יום שני , ינואר 17 2022

מאי בערוצי הסרטים של YES

שבוע 1/5-5/5


הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
ערוץ: yes3 | מועד שידור: בכל יום ראשון, בשעה 22:00
יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. 
לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל יום ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית אחרת שאסור להחמיץ. החודש מתקיים בצרפת פסטיבל קאן, ולכן ישודרו סרטים שכיכבו בעבר בפסטיבל במסגרותיו השונות – "עיר הילדים האבודים" המרהיב והאפל; ההפקה ההוליוודית עתירת הכוכבים "אקסודוס" שתשודר בשבוע שבין יום השואה ליום הזיכרון והעצמאות; סרטו היפה להפליא של טרנס מאליק "ימים ברקיע" עם ריצ'רד גיר; טרילוגיית הצבעים המהוללת של קישלובסקי – כחול, לבן ואדום; ו"הדייר" המסויט של רומן פולנסקי, המציין החודש 40 שנה לצאתו.
את כל סרטי מסגרת "הבלתי נשכחים" ניתן להקליט כסדרה


עיר הילדים האבודים | La Cite Des Enfants Perdus
ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
מועד שידור: ראשון, 1/5, בשעה 22:00
במאים: ז'אן פייר ז'נה (אמלי) ומארק קארו, צרפת, 1995
שחקנים: רון פרלמן, דומיניק פיבון
התחרות הרשמית בפסטיבל קאן 1995. 
החודש מציינים 30 שנה לסרט המרהיב, המצחיק והמבהיל של הצמד הצרפתי מארק קארו וז'אן פייר ז'נה ("הנוסע השמיני: התחיה" ו"אמלי"), על שרירן טוב לב שיוצא להציל את אחיו הקטן מידיו של מדען מטורף, החוטף ילדים כדי לגזול את חלומותיהם. עולם קולנועי מופלא, מקורי ועמוס המצאות ודמיון.


 


פסטיבל הקולנוע של yes
ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes. 
החודש נשדר ארבעה סרטים מדוברים ומגוונים בבכורה – מותחן המלחמה "71" מורט העצבים בכיכובו של ג'ק אוקונל; הקומדיה הגרובית "חומר טוב" (Dope); הדרמה הפוליטית מבית HBO "לאורך כל הדרך" בכיכובו של בריאן קרנסטון; וסרט ההתבגרות "משפחה על תנאי".
את כל סרטי פסטיבל הקולנוע של yes3 ניתן להקליט כסדרה

משפחה על תנאי | You're Ugly Too
בכורה ארצית בלעדית!
ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
מועד שידור: שלישי, 3/5, בשעה 22:00
במאי: מארק נונאן, אירלנד, 2015
שחקנים: איידן גילן ("משחקי הכס"), אלאורן קינסלה
טריוויה: הסרט השתתף בשורה ארוכה של פסיבלי קולנוע, כולל פסטיבל ברלין ופסטיבל סרטי הילדים בתל אביב, שם הוקרן תחת השם "אתה גם מכוער". 
תקציר: עם הרבה רגש והומור מתואר הקשר בין אסיר משוחרר על-תנאי לאחייניתו ששכלה את הוריה.
לאחר מות אמה, עוברת סטייסי בת 11 לגור עם דוד שלה, ששוחרר מבית הסוהר על-תנאי על מנת לטפל בה. בדרך לבנות חיים חדשים, נאלצים השניים להתמודד עם שורה של אתגרים לא פשוטים ועם הצרות מהעבר שממשיכות לרדוף אותם.

 
יום הזיכרון לשואה ולגבורה 
ערוצים: yes12345 ו-yesVOD | מועד שידור: רביעי-חמישי, 4-5/5
ביום הזיכרון לשואה ולגבורה ישדרו כל חמשת ערוצי הסרטים של yes מגוון רחב ומשובח של סרטים מרתקים על הטרגדיה הגדולה שאירעה לעמנו, בסך הכל מעל ל-30 סרטים העוסקים בשואת היהודים ובימי מלחמת העולם השנייה. 
בין השאר ישודרו סרטו זוכה האוסקר של סטיבן ספילברג "רשימת שינדלר", הדרמה "האישה בזהב" עם הלן מירן, זוכה האוסקר לסרט הזר "אידה" המרגש, המיני-סדרה המהוללת "דור מלחמה", סרטו הנפלא של לואי מאל "להתראות ילדים", "המטרו האחרון" של פרנסואה טריפו וגם שני סרטים בבכורה בלעדית – "סיפור מהחיים" ו"הרופא הגרמני".
בנוסף תעלה ב-yesVOD קטגוריה עשירה וחינמית של סרטים עלילתיים ותיעודיים ובה ניתן יהיה למצוא בנוסף לסרטים שהוזכרו גם את "נקודת איסוף" עם מלאני לורן וז'אן רנו, "המפתח של שרה" עם קריסטין סקוט תומאס, "פרז הצעיר", "גנבת הספרים" עם ג'פרי ראש, הדרמה זוכת האוסקר "הזייפנים" ועוד.

סיפור מהחיים | Once In A Lifetime (Les Heritiers)    
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes2 
מועד שידור: רביעי, ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, 4/5, בשעה 21:00
במאית: מארי-קסטי מנסיון-סקאר, צרפת, 2014
שחקנים: אריאן אסקריד, אחמד דראם, נעמי מרלאן
תקציר: דרמה מרגשת וסוחפת המבוססת על סיפור אמיתי. 
אל כיתה פרועה, המורכבת מערב רב של תלמידים ממוצא שונה – נוצרים, מוסלמים ויהודים – מגיעה מורה מסורה ורבת מוטיבציה. כאשר הניסיון להעביר את חומר הלימודים בדרך הרגילה נכשל, היא מחליטה ללכד את הכיתה באמצעות פרויקט מיוחד – תחרות בנושא "ילדים ונוער במחנות הריכוז הנאציים". למרות התנגדותם הראשונית, סקרנותם מתעוררת וככל שמועד התחרות מתקרב הם שוקעים יותר ויותר בנושא הטעון.

הרופא הגרמני | Wakolda
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes4 | מועד שידור: רביעי, 4/5, בשעה 22:00
במאית: לוסיה פואנזו. ארגנטינה, 2013.
שחקנים: נטליה אוריירו, אלכס ברנדמיל, דיאגו פרטי.
תקציר: מותחן מרתק המבוסס על סיפור האמיתי. ארגנטינה 1960, רופא גרמני פוגש משפחה ארגנטינאית ונוסע איתם לעיירה בה הם עתידים לשפץ ולפתוח מחדש בית מלון שהיה שייך למשפחה. בני המשפחה מעוררים אצל הרופא דחף למחקר ולבדיקה: אם המשפחה שבהריון עם תאומים ולילית, הנערה המתבגרת, שמבחינה פיזית קטנה ביחס לגילה. המשפחה אינה מודעת לזהותו האמיתית ומקבלת אותו לביתה כאורח רצוי ואף ונשבית תחת אישיותו הכריזמטית. יום אחד הם מגלים שמדובר ביוזף מנגלה, רופא בגרמניה הנאצית, שביצע פשעים נגד האנושות בהם ניסויים רפואיים סדיסטיים. 

ה-9 באפריל | April 9th
בכורה ארצית בלעדית!
ערוץ: yes4 | מועד שידור: רביעי, 4/5, בשעות הלילה
במאית: רוני עזרא. ארגנטינה, 2013.
שחקנים: פילו אסבק, לרנס מיקלסון 
תקציר: בשעות הבוקר המוקדמות של 9 באפריל 1940 הצבא הגרמני החל את פלישתו לדנמרק. הסרט עוקב אחר חולייה דנית אשר מנסה, כנגד כל הסיכויים, להאט ולבלום את הכוחות הגרמניים עד שתגיע עוד תגבורת לעזור.
 
שבוע 5/5-11/5

נער מקהלה | Boychoir
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes1 | מועד שידור: שישי, 6/5, בשעה 21:30 
במאי: פרנסואה ג'ירארד, ארה"ב, 2015
שחקנים: דסטין הופמן, קת'י בייטס, גארת' וורינג 
תקציר: דרמה מוזיקלית בכיכובו של דסטין הופמן. ילד פרוע ממשפחה ענייה מוצא עצמו במקהלת בית הספר תחת הדרכתו של מנצח קשוח וקפדן. כשרונו החבוי של הילד מתגלה וקשר מפתיע מתפתח בין השניים. 

הבן השביעי | Seventh Son
בכורה!
ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 6/5, בשעה 22:00
במאי: סרגיי בודרוב, ארה"ב, 2014
שחקנים: בן ברנס, ג'וליאן מור, ג'ף ברידג'ס
טריוויה: זהו שיתוף הפעולה הראשון של ג'וליאן מור וג'ף ברידג'ס מאז "ביג ליבובסקי" 
תקציר: פנטזיה בכיכובם של זוכי האוסקר ג'וליאן מור וג'ף ברידג'ס. אביר אמיץ בעל כוחות-על יוצא לאתר את הלוחם הגיבור האחרון משושלת מופלאה. על שניהם להמשיך ולהילחם בכוחות האופל, בראשם עומדת מכשפה קטלנית שברחה ממאסר.

אנשי הציפור |  Bird People
בכורה בלעדית ארצית!
ערוץ: yes1 | מועד שידור: שבת, 7/5, בשעה 23:19
במאי: פסקל פראן. צרפת, 2014
שחקנים: ג'וש צ'ארלס ("האישה הטובה"), אנאיס דמווסטיר ("שלגי הקילימנג'רו")
טריוויה: הסרט השתתף בפסטיבל קאן
תקציר: לקראת הפרידה מ"האישה הטובה", שהפרק האחרון שלה ישודר בלילה שבין ראשון לשני, נשדר ב-yes דרמה אינטימית בכיכובו של ג'וש צ'ארלס, הלא הוא וויל גרדנר.
בשדה התעופה של פריז, מהנדס אמריקאי מעמק הסיליקון מחליט לפתע לנטוש את עבודתו ואת אשתו, ומסתגר בחדרו במלון. עד מהרה מפגיש הגורל בינו לבין חדרנית צרפתיה צעירה ויפייפיה. קשר מיוחד ולא שיגרתי מתפתח בין השניים, כאשר כל אחד מחפש משמעות לחיים ולאהבה.


מקומות אפלים | Dark Places
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 7/5, בשעה 22:00
במאי: גיל פאקט ברנר ("המפתח של שרה"), ארה"ב, 2015.
שחקנים: שרליז ת'רון, ניקולס הולט ("מקס הזועם: כביש הזעם"), קורי סטול ("נון סטופ")
טריוויה: מבוסס על ספר מאת גיליאן פלין ("נעלמת")
תקציר: ליבי היתה ילדה כאשר היתה עדה לרצח המזעזע של אמה ואחיותיה. בעקבות עדות שנתנה, אחיה נמצא כאשם ברצח ומרצה עונש מאסר בפועל מאז. חלפו השנים וקבוצה של חוקרי מקרי פשע פונים אליה עם הוכחות חדשות בנוגע לעדותה. ליבי נאלצת להתמודד שוב עם הפצע שלה ועם שאלות הרות גורל בנוגע אליה, אל משפחתה ואל גורל אחיה.

 

 

שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד. 

החודש תנחת אצלנו בערוץ מכונית הדלוריאן העל זמנית ואיתה טרילוגיית סרטי "בחזרה לעתיד" האהובה, בנוסף נהנה מסרט האנימציה המופתי והסרט באורך מלא הראשון מאולפני פיקסאר "צעצוע של סיפור".

בחזרה לעתיד | Back To The Future
ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
מועד שידור: שישי, 6/5, בשעה 17:00
במאי: רוברט זמקיס, ארה"ב, 1985
הפקה: סטיבן ספילברג
אחת מהטרילוגיית המצליחות והאהובות בתולדות הקולנוע מגיעה למשבצת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד. הטרילוגיה הכיפית, בכיכובו של מייקל ג'יי פוקס, מתארת את הרפתקאותיו בזמן של תלמיד התיכון מרטי מק'פליי ושל ממציא מכונת המסע בזמן, ד"ר אמט בראון.


אקסודוס | Exodus
ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
מועד שידור: ראשון, 8/5, בשעה 22:00
במאי: אוטו פרמינגר. ארה"ב, 1960
שחקנים: פול ניומן, אווה מרי סיינט, סאל מינאו, דן בן אמוץ 
הוקרן מחוץ לתחרות בפסטיבל קאן 1961
בשבוע שבין יום השואה ליום הזיכרון לחללי צה"ל ויום העצמאות נשדר את האפוס ההוליוודי עתיר הכוכבים, המתרחש על רקע הקמת מדינת ישראל, ובו פול ניומן מגלם לוחם יהודי נועז ואווה מרי סיינט ("מזימות בין לאומיות") היא האחות האמריקאית שמתאהבת בו. הסרט צולם בארץ והתקבל באהדה יוצאת דופן, כמו גם בתמיכה רבה של הממשלה והצבא. הוא נחשב אף לאבן דרך של הקולנוע הישראלי, מאחר שאנשי צוות רבים השתמשו בניסיון שרכשו בעבודה בו בסרטים ישראלים. "אקסודוס" היה מועמד לשלושה פרסי אוסקר וזכה בפרס על המוזיקה. 
 
יום הזיכרון ב-yes קולנוע ישראלי
ערוץ: yes קולנוע ישראלי ובמקביל yes1234 וב-yesVOD 
מועד שידור: 10-11/5, לאורך כל היום
ערוץ yes קולנוע ישראלי מרכין ראש וזוכר את הנופלים במלחמות ישראל ובפיגועי האיבה. מתחילת יום הזכרון ועד צאתו ישודרו בערוץ סרטים המתמודדים עם כאב המלחמה ומחירה. בין השאר ישודרו בבכורה הסרטים "לבנון" ו"התגנבות יחידים", לצד "בלוז לחופש הגדול", "בופור", "לא שם זין", "כיפור" ועוד.
הסרטים ישודרו במקביל בyes1-4 ויימצאו בקטגוריה ייעודית שתעלה ב-yesVOD לצד סרטי דוקו ותוכניות ייעודיות. 


יום העצמאות ב-yes קולנוע ישראלי וב-yesVOD
ערוץ: yes קולנוע ישראלי ו-yesVOD | מועד שידור: 11-12/5, לאורך כל היום
חגיגת יום העצמאות כהלכתה בערוץ yes קולנוע ישראלי. עם הקלאסיקות הגדולות – "גבעת חלפון אינה עונה", "חגיגה בסנוקר", "הלהקה" ועוד – ועם בכורות חגיגיות של קומדיית השוד של רשף לוי "לצוד פילים" עם מוני מושונוב וששון גבאי ועם סרטו האחרון והמצליח של שמי זרחין "המילים הטובות".
במקביל תעלה ב-yesVOD קטגוריה ליום העצמאות עם מיטב הסרטים הישראלים וקטגוריית 24/7 תועשר בלהיטים הגדולים, כולל "אפס ביחסי אנוש". 

    
הצלחה עולמית – הסרטים הזרים שכבשו את העולם
ערוץ: yes3 | מועד שידור: 11-14/5, מערב יום העצמאות ועד לשבת, לאורך כל היום
הם לא מהוליווד, ולא דוברי אנגלית, אבל הם כבשו את העולם. 
ערוץ yes3 מקדיש את סוף השבוע של יום העצמאות לסרטים הזרים המצליחים בעולם. במהלך ארבעת ימי הסופ"ש נשדר כ-30 סרטים מכל קצוות הגלובוס, שהתגברו על מחסום השפה והתדמית האליטיסטית וכבשו לבבות בכל מקום אליו הגיעו – כולל בכורה בלעדית של הלהיט הארגנטינאי, המועמד לאוסקר הזר, "סיפורים פרועים".

עוד ישודרו במהלך סוף השבוע כמה מהלהיטים הגדולים של הקולנוע העולמי בכל הזמנים – "נמר דרקון" של אנג לי (ארץ הפקה טאיוואן, מעל ל-210 מיליון דולר הכנסות ברחבי העולם); "מחוברים לחיים" (צרפת, 426 מיליון דולר); "המסע המופלא" (יפן, 275 מיליון); "נערה עם קעקוע דרקון" (שבדיה, מעל ל-100 מיליון); "המבוך של פאן" (מקסיקו, מעל 80 מיליון); "החיים יפים" (איטליה, 230 מיליון); "גיבור" (סין, 177 מיליון); "אמלי" (צרפת, 173 מיליון) ועוד. 

סיפורים פרועים | Wild Tales
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes3, במסגרת סופשבוע עם הסרטים הזרים המצליחים בעולם
מועד שידור: שבת, 14/5, בשעה 22:00
פירוט בהמשך
 

 
שבוע 12/5-18/5 

פול בלארט: נשאר בווגאס | Paul Blart: Mall Cop 2
בכורה!
ערוץ: yes2 | מועד שידור: חמישי, יום העצמאות, 12/5, בשעה 22:00
במאי: אנדי פיקמן, ארה"ב 2015.
שחקנים: קווין ג'יימס, רייני רודריגז
תקציר: קומדיה בכיכובו של קווין ג'יימס. אחרי שנים של עבודה קשה בקניון המקומי, השומר המגושם והחביב פול בלארט (ג'יימס) עושה את דרכו יחד עם בתו המתבגרת לחופשה רגועה בלאס ווגאס. או כך לפחות הוא חשב. החופשה הקסומה, מסתבכת במהרה, כאשר במהלך השהות הוא מגיע לכנס לשומרים שמתרחש בעיר החטאים וחושף מזימת שוד מורכבת. על הדרך הוא ינסה גם לעצור את הנערים המתבגרים החרמנים שנוהרים בעקבות בתו, משימה לא פשוטה כלל…

בחזרה לעתיד 2 | Back To The Future 2
ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
מועד שידור: שישי, 13/5, בשעה 17:00
במאי: רוברט זמקיס, ארה"ב, 1989
הפקה: סטיבן ספילברג
החלק השני והמעולה של הטרילוגיה האהובה, ובה מגיעים מרטי מק'פליי (מייקל ג'יי פוקס) ודוק בראון לעתיד להציל את בנו העתידי של מרטי, אולם אויבם המושבע ביף מנצל את המצב לההפך למיליונר ואף לרוץ לנשיאות ארה"ב (בפארודיה נבואית על דונלד טראמפ). 

 

סיפורים פרועים | Wild Tales
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes3, במסגרת סופ"ש הסרטים הזרים המצליחים בעולם
מועד שידור: שבת, 14/5, בשעה 22:00
במאי: דמיאן זיפרון, ארגנטינה, 2015
שחקנים: ריקארדו דארין, אוסקר מרטינז, ליאונדרדו זבארליה
מפיק: פדרו אלמודובר
טריוויה: הסרט הוקרן בבכורה בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן, ומאז זכה והיה מועמד לעשרות פרסים, כולל מועמדות לאוסקר וזכייה בפרס הבאפט"א לסרט הזר הטוב ביותר.
תקציר: קומדיה מצחיקה ופרועה בהפקתו של פדרו אלמודובר, שכבשה בסערה את דרום אמריקה ואת העולם, וזכתה בשלל פרסים כולל מועמדות לפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. 
חמישה וחצי סיפורים, קשורים אך לא קשורים, כולם סובבים סביב ההנאה, וגם הסכנה, המצויות בהליכה על הקצה. סדרת צירופי מקרים חשודה על מטוס, חתונה שלא הולכת כפי שתוכנן, עימות בין שני נהגים בכביש או מקרה של איש שרק רוצה לבטל דו"ח חניה – כולם ידחפו את גיבוריהם בהדרגה אל הגבולות שלהם, עד איבוד העשתונות, המתוק לעיתים וטרגי לפעמים – אך תמיד מצחיק וחכם.
 
קטגוריית יום שישי ה-13 בספריית 24/7 סרטים חינם
24/7 סרטים חינם ב-yesVOD | מועד שידור: שישי-שבת, 13-14/5
לכבוד יום שישי ה-13 תעלה ב-yesVOD, בספריית 24/7 סרטים חינם קטגוריה מיוחדת, עם עשרות סרטי אימה ומתח שישאירו אתכם ערים על קצה הספה עד למוצאי שבת. 

בלקהאט: פירצה ברשת | Blackhat
בכורה!
ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 14/5, בשעה 22:00
במאי: מייקל מאן ("היט", "אויבי הציבור"), ארה"ב 2015.
שחקנים: כריס המסוורת' ("ת'ור", "הנוקמים"), ויולה דיוויס ("העזרה")
תקציר: ניקולס הינו האקר שמורשע ונידון ל-15 שנות מאסר. בעקבות מתקפת סייבר מתוחכמת שמאיימת לפגוע בצורה הרסנית בעולם החופשי, מחליטים לשחרר אותו מהכלא, במטרה לעזור לרשויות החוק האמריקאיות והסיניות להגיע אל האחראי על מתקפת הסייבר. אל המשימה מצטרפת גם סוכנת מיוחדת מהFBI ויחד הם עושים הכל על מנת לתפוס אותו.

ימים ברקיע | Days Of Heaven
ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
מועד שידור: ראשון, 15/5, בשעה 22:00
במאי: טרנס מאליק. ארה"ב, 1978
שחקנים: ריצ'ארד גיר, ברוק אדמס, סם שפרד
זוכה פרס הבמאי הטוב ביותר בפסטיבל קאן 1978
יצירת המופת של טרנס מאליק, עם הצילום עוצר הנשימה וזוכה האוסקר של הצלם המיתולוגי נסטור אלמנדרוס. ריצ'רד גיר מגלם פועל המשכנע את אהובתו להתחתן עם בעל החווה המתבודד והחולה על מנת להשתלט על נכסיו. הסרט היה מועמד לארבעה פרסי אוסקר, זכה בפרס הבימוי בקאן ובפרס הבאפט"א על המוזיקה של אניו מוריקונה. לקח לטרנס מאליק 20 שנה לפני שביים סרט נוסף, את "הקו האדום". 

חומר טוב | Dope
בכורה ארצית!
ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
מועד שידור: שלישי, 17/5, בשעה 22:00
במאי: ריק פאמויווה ("באישור"), ארה"ב, 2015
שחקנים: שאמייק מור, זואי קרביץ, טוני רבולורי, קירסי קלמונס
טריוויה: הסרט זכה לביקורות מעולות החל מהקרנת הבכורה בפסטיבל סאנדנס, שם זכה בפרס העריכה. 
תקציר: קומדיית נעורים נהדרת שמשלבת בין אמירות חברתיות, בדיחות סמים ומין, ומוזיקה מגניבה של פארל וויליאמס. 
נער חנון וחובב היפ הופ של שנות התשעים, החי באחת השכונות הקשוחות של לוס אנג'לס, נתקל באחד מסוחרי הסמים המסוכנים בעיר ומקבל הזמנה למסיבת יום ההולדת שלו. בסיום אותו לילה פרוע הוא ימצא עצמו עם כמות עצומה של סמים בתיק הגב שלו, כשהאופציה היחידה הנתונה לפניו היא למכור את החומר בעזרת שני חבריו הנאמנים.
        
 
שבוע 19/5-25/5


סופ"ש חתיכים
ערוץ: yes1 | מועד שידור: חמישי-שבת,19-21/5,כל היום
הקיץ הלוהט ממש עוד רגע פה, הטמפרטורות מתחילות להתחמם, ונחשו מי חוזרים: הגברים הכי חתיכים בסביבה!
yes1 שמח להזמין את כל הנשים (ולא רק) בכל הגילאים, לסוף שבוע חם במיוחד. בין התאריכים 19-21 ישודרו כל היום סרטים של השחקנים הכי יפים, מקסימים, מצחיקים, חכמים ופשוט הורסים!
אז בואו לבלות סופ"ש שלם עם צ'נינג טייטום הממיס, ליאו הצ'ארמר, ג'יימי דורנן החצוף, ג'ורג' קלוני ההורס, ג'סטין טימברלייק המצחיק, קולין פירת' השרמנטי ושחקנים שווים נוספים.
בין הסרטים אשר ישודרו: "ידידים פלוס", "חמישים גוונים של אפור", "אהבה למרחקים ארוכים", "גטסבי הגדול", "רומן לא חוקי", ועוד סרטים נוספים. ועם שתי בכורות חתיכיות במיוחד – הקומדיה הסקסית "מג'יק מייק 2" בכיכובו של הרקדן הכי לוהט בעיר המלאכים צ'אנינג טייטום והדרמה הרומנטית "אהבת בוסר (2014)" עם השחקן הצעיר אלכס פטיפר.

מג'יק מייק 2 | Magic Mike Xxl
בכורה!
ערוץ: yes1, במסגרת סופ"ש חתיכים
מועד שידור: שישי, 20/5, בשעה 22:00
במאי גרגורי ג'יקובס, ארה"ב, 2015
שחקנים: צ'אנינג טייטום, ג'ו מנגניילו, אליזבת בנקס, מאט בומר, ג'יידה פינקט סמית'
טריוויה: פעם ראשונה שהבמאי זוכה האוסקר סטיבן סודרברג מצלם סרט אבל לא מביים אותו.
תקציר: סרט ההמשך ללהיט הסקסי. שלוש שנים אחרי פרישתו של מייק (צ'אנינג ההורס) מחיי החשפנות, הוא מחליט לחזור לסיבוב אחד אחרון לפני שהוא תולה את נעלי הריקוד שלו. 
הוא ניפגש עם שאר חברי הלהקה ויחד הם מחליטים להוריד את חולצה, להתאמן על צעדי הריקוד הכי לוהטים ולהתפוצץ במהלך הופעה אחרונה בהחלט שתרעיד את כל הנשים (וכמה גברים) במיאמי ביץ'.

אהבת בוסר | Endless Love (2014)
בכורה!
ערוץ: yes1 , במסגרת סופ"ש חתיכים
מועד שידור: שבת, 21/5, בשעה 21:30
במאית: שאנה פסט (תסריטאית הסרט "כמו שאת"). ארה"ב, 2014
שחקנים: אלכס פטיפר ("מג'יק מייק"), גבריאלה וויילד, רוברט פטריק
תקציר: גרסה חדשה לדרמה הרומנטית "אהבת בוסר" בכיכובה של ברוק שילדס הצעירה. 
נערה יפה מבית עשיר (גבריאלה ווילד) וצעיר מבית עני, כריזמטי וחתיך (פטיפר), נפגשים והמשיכה בינהם עזה. הם מתחילים להתאהב ולנהל רומן, בעוד הוריה של הנערה עושים הכל על מנת להפריד בין השניים.


 

ערים של נייר | Paper Towns
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes2 | מועד שידור: שישי, 20/5, בשעה 22:00
במאי: ג'ק שרייר, ארה"ב, 2015
שחקנים: קארה דלווין, נאט וולף    
תקציר: עיבוד לרב המכר מאת ג'ון גרין ("אשמת הכוכבים"). 
לאחר שבילה את הלילה המסעיר בחייו בשיגועים והרפתקאות שונות עם שכנתו היפה, מגלה נער מופנם למחרת בבוקר שהיא נעלמה. בהכירו את חיבתה לתעלומות ולחידות, הוא יוצא בעקבות הרמזים שהשאירה אחריה. החיפוש מוביל אותו ואת חבריו להרפתקה בה הוא מבין מהי חברות ואהבה אמיתית.


בחזרה לעתיד 3 | Back To The Future 3
ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
מועד שידור: שישי, 20/5, בשעה 17:00
במאי: רוברט זמקיס, ארה"ב, 1990
הפקה: סטיבן ספילברג
החלק האחרון של טרילוגיית המסע בזמן, ובה מרטי מגיע לעבר הרחוק כדי להציל את הממציא דוק בראון, שהחליט להתיישב במערב הפרוע. 

 
טרילוגיית הצבעים של קישלובסקי | Three Colors Trilogy
ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
מועד שידור: ראשון, 22/5, החל משעה 22:00
במאי: קז'ישטוף קישלובסקי. צרפת\פולין, 1993-1994
הטרילוגיה המהוללת של קז'ישטוף קישלובסקי היוותה את שירת הברבור של אחד מגדולי במאי אירופה. אחריה הוא פרש מעשייה קולנועית ולאחר מספר שנים מת מהתקף לב. שלושת הסרטים נקראים על שם צבעיו של הדגל הצרפתי ומתייחסים לעקרונות המהפכה הצרפתית – חירות, שיוויון ואחווה. 
שלושת הצבעים: כחול | Three Colors: Blue
מועד שידור: ראשון, 22/5, בשעה 18:50
שחקנים: ז'ולייט בינוש, עמנואל ריבה
שבעה פרסים בפסטיבל ונציה, כולל לסרט הטוב ביותר. אישה המנסה להתגבר על אבלה על מות בעלה המלחין ובתה בתאונה, עוברת לגור בדירה בפאריז, אבל סודות נסתרים מהעבר צצים ועולים. 
שלושת הצבעים: לבן | Three Colors: White
מועד שידור: ראשון, 22/5, בשעה 20:27
שחקנים: ז'ולי דלפי, זביגנייב זמחובסקי
זוכה פרס הבמאי בפסטיבל ברלין. ספר נשים פולני שאשתו הצרפתייה עזבה אותו, מגורש בחזרה לארצו ומתכנן משם כיצד להשיב לה כגמולה. 
שלושת הצבעים: אדום | Three Colors: Red
מועד שידור: ראשון, 22/5, החל משעה 22:00
שחקנים: אירן ז'אקוב, ז'אן-לואי טרינטיניאן
התחרות הרשמית בפסטיבל קאן ומועמד לשלושה פרסי אוסקר. מערכת יחסים יוצאת דופן מתפתחת בין שופט מזדקן בדימוס לבין דוגמנית צעירה שדרסה בטעות את כלבו. 

 

        
לאורך כל הדרך | All The Way
בכורה ארצית בלעדית!
ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
מועד שידור: שלישי, 24/5, בשעה 22:00
במאי: ג'יי רואץ, ארה"ב, 2016 
שחקנים: בריאן קרנסטון, אנטוני מקיי, מליסה לאו, פרנק לנגלה, בראדלי וויטפורד
טריוויה: הסרט מבוסס על מחזה עליו זכה קרנסטון בפרס הטוני. סטיבן ספילברג הינו אחד ממפיקיו.
תקציר: זוכה האמי בריאן קרנסטון מגלם את הנשיא האמריקאי לינדון ג'ונסון בדרמה החדשה מבית HBO, שתשודר ב-yes בסמוך לארה"ב.
הסרט, בהפקתו של סטיבן ספילברג, מתאר את שנתו הראשונה של ג'ונסון כנשיא ארה"ב לאחר רציחתו של הנשיא קנדי, כאשר הוא נאבק למען חוק זכויות האדם בעידודו הנמרץ של מרטין לות'ר קינג, כנגד התנגדות עזה מצד מפלגתו שלו. תוצאות אותו מאבק מורגשות עד היום בארה"ב, כולל במירוץ הנוכחי לבית הלבן.

 
 שבוע 26/5-31/5

 

משפחת בלייה | La Famille Bélier
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes3 | מועד שידור: שישי, 27/5, בשעה 22:00
במאי: אריק לרטיגו, צרפת, 2014
שחקנים: לואן אמרה, פרנסואה דמיאן, קארין ויאר, לוקה גלברג
טריוויה: במאי הסרט אריק לרטיגו הבחין בלואן אמרה לאחר שצפה בה מגיעה לשלב החצי גמר בגרסה הצרפתית לתוכנית "The Voice" והחליט באותו רגע כי הוא חייב ללהק אותה לסרטו. 
השחקן שמגלם את דמות האח הצעיר הוא היחיד שבאמת חירש מבין כל המשפחה.
הסרט היה אחד הסרטים המצליחים בישראל ב-2015 עם קרוב ל-200 אלף צופים.
תקציר: דרמה קומית מקסימה, מרגשת ואחד הסרטים המצליחים בישראל בשנה החולפת.
כל משפחת בלייה הם חירשים, חוץ מפאולה בת ה-16. בנוסף לחייה כנערה מתבגרת, היא מתפקדת כאשת הקשר של הוריה ואחיה לעולם החיצון, מתרגמת עבורם הכל, מעזרה בעסק ועד ביקור אצל הרופא. יום אחד היא מחליטה להצטרף למקהלת בית הספר על מנת להתקרב לחתיך של השכבה, וכך נחשפת העובדה שיש לה קול נפלא, חזק וצלול. המורה שלה מחליט לשכנע אותה לגשת למבחנים לבית הספר הנחשב למוזיקה בצרפת, אולם הדבר דורש שהיא תעזוב את הוריה ואחיה ואת הכפר הקטן בו הם חיים ותעבור לגור בפאריז, ולא בטוח שהיא ומשפחתה מוכנים לכך. 

צעצוע של סיפור | Toy Story
ערוץ: yes5, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
מועד שידור: שישי, 27/5, בשעה 17:00
במאי: ג'ון לסטר ארה"ב 1995
דיבוב לאנגלית: טום הנקס, טים אלן, מייקל קיטון, ג'ואן קיוזאק, טימותי דלטון 
דיבוב לעברית: דרור קרן, אלון נוימן
"צעצוע של סיפור" הוא הסרט, באורך מלא, הראשון שנעשה באמצעות אנימציה ממוחשבת ע"י חברת פיקסאר. סדרת סרטי "צעצוע של סיפור" היא סדרת הסרטים שהציגה לקהל בדמיון רב את העולם המשעשע והמרגש של הצעצועים. הסרט הראשון יצא לאקרנים ב-1995 והפך בן רגע להצלחה מסחררת בקרב הקהל והמבקרים. בעקבות ההצלחה הקופתית העולמית של הסרט יצאו עוד שני חלקים.
הסרט הראשון מתמקד בבובת הבוקר וודי ואיש החלל באז שנות אור. השניים מתחרים על ליבו של הילד אנדי, אך כשהם נופלים בטעות לידיו של ילד מרושע, עליהם להתאחד ולצאת להרפתקה כדי למצוא את הדרך הביתה.

 
סופ"ש בזירה
ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי – שבת 27-28/5 
סופ"ש של מכות, יומיים של קרבות, ימים של נצחונות וימים של הפסדים. ערוץ yes4 מזמין את כולם לצפות ולהנות מסרטים של קרבות, זירות, תחרויות, מתח, לחץ וספורט – 27-28/5 שישי שבת של מכות בזירה.

במסגרת האירוע נשדר מגוון רחב של סרטים בנושא כולל שני סרטים בבכורה – "ללא כפפות" עם ג'ק ג'ילנהול ו"סוגרים חשבון" עם רוברט דה נירו וסילבסטר סטלון. וגם – "פייטר" – דרמת איגרוף שזכתה בשני פרסי אוסקר, "סינדרלה מן" – דרמת אגרוף המבוססת על סיפור אמיתי בכיכובו של ראסל קרואו, "פלדה אמיתית" סרט קרבות הרובוטים המשעשע עם יו ג'קמן, "רוקי 4" סילבסטר סטלון באחת מדרמות האגרוף הידועות והאהובות, "פוקס קצ'ר" דרמה משובחת שהייתה מועמדת ל-5 פרסי אוסקר בכיכובם של סטיב קארל וצ'נינג טייטום ורבים נוספים. 

סוגרים חשבון | Grudge Match
בכורה!
ערוץ: yes4 | מועד שידור: שישי, 27/5, בשעה 22:00
במאי: פיטר סיגל ("50 דייטים ראשונים"), ארה"ב 2013.
שחקנים: רוברט דה-נירו, סילבסטר סטאלון, קים בסינג'ר.
תקציר: סילבסטר סטלון ורוברט דה נירו הענקיים נפגשים לקרב חייהם. 
בשנת 1983, ערב הקרב השלישי והמכריע בין שני מתאגרפים ידועים ויריבים גודלים, אחד מהם הודיע בפתאומיות שהוא פורש וסירב להסביר מדוע. זו הייתה מכת אגרוף מוחצת לקריירה של שניהם. 30 שנה לאחר מכן, הם מקבלים הצעה שהם לא יכולים לעמוד בפניה – לחזור לזירה ולסיים את הקרב אחת ולתמיד.

 

ללא כפפות | Southpaw
בכורה!
ערוץ: yes4 | מועד שידור: שבת, 28/5, בשעה 22:00
במאי: אנטואן פוקוואה (המטרה: הבית הלבן). ארה"ב, 2015.
שחקנים: ג'ייק ג'ילנהול, פורסט ויטאקר, רייצ'ל מקאדמס
טריוויה: פסקול הסרט הולחן על ידי ג'יימס הורנר והיה זה הפסקול האחרון שהפיק טרם מותו – הסרט הוקדש לזכרו.
תקציר: בילי הופ הוא מתאגרף מצליח וידוע. יש לו אישה מדהימה, בת חמודה, בית גדול וקריירה מצליחה. ערב אחד הוא מגיע עם אשתו לאירוע התרמה מתוקשר. למרבה הצער מתפתחת שם קטטה ואשתו של בילי נפגעת בה בטעות, ומתה. חייו של בילי בלעדיה אינם חיים: הוא לא מצליח לתפקד ונמצא בהידרדרות בלתי ניתנת לעצירה. בתו נלקחת ממנו וביתו מעוקל בידי הבנק, שלא לדבר על הקריירה הנוסקת שנעצרה. למרבה המזל הוא משיג עבודה במכון האימונים של מתאגרף לשעבר, שמוכן לקחת אותו תחת חסותו, בתקווה כי הוא יצליח לחזור לתפקד ואולי אפילו לנצח בקרבות.
 
חי פעמיים | Self/less
בכורה בלעדית!
ערוץ: yes2 | מועד שידור: שבת, 28/5, בשעה 22:00
במאי: טרסאם סינג ("מעבר לכל חלום"), ארה"ב, 2015
שחקנים: ריאן ריינולדס, בן קינגסלי, נטלי מרטינז ("בתוך הבועה")
תקציר: אקשן מהמפיקים של "לופר" בכיכובו של ריאן ריינולדס. 
כשאיש עסקים מבוגר ועשיר (קינגסלי) – כזה שרגיל לקבל כל מה שהוא רוצה – מגלה שהוא גוסס, הוא פונה לחברה שמסוגלת להעביר את התודעה שלו לגוף חדש. הגוף אותו הוא מקבל הוא בריא, צעיר ונראה טוב (בדמותו של ריאן ריינולדס), אך במהרה מתחילות לצוץ בעיות. תודעתו של הגבר הצעיר נשמרה, וכעת רודפים אחריו שכירי חרב המבקשים למנוע מהמידע שברשותו לצאת החוצה. 


 

שון כבשון: הסרט | Shaun The Sheep movie 
בכורה!
ערוץ: yes5 | מועד שידור: שבת, 28/5, בשעה 10:00
במאים: מארק ברטון, ריצ'רד סטארזאק. 2015.
טריוויה: מבוסס על סדרת אנימציית סטופ מושן בריטית המופקת על ידי האולפנים הבריטיים ארדמן (בית היוצר של וואלס וגורמיט)
תקציר: שון הוא כבשון חכם, מנומס, אינטלגנטי ושובב, שחי בעדר תחת פיקוחו של פארמר וכלבו ביטצר. החיים בחווה הפכו להיות קצת שגרתיים מידי עבורו, והוא מתכנן לצאת ליום חופש! הבעיות מתחילות לצוץ כאשר התוכנית יוצאת משליטה ופארמר מאבד את החווה. לראשונה בחייו, שון נאלץ לנסוע לעיר הגדולה ולהציל את פארמר. כמובן שבמסגרת המסע אל העיר הוא חווה תקלות פרועות ומפתיעות.


הדייר | The Tenant
ערוץ: yes3, במסגרת הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
מועד שידור: ראשון, 29/5, בשעה 22:00
במאי: רומן פולנסקי. צרפת, 1976
שחקנים: רומן פולנסקי, איזבל אדג'ני, מלווין דגלאס
התחרות הרשמית בפסטיבל קאן 1976
40 שנה חלפו מצאתו של המותחן הקפקאי של רומן פולנסקי והוא נותר מצמרר ומטריד כשהיה. פולנסקי בעצמו מגלם את התפקיד הראשי של גבר ביישן העובר להתגורר בדירתה של אישה מעורערת שהתאבדה ובהדרגה מתחיל להזדהות עם דמותה ועם פחדיה מפני השכנים האחרים. הסרט לא זכה להצלחה רבה עם צאתו אך כיום הוא נחשב לאחת מפסגות יצירתו של פולנסקי.


71
בכורה ארצית בלעדית!
ערוץ: yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
מועד שידור: שלישי, 31/5, בשעה 22:00
במאי: יאן דמאנג', בריטניה, 2014
שחקנים: ג'ק אוקונל, סם רייד
טריוויה: הסרט זכה בפרס בפסטיבל ברלין, היה מועמד לשני פרסי באפט"א כיכב בשלל פסטיבלי קולנוע וקיבל שלל ביקורות מהללות, ובצדק.
תקציר: מותחן מלחמה עוצר נשימה, עם הופעה מוחצת מהכוכב העולה ג'ק אוקונל.
מחלקה של חיילים בריטיים נשלחת לאבטח פשיטה על דירה בבלפסט השייכת לארגון הטרור ה-IRA. כשבמקום פורצת מהומה, היחידה נאלצת לסגת, אולם במהלך הבריחה נשאר אחד החיילים מאחור. במהלך לילה מורט עצבים מנסה החייל הצעיר לחמוק מאנשי ה-IRA המחפשים אחריו ומבקשים להורגו, בעוד אחרים יסייעו לו תוך סיכון חיים.

 

יש לבדוק גם

עונה 2 של "אופוריה" בישראל

אופוריה 2 Euphoria "אופוריה" ("Euphoria") היא סדרת דרמה של רשת HBO המבוססת על דרמה ישראלית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.