יום חמישי , מאי 26 2022

טארוט

ספר חשוב ומקיף לכל מי שרוצה להכיר, להפעיל ולחוות את הקסם המסתורי

שבקלפי הטארוט

יואב בן-דב

טארוט

הקריאה הפתוחה

340 עמ' * 98 ₪

כל דבר הוא סימן

"קריאה בקלפים היא תהליך המתרחש במצב מיוחד של תפיסת מציאות. תפיסת המציאות הרגילה אומרת שהקלפים הם פיסות קרטון ושערבוב הקלפים הוא תהליך אקראי, אולם כשאנו קוראים בקלפים אנו עוברים לתפיסת מציאות אחרת שיש בה חוק בסיסי אחד:

כל דבר הוא סימן."

טארוט הקריאה הפתוחה הוא מבוא מקיף ויסודי ומדריך מעשי לקלפי הטארוט. הספר מתמקד בקלפי הטארוט של מרסיי, שהם הגרסה המקורית של הקלפים לקריאה. הספר מיועד למי שרוצה לקרוא בקלפים לו או לאחרים, או למי שמתעניין בזה ככלי פסיכולוגי, כתופעה תרבותית או כשיטה למציאת משמעויות ביצירות אמנות.

הקריאה הפתוחה מבוססת על התבוננות בציורי הקלפים במקום למידה בעל-פה של משמעויות קבועות מראש. האופי המסתורי של קלפי הטארוט מבטא קסם מסתורי בעולם עצמו וההיסטוריה שלהם מציעה סוג של תקשור אחר: לא מסר אחד לאדם אחד, אלא רשת של מסרים קטנים המופיעים בתודעתם של אנשים רבים בזמנים ובמקומות שונים. לכאורה קלפי הטארוט באו לעולם לפני אלפי שנים כאמצעי למשחקים מפוקפקים ולהגדת עתידות, אבל לאמיתו של דבר הם אוצר עתיק ורב ערך למי שיודע לפענח את סודותיו.

ד"ר יואב בן-דב בעל רשימת תארים אקדמיים הכוללת תואר ראשון בפיזיקה ובאסטרונומיה, תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות, ודוקטורט בפילוסופיה של תורת הקוואנטים. במקביל למד טארוט ופסיכומאגיה עם המורה והקולנוען אלחנדרו חודורובסקי ומאז הוא חוקר, מלמד ומטפל באמצעות קלפי טארוט. בן-דב נחשב מזה עשורים לדמות צבעונית ושונה, הן

בעולם המיסטי והן בעולם האקדמי. הוא ממזג בין תחומי עיסוק וחקירה שעל פניו נראים כסותרים, או לפחות נחשבו ככאלה בזמן שהחל לעסוק בהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.