יום ראשון , יולי 25 2021

אות הוקרה לעיתונאית חדשות 10

אות הוקרה מיוחד לאיש תקשורת

לעיתונאית מיה איידן כתבת חברה ורווחה – חדשות 10

על סדרת הכתבות “שווים” בה העלתה לסדר היום התקשורתי

את יכולותיהם וחייהם של אנשים עם מוגבלות שכלית וצרכים מיוחדים

מיה איידן, כתבת חברה ורווחה – חדשות ערוץ 10 נבחרה לקבל אות הוקרה מיוחד לאיש תקשורת על סדרת כתבות “שווים” שהעלתה בחדשות. ועדת הפרס של קרן שלם החליטה להעניק לאיידן את אות ההוקרה על עשייה תקשורתית מכבדת ומרגשת המביאה לקדמת הבמה אנשים עם מוגבלות שכלית ואוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ותורמת בכך לשיח חברתי המוביל לשילוב טוב יותר בחברה. ריבה מוסקל, מנכ”לית קרן שלם: “זוהי הפעם הראשונה שבה אנו מעניקים אות הוקרה מיוחדת לאיש/אשת תקשורת אשר בלטו בעשייתם התקשורתית לחשיפה חיובית מכבדת ומרגשת המביאה לקדמת הבמה את חייהם של אנשים עם צרכים מיוחדים בכלל ואנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בפרט. קטגוריית אנשי התקשורת תהפוך למסורת במטרה לעודד ולחזק אנשי תקשורת על עשייתם התקשורתית

נייד: 054-4385828 , מייל: nitzan@sa-ni.com פייסבוק: nitzan gili

בתחום במטרה להסיר חסמים ודעות קדומות”.

טקס הענקת אותות ההוקרה והפרסים יתקיים ביום חמישי, 19.11.2015 במשכן לאמנויות הבמה באשדוד, במעמד שר הרווחה והשירותים החברתיים מר חיים כץ, חיים געש, ראש מועצת פרדס חנה כרכור ויו”ר קרן שלם, ריבה מוסקל מנכ”לית קרן שלם, ראשי ערים ואישי ציבור. בטקס יוענקו פרסים ואותות הוקרה לקטגוריות שונות על תרומה והוקרה לפעילים, מסגרות, חברות ואישי תרבות ותקשורת אשר בלטו בעשייתם לקידום אוכלוסיית אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית להסרת חסמים, דעות קדומות ושילובם בקהילה.

בשנה החולפת העלתה העיתונאית מיה איידן סדרת כתבות בחדשות ערוץ 10 בשם “שווים”. במסגרת הכתבות הביאה מיה איידן למסך , את סיפורם של ה”שווים” – ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם מוגבלויות, חושיות, פיזיות וקוגניטיביות. בין הכתבות

קשייהם של לקויי הראייה והשמיעה, מאבקם של הנכים להנגשה ולקיום בכבוד, הרצון להשתלב ולהיות כמו כולם – סיפורם של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית הרוצים להשתלב כמו כולם בכל תחומי החיים – חברתית, תעסוקתית ותרבותית וסיפורים נוספים.

ריבה מוסקל, מנכ”לית קרן שלם: “לרוב נחשף הציבור לכותרות שליליות וסיפורים קשים אשר תורמים לא אחת לחיזוק הדעות הקדומות וחשש לא מוסבר מאוכלוסיות “שונות” ולא מוכרות. מיה איידן מאפשרת דווקא לצופה לראות את הסיפורים החיוביים, המרגשים והמאתגרים אשר יוצרים הנעה לפעולה, הסרת חסמים ודעות קדומות שבסופו של תהליך מובילים לשילוב חברתי טוב יותר ועל כן החליטה קרן שלם להעניק אות הוקרה מיוחד תחת קטגוריית “אנשי תקשורת” במטרה לעודד אנשי תקשורת לחשוף ולהציג סיפורים אנושיים ומרגשים“.

קרן שלם נוסדה בשנת 1983 ע”י מרכז השלטון המקומי בשיתוף משרד הרווחה במטרה לפתח שירותים לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית בקהילה ברשויות המקומיות. תקציב הקרן מיועד בעיקר למענקים לרשויות המקומיות לבניה, הרחבה, ולשיפוץ מבנים ולרכישת ציוד, למסגרות חדשות ולשיפור מסגרות קיימות לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בני כל הגילים, בכל תחומי החיים. כמו כן הקרן מסייעת במימון השתלמויות ומחקרים לעידוד ותמיכה של אומנויות של יוצרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

יש לבדוק גם

כאילו בלעה אותם האדמה

סדרת כתבות חדשה של מיה איידן:  "כאילו בלעה אותם האדמה"  תיקים פתוחים – הישראלים שעקבותיהם …

תגובה אחת

  1. כל הכבוד לעיתונאית!
    כיך לראות שהתקשורת עושה דברים טובים וחשובים כאלו ומעלים את המודעות הציבורית לנושאים כלכך חשובים וחברתיים שבסופו של דבר נוגעים לכל אחד ואחד מאיתנו!
    המון ברכות על זכייתך מיה!
    מכולנו בצוות ב.ל.ה
    🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.