יום שישי , יולי 3 2020

חדשות טלוויזיה: ספיישל בחירות בערוץ ההיסטוריה

נובמבר: ספיישל בחירות באמריקה 2012 בערוץ ההיסטוריה

ב-6 בנובמבר 2012, יתקיימו הבחירות לנשיאות ארה”ב. לרגל האירוע החשוב והגורלי, ערוץ ההיסטוריה משדר ביום זה את ששת פרקי הסדרה החדשה “ארצות הברית במספרים” שלוקחת את האובססיה האמריקאית הידועה לסטטיסטיקה, ומשתמשת בה כדי לנתח ולהסביר מגוון תופעות היסטוריות, גיאוגרפיות, ודמוגרפיות על ארץ האפשרויות הבלתי-מוגבלות.

ארצות הברית במספרים סדרה חדשה בבכורה! United Stats of America

הידעתם? הגבר האמריקני הממוצע נמצא על-פני כדור הארץ  כ-900 חודשים לערך. במשך זמן זה, הוא יבלה כמעט חודשיים מחייו בגילוח פניו. 5 חודשים הוא ימתין בטלפון למענה קולי. 5 חודשים נוספים, יעביר הגבר הממוצע בקיטורים על הבוס. 198 מחודשי חייו – בבהייה מול המסך הקטן, ומה לגבי סקס, אתם שואלים? חודשיים, במקרה הטוב…

סטטיסטיקות יודעות לספר סיפורים מדהימים. בכל שניה אנחנו מתעדים נתונים גולמיים על כל דבר ובכל נושא – החל מכמות הקלוריות שאנו צורכים, דרך מספר הודעות הטקסט שאנחנו שולחים ועד למספר הפשעים המתרחשים בשכונה שלנו. למעשה, ניתן לכמת את החיים שלנו כפי שאנחנו מכירים אותם. הסדרה החדשה והמרתקת “ארצות הברית במספרים מציגה, מעבדת ומנתחת את אוסף הנתונים הללו, וחושפת עובדות מפתיעות וסיפורים יוצאי-דופן בנוגע לדרך שבה אמריקה חיה את חייה.

קחו את רנדי וג’ייסון סקלאר – שנולדו בתור נתונים סטטיסטיים: תאומים זהים ואמני סטנד-אפ, שנולדו עם אובססיה למספרים, וכשרון ייחודי במציאת הסיפורים המרתקים שמאחורי עובדות סטטיסטיות יבשות. התאומים השנונים הללו,  הם מגישי הסדרה המשעשעת והאינפורמטיבית כאחד: ארצות הברית במספרים“.

במהלך ששת פרקי הסדרה, חושפים רנדי וג’ייסון את הסיפורים מאחורי הנתונים הסטטיסטיים המעניינים והמפתיעים ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית – סיפורים שניתן ללמוד מהם על אמריקה, הן כאומה והן כאוסף של אינדיבידואלים. רנדי וג’ייסון מביאים את ההומור השנון שלהם לכל מקום אליו הם מגיעים במסגרת הסדרה, תוך כדי הצגת מאות נתונים שלא היו ידועים עד עתה על ארה”ב ותושביה. הם אינם מהססים להשתתף במגוון ניסויים ותעלולים מרתקים ואף משתמשים בטכנולוגיה ויזואלית חדישה ביותר, כדי להמחיש עבור הצופים בבית את הנתונים והסטטיסטיקות שהם חושפים.

במהלך פרקי הסדרה “ ארצות הברית במספרים“, ייחשפו הנתונים שיעזרו לנו להבין בין השאר כמה כסף האמריקאי הממוצע מרוויח – ועל מה הוא מבזבז אותו, מהי תוחלת החיים הממוצעת – ובאיזה אופן סביר להניח שאזרח אמריקאי ימות. באחד הפרקים, האחים סקלאר חושפים כי החיה הקטלנית ביותר באמריקה איננה נחש או כריש כפי שהיינו נוטים לחשוב – אלא הצבי דווקא! בפרק אחר, נלמד כי האמריקנים מבזבזים 4.2. מיליארד (!) שעות בשנה בעמידה בפקקים, ובארץ המשתרעת על-פני שטח של 9 מיליון קילומטר מרובע, כ-99% מהאוכלוסיה מצופפת על-פני 8% בלבד משטח ארצות הברית.

מרתון “ארצות הברית במספרים”. יום שלישי, 6 בנובמבר, החל מהשעה 17:30 בכורה!

שידור נוסף: ארצות הברית במספרים >> פרקים 3-1, יום שישי, 9 בנובמבר החל משעה 14:00.ארצות הברית במספרים – פרקים 6-4, יום שבת, 10 בנובמבר החל משעה 14:00

Check Also

עכשיו באמזון פריים: עונה 2 של “האנה”

העונה השנייה של “האנה” זמינה כעת למנויי “אמזון פריים וידאו”. נא היערכותכן שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.