יום שני , יולי 6 2020

יולי בערוץ יס קולנוע ישראלי

 

היילייטס יולי 2015 yes קולנוע ישראלי

 

חגיגת קיץ ב-  yesקולנוע ישראלי

 

שושנה חלוץ מרכזי 11.7 שבת ב- 22:00 

בכורה טלוויזיונית לקומדיית הכדורגל שוברת הקופות ופורצת המגדרים של שי כנות (הבורר, אהבה קולומביאנית) בכיכובם של אושרי כהן, גל גדות (בתפקידה הראשון בקולנוע הישראלי) אלי פיניש ומריאנו אדלמן.

*מחווה לבמאי שי כנות עם שידור סרטו המוקדם “ירח של זאבים” לפני הקרנת הבכורה ושידור סדרת הדרמה המשטרתית “תיק סגור” בבימויו .

 

נפגש בחוף – ספיישל מתיחות קייצי יום שבת 18.7  החל מ- 15:05  

ספיישל קייצי שנותן הרבה כבוד לסרטי המצלמה הנסתרת. בין הסרטים שישודרו:  אחד באפריל, חייך אכלת אותה, עבודה בעיניים, גברת תפתחי זה אני , נפגש בחוף ועוד . יהודה ברקן, יגאל שילון וכל החבר’ה הטובים בפעולה.

הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן 4.7 שבת ב- 22:00

בכורה בערוץ לסרטו המרגש של אריק לובצקי (תפוחים מן המדבר)        בכיכובם של ציון ברוך, שלומי קוריאט, אורי גבריאל ונטע גרטי.

ט”ו באב  31.7 שישי החל מ-14:25 לרגל ט”ו באב ערוץ yes קולנוע ישראלי מקדיש יום שידורים לכמה מסרטי האהבה המרגשים והאהובים שנעשו בישראל. בין הסרטים שישודרו: ימים של אהבה, דיזנגוף 99, שירת הסירנה, פוטו רומן ועוד .

הורה 79 30.7 חמישי ב-22:00 לרגל פסטיבל המחולות של כרמיאל נשדר בבכורה טלוויזיונית את סרטו שווה הלב של אלי כהן (שתי אצבעות מצידון, הקיץ של אביה) אודות להקת מחול מתבגרת המנסה לעשות קאמבק. עם: גילה אלמגור ונתן דטנר.

רק כלבים רצים חופשי 25.7 שבת ב- 22:00 בכורה טלוויזיונית לדרמת הפשע שביים ארנון צדוק על פי תסריט של אסי דיין, בכיכובם של איילת זורר, אלון אבוטבול וליאור אשכנזי.

שובר קופות יולי 4.7 ו-11.7 שבת ב-21:35 שתי תכניות חדשות ומיוחדות לקיץ של מגזין הקולנוע שסוקר את כל מה שחדש ומעניין בתעשיית הקולנוע הישראלי. בהגשת לירון ויצמן.

חגיגת קיץ ב yes קולנוע ישראלי:

שושנה חלוץ מרכזי יום שבת 11.7 בשעה 22:00 בכורה טלוויזיונית!

בכורה טלוויזיונית לקומדיית הכדורגל שוברת הקופות ופורצת המגדרים של שי כנות (הבורר, אהבה קולומביאנית) בכיכובם של אושרי כהן, אלי פיניש, מריאנו אדלמן וגל גדות.

עמי שושן (אושרי כהן) הוא כדורגלן מוכשר, חלוצה הצעיר והמצטיין של קבוצת “בני ירושלים” וכוכב-על בבירה. ערב אחד, כאשר שושן יוצא לחגוג במועדון לילה ירושלמי את שעריו במשחק ליגה, הוא נתקל במירית בן הרוש )גל גדות( היפהפייה ומתאהב בה ממבט ראשון. בהיותו רווק חביב אך לא חכם במיוחד, נהנתן וחובב שמלות כרוב חבריו הכדורגלנים, שושן מפלרטט עם מירית, מבלי לדעת שהיא “רכושו הבלעדי” של חיים “כושי” בוקובזה (אלי פיניש( ,ראש ארגון פשע ירושלמי בכיר ובעליו של המועדון. “כושי” עבריין קר-רוח שחש פגיעה אנושה בכבודו מתכוון לחסל את שושן בו-במקום, אך בסופו של דבר נעתר להצעתו הנואשת של שושן, כי יוותר על עונש המוות וימירו בהשפלה כבדה. “כושי” מוכן לחוס על חייו של שושן, בתנאי אחד: שיכנס מסיבת עיתונאים בתוך שלושה ימים, ויבשר לאומה, בשידור חי, לפני ההנהלה, האוהדים וכל עם ישראל, שהוא הומוסקסואל גאה. כמו שניתן לנחש – ההצהרה לא עוברת בשקט וחייו של שושן משתנים בן רגע. ישראל , 2014

 

מחווה לשי כנות – לפני שידור הסרט “שושנה חלוץ מרכזי” נשדר בשעה 20:15 את סרטו של הבמאי שי כנות משנת 2005, “ירח של זאבים” דרמה אנושית בכיכובם של לירון לבו ואלי אלטוניו. כמו כן תשודר סדרת הדרמה המשטרתית תיק סגור” בבימויו בשידור יומי החל מ 5.7.15 בשעה 21:10.

נפגש בחוף – ספיישל מתיחות קיצי יום שבת 18.7 החל משעה 15:05

לכבוד הקיץ, החום, הלחות והקושי הבלתי נסבל לשמור על רצף מחשבה קוהרנטי של מעל ל-30 שניות החלטנו לעשות מחווה לאחד הז’אנרים הכי ישראלים והכי קיציים שיש, סרטי המתיחות. למרות שלא המצאנו את ז’אנר סרטי המצלמה הנסתרת, הקולנוע הישראלי אימץ בשנות ה-80 את הז’אנר ושכלל אותו לכדי אומנות. עם יוצרים שהתמחו בז’אנר כמו יהודה ברקן, יגאל שילון ובועז דוידזון, וכוכבים שכולם הכירו כמו מושון, איגור, ודנוטה, סרטי המתיחות הפכו בשנות השמונים לאחת התופעות הכי משמעותיות בתרבות הישראלית והנפיקו כמה רגעי פולחן שהקולנוע הישראלי לא היו שלם בלעדיהם. אם זה הבטלנים מגיעים לפאלפל אכול כפי יכולתך עם פיתה ענקית מהבית, גורילה שקוראת להנאתה ספר בפארק או יהודה ברקן מלהק פרסומת לפומלות, סרטי המתיחות הם תמצית ההומור הישראלי של תקופתם ואהובים ע”י הצופים גם היום.

 

יום שבת,  18.7, החל מ-15:05

 

15:05 – אחד באפריל. בכורה בערוץ! סרט קאלט חסר תקנה! ציפי שביט וספי ריבלין מככבים בסרטו של מנחם זילברמן המערבב קומדיה, מתיחות וסיפור ילדים לחגיגה אחת בלתי נשכחת. העלילה- תחרותן של ציפי ופיצי, נסיכות מארץ חלומות הילדים, ארץ מסטיק, במטרה לזכות בכתר למשך עונה כמלכת המסטיק, תחרות הנערכת ב-1 באפריל. ישראל, 1989.

 

16:30 – חייך אכלת אותה. קומדיה. סרט המתיחות הראשון של הבמאי, השחקן והמתחן הבלתי נלאה יהודה ברקן! הפעם, ברקן נחלץ לעזרתה של תיירת ומלמד אותה על הישראלי הממוצע. עם: קרוליין לנגפורד. במאים: יהודה ברקן ויגאל שילון. 1980.

17:55 – עבודה בעיניים. קומדיה. צמד “הבטלנים” – נתן דטנר ואבי קושניר, פעם הדבר הכי חם ומרגש בישראל, מככבים בסרטו של אמן המתיחות הישראלי, יגאל שילון. התחפשות לבובות במוזיאון השעווה, סינדול האוטו של תיקי דיין בחניה הפרטית שלה, “פוליש בוץ” בתחנות דלק ועוד שטויות משעשעות. 1989.

19:15 – המתיחה הגדולה. בכורה בערוץ! קומדיה. סרט המשך ל”חייך אכלת אותה”. אנשים הממתינים לנחיתת חללית, מוהל המגיע לברית מצויד במאכלת המיועדת לשחיטת חיות, ועוד. עם: יהודה ברקן, משה טימור. בימוי: יהודה ברקן, יגאל שילון. ישראל, 1984

 

20:40 – – מצלמה בלי בושה. מה לא היה לנו שם? גורילה קוראת ספר על ספסל בגן ציבורי? יש!  מלצרית לבושה בסינר בלבד? יש! דוגמנית ההופכת תצוגת אופנה למופע חשפנות, רחוב עמוס באסלות בית שימוש ועוד מתיחות? יש, יש ויש! סרטם של בועז דוידזון ויהודה ברקן. 1988.

22:00 – גברת תפתחי זה אני. סרט המתיחות האחרון של יהודה ברקן מחזיר אותו ואת צוותו הנאמן לארץ ישראל עם שלל מתיחות עסיסיות במיוחד: בובה מתנפחת המנסה לעצור טרמפים, בוץ להגברת האון הגברי, כלב פודל משתין על דוכני ירקות בשוק הכרמל, ועוד. עם: יהודה ברקן, משה (מושון) אלבוכר, איגור בוריסוב. במאי: יהודה ברקן. ישראל, 1992.

 

23:15 – נפגש בחוף. יהודה ברקן וצוותו הנאמן חוזרים לעבוד על אנשים עם שלל מתיחות משעשעות ושובבות. עם: יהודה ברקן, אריה מוסקונה, קרוליין לנגפורד וכמובן, דנוטה. במאים: יהודה ברקן, יגאל שילון. 1987.

00:40 – נפגש בספארי. בכורה בערוץ! עוד פנינה בלתי נשכחת של יהודה ברקן שהפעם מרחיק עד לדרום אפריקה הרחוקה כדי למתוח את המקומיים התמימים! בין המתיחות המפתיעות – כלבים המטילים את מימיהם על רגלי העוברים והשבים. אב ממתין בפתח חדר היולדות, והנה, מגישים לו את הרך הנולד והוא…ועוד. עם: יהודה ברקן, פול סמית, אלן דה וולף. במאי: יהודה ברקן. ישראל, 1989.

 

הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן יום שבת 4.7 בשעה 22:00

 

בכורה בערוץ לסרטו המרגש של אריק לובצקי (תפוחים מן המדבר) בכיכובם של ציון ברוך, שלומי קוריאט, אורי גבריאל ונטע גרטי.

עלילה : סימיקו הקטן הוא פנטזיונר כבן 30, חביב השכונה, שעובד לפרנסתו בחומוסיה של ג’קי. הוא מאורס לבחורה בשם מזי שחולמת על חתונה גדולה עם כל האטרקציות, אולם הפנטזיה הגדולה שלו היא ליצור סרט קולנוע שובר קופות על חשפניות, וזאת לאחר שסיים בהצלחה קורס צילום במתנ”ס המקומי. הוא מגייס את כל החבר’ה מהשכונה למימוש חלומו ונסחף להרפתקה מסחררת ישראל , 2011

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

עוד החודש ב yes קולנוע ישראלי:

 

רק כלבים רצים חופשי  25.7 שבת ב- 22:00 בכורה טלוויזיונית!

בכורה טלוויזיונית לדרמת הפשע שביים ארנון צדוק על פי תסריט של אסי דיין, בכיכובם של איילת זורר, אלון אבוטבול וליאור אשכנזי.

עלילה – אורי (ליאור אשכנזי), עו”ד מצליח, מתמודד עם הזיכרונות מפעילות צבאית בשטחים כאשר הוא נאלץ להעיד במשפט נגד חברו מהיחידה. אשתו, תלמה (איילת זורר), היא עובדת סוציאלית המנסה להציל את משפחת סיטון משכונות העוני – שכונה שאלוהים ומשרד השיכון דילגו עליה. תלמה מרכזת מאמציה בעמליה (נטע גרטי), אחותו הקטנה של אלי סיטון (יגאל עדיקא), שמצית בתי עסק למחייתו.
עולמם מתהפך לאחר שתלמה עוברת אונס אכזרי בידי חברות עבריינים, תושבי שכונת המצוקה שבראשם חיים (אלון אבוטבול). תלמה החבולה קופצת אל מותה, ואורי יוצא למסע נקמה. ישראל, 2007

 

הורה 79 30.7 יום חמישי ב- 22:00 בכורה טלוויזיונית!

בכורה טלוויזיונית לסרטו שובה הלב של אלי כהן (שתי אצבעות מצידון, הקיץ של אביה), עם: גילה אלמגור ונתן דטנר.

עלילה: “הורה 79” עוסק בלהקת ריקודי-עם מיתולוגית ישראלית שלפני כשלושים שנה ייצגה את ישראל בתחום ריקודי העם. בעקבות אירוע טראומטי התפרקה הלהקה וחבריה הרוקדים, שנפוצו לכל עבר, שבים ומתאחדים לאחר 30 שנה למופע ריקודים חד פעמי בפסטיבל המחולות כרמיאל. דרמות העבר האישיות רודפות את הרקדנים כמו גם הרצון העז והתקווה להתאחד ולשחזר מופע מחודש חגיגי של ריקודי עם. אולם הפעם מדובר ברקדנים בני 50 ו-60+ המתמודדים לא רק עם זכרונות הדרמות הרגשיות מן העבר אלא גם פיזית, נוכח גופם המתבגר. עלילת הסרט מלווה את הדמויות המרכזיות ותהפוכות יחסיהם אז והיום כאשר לחלקם המפגש מהווה סגירת מעגל לאחר שלושה עשורים.
ייחודו של הסרט בכך שהשחקנים הראשיים אינם מוכרים ולמעשה הורכבה להקת “הורה 79” מרקדני ריקודי עם שנבחרו בקפידה מחוגי ריקודי העם בארץ. מצטרפים אליהם כשחקנים אורחים, גילה אלמגור, נתן דטנר, יוסי גרבר ואף הבמאי עצמו, אלי כהן. ישראל, 2014.

 

ט”ו באב לרגל ט”ו באב ערוץ yes קולנוע ישראלי מקדיש יום שידורים לכמה מסרטי האהבה היפים, המרגשים, ולעיתים גם המצחיקים, שנעשו בישראל.

יום שישי, 31.7 החל מהשעה 16:00

16:00 – פוטו רומן. דרמה. נערה החולמת להיות סופרת, שוגה בדמיונות והזיות שווא בזמן שהחבר שלה מתגייס לצנחנים. עם: דן תורן, סמדר קליצ’נסקי, אלון אבוטבול. אביטל דיקר, יוסי כרמון. בימוי: אסי דיין, טל רון. ישראל, 1987.

17:25 – למלא את החלל. דרמה. סרטה הנפלא ועטור הפרסים של רמה בורשטיין מספר ברגישות את סיפורה של שירה בת ה-18, בת למשפחה חרדית אשר אמורה להשתדך בקרוב. מותה של אחותה מעמיד את עתידה בסימן שאלה. עם: הדס ירון, יפתח קליין. 2012.

18:55 – ימים של אהבה. סיפור אהבה מוזיקלי. סרטו של מנחם גולן, שזכה להצלחה קופתית. סיפור אהבתם של כוכב רוק מצליח (נירו לוי) ובחורה מבית עני עם כשרון שירה גדול (מאיה בוסקילה). עם: מורן אטיאס, נטלי עטיה, יוסף שילוח, צחי נוי ועוד. 2005.

20:40 – ריקי ריקי. קומדיה רומנטית פרועה, זוכת פסטיבל הקומדיות הבינלאומי של טורונטו, עלילותיה של ריקי, סטודנטית לאמנות, שחייה מקבלים תפנית חודש לפני החתונה. סרטם של איתן ענר ודלית קהן ובכיכובה של קהן עם ניר לוי וטל פרידמן. 2004.

 

22:00 – דיזינגוף 99. סרט הפולחן על חיי האהבה של נתי, מושון ואוסי, שעוברים לגור ביחד בדירה ברחוב דיזנגוף 99. חווים התנסויות מיניות, בילויים והרבה מוזיקה טובה! עם: גידי גוב, ענת עצמון, מאיר סוויסה וגלי עטרי. במאי: אבי נשר. 1979.

23:50 – אהבה קולומביאנית. הקומדיה הפופולארית של שי כנות ורשף לוי. טלי זורקת את אורי מהבית, הוא מבין שהוא עומד לאבד את אהבת חייו, ולכן מציע לה נישואין והטירוף יוצא לדרך. עם: מילי אביטל, אסי כהן, עינת ויצמן, אסנת חכים, ניר לוי. 2004.

01:30 – שירת הסירנה. קומדיה רומנטית. עיבוד קולנועי לספרה של עירית לינור. על רקע מלחמת המפרץ הראשונה, מחפשת טלילה כץ, רווקה תל אביבית, את נסיך חלומותיה. עם: יאיר לפיד, דלית קהן, בועז גור לביא. במאי: איתן פוקס. ישראל, 1994.

Check Also

היה שלום, אניו מוריקונה R.I.P. ENNIO MORRICONE

המלחין הנודע אניו מוריקונה מת והוא בן 91. הוא הלחין שלל פסקולים לסרטים מפורסמים, בהם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.