יום שישי , יולי 3 2020

חדשות טלוויזיה: נובמבר בערוץ הטיולים

נובמבר 2012 בערוץ הטיולים

ערב הישרדות חוזר עם עונות חדשות:

71 מעלות צפונה 2 עונה חדשה * גבר, אישה, טבע 2   עונה חדשה * אטלס עולמי פרקים חדשים * איאן רייט מגלה עולם 2 עונה חדשה

בנוסף, מדי יום ראשון נמשיך ברצועת הדוקו:

בורג’ חליפה: העיר האנכית מבט אל שגרת היומיום בבניין הגבוה בעולם * אבודים באמזונס מסע בעקבות העיר הנעלמת ביערות הגשם של האמוזנס * הקפיצה הגדולה חבורת ספורטאי אקסטרים במסע בג’ונגלים של ונצואלה * הקשר הנצחי טיפוס הרים, אובדן וחיים חדשים בסרט דוקומנטרי ייחודי

אפיק 27 ב- yes וערוץ 47 ב-HOT

ערב הישרדות חוזר!

71 מעלות צפונה 2 71 Degrees North עונה חדשה!

ימי שני, החל מה-12 בנובמבר בשעה20:30

עונה שניה לסדרת הריאליטי-אקסטרים ובה עשרה כוכבים משדות הספורט, הטלוויזיה והקולנוע מתחרים במירוץ האולטימטיבי אל קו הרוחב 71 מעלות שבנורבגיה. על המשתתפים לצלוח את מזג האוויר הארקטי, תנאי מסע ברוטלים, שחייה במים קפואים וטיפוס על מדרונות תלולים, כאשר המנצח יהיה זה שיגיע ראשון לנורדקאפ, הנקודה הצפונית ביותר באירופה. בין המתחרים: גולשת המזחלות הבריטית איימי וויליאמס; מגישת הטלוויזיה אנג’ליקה בל; השחקנית ברוק קינסלה; המוסיקאי מרטין קמפ; סטייליסט השיער ניקי קלארק; והשחקן שון מקגווייר.

המנחה של העונה הנוכחית הוא הקומיקאי הבריטי, פאדי מקגווייר, המוכר לצופי הערוץ מהסדרה המצליחה “רורי ופאדי עושים את בריטניה”.

בריטניה, 2010. 6 פרקים

גבר, אישה, טבע 2 Man, Woman, Wild עונה חדשה!

ימי שני, החל מה-12 בנובמבר בשעה21:30

עונה חדשה לתכנית ההישרדות הזוגית. מיקל הוק שימש בעברו כמומחה להישרדות בשירותם של הכוחות המיוחדים.  אשתו, רות אנגלנד, היא כתבת טלוויזיה. יחדיו הם מרחיקים אל היעדים הנידחים והמסוכנים ביותר בתבל. מדי פרק ייצאו למשימת הישרדות בת אבעה ימים כשלגופם רק בגדיהם וסכין ציידים. הסדרה תעקוב אחר הוק שעה שילמד את רעייתו מגוון רחב של טכניקות הישרדות שונות, כגון הדלקת מדורה ללא עזרים מודרנים כמו גפרורים ומצית, איתור מקורות מים, ואכילה של מזונות בלתי שגרתיים כמו חרקים וצמחי בר. הזוג השורד יבקר, בין היתר, באיים הסקוטים, קנטקי, קרואטיה, אלסקה, פנמה, לואיזיאנה והאמזונס.

קפטן מיקל הול עשה קריירה ממימוש הבלתי ייאמן: החל מלחימה במורדים ואימונם של שומרי שלום באפריקה שסועת הקרבות, וכלה בניהול קליניקת מלחמה על קווי החזית והקמתו של בית ספר לרפואה קרבית באזרבייג’אן. לאחר שעבר אימון מפרך והערכה במסגרת שירותו ב”כומתות הירוקות”, החל להרוויח את לחמו כאיש הכוחות המיוחדים והתמחה באיסוף מודיעין, ניהול של מבצעים רפואיים, מחקר לוחמה וחילוץ, לוחמת גרילה, מאבק בטרור ןטקטיקות אבטחה. הוק השתמש בכישוריו, הכוללים חגורות שחורות באייקידו וג’ודו, כדי לשרוד בשמונה אזורי מלחמה שונים, ג’ונגלים מהבילים, מדבריות צחיחים, אוקיינוסים גועשים ושטחים אורבנים קשים.

כיום מנהל הוק בית ספר להישרדות בו מלמד אזרחים כיצד לצלוח את תסריטי ההישרדות האולטימטיבים.

ארה”ב, 2012  10פרקים.

אטלס עולמי Discovery Atlas פרקים חדשים!

ימי שלישי, החל מה-20 בנובמבר בשעה21:00

הסדרה אטלס עולמי שבה עם ארבעה פרקים מיוחדים הכוללים שלושה פרקים של אטלס D4 וספיישל חגיגי על סין. המיני סדרה אטלס D4 תספק סקירה ייחודית של המחוזות הדרמטים בעולם. הפרקים יתמקדו בעמק השבר הסורי-אפריקאי, הים התיכון ואיי הוואי. כל פרק יעשה שימוש בגרפיקת מחשב פורצת דרך על מנת לסייר במימד הרביעי, להתקדם ולסגת על רצף זמן של מיליוני שנים. נופים שלמים יתהוו וייעלמו לנגד עינינו שעה שניחשף לקשרים הסמויים בין טבע, היסטוריה ואנשים. מדוע היה עידן הקרח קריטי להצלחתם של המתיישבים הפולינזים בהוואי? מה היה כה חשוב בהרי געש עבור האימפריה הרומית? וכיצד היווצרות השבר הסורי אפריקאי הובילה ללידת המין האנושי?

הספיישל על סין יפתח צוהר אל חייה של האומה העתיקה והמאוכלסת ביותר בעולם. הסרטי יעקוב, בין היתר, אחר הכלכלה הסינית שאימצה אל חיקה את הקפיטליזם המערבי והוסיפה לו טוויסט ייחודי משלה. מדי יום נהרסים בסין קירות ישנים ונופים עתידניים של זכוכית ומתכת פורחים במקומם. מי שעומד בראשה של מהפכת הבנייה ההיסטרית הוא וינסנט לו, התשובה הסינית לדונלד טראמפ, ואחד ממרואייניו של הסרט. מקומיים אחרים שיופיעו בסרט כוללים שחיין אולימפי בן 12, נזירים המלמדים את חניכיהם מסורת בת 500 שנים וחוואי אורז העובדים את אותה אדמה שעבדו אבותיהם במשך 18 מאות.

איאן רייט מגלה עולם 2 Invite Mr. Wright עונה שניה!

ימי רביעי, החל מה-14 בנובמבר בשעה18:30

עונה שניה לתכנית המסעות בהנחיית הטייל הוותיק איאן רייט. גם הפעם זוכה רייט להצצה אקסקלוסיבית אל חייהן הסודיים של ערים שונות ברחבי הגלובוס, הודות לאירוח מיוחד מצד מקומיים המכניסים אותו לביתם. מדי פרק יבלה רייט סוף שבוע בעיר אחרת, בין אם כאורח של שף ידוען בסינגפור או כבן בית בקרב שבטי ההרים בוויטנאם. רייט יפתח את העונה באוקינאווה שביפן, שם יזכה לאירוח של כבוד מצד קבוצת הפוטבול היחידה של האי. לאחר פגישה עם שחקני הקבוצה ומנהלה מגלה איאן כי נכנס בבלי יודעין לתפקיד הקמע החדש של הנבחרת.

באינדונזיה יעמיק רייט אל הג’ונגלים של סומטארה ויחבור לקבוצת פעילים החותרת לשימור המערכת האקולוגית של האיזור. בהמשך ויצא רייט למסע הרה אסון בעקבות האורנג – אוטן החמקמק , וכמעט ומאבד את ציוד הצילום שלו בתאונת שיט.

בהודו ייסע רייט אל סיקים, הקטנה במדינות הודו אחרי גואה. במהלך שהותו שם יארחו אותו הנזירים של מנזר רומטק היפהפה, אחד המרכזים החשובים ביותר לבודהיזם הטיבטי. הנזירים יחשפו בפני רייט כל צד באורח החיים הנזירי, החל משיעורי האמנות והמוסיקה, עבור בבישול עבור 300 נזירים, וכלה בשיעורי מדיטציה.

סרטים חדשים ברצועת הדוקו:

בורג’ חליפה: העיר האנכיתBurj Khalifa  – סרט חדש!

יום ראשון, ה-4 בנובמבר בשעה21:00

הצצה חסרת תקדים אל חיי היומיום בגורד השחקים “בורג’ חליפה” שבדובאי, הבניין הגבוה בעולם ופלא ארכיטקטוני יחיד מסוגו. הסרט יחשוף את המנגנון האנושי המורכב המאפשר את פעילותו של הבניין, יציג סקירה של תהליך בנייתו, ויפגיש אותנו עם אלו המתגוררים בו, עם בעלי העסקים העובדים בו, ועם אנשי התחזוקה והנקיון העמלים בו יום ביומו. הבניין מתנשא כיום לגובה של 828 מטרים והוא בעל 160 קומות. 37 הקומות התחתונות של המבנה משמשות בית מלון מפואר בעיצובו של ג’ורג’יו ארמני, כאשר קומות 45 עד 108 מאכלסות 700 דירות יוקרה.

אבודים באמזונס Lost in The Amazon סרט חדש!

יום ראשון, ה-11 בנובמבר בשעה21:00

ב-20 באפריל 1925 יצאה משלחת חוקרים מהעיר מאטו גרוסו שבברזיל ושמה פעמיה אל עבר פינותיו הנידחות ביותר של הג’ונגל . הקבוצה, בהנהגתו של קולונל פרסי פוסט, מנתה את בנו הבכור של פוסט, ג’ק, ואת חברו הטוב ביותר של הבן, ראלי רימל. מטרתה של השלישייה הייתה למצוא את Z. השם העניק פוסט האב לעיר אגדית ששכנה, כך האמין, עמו בליבם הנעלם של היערות הגשם.

זו הייתה משימתה האחרונה של המשלחת. שלושת הגברים נעלמו ללא זכר.

86 שנים מאוחר יותר יוצא החוקר ניאל מקאן, גיבורו של הסרט, על מנת לחשוף את האמת מאחורי היעלמותו המסתורית של קולונל פרסי ושותפיו למסע.  לרשותו רק שני פריטים שעלולים לסייע לו במשימתו: טבעת החותם של פוסט, שהתגלתה 60 שנה לאחר היעלמותו, ומפה מקודדת שרק אישתו של פוסט הייתה מסוגלת לפענח.

הקפיצה הגדולה Angel Falls סרט חדש!

יום ראשון, ה-18 בנובמבר בשעה21:00

הסרט עוקב אחר מסעה של חבורת קופצי בסיס המפלסת את דרכה מבעד לג’ונגלים של ונצואלה, אל עבר מפל אנחל, מפל הנפילה החופשית הגבוה בעולם שגובהו 979 מטרים, 807 מטר מתוכם הם נפילה חופשית. קפיצת בסיס היא ספורט אתגרי ובו קופצים ממשטח מקובע ופותחים מצנח לאחר נפילה חופשית, קצרה ברוב המקרים. הספורט נחשב למסוכן הרבה יותר מצניחה חופשית, בו ניתנים לקופץ שני מצנחים, שכן מקצים בו רק מנצח אחד לקפיצה מגובה נמוך יחסית.

הקשר הנצחיThe Endless Knott סרט חדש!

יום ראשון, ה-25 בנובמבר בשעה21:00

באוקטובר 1999 יצאו אלכס לואו וקונרד אנקלר, זוג חברים ומטפסי הרים, למסע בהרי ההימליה הטיבטים שנגמר במותו הטרגי של לואו. הסרט עוקב אחר סיפור התאהבותם של אנקלר ואלמנתו של לואו, ג’ניפר, ונסיונם לבנות מחדש את חייהם בצל תחושות האשמה והאובדן. השניים מנסים לבנות יחדיו משפחה עם שלושת הבנים שהותיר אחריו לואו, ומקימים לזכרו בית ספר לטיפוס הרים עבור בני השרפה, קבוצה אתנית השוכנת במרומי ההימלאיה בנפאל, שסופגים מדי שנה אבידות רבות במסגרת עבודתם כסבליהם של מטפסים.

Check Also

עכשיו באמזון פריים: עונה 2 של “האנה”

העונה השנייה של “האנה” זמינה כעת למנויי “אמזון פריים וידאו”. נא היערכותכן שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.