יום ראשון , יוני 20 2021

עונה חדשה של "אבודים" מהערב ברשת

reshet

“אבודים”

הסדרה התיעודית המרגשת והמצליחה לשנת 2015 בהובלת צופית גרנט

חוזרת לעונה שמינית  

החל מימי שני ה – 18 בינואר,בשעה 21:00, ב”רשת”.

העונה השמינית של “אבודים” חוזרת למסך , לעונה חדשה עם סיפורים מטלטלים ויוצאי דופן.                                                                                                                    גם העונה ממשיכה צופית והמערכת של התוכנית  במסעות הדרמטיים והמרגשים ברחבי העולם במטרה לאחד ולהפגיש בין בני משפחה שנותקו זה מזה וקשרי דם שהתמסמסו והתפוגגו בעל כורחם .

העונה  השביעית שודרה במהלך חודשי הקיץ של 2015  וגברה על שאר מתחריה  בז’אנר. “אבודים” הוכתרה  כסדרת התעודה הנצפית ביותר זו השנה השנייה ברציפות והובילה בכל הממדים עם ממוצע  רייטינג עונתי של 23.8%, כ 643 אלפי צופים מידי פרק בממוצע ונתח של 37.4.

בעונה החדשה של “אבודים” יעמדו במרכז ארבעה סיפורים מרכזיים:

פרק פתיחת העונה – פרק כפול :

 

במרכז הסיפור עומדות סוזנה ושלושת בנותיה בעקבות ראש המשפחה שברח לארגנטינה לפני 32 שנים – והותיר אחריו ”קופסה שחורה” מלאת מסתורין.

בשנת ’79 עלו ארצה בטו, סוזנה, ברנדה, ברברה וביאנקה – משפחה ממוצעת הנאבקת בכלכלה הקשה , אך עם זאת חמה, אוהבת ומלוכדת. יום אחד הודיע בטו כי עליו לנסוע בחזרה לארגנטינה, כדי לקחת את חלקו בירושה לאחר מות אביו, בטו נסע אבל לא שב – עברו 32 שנה .

לאחר עזיבתו גילתה סוזנה שבטו סיבך אותה ואת בנותיה כלכלית, צבר חובות, זייף חתימות, רוקן חשבונות ואף מכר את הבית בו הן גרות. לא רק את משפחתו רימה – הוא הותיר אחריו שובל ארוך של נושים שהונה. בנותיו, שנותרו פגועות, מבולבלות וכואבות – נאלצו להתמודד עם ההוצאה לפועל ששוב ושוב רוקנה את ביתם. אין להן שמץ של מושג איך מהאבא האוהב והאהוב נותרה מפלצת – ובעיקר צפה החידה מה עלה בגורלו?

הן יוצאות לחפש את אביהן, במטרה לסגור את המעגל הכואב של חייהן.

 

ישראל אורזך בן ה90 בעקבות מציליו בתקופת השואה:

 

ישראל אורזך, ניצול שואה בן 90 יוצא למסע חזרה בזמן אל עברו הכואב, בניסיון לאתר שני אנשים שהצילו את חייו ממות בטוח : הרברט קוביאק, מנהל עבודה גרמני שהצילו ממוות במחנה עבודה בפולין ובעקבות איש שנוי במחלוקת שהיה “זקן היהודים” במחנה שבו שהה ישראל. ישראל החולה והכחוש – עמד ביציאה אל מחנה השמדה – הציל אותו בחור בשם ברוך מאיסטר. ברוך הוא יהודי כריזמטי וחזק, מלא נוכחות וקפדן, אשר ניהל בפועל את חיי האסירים היהודיים במחנה. החיפוש אחר ברוך מייסטר מציף ומעלה תמונת מציאות מרתקת אודות היהודים שהחזיקו בתפקידים אכזריים וכפויי טובה שהביאו אותם לאחר המלחמה למצב בו נאלצו לחיות בבריחה מתמדת תוך השאלת זהויות מזויפות ועוד.

האם ישראל ימצא את שני האנשים אותם הוא מחפש ?

אירמה בעקבות דמותו האפלה של אביה בגאורגיה:

 

אירמה, ילידת טביליסי, בת יחידה, עלתה ארצה עם אביה ואימה, מיכאל ואסתר. הרגע המכונן ביחסיה עם אביה התרחש כשהייתה אירמה בת שנתיים, אז השליך אותה  אביה, ממרפסת ביתם בקומה הרביעית. עם השנים גילתה אירמה שהסיפור הרבה יותר מורכב. זה קרה רק לאחר שאביה נטש עם אישה אחרת ונסע לקנדה. מאז נעלם. השמועות במשפחה הגרוזינית מספרות, בין היתר, על הסתבכויות פליליות ועל נשים שסיבכו אותו.

אירמה, שנגמלה אף היא מחיים בשולי עולם הפשע, מחליטה לצאת למסע בעקבות אביה – שגם נוכח העדויות המורכבות על דמותו – נותר אהוב במיוחד. האם תצליח לאתרו ומה תגלה בדרך?

משפחה אבודה בנפאל:

 

אביה של רונית  נולד בכפר מנותק ועני בנפאל. אשר אומץ על ידי משפחה יהודית-הודית עשירה, ובזכותה – השכיל והתחנך, ואפילו עלה ארצה. בישראל פגש ברותי הצברית, ועמה הוליד שלושה ילדים, ביניהם הבת רונית.

הסיפורים על האב מעידים כי היה מרוחק תמיד, מופנם, שקט ומסתורי. עד כמה מסתורי? – רק היום נדהמות היא ואמה לגלות. אב המשפחה, מסתבר, נהג לטוס מידי פעם ל”קרובים” במזרח. מיהם הקרובים? מדוע נסע אליהם כל כך הרבה? – הוא מעולם לא סיפר. כשנשאר בארץ – נהג לבלות בחברת עובדים זרים נפאליים ובכללן – נשים..

נקודת המפנה בסיפור מגיעה עם מותו הפתאומי בביתה של מאהבת נפאלית. או-אז מתחילות השאלות לקבל קצת תשובות  רונית נחושה להתחקות אחר שורשיה ומבקשת לחשוף את כל הסודות הכמוסים של אביה.

 

במאי ועורך ראשי: דוד דרעי

הפקה: מעגלות הפקות, רוני מנור

יש לבדוק גם

היי שלום, מירה פורלן R.I.P. MIRA FURLAN

השם שלה אולי לא אומר לכם הרבה, אבל אם גם אתם צפיתם בצעירותכם ב”בבילון 5 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.