת לפתח את החידות בתחרות. כדי לפצח את האתגרים כאן, יש צורך ביכולת חשיבה אנליטית מיוחדת במינה – שרק גאונים יחידי-סגולה ניחנים בה.

 

התחרויות השונות תכלולנה בחינת מיומנויות וכישורי המתמודדים במגוון תחומים, שיהיו גם אינפורמטיביים ומהנים עבור הצופים בבית: החל מאתגרים שבוחנים את החשיבה הפיזיקלית וההנדסית של המתחרים, ועד לחידות מדעיות שבוחנות את יכולות התפיסה של המוח דוגמת השאלה המפורסמת אודות הצבע האמיתי של השמלה ששיגעה את העולם (לבן-זהב או כחול-שחור?).


 

מרתון "הגאון השווה מיליונים" / Marathon Million Dollar Genius  

ימים שישי ושבת, 20-19 באוגוסט, החל משעה 21:10

מה משותף לסוכן נדל"ן כושל, בחור שלא גמר תיכון ושחקן הוקי זוטר? כל אחד מהם קיבל השראה לרעיון חדשני. והרעיון הזה הפך אותם למיליונרים.

 

סדרה מרתקת, מגוללת את סיפורם האמיתי והלא-ייאמן של אנשים כמוני וכמוך, שהחלו עם רעיון, ודרך עבודה קשה, נחישות והתמדה, הצליחו להפוך את הרעיונות שהגו לכמה מהמוצרים המצליחים בהיסטוריה המודרנית. לאורך פרקי הסדרה, נחשוף את סודות ההצלחה של האנשים הללו ונזכה להצצה נדירה לדרך חשיבתם הייחודית, החל מאותו רגע פלא בו הבזיק רעיון ההמצאה במוחם, דרך שלב פיתוח ההמצאה, ולבסוף, שלב השיווק ההמוני של הרעיונות הללו לציבור הרחב.

 

במרכז הסדרה "הגאון השווה מיליונים", עדויות בגוף ראשון של ממציאים ויזמים שבורכו במנה גדושה של השראה, יצירתיות, המספרים כיצד התמודדו עם מכשולים שנראו עבורם כמעט בלתי-עבירים, בדרך להפוך את הרעיון שהגו למכרה זהב פיננסי ומוצר נמכר ופופולרי ביותר. החל מפטנט קטן וגאוני כמו ה-Java Jacket – שרוול הבידוד השומר על ידינו מפני כוויה כאשר אנו מחזיקים כוס קפה רותחת, דרך גלגיליות הרולרבליידס, משרוקית הספורט המודרנית, נעלי הקרוקס הפופולריות והידועות (לשמצה?), ועד ל-Headblade – תער מיוחד שפותח לצורך גילוח ה…ראש!

 

"הגאון השווה מיליונים" חוגגת את תושייתם של יחידים שחלמו על פתרונות חדשניים לבעיות בחיי היום היום של כולנו, ובאמצעות כושר המצאה ושימוש בטכנולוגיה נכונה, הצליחו להגשים את החזון הייחודי שלהם של "החלום האמריקני".


 

מרתון "חיים על החרב – עונה 2" /  Forged In Fire Season 2

ימים שישי ושבת, 27-26 באוגוסט, החל משעה 21:10

מי שלא הורג – מחשל! "תחרות מרתקת, המפגישה מדי פרק ארבעה ממכיני כלי הנשק הטובים ביותר בארה"ב, המעמידים את כישוריהם והמוניטין שלהם למבחן, בעודם מתחרים זה נגד זה ונגד השעון, ביצירת כלי הנשק המשוננים הבולטים בתולדות המין האנושי. הזוכה מקבל יקבל פרס של 10,000 דולרים ויוכתר כאלוף "חיים על החרב".

 

בין כלי הנשק העתיקים אותם יצטרכו החרשים המוכשרים להכין בכוחות עצמם בעונה השנייה של "חיים על החרב": פטיש מלחמה מימי הביניים, חרב ח'ופש מצרי – חרב עתיקה שמקורה בכנען, קלאימור – החרב הסקוטית בה השתמש הלוחם האגדי וויליאם וולאס, חרב לחימה ויקינגי, וסכין קוקרי נאפלית – מכלי הנשק הקטלניים בתולדות הלוחמה הצבאית.

 

התחרות המרתקת מפגישה מדי פרק ארבעה מחרשי כלי הנשק הטובים ביותר בארה"ב, המעמידים את כישוריהם ואת המוניטין שלהם למבחן, כאשר הם מתחרים זה נגד זה, ונגד השעון, ביצירת כלי הנשק המשוננים הבולטים בתולדות המין האנושי. את כלי הנשק השונים הם מכינים בידיים, בעזרת שימוש ב"מחסן כלים" מיוחד שניתן להם בתכנית, הכולל חומרים טבעיים ואורגניים.  ההיסטוריה המיוחדת של כל כלי נשק, תסופר באופן יצירתי תוך-כדי יצירתו בתכנית, כאשר התוצאה הסופית אליה מגיעים המתמודדים: כלי הנשק המוכנים בתצורתם הסופית, יעמדו למבחן נוקשה וחסר רחמים על-ידי פאנל מיוחד של שופטים מומחים בעלי שם עולמי בתחום כלי הנשק

 

מנחה הסדרה, וויל וויליס, הוא לוחם בעל עבר קרבי, ששירת ארבע שנים ביחידת הריינג'רס של צבא ארה"ב, וקרוב לעשר שנים כאיש חילוץ והצלה בחיל האוויר. בזכות הנסיון הקרבי העשיר שלו, לוויליס נסיון רב בשימוש במגוון רחב של כלי נשק בסיטואציות אמיתיות בשדה הקרב. וויליס יודע ומבין כי האופן בו מעוצב ומתוכנן כלי נשק, יכול להוות את ההבדל בין חיים ומוות בזמן לחימה. הרקע הצבאי העשיר של וויליס מעניק לו זווית ראיה ייחודית וחשובה ביותר, בבואו לבחון את לי הנשק שהחרשים מכינים במהלך התכנית – נקודת המבט של לוחם.

 

Check Also

יולי 2020 בעולם הסרטים של yes

  קיץ שוברי קופות ב-yes2 ערוץ yes2  עולם הסרטים של yes מציג: קיץ שוברי קופות! …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.