יום ראשון , יולי 12 2020

פיורלה

חדש בספריה לעם/עם עובד

ענת משיח

פיורלה

 

292 עמ' * 58 ₪


 

"לפעמים אני מרשה לעצמי לחלום שאנחנו גרים בבית דירות חדש בעיר, נגיד בקומה שלישית, שאין לי המון דודות משוגעות, שאנחנו אנשים רגילים. אני נבהלת מהמחשבה שהילדות מהכיתה יראו את סבתא בזדָאד שלה המשונה כל כך. ופתאום גם אבא, שתמיד נראה לי חזק, נראה עלוב בבגדים עם כתמי הצבע ובשפם שנעשה צהוב מרוב טבק. עם מי אני יכולה לדבר על ההרגשה הזאת. אני לא מרגישה ממש מפה ובטח שלא משם."

 

פיורלה בשנה אחת מחייה – השנה שהיא נהפכת  בה לאישה ומשאירה מאחוריה לא רק את הילדות, אלא גם כמה מתלאות ההסתגלות לארץ החדשה: את ההתנשאות, את הלגלוג, את ההצקות של בנות הכיתה. משפחתה עדיין לא התנתקה מנופי המולדת הישנה,  גם לא ממנהגיה,  ופיורלה כבר מעזה להסתכל קדימה אל מראות חדשים, שפה חדשה, חברה ראשונה, זרה כמוה, ואפילו חבר ראשון – צבר. בשום פנים היא לא תיתן לשנה הזאת להסתיים כמו שהתחילה.

 

ענת משיח  נותנת פתחון פה לילדה-נערה רבת=דמיון שמתלבטת בין סבתה וסיפוריה מצפון אפריקה ובין הרצון להכות שורשים חדשים, להתקבל ולהיות אהובה.

ענת משיח נולדה ב-1960 בתל אביב וכיום היא חברת קיבוץ צאלים שבמערב הנגב. היא בוגרת החוג לתאטרון בסמינר הקיבוצים והחוג לכתיבה יוצרת בלימודי חוץ באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. פיורלה הוא ספרה הראשון.

פיורלה

Check Also

גריי

ספר חדש ב"ספרייה לעם"  מאת  מחברת רב- המכר "גלנקיל – מותחן כבשים" לאוני סוואן גריי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.