יום שלישי , ספטמבר 29 2020

בואו נדבר על זה: THE KILLING פתיחת העונה השנייה

לצופי ערוץ YES OH  ניתנת הערב פריבילגיה, “זכות יתר”  בעברית,  שלא ניתנה לצופי הסדרה THE KILLING  באמריקה: הם מקבלים את העונה השנייה של סדרת המתח המשובחת שבוע לאחר שצפו בפרק סיום העונה הראשונה.


בחיים האמיתיים חלפה כמעט שנה מאז שהסתיים שידור עונת הבכורה ועד לעליית העונה השנייה בארצות הברית. ובמהלך החודשים הארוכים האלה נראה כי זעמם של הצופים על יוצרת הסדרה ותסריטאיה לא שכך.


הבעיה העיקרית מבחינת האמריקנים היא שבסיום העונה הראשונה לא גילו הצופים בצורה ברורה ומשכנעת, מי רצח את הנערה רוזי לארסן.


THE KILLING  שווקה לצופיה כסדרה שתחקור לעומק מעשה רצח אחד במשך שלושה עשר פרקים.  הסיסמה השיווקית הייתה: “מי רצח את רוזי לארסן?”  . מרבית הצופים הניחו, שהם יקבלו את הפתרון והקתרזיס בפרק ה-13 .


במקום זאת הם קיבלו עוד שאלות. חבר המועצה המתמודד על ראשות העיר סיאטל נעצר בחשד לרצח, אחרי שאפילו הצליח להבהיל את הבלשית הג’ינג’ית, ואחרי שהתגלתה ראייה ממצלמת תנועה שמציבה אותו במקום הרצח המשוער של רוזי.


אבל רגע לפני שהסדרה יצאה לפגרה, התברר כי הראייה הזאת מזויפת.


הצופים, כאמור, זעמו. הטוויטר געש מציוצים עצבניים, וגם מבקרי טלוויזיה אמריקנים הצטרפו להמולה: איך עשיתם לנו את זה? איך העזתם להשאיר אותנו במתח?


אני חייב לומר שממש לא הבנתי על מה המהומה, אם כי חשתי תחושה של רווייה בכול הנוגע לתעלומת הרצח של רוזי, וקיוויתי שבעונה השנייה תקבל הבלשית תעלומת רצח חדשה דנדשה.


התוצאה היא שבמרבית העונה החדשה הבלשית לינדן תמשיך לעסוק ברצח של רוזי לארסן. ואחרי שצפיתי בשלושת פרקי פתיחת העונה אני יכול להכריז במידה רבה של ודאות: אפשר להירגע. THE KILLING  עדיין מותחת ומרתקת מאותן סיבות שהפכו אותה לסדרה מצוינת בעונה הראשונה.


קודם כול, ההסבר להפללה לכאורה של חבר המועצה ניתן בפתיחה- קונספירציה של גורמים עלומים יותר או פחות שהתכוונו, וכנראה גם הצליחו, לחבל בקמפיין שלו לראשות העיר.


שנית, לינדן מצליחה למצוא את הדרך לחזור לעבוד עם השותף שלה ועם יתר חבריה השוטרים ולהשאיר את תיק לארסן פתוח.


שלישית, חבר המועצה דארן ריצ’מונד נורה בביטנו ומצבו חמור. ממועמד ספק נכלולי ספק מסתורי הוא הופך כעת לדמות טראגית שצריכה לנווט את המשך חייה בסערה שהתרגשה עליה.


ורביעית,  האבל של משפחת לארסן, שהיה נוכח מרכזי בעונה הקודמת, ונמצא כאן גם כעת. בודאי לאחר שמיטץ’ עזבה, וסטן נשאר לבד, עם הגיסה ועם הילדים.


ממליץ בכול לב להמשיך ולצפות.

Check Also

סדרה לסגר: האמריקאים

הסדרה זמינה בשירותי ה-VOD של יס והוט.   האמריקאים?   כן! האמריקאים!   תתפלאו אבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.