יום שלישי , ינואר 28 2020
Home / קולנוע / וידאו חדשות קולנוע: פרס בינלאומי ל”בית האילמת”

וידאו חדשות קולנוע: פרס בינלאומי ל”בית האילמת”

“בית האילמת” סרט הגמר של תמר קיי בוגרת ביה”ס לקולנוע סם שפיגל
זכה הערב בפרס חבר השופטים בתחרות הסטודנטים
של – IDFA הפסטיבל לקולנוע תיעודי המרכזי בעולם

“בית האילמת”, סרט הגמר של תמר קיי בבית הספר סם שפיגל, זכה הערב בפרס חבר השופטים בתחרות סרטי הסטודנטים של פסטיבל IDFA באמסטרדם – הנחשב לפסטיבל החשוב בעולם לסרטי תעודה.
הסרט, בהפקת אריאל ריכטר, זכה באוגוסט בפרס הסרט המצטיין של ביה”ס. הוא הוקרן בשלב הגמר של תחרות הסטודנטים באידפ”א. כמו כן, הוזמנה תמר קיי להשתתף באירוע מיוחד – “כישרונות של היום” לבימאים של סרט תיעודי ראשון או שני. הסרט עורר עניין תקשורתי רב ומסתמנת מכירתו לערוצי טלוויזיה רבים באירופה ובארה”ב.

בסרט עוקבת תמר קיי, צאצאית למקימי הישוב היהודי בחברון, אחר אם ובנה – היא חירשת, הוא ילד מלא חיות, המתווך בינה ובין העולם – החיים בלב חברון, על התפר שבין הצד הישראלי לפלסטיני, בבניין שננטש על ידי דייריו הפלסטינים.

תמר קיי היא ילידת 1985, ירושלים. לאחר שירותה הצבאי למדה תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטה העברית. במסגרת לימודיה עבדה כאסיסטנטית לעורכת האמריקאית סוזן קורדה, וכעורכת הסרט העלילתי הקצר “עיקרון החסד” (בימוי: מאיה קסל), זוכה תחרות פסטיבל חיפה 2015.

“…המצלמה איפשרה לי לחקור דברים שהיו מצויים מעבר לגבול היכולת” אומרת תמר קיי, “הרעיון של גבול הוא ‘דמות’ ראשית בסרט, אותה ‘מגלמת’ העיר חברון שמחולקת לאיזורים על ידי גבולות ברורים של צד פלסטיני וישראלי. כישראלית איני יכולה לחצות לצד שלהם ופלסטינאי אינו יכול להיכנס לשטחים מסויימים בצד הישראלי. מאחר ויוסף ואמו הם הפלסטינאים היחידים שמורשים לחצות לשני הצדדים, סיפורם הופך למיוחד ובעזרת מצלמה שניתנה ליוסף, הוא הופך למי ש’מבריח’ ויזואליה חד פעמית מתוך הצד השני”.

Check Also

וידאו+אודיו: סינגל ל”סוניק”

סינגל חדש לקראת יציאת ‘סוניק הסרט’ שוחרר השבוע! כוכבי ההיפ-הופ WIZ KHALIFA, TY DOLLA $IGN, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.