יום שישי , אוקטובר 19 2018
Home / טלויזיה / בואו נדבר על זה: מיליארדים עונה 1 פרק 1
Billions Set Pics Photo: Jeff Neumann/SHOWTIME מיליארדים, באדיבות yes

בואו נדבר על זה: מיליארדים עונה 1 פרק 1

      באיחור תמוה שודר הערב ב-יס פרק הבכורה של סדרת הדגל החדשה של שואוטיים, מיליארדים.

 

בדרך כלל סדרות מדוברות שכאלה משודרות בחברת הלוויין בהפרש של ימים בודדים מהשידור המקורי בארצות הברית.

 

אבל, מה לנו כי נלין, העיקר שהסדרה כבר כאן, ואנחנו יכולים להתמכר.

 

או שלא.

 

מעשה במלך קרנות הגידור של ניו יורק, בובי "אקס" אקסלרוד, אשף פיננסי שמצליח גם להיות אהוב על ההמונים- עניין נדיר בעידן של שנאת טייקונים.

 

הוא כריזמטי, חתיך, דומה באופן יוצא דופן לברודי מהומלנד ( כן, זה הוא, ניסינו דרך חדשה להכניס את זה לפוסט ), מצליח בטירוף, נהנה מהערצת העובדים תחתיו, יש לו אישה יפהפיה, הוא זוכר מהיכן בא והיכן גדל, ויש לו נקודה אפלה בעבר, ואולי בעצם לא כל כך אפלה: הוא הניצול היחיד מהפירמה המקורית, שכל חבריה ושותפיו מתו בקריסת מגדלי התאומים ב-11 בספטמבר 2001 .

בובי הוא היחיד שהיה באותו יום מחוץ למשרד, בפגישות, וניצל. יש לו כמובן תחושת אשמה על שניצל, והוא מקפיד לטפל באלמנות וילדי שותפיו המתים, כולל קרן שבה הוא מממן את הלימודים הגבוהים שלהם.

 

בובי הוא לא סתם מגה כריזמטי. הוא "איש של אנשים", ההמון אוהב אותו, כאמור בניגוד לאילי הון אחרים, והוא נראה בשיא כוחו כשהסדרה מתחילה.

 

מהעבר השני- קבלו את צ'אק רודס, תובע מחוזי מטעם ממשלת ארצות הברית בדרום מנהטן, פקיד ציבור שאפתן עם פטיש להשפלות אבל גם עם חוש צדק מפותח ותסביך אב. 
 

צ'אק בהחלט רואה בתפקיד הנוכחי שלו מקפצה לעתיד, ולכן הוא נזהר בקלה כבחמורה- כשאביו מנסה להשפיע עליו לתת הנחה לחבר שסרח, צ'אק מסרב ומתעקש שייכנס לכלא. מאוחר יותר החבר יתאבד, אבל צ'אק נשאר נקי.

 

ויש לו משהו לא פתור עם בובי אקסלרוד. בראשית הפרק צ'אק מסרב להצעה של איש הרשות לניירות ערך לחקור את החברה של בובי, ומסביר מאוחר יותר לעוזר שלו שזו הייתה מלכודת מתוחכמת.

 

אבל כשהוא שומע שבובי מתעניין ברכישת חווילה ענקית על שפת הים, רכישה מנקרת עיניים שכמובן תפגע בתדמית המושלמת שלו, הוא מחליט לבדוק מה אפשר לעשות נגד בובי.

 

וכאן העלילה מסתבכת. קודם כל כי רעייתו של צ'אק היא הפסיכולוגית IN HOUSE של בובי אקסלרוד וכל עובדיו.

 

ושנית, כי אנחנו לא באמת יודעים, אם בובי מושחת אם לאו. אולי התדמית הנקייה והמלוקקת שלו היא אמת לאמיתה? ואולי באמת הוא מסתיר סודות.

 

אנחנו רואים אותו מנהל שיחות בטלפון נייד בלתי ניתן לאיתור, מעביר חבילה מוזרה לאיש צללים, אבל בינינו- לא ראינו משהו לא חוקי כאן. בסך הכל הוא ניצל את קשריו כדי לברר, אם מתנהלת נגדו חקירה סמויה.

 

בובי אקסלרוד יודע לקרוא היטב את יריביו, וזה כנראה גם מה שהפך את החברה שלו, "אקס קפיטל", להצלחה אדירה. הוא מבין מיד, שאם הפסיכולוגית שלו מבקשת להתפטר זה סימן לא טוב. והוא קולט בזמן אפס, שהבחור שסירב לעבוד אצלו בעבר ולפתע מבקש לחזור כנראה מקליט אותו בסתר עבור רשות חקירה כלשהי.

 

אבל כל אלה הם כאין וכאפס כשבובי וצ'אק נפגשים, ופוצחים בתחרות העלבות והשמצות הדדית, שחושפת המון דם רע ביניהם. אולי בגלל הרעייה שנמצאת באמצע, אולי בשל סיבות אחרות שבוודאי ייחשפו בהמשך.

 

בסך הכל פרק הבכורה הניח יסודות מעניינים למדי להמשך העונה, וגם הזירה של מותחן פיננסי בעולם התחרותי של וול סטריט היא מקורית ומשום מה לא נחקרה מספיק בטלוויזיה מאז המפולת של 2008 .

 

האם "מיליארדים" תצליח לרתק אותנו בהמשך עונת הבכורה שלה? נמתין ונראה.

 

עוד כמה הערות והארות על פרק הבכורה של מיליארדים:

 

1.   מה יש למותחנים פיננסיים ולסצינות פתיחה אירוטיות? כשפופ טארטס צפה בפתיחת הפרק של מיליארדים, הוא לא יכול היה שלא להיזכר בסצינת הפתיחה של "הזאב מוול סטריט", שבה נצפה ליאו די קפריו מסניף קוק מישבנה של פרוצה אנונימית. 

 

2.   מה שכן, הטוויסט שהגיע בסיום הפרק- כשהתברר שצ'אק לא ביקר אצל זונה כנראה אלא נהנה מיישום הפטיש שלו יחד עם רעייתו- היה מוצלח.

 

3.   ראיתם כמה פרצופים מוכרים? קודם כל מלין אקרמן בתפקיד רעייתו הבלונדינית של בובי. את רעייתו של צ'אק מגלמת מגי סיף, המוכרת מ"ילדי האנרכיה" ו"מייקל קלייטון".

4.   קלטתם את מיצ'ם האהוב מבית הקלפים? השחקן ניית'ן דארו מגלם כאן את אחד מעובדיו של בובי.

 

5.   ובתפקיד הול המסתורי מופיע טרי קיני, הזכור לטוב כמקמנוס מ"אוז".

 

6.   ואם צפיתם בעונה הראשונה של "דרדוויל", בוודאי זיהיתם את עוזרו של צ'אק. בדרדוויל הוא היה יד ימינו של וילסון פיסק. כאן הוא כנראה בצד של שומרי החוק.

 

7.   "מיליארדים" נחשבת להצלחה של שואוטיים וכבר חודשה לעונה שנייה. זהו שיתוף הפעולה השני של ערוץ הכבלים פרימיום עם דמיאן לואיס, אחרי "הומלנד" כמובן. וזהו שיתוף פעולה ראשון עם פול ג'יאמאטי, שהסכים להתחייב הפעם לסדרה ארוכת טווח. התפקיד הטלוויזיוני הקודם שלו היה במיני סדרה "ג'ון אדמס" של HBO

בדוק גם

בואו נדבר על זה: המתים המהלכים עונה 9 פרק 2

האם העולם מוכן לחזון האוטופי של ריק גריימז? די ברור שלא, לפחות לפי הפרק השני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.