יום רביעי , פברואר 8 2023

קווי דמיון למציאות

קווי דמיון למציאות השבוע תיפתח תערוכה חדשה מעבודותיהם של האמנים גרגורי בלכרוב ואיתי כהן ותוצג  במרכז שרובר לתרבות וקולנוע יס פלאנט בירושלים.

 

מרכז שרובר לתרבות ובית הקולנוע יס פלאנט בירושלים יציג החל מהשבוע תערוכה חדשנית ובה שילוב של ציורים על קנבס עם פסלים תלת מימדיים. התערוכה תוצג במהלך כל ימות השבוע בשעות הפעילות של המתחם ותהיה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום.

 

התערוכה  " קווי דמיון למציאות  "   המשלבת את עבודתיהם של שני האמנים, גרגורי בלכרוב – ציורים על קנבס ואיתי כהן – פסלים בהדפסת תלת ממד , עוסקת בקשר ובמרחק  שבין המציאות והדמיון באמצעות מגוון עבודות אמנות המשלבות קלאסי ומודרני, חומר ורוח, תוך שימוש בצבעוניות מרתקת.

 

גרגורי בלכרוב – ציורים על קנבס

יצירותיו של בלכרוב נעות בין עולם הרוח למציאות היום יומית שלנו.
המציאות עוברת "פילטר" בראשו של האומן, מתנפצת ומאבדת את צורתה הברורה והנראית לעין והופכת למסע מרתק וצבעוני. עבודותיו הן שילוב בין חומר לרוח ומגיעות מתפיסתו של האומן כי אין גבולות בין השניים.

בלכרוב, יליד ברית המועצות המתגורר בירושלים, אשר ציוריו הוצגו במגוון תערוכות יחיד וקבוצתיות. עבודותיו נמצאות באוספים פרטיים בארץ, באירופה ובארה"ב.

עם השקת תערוכתו ביס פלאנט ירושלים מוסר האמן: "מטרתי הינה להעביר את האינטימיות והחולשה של הווייתי האנושית אל משטח צבוע"‎

 

איתי כהן – פסלים בהדפסת תלת ממד

יצירותיו של כהן מעבירות מסר חיובי של עתיד טוב ומשגשג, המשלב את האהבה לעולם הטבע ממנו הוא מקבל השראה יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית של האדם.
בעבודתו, משתמש כהן בכל הצבעים כדי לרמוז כי לכל צבע יש מקום ראוי ביצירה, כפי שלכל אדם, חיה ולכל גורם טבעי אחר יש מקום של כבוד.

כהן, יליד הארץ, בוגר לימודי תעודה מהמחלקה לאנימציה בבצלאל, הינו יד ימינו של האמן והפסל דוד גרשטיין.

עם השקת תערוכתו ביס פלאנט ירושלים מוסר האמן: "נפלאות הטכנולוגיה מאפשרות לפתוח מעבר בין רעיון שיושב בנבכי הדמיון לבין הוצאתו אל הפועל. תלת ממד אינו נראה רק בסרטים. אנו חיים בעולם תלת ממדי והזליגה של האחד לאחר הינה אך טבעית."

 

מרכז שרובר לתרבות וקולנוע יס פלאנט ירושלים חרט על דגלו להציע חוויה תרבותית נגישה לקהל הרחב ומהווה בית לאומנות ותרבות מכל התחומים: הופעות תיאטרון, מוזיקה, מחול, תערוכות אומנות ועוד.

מרכז שרובר לתרבות וקולנוע יס פלאנט ירושלים : רחוב  נעמי 4  פינת דרך חברון , ירושלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.