יום רביעי , מרץ 29 2023
לוגו חדשות 10

אבודים

"אבודים"

סדרת כתבות חדשה בחדשות 10:

משבר רבע החיים של ילידי שנות ה-80 בישראל

 

החל מיום ראשון הקרוב, 19.6.2016 נשדר במסגרת המהדורה המרכזית בחדשות 10 סדרת כתבות חדשה של חן ליברמן – "אבודים", על משבר רבע החיים של בני ובנות דור ה-Y בישראל, ילידי שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, שמוצאים עצמם במשבר כלכלי ורגשי.

"משבר רבע החיים" הפך בשנים האחרונות לביטוי שגור במדינות המערב ועצם קיומו והגורמים לו הפכו למושא לוויכוח תקשורתי ואקדמי – בני ובנות דור ה-Y מרוויחים פחות מהוריהם, כאשר היו בני אותו גיל, ובשל יוקר המחיה, הם יכולים לקנות הרבה פחות עם הכסף שהם מרוויחים. לצד זה, המהפכה הטכנולוגית, שהולידה את הרשתות החברתיות והסמארטפונים וצמצמה מרחקים אדירים בין אנשים ברחבי העולם, גם היא, על פי חוקרי התופעה, מקור לבלבול וחוסר ודאות. בסדרה תלווה ליברמן כמה מבני הדור הזה, רבים מהם אינם מצליחים לבחור במקצוע אחד או בנתיב השכלה אחד, אחרים נאלצים לעבוד בעבודות ניקיון, למרות הכשרה אקדמית נרחבת, מאחר ואינם מצליחים להדביק את הפער בין השאיפות שלהם לבין המציאות.

בפרק הראשון בסדרה מלווה ליברמן את אביגיל, בת 27, שחוזרת להתגורר בחדר ילדותה בבית ההורים, לאחר שלא הצליחה להגשים את עצמה באף אחד מהמקצועות שבהם ניסתה את מזלה, וכן את לאה, בת 27, שלא מצליחה לתכנן את חייה, ובכל שנה מבקשת להתנסות במקצוע חדש, לימודים חדשים ובמקום מגורים חדש.

בפרק השני בסדרה נתמקד באתגר הכלכלי שעומד בפני בני הדור הזה, ובוויכוח ההולך ומתרחב עם בני הדור הקודם, דור ההורים. בפרק נפגוש את רם, בן 31, שאמנם מצליח להגשים את עצמו כמוזיקאי וכאמן, אך עדיין שולח את הכביסה להורים, שגרים ממול, וכן את נעמה, שלא מסוגלת לגשר על הפער בין החום שהיא מקבלת על יצירתה ברשתות החברתיות לבין האדישות של המעסיקים כלפיה – בעולם האמתי.

בפרק השלישי בסדרה נשאל האם משבר רבע החיים ואתגרי דור הY- המדוברים בעולם נכונים לגבי כלל החברה הישראלית? כשבוחנים לעומק את החברה שלנו, מזהים פער גדול בגיל הנישואים והילודה בין תל אביב ולבין ערי הפריפריה והחברה הערבית. האם אותו משבר רבע חיים פסח על מי שגר מחוץ לגבולות חדרה וגדרה?

בפרק הרביעי והאחרון – האם חרף נבואות הזעם של חוקרים על עתידם של בני ובנות דור ה-Y, דווקא הם יוכלו לחולל מהפכה חברתית ולשנות את הסדר הקיים בכלכלה ובחברה?

 

"אבודים" – סדרת כתבות של חן ליברמן

עורך פרק המגזין במהדורה המרכזית: טל מוסקוביץ', מפיקה: איריס בסוק ארליך

תחקיר: שרית שוורץ-אגמון, צילום: אלי סבא ודודי לזר, עריכת וידאו: נופר וולפו וחוני סטולר

יש לבדוק גם

חדשות סטרימינג: האיחוד של "סוייר מאבודים" עם יוצר הסדרה

   ג'וש הולוויי, הלוא הוא "סוייר מאבודים", חוזר לשתף פעולה עם יוצר הסדרה המיתולוגית ההיא, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.