יום חמישי , דצמבר 1 2022

"מלחמה סמויה"

מבט שני  מלחמה סמויה

יום רביעי 19.8 בשעה 21:00 בערוץ הראשון וב-HD


תכנית מיוחדת של מחלקת התעודה עוסקת במאבק במסע הדה לגיטימציה המתנהל נגד ישראל ברחבי העולם. על רקע מבצע צוק איתן וטענות על פשעי מלחמה, מתערבבות טענות של ארגוני חרם עם טענות של ארגונים פרו פלשתינים, יחד עם טיעונים מדיניים ופוליטיים של ממשלות זרות בנושא התהליך המדיני,  לכדי מאבק שבו ישראל נמצאת למעשה במלחמה על התודעה. מלחמה סמויה נגד מי שמנסה לכרוך את כל הבעיות כדי ליצור דה לגיטימציה לישראל בדעת הקהל העולמית. חרמות של ארגונים אקדמיים וחרמות של ממשלות וגופים מסחריים, יחד עם חקירות של ועדות של האו"מ ​מקיפים את ממשלת ישראל. מה עושה ממשלת ישראל מול ההתקפות שהפכו את הויכוח על מה שקרה בצוק איתן, לויכוח שבו ישראל צריכה להתגונן מפני טענות על עצם קיומה.
כיצד משפעים פשעי השנאה שבוצעו בשטחים נגד הפלשתינים ונגד משתתפי מצעד הגאווה בירושלים על תדמיתה של ישראל כמדינת חוק.

במרכז התכנית כתבת תחקיר שצולמה בעזה בידי כתב יהודי צרפתי וחושפת את השימוש שעושה חמאס באזרחים וילדים ואת הסיקור התקשורתי הבין-לאומי מתוך עזה במהלך צוק איתן. כתבה אחרת קופצת לארגנטינה שבה נחקרו פיגועי התופת בבניין הקהילה היהודית ובשגרירות הישראלית והאצבע של החוקר הצביעה על בכירים איראנים. אלא שחוקר התאבד או נרצח והיהודים נותרו מיטלטלים בין הרצון לחשוף את האחראים לאינטרסים של ממשלת ארגנטינה מול איראן תוך כדי המו"מ על הגרעין האיראני.

גם התמיכה בעמדת ישראל נמצאת על סדר היום. מעבר לים הרחק מישראל מתערבבים שוב הטענות נגד ישראל על מבצע צוק איתן, עם המאבק בטרור שמודרך בידי איראן עם מעורבותה של ישראל בתהליכים בין לאומיים ופוליטיים.


עורכים: איתי לנדסברג נבו וליאורה עמיר ברמץ

רכזת מערכת: הדס כהן

תחקיר: אליאור מגרם ואסיה לדיז'נסקיה

מפיק: ארן רילינגר

כתבותיהם של שלמה סלוצקי ושל פייר רחוב

יום רביעי 19.8 בשעה 21:00 בערוץ הראשון וב-HD

 

יש לבדוק גם

טריפ של חמלה

טריפ של חמלה סרטו הדוקומנטרי של גיל קרני ברצועת הקולנוע התיעודי של הערוץ הראשון ישודר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.