יום שלישי , נובמבר 29 2022

חדשות טלוויזיה: יוני בערוץ YES דוקו

החדשים – יוני 2012

משבצת דוקו-ישראלי, משבצת הדגל של yes דוקו, ממשיכה ביוני.

בכל יום רביעי ב-22:00 תשודר בכורה ישראלית של סרט מקורי חדש.

לפני כל דוקו-ישראלי, יוגש גם סרט "חימום" בבכורה: סרט מתוך פרויקט "תעודת גמר", הפרויקט המשותף של yes דוקו וקרן גשר לקידום כשרונות דוקומנטריים צעירים.

סבא שמעון

בכורה: רביעי, 6.6, 21:15. גם ב-VOD.

מתן שמואלי, מתופף בלהקת המטאל הבין לאומית המצליחה "אורפנד לנד", מתגורר במושב בית יוסף בצפון הארץ, בבית בו שלושה דורות נפגשים.

מתן בונה אולפן הקלטות בביתו וסבו שמעון, שעלה מכורדיסטן בשנות ה-50, מתנגד בתוקף לבניה בשל הרעש ותנועת המבקרים "המטאליסטים" בחצר. מתן מנסה בשלל דרכים אומנותיות לקבל את ההכרה מסבו: הוא מציע לו הפקת אלבום שירה בכורדית; הוא מזמין אותו להצטרף לסיבוב הופעות בטורקיה עם הלהקה (למרות דעותיו השמרניות וסלידתו מקהל הלהקה המורכב מצעירים מוסלמים בזמן מתוח בין שתי המדינות). הסרט "סבא שמעון" הוא מסע מוזיקאלי בו מתן מנסה לשלב בין חייו המקצועיים חובקי העולם לבין חייו האישיים במושב.

בימוי: מתן שמואלי; צילום: מתן שמואלי, אבישי חנן, עומר שור, נעה פרס; עריכה: אבישי חנן; הפקה: גיא רז. המכללה האזורית כנרת, עמק הירדן. הופק בתמיכת yes דוקו וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

ישראל, 2012

לציון 30 שנה לרצח שזעזע את המדינה –

מערבולות

בכורה: רביעי, 6.6, 22:00. גם ב-VOD וב-yes Mobile.

פסטיבל חיפה 2011

כמאל סבחי ושלושה בדואים נוספים כלואים במאסר עולם מזה 27 שנה בגין אונס ורצח של החיילת דפנה כרמון ז"ל, פשע שזעזע את המדינה בשנת 1982.

יום אחד, באפריל 2006, מתקשר כמאל לאריאל ליבנה, פנסיונר שב"כ, ג'ינג'י וד"ר לקרימינולוגיה. ד"ר ליבנה צולל אל תוך המערבולת מבלי לדעת לאן היא תוביל. הוא מסיר אבק ממסמכים שננטשו, נובר בארכיונים, רושם הערות, מאתר ומוצא שוטרים ובוחן בראייתו המיוחדת כל פרט. במהלך ארבע שנים של חקירה אינטנסיבית המערבולת ממשיכה להתעצם: ד"ר ליבנה, כנגד כל הסיכויים, ממשיך במסע כדי למצוא עוד מידע שיוביל אותו לחשיפת האמת ולשחרורו של כמאל ושלושת הבדואים הנוספים שהורשעו בפרשה.

האם המסע אל העבר ישנה את העתיד?

בימוי והפקה: רוני ליבנה וקובי דוידיאן; עריכה: אייל רובינשטיין; צילום: שחר רזניק; אנימציה: ערן מושקטל. ישראל, 2011

גרייס

בכורה: רביעי, 13.6, 21:15. גם ב-VOD.

מקום ראשון, תחרות הסטודנטים – דוקאביב 2012

גרייס היא אם פיליפינית לשלושה בנים ישראלים ומנהלת מכון יופי בתחנה המרכזית של תל אביב. היא מגדלת את ילדיה יחד עם בת זוגה וחברתה לחיים, ג'ן, נרקומנית לשעבר, אשר מצאה מפלט אצל גרייסי, כשזו נתנה לה עבודה כחופפת. ג'ן נוסעת לביקור מולדת בפיליפינים ולמרות הבטחותיה לשוב לארץ במהרה, מנתקת את הקשר ונעלמת. גרייס נאבקת לתפקד כאם מסורה ביום ומחפשת נואשות בלילות את ג'ן, תוך כדי שהיא מפנטזת על בית בפיליפינים.

גרייס נוכחת לגלות שחיפושיה האובססיביים גובים מחיר כבד מילדיה ומחליטה לזנוח את תקוות השווא. היא נרשמת ללימודי בניין במטרה לבנות במו ידיה בית לה לבניה בישראל.

בימוי והפקה: מיכל אהרונסון; צילום: עדי בר יוסף, מיכאל אללו; עריכה: נעה גוסקוב. ביה"ס סם שפיגל לקולנוע וטלויזיה, ירושלים. הופק בתמיכת yes דוקו וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

ישראל, 2012

גברים בלתי נראים

בכורה: רביעי, 13.6, 22:00. גם ב-VOD וב-yes Mobile.

זוכה פרס השופטים – דוקאביב 2012, הפסטיבל הבינ"ל לקולנוע גאה ת"א

סרט החושף לראשונה קורבנות בלתי מוכרים של הסכסוך הישראלי פלסטיני – גייז פלסטינים, נרדפים ומאוימים המתחבאים בתל אביב. במשך שנתיים עוקב הסרט אחר גיבוריו: לואי, 32, המתחבא בת"א למעלה מ- 8 שנים. עבדו, 24, שעבר עינויים בשירות החשאי הפלסטיני, רק בגלל שהוא גיי ופארס, 23, שברח מביתו לאחר שמשפחתו איימה על חייו. לשלושתם סיכוי אחד ויחיד להינצל – לקבל מקלט מדיני חשאי במדינה זרה.

בימוי: יריב מוזר; צילום: שחר רזניק; עריכה: יסמין נובק; הפקה: יריב מוזר, סאנדר ורדונק, גרטיאן לאנגלאנד, אדם רוזנר, הילה אבירם – מוזר פילמס בע"מ ולב פיקצ'רס.

הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה, קרן הקולנוע ההולנדית, הטלוויזיה ההולנדית IKON, OTHER ISRAEL FILM FESTIVAL

ישראל, 2012

שכח מזה

בכורה: רביעי, 20.6, 21:15. גם ב-VOD.

לאחר שנים של הצלחה מסחררת, חברת הבניה של מקס נתקלת בקשיים ומתרסקת ועשרות משפחות נשארות בלי בית. מיוסר מאשמה, מקס הולך ומתנתק מהעולם. הקשר היחיד שלו הוא עם תמר בתו, האדם היחיד שבפניו הוא מוכן להיפתח. יש בניהם אהבה גדולה שהולכת ומעמיקה, על אף שהמצב רק מחמיר. בימוי, צילום והפקה: תומר חלפון; עריכה: אוריין ברקי. הופק עבור yes דוקו בתמיכת מועצת התרבות של "מפעל הפיס". ישראל, 2012

Eurofalsh

בכורה: רביעי, 20.6, 22:00. גם ב-VOD וב-yes Mobile.

התחרות הרשמית – הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה 2012

ערב יום ראשון ה"קדוש". הקסם מתחיל. כפפות כסף מנצנצות מחוברות לידיים שזזות בתנועות זהות. קהל משולהב, שירי אירוויזיון קלילים והשמחה בלב פורחת. ואז, פוף… הכרכרה הופכת לדלעת. חברי להקת "יורופאלש" נוחתים אל המציאות האפורה: מיקי, המורה הנשואה רוצה להביא ילד, אך מפחדת לגדול ולוותר על הבמה; ערן, מקים הלהקה, שפשט רגל וחי אצל אמו, נלחם בחובות ומוצא נחמה בקהל; עירית, החברה הכי טובה שלו, מפיגה את בדידותו, אך אם היא תמשיך לבלות כל הזמן עם הומואים, לעולם לא תמצא זוגיות אמיתית; לבּן יש חלום אחד, שמלווה אותו כל חייו – להיות באירוויזיון, אך מעבר לזה הוא מחפש עיסוק אמיתי שגם בו תהיה משמעות.

סיפורה של החבורה הססגונית הזו הוא סיפור על חברות, על בדידות ועל אובססיה בלתי-מתפשרת לתחרות השירים הכי קיטשית בעולם.

בימוי, צילום והפקה: דניאלה איזנמן ורועי עברון; עריכה: מירי לאופר. ישראל, 2012

חולה על מסי

בכורה: רביעי, 27.6, 21:15. גם ב-VOD.

שנת 2009 הייתה השנה בה שחקן הכדורגל, ליאו מסי, וקבוצתו ברצלונה זכו בליגת האלופות. באותה שנה התמודד עומר בן ה-11 עם מחלת הלוקמיה. חלומו של עומר הוא להיות הכדורגלן הטוב בעולם, כמו מסי. בילדותו סבל מסי ממחלת גדילה שאיימה לגדוע את התפתחותו ככדורגלן. עומר שואב את כוחו מסיפורו של מסי  ועם חזרתו לביה"ס הוא מעלה עם כיתתו הצגה על סיפור חייו. ההצגה היא רק בעיטת הפתיחה של המסע להגשמת החלום. סיפורו של מסי הוא ההוכחה בשביל עומר שעם כוח רצון ואמונה אפשר להגשים כל חלום.

בימוי ועריכה: עדי וייס ותומר בר-שדה; צילום: תומר בר-שדה, אסף פורת, עדי וייס; אנימציה: יוני גואטה, אורי אלונים. המחלקה לקולנוע וטלויזיה, מכללת ספיר. הופק בתמיכת yes דוקו וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי. ישראל, 2012

רפי בוקאי, אבא שלי

בכורה: רביעי, 27.6, 22:00. גם ב-VOD וב-yes Mobile.

דוקאביב 2012

גיא בוקאי היה בן שנתיים וארבעה חודשים כשרפי, אביו, נפטר בדצמבר 2003. בחודש אוגוסט האחרון, גיא חגג יום הולדת 10 וקיבל מדודתו, אחותו של רפי, קופסת הפתעות שרפי ביקש להעביר לגיא.

גיא פתח את הקופסה וגילה חפצים קטנטנים ומשונים שלא אמרו לו הרבה. הוא החליט שזה זמן טוב לצאת ולהכיר באמת את רפי, לפני שהזיכרונות ילכו לאיבוד.

רפי בוקאי ביים בסך הכל שלושה סרטים – ביניהם "אוונטי פופולו" שנחשב לאבן-דרך בקולנוע הישראלי.

הוא הפיק והפיץ סרטים, כתב תסריטים, לימד קולנוע – ובעיקר היה אחד האנשים הדומיננטיים ביותר שהתניעו מחדש את הקולנוע הישראלי בשנות השמונים.

הסרט, מתאר את מסע ההיכרות הראשון של גיא בוקאי עם אביו, כשבין המפגשים ופיסות המידע שגיא אוסף על אביו משובצות סצנות דרמטיות, שמדגישות את המרחק בין מה שהיה ומה שיכול היה להיות. הסצנות בוימו באופן בלעדי לסרט זה על ידי הבמאים אסי דיין וגידי דר. את הסצנה האחרונה ביים גיא בוקאי בן ה-10, בהשתתפות חבריו, בני גילו.

בימוי: מיקה אדלר; בימוי סצנות עלילתיות: אסי דיין, גידי דר, גיא בוקאי; צילום: יואב קוש; עריכה: אלקי טולדנו; הפקה: שי בן סעדון, ענת שטרית – "קסטינה תקשורת".

הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' – פרויקט קולנוע.

ישראל 2012

3 ביוני – 9 ביוני

מיוחד! סנונית ראשונה מספיישל דוקו-מיוזיק המפואר שנערוך בהמשך השנה –

פול סיימון: תחת שמי אפריקה

Paul Simon: Under African Skies

בכורה: ראשון, 3.6, 22:00

התחרות הרשמית – פסטיבל סאנדנס 2012, סרט הנעילה דוקאביב

במלאת 25 שנה לאלבומו המיתולוגי "גרייסלנד", נוסע פול סיימון לדרום-אפריקה. הוא מתאחד שם מחדש עם הלהקה המקורית, שניגנה בתקליט ויחדיו הם מעלים מופע איחוד מרגש. על הדרך, הם נזכרים בסיפור הסוער של לידת האלבום.

בשילוב ראיונות עם אגדות מוזיקליות (שהיו גם דמויות מפתח אקטיביסטיות שהתנגדו לאפרטהייד) כמו קווינסי ג'ונס, פול מק'ארתני ודייויד ביירן, מציג הסרט הן את האנטומיה של הישג אמנותי משמעותי והן הרהור על תפקידו של האמן בחברה.

בימוי: ג'ו ברלינגר (108 דק', ארה"ב/דרא"פ, 2012)

החולמים: בתוך המוח היצירתי

Visionaries: Inside the Creative Mind

בכורה: ימי שני, החל מה-4.6, 21:00. גם ב-yes Mobile.

סדרה חדשה ב-5 פרקים שעוקבת אחר כמה מהאייקונים הכי פורצי-דרך בעולם ומציעה הזדמנות נדירה להציץ וללמוד כיצד גאונים אמיתיים מביאים את אמנותם לחיים.

כוכבי הסדרה:

הצלמת הבינלאומית המובילה אנני לייבוביץ', שעבודותיה הופיעו בין השאר ב-Rolling Stone, ב-Vanity Fair וב-Vogue;

הבמאי זוכה האוסקר ג'יימס קמרון;

אייקון האופנה טום פורד שהפיח חיים חדשים במותג Gucci ושהיה מועמד לאוסקר כבמאי על סרטו A Single Man;

המוסיקאי והראפר Will.i.am, המייסד של להקת ה-Black Eyed Peas, זוכה 7 פרסי גראמי, וגם – שחקן זוכה אמי;

והבמאי/שחקן/תסריטאי/מפיק/וכותב השירים, שמחובר מאד לאופרה ווינפרי – טיילר פרי ("יומנה של שחורה מטורפת").

כולם חושפים את ניסיונם, את חוויותיהם בתהליך היצירה, את האתגרים שעומדים בפניהם ואת הגמול שלצדם.

בימוי: מייקל בונפיגליו (5X60 דק', ארה"ב, 2011)

נורמן מיילר: האמריקאי

Norman Mailer the American

בכורה: שלישי, 5.6, 22:00.  גם ב-VOD

פרובוקטור, מורד, פֶּרפוֹרמֶר ואמריקאי אמיתי – נורמן מיילר תמיד נתן לאנשים משהו לדבר עליו. הסרט שלפנינו הולך מעבר למדפי הספרים ולרשימות רבי-המכר ומציג את מיילר האמיתי – יהודי אמריקאי, מבקר חברתי, איש משפחה, קולנוען ומאהב. זהו מבט לחייו של גיבור מורכב, אינטלקטואלי ממעמד הפועלים.

מיילר, שנולד בניו-ג'רזי וגדל בברוקלין, החל את הקריירה המפוארת שלו כסופר באוניברסיטת הארוורד. משם עבר לשרת בצבא האמריקאי במלה"ע ה-2, שהיוותה את הבסיס לרומן הראשון שלו – "העירומים והמתים". מאז כתב למעלה מ-60 ספרים וכיסה כמעט כל אירוע בהיסטוריה האמריקאית, כולל שיגור אפולו 11, מותו של JFK, הועידה הדמוקרטית של 1968 והמהומות שבאו לאחריה, הצעדה של תנועת ה-Free Speech של ברקלי לפנטגון, הקרב של מוחמד עלי וג'ורג' פורמן בזאיר, ורבים אחרים.

תוך שימוש נרחב בקטעי ארכיון מדהימים, גילויים חדשים על חייו (כולל הדקירה של אשתו השנייה מתוך שש), וראיונות עם נשותיו, מאהבותיו, אויביו, מעריציו, ילדיו ואיתו עצמו – אנו מקבלים דיוקן מרתק של אחד הסופרים האמריקאים הגדולים של דורנו.

בימוי: ג'וזף מנטניה (ארה"ב, 2010)

סבא שמעון

בכורה: רביעי, 6.6, 21:15. גם ב-VOD

ראו עמ' 1

מערבולות

בכורה: רביעי, 6.6, 22:00. גם ב-VOD

ראו עמ' 1

סופשבוע של גאווה – מה-7.6 ועד ה-9.6, כולל בכורה לסרט המדובר –

עכשיו אני אשה

I Am a Woman Now

בכורה: חמישי, 7.6, 22:00. גם ב-VOD וב-yes Mobile

דוקאביב 2012

החל משנת 1956, אנשים שרצו לעשות ניתוח לשינוי מין יכלו לפנות לגניקולוג ג'ורגס בורו בקזבלנקה – בלי לעבור כל הערכה פסיכולוגית מקדימה.

הבמאי מייקל ון-ארפ פוגש את החלוצות הללו, כולן נשים מבוגרות היום. האם הבחירה שעשו אז שינתה את חייהן כפי שקיוו? כיצד העולם החיצוני הגיב לדור הראשון של טרנסקסואליות?

אשה בלגית מקסימה אסירת תודה לעד לדר' בורו, שנפטר בסוף שנות השמונים. היא גם תמיד תשמור בסוד את הניתוח שעברה מכל בן-זוג אפשרי. עבורה – זה חלק מהדיל. אשה בריטית מכובדת, שהפכה לכוכבת בפריס אחרי הטרנספורמציה שעברה, עדיין נתקלת בדחייה, ובבדידות: "מהרגע שנהייה לך שער לבן, נדמה שאת הופכת שקופה". "בזמנו, מעולם לא דמיינתי שאהיה זקנה. זה לא היה חלק מהפנטזיה", מסכימה אשה גרמנייה. היא התחתנה עם גבר כשהאפשרות לעשות ניתוח עלתה. "מצאתי את עצמי מתבוננת בחלונות הראווה, תוהה כיצד אראה בשמלה כזו או אחרת. אז הבנתי: העניין הזה לעולם לא ייעלם."

בימוי: מייקל ון-ארפ (80 דק', הולנד, 2011)

עוד ישודרו:

משפחה היא משפחה- עם רוזי אודונל

Family Is A Family Is A Family: A Rosie O'donnell

שישי, 8.6, 21:00. גם ב-VOD.

השחקנית והקומיקאית רוזי או'דונל פורשת לפנינו בדוקו המקסים הזה חגיגה של צבעים וסגנונות והכל –  תחת הכותרת – "משפחה".

ילדים מקסימים מספרים בתום לב על משפחותיהם המיוחדות – משפחות חד הוריות, משפחות מאמצות, ילדים להורים מאותו מין או לזוגות מעורבים ומלמדים אותנו משהו על אהבה ועל כך שבמוסד המשפחתי של ימינו הכל אפשרי.

מלבד השיחות עם הילדים, משולבים בסרט גם קטעי אנימציה, שירים וקטעים מהופעות והקלטות של זיגי מארלי, בוני רייט, דוריס דיי, פרנק סינטרה ורוזי או'דונל בעצמה.

במאית: אמי שץ (40 דקות, ארה"ב, 2010).

כאשר ידעתי

When I Knew

שישי, 8.6, 21:45.

סטיב ביכר ללקט פרחי בר מאשר לשחק כדורגל; בכיתה א', קרן ניצלה כל הזדמנות לשבת ליד הילדה הבלונדינית הקטנה; ג'ון פיתח אובססיה לגבר שעל קופסת הכדורים נגד כאבים.

גברים ונשים מכל הגילאים מספרים על הרגע המדוייק בחייהם – בין אם היו עוללים, תלמידי בית-ספר יסודי, בגיל טיפש-עשרה או מבוגרים לכל דבר – בו הבינו שהם הומואים (או לסביות).

בימוי: פנטון ביילי, רנדי ברבטו (36 דק', ארה"ב, 2008)

המומרמונים נגד ההומואים

8 – The Mormon Proposition

שישי, 8.6, 22:25. גם ב-VOD.

כתב אישום חריף כנגד המעורבות של הכנסייה המורמונית בקידום ובהעברת הצעה מס' 8 בקליפורניה* ובקמפיין הממומן היטב והסודי שלה, שנמשך זה עשרות שנים, נגד זכויות האדם של הלהט"בים.

מורמונים בקליפורניה וביוטה, מנהלים  – בעקבות הנחיית הכנסייה שלהם – מלחמה המונעת מכסף ומקנאות דתית כנגד להט"בים ומאבקם לשיוויון.

הבמאי ריד קואן, שחווה על בשרו מה זה אומר לגדול ביוטה בקרב המורמונים, חוקר את הקרב המתמשך הזה ברמה אישית, פוליטית ואידאולוגית.

בימוי: ריד קואן (80 דק', ארה"ב, 2010(

*הצעה מס' 8: הצעה שעברה ב-2008 במדינת קליפורניה, שהגבילה נישואין רק לבני-זוג ממין שונה.

סקנדל

Outrage

שבת, 9.6, 22:00

הבמאי קירבי דיק, שהיה מועמד לאוסקר® על סרטו "הצנזורים" (This Film is Not Yet Rated)  ששידרנו בעבר בערוץ, מביא סרט מרתק על הצביעות של פוליטיקאים בארון. הארוניסטים האלה מנהלים קמפיינים כנגד קהילת הלהט"ב אליה הם שייכים בסתר. הסרט חושף את החיים הנסתרים של כמה מקובעי המדיניות החזקים ביותר באמריקה, במקביל לנזק, שגרמו למיליוני אמריקאים ותוך בחינה אמיצה של התקשורת שמשתפת פעולה בשמירת הסוד.

בימוי: קירבי דיק (90 דק', ארה"ב, 200)

* * *

10 ביוני – 16 ביוני

באק – הלוחש לסוסים

Buck

בכורה: ראשון, 10.6, 22:00. גם ב-VOD וב-yes Mobile

פרס חביב הקהל – פסטיבל סאנדנס 2011

פרס חביב הקהל – פסטיבל Full Frame 2011

"הסוס שלך הוא מראה לנשמתך. לפעמים לא תאהב מה שתראה. לפעמים – כן", כך אומר באק בראנמאן , קאובוי אמריקאי אמיתי, אשף סוסים, שחורש את הארץ תשעה חודשים מפרכים בכל שנה, כדי לעזור לסוסים שיש להם בעיות עם אנשים.

הסרט המרהיב הזה מספר את סיפורו של באק מילדותו הקשה והמתעללת ועד להצלחתו הפנומנאלית בעולם הסוסים. באק, "הלוחש לסוסים" האמיתי (עליו גם התבסס הספר והסרט ההוליוודי המצליח בכיכובו של רוברט רדפורד), מפגין יכולות כמעט מאגיות כשהוא מצליח – בעזרת ההבנה שלו, החמלה והכבוד שלו – לשנות סוסים, ו…אנשים.

זהו סיפור על גיבור, אבל בעצם על איש רגיל שהפך את חייו לניצחון יוצא דופן, למרות קשיים בלתי-נתפסים.

בימוי: סינדי מיהל (88 דק', ארה"ב, 2011)

מחלה של חוטאים

Sinners' Disease

בכורה: שני, 11.6, 22:00

סשה וולגינה, רוסייה בת 31, היא נשאית HIV בהריון. כיום, רוסיה נחשבת למדינה עם שיעור החדירה המהיר ביותר של מגפת האיידס. למעלה ממיליון רוסים נושאים את הנגיף, רובם צעירים מ-35.

אך בינתיים, אין מספיק תרופות בנמצא, הממשלה לא משקיעה במניעה ונרקומנים מוצאים אל מחוץ לחוק.

סשה מובילה קבוצה של אקטיביסטים שמנסים לעשות משהו בנוגע למצב.

הקבוצה הזו יוצאת לרחובות להפגין כנגד המחסור בתרופות והסטיגמה של HIV. הבעיה היא שזה כמעט בלתי-אפשרי להפגין באופן חוקי ברוסיה ולכן יש להתכונן אליהם בחשאי (והרבה פעמים זה נגמר במעצר).

אך סשה וחבריה לא נלחמים רק כנגד המחסור החמור בתרופות: כמו צעירים רבים ברוסיה, סשה החלה להשתמש בהרואין בשנות ה-90, בין השאר כדי להימלט מהמציאות הפוליטית והכלכלית הקשה במדינה.

היום, 10 שנים מאוחר יוצר, היא רוצה להתרחק מהעבר רווי הסמים שלה, ללדת ילד בריא ולהפוך לאמא טובה.

אבל לא כ"כ פשוט להשיג את כל המטרות האלה ברוסיה של ימינו, שבה איידס עדיין נחשבת ל"מחלה של חוטאים".

בימוי: יאן יפ-קויפר (56 דק', רוסיה/הולנד, 2012)

וידויו של אקו-טרוריסט

Confessions of an Eco-Terrorist

בכורה: שלישי, 12.6, 22:00. גם ב-yes Mobile.

סיפור האודיסאה בת 30 השנים של קפטן פול ווטסון – הגיבור האגדי של הסדרה "מלחמות הלוויתנים"  ("Whale Wars") של ערוץ Animal Planet ואחד מפעילי איכות הסביבה המבוקשים ביותר היום ע"י השלטונות.

ווטסון, המייסד של גרינפיס, גורש מהארגון שהקים בגין התשוקה הבלתי-מתפשרת שלו להגן על הכדור ובגלל המתודולוגיה הלא-שגרתית שלו.

אח"כ, משוחרר מבירוקרטיה ומפוליטיקה, ווטסון הקים את הצי הפרטי שלו – The Sea Shepherd Society – ארגון אקטיביסטי קטן שמוקדש להגנה על היצורים הימיים של כדור הארץ, בכל מחיר. הוא נלחם בציידי לוויתנים, ברוצחי כלבי-ים, בדייגים שעוסקים בדיג לא מורשה.

הסרט מביא הצצה מלאת הומור ואירוניה אל מאחורי הקלעים של הארגון הזה, אל ווטסון, אל הפעילות הימית המרתקת והמסוכנת שלו ואל חברי הארגון האקסצנטריים (שמסתבר שיודעים לעשות לא מעט מניפולציות תקשורתיות).

בימוי: פיטר בראון (85 דק', ארה"ב, 2011)

גרייס

בכורה: רביעי, 13.6, 21:15. גם ב-VOD

ראו עמ' 2

גברים בלתי נראים

בכורה: רביעי, 13.6, 22:00. גם ב-VOD

ראו עמ' 2

שרי פוצחת בדיאטה

Cherry Goes Dieting

בכורה: חמישי, 14.6, 22:00. גם ב-VOD וב-yes Mobile.

כוכבת הטלוויזיה הבריטית שרי הילי ניסתה כבר את כולן… דיאטת סירופ המייפל, דיאטת מרק כרוב, אטקינס…אבל כש-37% מהנשים הבריטיות נמצאות בדיאטה "רוב או כל הזמן", אין ספק שהיא לא לבד.

אחרי שלא מזמן ילדה תינוק (וחקרה לעומק את נושא ההנקה) שרי מתמקדת כעת בשינויים שעובר הגוף הנשי לאורך השנים ובסרט שלפנינו אנו פוגשים נשים בכל הגילאים כדי לדון באובססיה המרתקת הזו – מנערות שמכורות לספא ועד לסבתות שעוסקות ב- pole-dancing (ריקוד על עמוד).

שרי מוכיחה לנו שלא משנה אם את רזה, גבוהה או שמנה – רוב הסיכויים שתסבלי מאיזשהו תסביך בנוגע לגופך. (60 דק', אנגליה, 2011)

17 ביוני – 23 ביוני

צדק למכירה

Justice for Sale

בכורה: ראשון, 17.6, 22:00. גם ב-yes Mobile.

קלודין היא עו"ד צעירה ואמיצה בקונגו שמסרבת לקבל את העובדה שהצדק במדינתה הוא אכן, למכירה בלבד.

כאשר קלודין חוקרת תיק של חייל שהורשע באונס, היא מגלה שהמשפט שלו היה לא הוגן, בלשון המעטה, ושהוא הורשע על-בסיס ראיות קלושות. במסעה להשיג צדק, היא חושפת מערכת שבה נוטים להתעלם מעקרונות החוק הבסיסיים וכאשר מערכת כזו כושלת – כולם הופכים לקורבנות.

בימוי: פמקה ון-ולזן, אילזה ון-ולזן (הולנד/קונגו, 2011)

אבא שלי היה רב-מרגלים

The Man Nobody Knew: In Search of My Father, CIA Spymaster William Colby

בכורה: שני, 18.6, 22:00. גם ב-yes Mobile.

סיפורו של אדם, שחייו נראים כאילו נלקחו ממותחן ריגול משובח. וויליאם קולבי היה רב-מרגלים אגדי שעבד עבור ה-CIA.

מתחילת הקריירה שלו כקצין ב"משרד השירותים האסטרטגיים" (גוף הביון שקדם ל-CIA), שצנח באירופה הכבושה ע"י הנאצים, וויליאם קולבי היה כוכב וטיפס במהירות בדרגות של "הסוכנות". עד מהרה היה מעורב במבצעים חשאיים מסביב לעולם: הוא היטה את הבחירות כנגד הקומוניסטים באיטליה, פיקח על ההפיכה כנגד הנשיא דיאם בסייגון, וניהל את "מבצע פניקס" השנוי במחלוקת בויאטנם. אך אחרי כמה עשורים של שירות נאמן, בהם ביצע כמה מהמשימות הקשות והמלוכלכות ביותר שהוטלו עליו ע"י הממשל, הגיע לראש הפירמידה כמנהל ה-CIA ואז החל לקרוא תיגר על הנשיא. תוך שהוא מעורר מהומה עזה, הוא פתח בפני הקונגרס כמה מהסודות הכמוסים, האפלים והלא-כל-כך חוקיים של הסוכנות.

כעת יוצא בנו, קארל, לספר את הסיפור של אביו, שנפטר לפני מספר שנים, של המשפחה שחייה כל העת בצללים ושל סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב.

בימוי: קארל קולבי (ארה"ב, 2011)

רוצח סידרתי בלואיזיאנה

Bayou Blue

בכורה: שלישי, 19.6, 22:00. גם ב-VOD וב-yes Mobile.

בין השנים 1997 ו-2006, 23 גברים נאנסו ונרצחו בדרום לואיזיאנה מוכת העוני.

המשטרה המקומית התקשתה למצוא את הרוצח, בעיקר כי אסון ההוריקן קטרינה העסיק את השוטרים בסביבות 2005, אך גם כי הבירוקרטיה מסואבת וכי משפחות הקורבנות היו נרפות למדי. התקשורת הארצית, מצידה, לא התעניינה בנושא, הטיעון היה שזה "עניין מקומי".

אך לבסוף נמצא הרוצח הסידרתי, רונלד דומיניק ושאלות מורכבות עולות הקשורות להומוסקסואליות ולהומלסים.

הסרט משחזר את האירועים וחושף את שארע בדרמטיות מותחת, אך גם משרטט את ניוונה של קהילה באחד האזורים באמריקה ששוקע אל תוך האבדון.

בימוי: אליקס למברט, דייויד מק'מאהון (79 דק', ארה"ב, 2011)

שכח מזה

בכורה: רביעי, 20.6, 21:15. גם ב-VOD

ראו עמ' 3

יורופאלש

בכורה: רביעי, 20.6, 22:00. גם ב-VOD

ראו עמ' 3

24 ביוני – 30 ביוני

במלאת 35 שנה ליציאת הסרט האלמותי "מלחמת הכוכבים", שהפך לציון דרך בתולדות הקולנוע, נביא בבכורה את הסרט:

העם נגד ג'ורג' לוקאס

The People vs. George Lucas

בכורה: ראשון, 24.6, 22:00. גם ב-VOD.

יש המעריצים אותו, יש החרדים ממנו, אך אין ספק שג'ורג' לוקאס הוא הבמאי הכי מדובר והכי מבוקר בהיסטוריה של הקולנוע.

מדוע כ"כ הרבה מעריצי "מלחמת הכוכבים" הפנו לו עורף ובזו להפצת הגירסאות המיוחדות והטרילוגיה המוקדמת? מדוע לוקאס הוא מטרה קבועה לחיציהם של בלוגרים, מבקרים ואוהדים מוצהרים? ומדוע מיליונים אחרים מוכנים לחרף את נפשם כדי להגן עליו מול ההאשמות האינסופיות?

הסרט מנסה לענות על השאלות הללו ללא פניות ולעשות דקונסטרוקציה למורשת התרבותית של אדם אשר חייו, רגשותיו והדחפים היצירתיים שלו אפופי מסתורין.

כדי להמחיש את הדיון הסוער, הסרט מביא קטעי וידאו שהועלו ע"י גולשים ליוטיוב, הופעות מוסיקליות, צילומי פולארויד מצילומי מלחמת הכוכבים המקורי, ועוד הפתעות.

בימוי: אלכסנדר או. פיליפ (93 דק', ארה"ב, 2010)

וגם את זה –

לברוא את הבלתי-אפשרי

Industrial Light & Magic: Creating the Impossible

בכורה: שני, 25.6, 22:00. גם ב-yes Mobile.

"אינדסטריאל לייט אנד מג'יק" היא חברת אפקטים ויזואלים זוכת אוסקר, שהוקמה ב-1975 ע"י ג'ורג' לוקאס, למעשה לרגל ההפקה החדשה שלו – "מלחמת הכוכבים".

הסרט מספר על ההיסטוריה של החברה, האבולוציה שלה, פריצות הדרך החלוציות שלה, האתגרים בפניהם ניצבה ואני החזון שהפכו אותה למה שהיא היום.

בשילוב אנימציה, גרפיקה, תמונות סטילס חומרי ארכיון וראיונות עם האנשים המרכזיים בחברה ואחרים, הסרט מספר את סיפורו של אולפן האפקטים הגדול ביותר בהוליווד.

עם: טום קרוז, ג'ורג' לוקאס, ועוד.

בימוי: לסלי איוורקס (ארה"ב, 2010)

הקפטנים

The Captains

בכורה: שלישי, 26.6, 22:00.

וויליאם שאטנר, קפטן קירק המיתולוגי של "מסע בין כוכבים" המקורי, יוצא למסע בין כוכבים, כדי לפגוש את השחקנים שגילמו גם הם את הקפטנים של ספינת החלל המפורסמת: הוא פוגש את סיר פאטריק סטיוארט (קפטן ז'אן-לוק פיקארד מ"מסע בין כוכבים: הדור הבא"), את אייברי ברוקס (קפטן בנג'מן סיסקו מ"מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9), את קייט מאלגרו (קפטן קאתרין ג'יינווי, מ"מסע בין כוכבים: וויאג'ר), את סקוט באקולה (קפטן ג'ונתן ארצ'ר, מ"מסע בין כוכבים: אנטרפרייז"), ואת כריס פיין (קפטן ג'יימס טי. קירק, מ"סטאר טרק").

עם כל אחד מהשחקנים הללו, שאטנר מדבר על הלחצים ועל המלכודות שנקרו בדרכם של מי שלבש את מדי הקפטן וחושף לראשונה את המבוכה הפרטית שלו בנוגע לתפקיד שהפך אותו לשם שכולם מכירים.

בעזרת חבריו הקפטנים, שאטנר לומד לכבד את עבודתו במסע בין כוכבים המקורי, ומביא פרספקטיבה חדשה על חיים, מוות, והמורשת שיותיר אחריו.

בימוי: וויליאם שאטנר (97 דק', ארה"ב, 2011)

חולה על מסי

בכורה: רביעי, 27.6, 21:15. גם ב-VOD

ראו עמ' 3

רפי בוקאי, אבא שלי

בכורה: רביעי, 27.6, 22:00. גם ב-VOD

ראו עמ' 4

לקראת בכורת הסרט "הדרדסים" בערוץ yes5 בשבת, נביא בבכורה את הסרט על היוצר המיתולוגי של הדמויות הכחולות שכבשו את העולם –

האבא של הדרדסים

From the World of Peyo to Planet Smurf

בכורה: חמישי, 28.6, 22:00. גם ב-VOD.

בערב כריסטמס 1992, לפני 20 שנה בדיוק, פייר קאליפורד, הידוע כפֶּיוֹ, הלך לעולמו. בקיץ 2011, היצירות הכחולות הקטנות שלו עשו את דרכם להופעה ראשונה בתלת-מימד בבתי-הקולנוע ברחבי העולם עם הסרט "הדרדסים" והם ימשיכו ב-2013 לסרט השני בסידרה.

זוהי אם כן העת המושלמת לצלול לעולמו הקסום של פיו, ולגלות כיצד הדרדסים ושאר יצירותיו נבראו.

הסרט המדהים ויזואלית, מספר את סיפורו של פיו האמן, ושל פיו האדם.

בימוי: בנג'מין לואיפר (בלגיה, 2012)

יש לבדוק גם

וידאו: ויל סמית' מדבר בהרחבה

ויל סמית' הגיע ל"דיילי שואו עם טרבור נואה" כדי לקדם את הסרט החדש בכיכובו, "אמנציפציה". …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.