יום שלישי , ינואר 28 2020
Home / טלויזיה / היכונו לפסטיבל אוטופיה

היכונו לפסטיבל אוטופיה

פסטיבל אוטופיה מציג כל-טוב של האחר, המוזר, החדשני והמהפכני בקולנוע העכשווי

מגוון סרטי מד”ב, פנטסיה, מתח ואימה הטובים ביותר מהשנה האחרונה

תכנית סרטי אנימציה, הרצאות ואירועים מקצועיים בתחום האנימציה והאפקטים בשיתוף המכללה הישראלית לאנימציה

סרט הפתיחה: אנומליסה” של צ’ארלי קאופמן

תכנית הקולנוע הישראלי העשירה והמגוונת ביותר שהוצגה בפסטיבל

רובוטים תל-אביביים, מלחמת הכוכבים ישראלית, ומעבדת הדמיון שלוש תערוכות בדיוניות

אוטופיה, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי מדע בדיוני יתקיים השנה בין התאריכים 8 15 בדצמבר, בסינמטק תל-אביב, מתחם התרבות בית אריאלה ובמכללה הישראלית לאנימציה, וכן יקים שלוחת פעילות בסינמטק הרצליה. תכנית הקולנוע של הפסטיבל מגוונת מאי-פעם ובה עשרות סרטים, ישראלים ובינלאומיים, בכורות והקרנות ייחודיות, תערוכות מיוחדות ושיתוף פעולה איתן עם המכללה הישראלית לאנימציה אוטופיה והמכללה חברו יחדיו להעמיד את תכנית סרטי האנימציה העשירה בתולדותיו, והמכללה תעמיד לאורך הפסטיבל מגוון הרצאות ואירועים לקהל מקצועי וכן לקהל הרחב, בהנחיית טובי המעצבים, האנימטורים ואשפי האפקטים בארץ מוריה ומדריכיה.

פסטיבל אוטופיה מנוהל ומופק עי עמותת אוטופיה בשיתוף סינמטק תלאביב, מופק בשיתוף המחלקה למופעים של עיריית תלאביביפו, המכללה הישראלית לאנימציה ומתחם התרבות בית אריאלה. הפסטיבל נתמך עי אגף קשתו”ם במשרד החוץ ונעזר באשפי העיצוב והגרפיקה של סטודיו פליפ. מנהל את הפסטיבל אורי אביב.

אורי אביב מסכם את התפישה שמאחורי אוטופיה…

מה היה קורה אם?” מתחפשת לשאלה נאיבית, אך היא בפועל חתרנית ורדיקלית. בבסיס השאלה הזו ההכרה באפשרות לאפשרויות, בחשיבות החלום. ההבנה שהעולם אינו רק הקיים בו כעת, אלא כל שאנו יכולים להעלות על הדעת. החירות לחלום, לדמיין אפשרויות אחרות, הבסיס למדע הבדיוני, הוא תמצית חופש הביטוי והמחשבה. זו לא רק אמנות נשגבת כי אם קריאה לפעולהליוצרים, לאמנים ולכולנולחלום! כי רק החולמים כותבים שירה ועושים סרטים, רק החולמים טסים לירח ולכוכבים, רק החולמים בונים ערים ומקימים מדינות.

כבכל שנה באוטופיה אנו יוצאים להרפתקה מעבר לגבולות הטבעי. בספקולציה או אנימציה, חלום או משל, אנו מביאים בפניכם את הקולות החדשניים והמהפכניים בקולנוע הפנטסטי העכשווי, ומבקשים להרחיב ככל שניתן את גבולות הדמיון והמחשבה. אל הרובוטים

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד | העמותה ליצירה פנטסטית וספקולטיבית בישראל (ע”ר 58-052-0864)

The Tel-Aviv International Festival for Science Fiction and Fantastic Genre Film

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי מדע בדיוני, תל-אביב

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד

והאסטרונאוטיות, הזומבים והקיבורגיות מצטרפים השנה שדים ירושלמים מסוגים שונים, דיבוקים, אדם החושש כי עתידו להפוך ללובסטר, וכמובןאלוהים.

אודות הפסטיבל השנה…

הפסטיבל השנה הוא נס של ממש, על כן מתאים לו שעבר לחנוכה. על אף המלצתה של מועצת הקולנוע, נכון לכתיבת שורות אלו הפסטיבל אינו זוכה לתמיכת משרד התרבות. את הפסטיבל אנו מעמידים כמיטב הפקות הגרילהבהתנדבות מלאת תשוקה של צוות הפסטיבל, מצוידים בהרבה קפה (וכוסית עראק מזדמנת), טירוף קל והמון רצון טוב מצד כל התעשייה והקהילה הסובבת אותנו.

אנו מבקשים להודות מקרב לב לקרן הקולנוע הישראלי, לקרן החדשה לטלוויזיה ולקולנוע, סינמטק ופסטיבל ירושלים, סינמטק ופסטיבל חיפה, סינמטק חולון ופסטיבל פרינטסקרין, סינמטק הרצליה, פסטיבל דוקאביב, סרטי יונייטד קינג, סרטי גלובוס גרופ, סרטי פורום פילם, ניו סינמה, טרנספקס הפקות, סטודיו פליפ ואנשי אגף קשתום במשרד החוץ, על הירתמות כולם למען המשך קיומו והצלחתו של הפסטיבל השנה.

אירוע פתיחה: כבר לא מדע בדיוני יצירה ישראלית ז’אנרית | מתחם תרבות בית אריאלה, יום שלישי 8.12, 19:30

את הפסטיבל נפתח בחגיגה של יצירה ז’אנרית ישראלית, בשיתוף המכללה הישראלית לאנימציה. באירוע הפתיחה של הפסטיבל נשמע מפאנל של יוצרי קולנוע, כותבים ואנימטורים, מה בעצם השתנה כאן. נשוחח על הסיבות האמנותיות וגם על האמצעים הטכנולוגיים, נדבר על אפקטים ויזואלים, על אנימציה ועל השינויים בתהליכי ההפקה. בפאנל ישתתפו בין היתר יוצרי הסרטים אבוללה וגרוזלם שיוקרנו בפסטיבל.

אודות התכנית

את הפסטיבל יפתח אנומליסה, סרטו החדש של צארלי קאופמן, מהיוצרים האהובים עלינו במיוחד. קאופמן נמצא מאז ומעולם בחזית המוזר והאקסצנטרי אך בסגנונו הוא מצליח להביא לרדיקלי ולמנכולי רגישות וחום אנושיים שאין כדוגמתם. סרט האנימציה הראשון שיוצא תחתיו הוא שיתוף פעולה עם חברת האנימציה של דן הרמון (יוצר סדרת הטלוויזיהקומיוניטי“) ובעוד אין בו בן אנוש אחד, זהו סרטו האנושי ביותר. ההקרנה במסגרת תכנית האנימציה בשיתוף המכללה הישראלית לאנימציה, ובאדיבות גלובוס גרופ.

עוד נציג בהקרנה מיוחדת את הסרט התיעודי שודדים! סיפורו של סרט המחווה הטוב ביותר אי פעם, העוקב אחר אהבתם הגדולה של שני מעריצי אינדיאנה גונס לסרטשודדי התיבה האבודה ונסיונם השאפתני לשחזר אותו, סצינה אחר סצינה, מבצע בו השקיעו החברים את מיטב ילדותם, שכן החלו בו בגיל 11. הסרט הוא כולו אהבה גדולה לקולנוע, חגיגה של חלומות ילדות נאיביים והגשמתם.

את הפסטיבל ינעל הנערות האחרונות, אחד מלהיטי פסטיבל SXSW האחרון, קומדיית אימה המשתעשעת בחן ובתבונה עם סרטי האימה של שנות השמונים, ומספרת את סיפורה של בתה של כוכבת סרטי אימה משנות השמונים (“Scream Queen”) הנשאבת עם חבריה אל תוך סרטה המפורסם ביותר. הם מכירים את העלילה, מכירים את דרכי ההתנהגות והנורמות הנדרשות בכדי להישאר בחיים, האם ישרדו את סרט האימה?

כייף לחזור ולומר כי “המבחר הקולנועי הישראלי בפסטיבל מתעלה השנה על כל שנותיו“, משפט שהיה נכון בשנה שעברה, והוא נכון גם השנה. הסרטים הישראליים שיוצגו: אבוללה מאת יוני גבע, אינרציה מאת עידן חגואל, ג’רוזלם מאת האחים דורון ויואב פז, תיקון מאת אבישי סיון ואני לא מאמין, אני רובוט?! מאת טל גולדברג וגל זלזניאק. עוד כחלק מהתכנית הישראלית יוצגו בבכורה שני סרטים קצרים שהופקו במסגרת תכנית משותפת לקרן רבינוביץ’ ולפסטיבל אוטופיה, קני סוף מאת בני שקלובסקי ומפעילה מאת בן חכים, וכמובן כמיטב המסורת, שתי תכניות נוספות של סרטים קצרים ישראליים, הבציר המובחר של ההזוי והמטורף בקולנוע הישראלי של השנה.

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד | העמותה ליצירה פנטסטית וספקולטיבית בישראל (ע”ר 58-052-0864)

The Tel-Aviv International Festival for Science Fiction and Fantastic Genre Film

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי מדע בדיוני, תל-אביב

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד

אל תחמיצו השנה את להיט הפסטיבלים ההיסטרי טורבו קיד שאין אלא לתארו כ”מקס הזועם על אופני בי אמ אקס” או את חדר מנוחה הקיצוני של גרמי סולינייה אודות להקת פאנק נכלאת בתוך מועדון הופעות לאחר שהייתה עדה לרצח. אל תוותרו על נהר אבוד, סרטו הראשון של ריאן גוסלינג כבמאי, בכיכובו של מאט סמית, על להיט האימה הרומנטי אביב, על הקו-פרודוקציה הישראלית-פולנית הדיבוק בכיכובו של איתי טיראן, על מועמד אוסטריה לאוסקר הזר וסרט הז’אנר האירופי הטוב ביותר לילה טוב אמא, ועוד ועוד. רשימת הסרטים המלאה כאן בהמשך.

הקרנות הסרטים בסיועם של סינמטק ופסטיבל ירושלים, סינמטק ופסטיבל חיפה, סינמטק חולון ופסטיבל פרינטסקרין, סינמטק הרצליה, פסטיבל דוקאביב, סרטי יונייטד קינג, סרטי גלובוס גרופ, ניו סינמה וטרנספקס הפקות.

התכנית המלאה בעמודים הבאים…

תאריכי הפסטיבל: 8-15 בדצמבר (שלוחה בסינמטק הרצליה מחוץ לתאריכים אלו, תצא הודעה בנפרד)

היכן: סינמטק תל-אביב, בית אריאלה, המכללה הישראלית לאנימציה

אתר הפסטיבל : www.utopiafest.org.il

מחיר כרטיס סטנדרטי: 42 ₪ | להטבות ומבצעים ופרטים נוספים – פנו לאתר הפסטיבל

פרטים נוספים: אורי אביב, מנהל הפסטיבל, uri@utopiafest.org.il

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד | העמותה ליצירה פנטסטית וספקולטיבית בישראל (ע”ר 58-052-0864)

The Tel-Aviv International Festival for Science Fiction and Fantastic Genre Film

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי מדע בדיוני, תל-אביב

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד

פעילויות המכללה לאנימציה בפסטיבל אוטופיה 2015

סרטי אנימציה חדשים, פאנל סרטי ז’אנר בישראל, סדנאות אנימציה, כנס מקצועי, ערב פתוח, הרצאות, תערוכות ותחרויות

תכנית סרטי אנימציה

פסטיבל אוטופיה מרחיב השנה את תכנית הקולנוע לתחום האנימציה, עם סרטים חדשים מארה”ב, צרפת, ספרד, בלגיה, לוקסמבורג ומרטיניק.

כבר לא מדע בדיוני: פאנל סרטי ז’אנר בישראל (אירוע הפתיחה)

תעשיית הקולנוע הישראלית מגלה בשנים האחרונות את קולנוע הז’אנר, עם סרטי מד”ב, אימה ופנטזיה. באירוע הפתיחה של הפסטיבל נשמע מפאנל של במאים, מפיקים, תסריטאים, אנימטורים ואמני אפקטים, מה בעצם השתנה כאן. נשוחח על הסיבות האמנותיות וגם על האמצעים הטכנולוגיים, נדבר על אפקטים ויזואלים, על אנימציה ועל השינויים בתהליכי ההפקה. בפאנל ישתתפו גם יוצרי הסרטים אבוללה וג’רוזלם, שיוקרנו בפסטיבל.

הרצאות, סדנאות וכנס מקצועי

המכללה הישראלית לאנימציה תקיים הרצאות וסדנאות לקהל בנושאי אנימציה, עיצוב ואפקטים ויזואלים, וכן כנס מקצועי בנושא. בין המרצים גם אלכס אוראל, שהיה אנימטור ב”מוצאים את נמו” ו”משפחת סופר-על” של פיקסאר, וכיום מביים סרט אנימציה בפרו.

רובוטים בתל-אביב

תערוכת מציאות רבודה של תלמידי המכללה הישראלית לאנימציה, המדמיינת עתיד קרוב של רובוטים בתל-אביב. מירי רגב ברובוט משטרתי, רובו-יוסף מניח תפילין, מדחני תל-או-בוט מציעים רובוטים להשכרה, רובוטים מאבטחים בבארים ומועדונים, משחקים מטקות על החוף, מפגינים נגד הדיכוי, ואפילו הברווז של דודו גבע מתארח בתוך רובוט שנלחם בארנבים.

מלחמת הכוכבים הישראלית

תחרות פתוחה לקהל של איורים ואנימציות המציגים את הגרסה הישראלית של מלחמת הכוכבים.

איך תיראה הגרסה הישראלית של יודה? האם דארת’ ביבי ינצח את ג’דיי בוז’י? מה יקרה כשכוכב המוות יופיע מעל כיכר דיזנגוף? והאם צה”ל יכול לנצח את צבא האימפריה הגלקטית?

המעבדה

שלושה מרצים של המכללה הישראלית לאנימציה – שגיא רכטר, מיש רוזנוב וליאור ארדיטי – מציגים אינטרפרטציות ויזואליות לסיפורי מד”ב של סופרים ישראלים – שהרה בלאו, אלכס אפשטיין ועודד כרמלי.

ערב פתוח

סדרת הרצאות פתוחה לקהל, ללא תשלום, המיועדות למתעניינים בלימודי אנימציה, עיצוב, אפקטים ויזואלים, קונספט דיזיין ופיתוח משחקי מחשב. הערב יכלול הדגמות חיות של תהליכי עבודה ביצירת אנימציה, אפקטים ומודלים תלת-מימדיים, וכן צפיה בסרטי בוגרים ושיחה עם הצוות המקצועי.

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד | העמותה ליצירה פנטסטית וספקולטיבית בישראל (ע”ר 58-052-0864)

The Tel-Aviv International Festival for Science Fiction and Fantastic Genre Film

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי מדע בדיוני, תל-אביב

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד

פתיחה ונעילה

סרט הפתיחה – אנומליסה (ארה”ב 2015)

בימוי: צ’ארלי קאופמן, דיוק ג’ונסון

משחק: דייוויד ת’יוליס, ג’ניפר ג’ייסון לי, טום נונן

ארה”ב | 2015 | אנגלית (תרגום לעברית) | 90 דקות

זמן הקרנה: יום שלישי 8.12, 21:45 – 23:15 | אולם 1

אנימציית סטופ מושן למבוגרים מבית היוצר של צ’ארלי קאופמן. סיפור פגישתם של גבר בודד ואישה שעשויה לשנות את חייו.

אנימציית סטופ מושן למבוגרים של התסריטאי והבמאי צ’ארלי קאופמן (“שמש נצחית בראש צלול”, “סינקדוכה ניו יורק”). מייקל כתב ספר הדרכה בנושא שירות לקוחות, אולם מתקשה בעצמו לתקשר עם אחרים. פגישה מקרית עם אישה במהלך נסיעת עסקים מעוררת משהו בתוכו, תחושות שהיו רדומות זמן רב. הקרנה במסגרת תוכנית האנימציה בחסות המכללה הישראלית לאנימציה. באדיבות גלובוס מקס.

סרט נעילה – הנערות האחרונות (ארה”ב 2015)

בימוי: טוד שטראוס-שולסון

משחק: טאיסה פרמיגה, מלין אקרמן, אלכסנדר לודוויג, נינה דוברב

ארה”ב | 2015 | אנגלית | 88 דקות

זמן הקרנה: יום שלישי 15.12, 21:45 – 23:15 | אולם 1

בתה של כוכבת סרטי אימה נשאבת אל תוך סרטה המפורסם ביותר.

קומדיית אימה. מקס אבלה על מות אמה, שהייתה שחקנית מוכרת בסרטי אימה משנות השמונים. במהלך הקרנה מיוחדת של קלאסיקת קאלט בכיכובה של האם, נבלעים מקס וחבריה אל תוך הסרט. לאם ובתה אין זמן לבזבז על איחוד משפחתי – יש להן רוצח מטורף לעצור, כשלצידן יתרון לא מבוטל בדמות ההיכרות עם הסרט והתבניות המוכרות של ז’אנר האימה. קומדיית אימה.

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד | העמותה ליצירה פנטסטית וספקולטיבית בישראל (ע”ר 58-052-0864)

The Tel-Aviv International Festival for Science Fiction and Fantastic Genre Film

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי מדע בדיוני, תל-אביב

אוטופיה | מדע, דמיון ועתיד

 

Check Also

חדשות טלוויזיה: ורנר הרצוג ואדון פורד

   הבמאי הגרמני הנודע ורנר הרצוג יביים סדרת טלוויזיה בשם "פורדלנד" המבוססת על רעיון וסיפור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.