יום שישי , נובמבר 27 2020

“החייל האחרון”

“השירות הצבאי שלי התחיל בתיכון.

יש אנשים שהשירות הצבאי שלהם מתחיל אפילו לפני.

בית הספר האזורי מעלה דגן מלא בהם. זה מידבק.

עם הרקע שלי אני בכלל לא אמור ללמוד כאן.

זה היום הראשון ללימודים ואני יושב במשרד של אהוד תבן, המנהל.”

החייל האחרון

מאת ינון ניר

הוצאת אריה ניר

אליאב קדוש גדל במושב בכורות. במושבים הטובים בדרום כשמישהו מתקבל לקורס טיס או מסיים קורס קצינים, המשפחה שלו תולה שלט בכניסה לחצר כדי שכולם יֵדעו איזה גיבור גדול הבן שלהם. בבכורות אף אחד לא תולה שלטים ולא מתקבל לשום מקום. אבל זה לא הפריע לקדוש להאמין שהוא יכול להיות טייס. או לוחם בסיירת. או צנחן. הוא לא דמיין שכך יראה השירות הצבאי שלו.

זהו רומן על איש צעיר המחפש נקודת אחיזה בעולם, על שירות בצה”ל בשנות התשעים, על פערים ומעמדות בחברה הישראלית, ועל כמיהה גדולה לשקט פנימי.

החייל האחרון כתוב בכישרון גדול, ברגישות ובהומור, ומנצל בתבונה ובריסון חומרים פוליטיים, חברתיים ואנושיים רבי עוצמה. הספר מפרק לגורמים את חוויית השירות בצה”ל ולא מהסס גם לפרק מיתוסים או לבחון בעין ביקורתית סיפורי גבורה.

ינון ניר, יליד 1975, הוא מנהל השקעות בכיר בעל תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות. את החייל האחרון התחיל לכתוב מספר פעמים מאז שירותו הצבאי אך בכל פעם נתקל במחסום אחר. בתקופת צוק איתן ביקר בכמה מקומות בהם שרת בארץ, ושטף הכתיבה חזר אליו עד להשלמת הספר. הדמויות בספר מבוססות על אנשים שהכיר במהלך שירותו הצבאי, חלקם בחיים וחלקם כבר לא.

ספריו הקודמים של ינון ניר: ‘פעמיים קברו את ברטה’ (מודן), ‘התקופה הכחולה’ (כתר) ו’עלילות פרומות’ (אריה ניר) זכו בשבחי הביקורות.ינון ניר הוא בעלים משותף בהוצאת אריה ניר.

החייל האחרון / ינון ניר (אריה ניר) 223 עמודים. מחיר:   64  שקל

Check Also

די כבר עם השקרים שלך

  "הקסם עובד!" Livres Hebdo "מרגש באופן אוניברסלי." Le Parisien "בסון כותב על האינטימיות הכי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.